Allah Rızası İçin Yardım Lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Merhaba ben siteye yeni üye oldum 22 yaşında üni. öğrencisiyim,
yaklaşık 2 yıldır fiziksel ve ruhsal olarak çok büyük sıkıntılar yaşıyorum, sürekli baş ağrısı,vücudumda ağırlık,kasılma,siddetti ağrılar ,karnımda bir acı,sürekl ümitsizlik, suçluluk duygusu vs. gece yatarken beyaz veya kırmızı ışık ve değişik şekiller görüyorum, bu yaz özel bir yabancı hastanesine gittim bunlar için 2 ay boyunca çok çeşitli tedavi ,psikoterapi vs yöntemlerle ve tetkiklerle tedavi olmaya çalıştım ama hiçbir sonuç çıkmadı ,sonra ordaki yabancı doçent doktor bana dedi ki görünürde hiçbirşey yok senin bu anlattığın olayları yaşaman için beyin hormonlarının büyük hasar görmesi lazım ama normal herşey dedi ve sonra sende demon olabilir daha önce 3 hastayla daha karşılaştım senin gibi (adam 65 yaşında bu arada) sonra bana bi papaz adresi verdi ve oraya git senin şifan onda dedi ben de tabi Müslüman olduğum için ailemin yardımıyla bi hocaya gittim adam bi kitaba bakıp bana ana adımla çeşitli sorular sordu ve rahatsızlıklarım çoğunu söyledi sonra bana birini boynuna,birini yatak odanın duvarına diğerini de evin giriş kapısına as diye ve bir de eritip suyunu iç diye 4 muska verdi ben dediklerini yaptım 1 ay biraz rahat geçti ama sonra herşey eskisinden daha kötü oldu nolur sitede tavsiyede bulunacak veya doğrudan yardım edecek varsa bana geri dönüş yapsın çok zor durumdayım ailemden çok uzakta ünideyim okulum herşeyim alt üst oldu.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Doktorun sana sende cin(demon) var demesi çok ilginç ilk defa böyle bir şey duydum :) Psikiyatri uzmanı sana asla cin var demez veya dememesi lazım bu ettiği yemine aykırı, sen intihar bile edecek olsan basar prozacı fluoksetini vb ilaçları yinede tedaviyi 3 ayda sonlandırmaz. Bu ilaçları enaz altı aydan sonra etki göstermeye başlar. Çoğu psikiyatri ilacı için süre böyle uzundur. Bu arada Türkiyede Amerikan Hastanesi, Universal, Medical park gibi yabancı sermaye ile kurulmuş hastanelerde çok çok az yabancı doktor vardır. Hatta bazısında hiç yoktur. Çalışanların %99'u Türktür. Herneyse sana demekki Hristiyanı denk gelmiş... Hemde mesleğini tehlikeye atacak şekilde tedaviyi sonlandırıp papaza yollamış ama papazlar bu tür konularlada ilgilenmez. Nasıl cami imamına gidersen nas felak oku veya Hz Muhammed'in mektubunu önerirse klisedeki papazında yapacağı buna benzer uygulamaların ötesine geçmez. Hatta kesinlikle sende iblis olduğuna kanaat geitirirse bağlı bulunduğu mezhebe göre vatikan veya ortodoks klisesine başvurur. Vatikandan gelen heyet aynı görüşü bildirirse ki bu gelen heyette ki papazlar psikolog ve psikiyatri eğitimi almış insanlardır, tekrar Vatikana şeytan çıkarma ayini için başvururlar. Ortodoks kilisesinde durum biraz daha farklıdır. Ruhban okulu kapalı olduğu için daha farklı ama buna benzer yol izlerler. Kusura bakma bu doktor hikayesi tuhaf ve inandırıcı gelmedi. Sen en iyisi düşünme bunları tekrar normal bulunduğun şehirdeki devlet hastanesinin psikiyatri bölümüne başvur ancak sadece psikiyatri ile olmaz vücudundaki ağrılar içinde diğer bölümlere başvur böylece hayal dünyasından kurtulursun ve rahatlarsın belki. Allah şifa versin
Cevabınız için sağolun yalnız bunların hiçbiri hayal ürünü değil hastanenin ve doktorun adını dahil verirdim ama reklama girer falan neyse, ben irademe tamamen hakimim ve inan öyle zor bir bölümde okuyorum ki tüm bunlara rağmen ilk dönem çok başarılıydı,tedavi konusunda daha öncesi var devlet hastanesine gittim ilk başlarda bana anksiyete bozukluk teşhisi koydu ve 6 ay sonra 3 ay ilaç tedavisi aldım 2 periyotta ve sadece uyku durumum biraz düzeldi ve o süreçten ailemin haberi yotktu sonra anlatınca o hastaneye götürdüler beni.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Ben sadece o kişinin doktorluğundan şüphe ettim açıkçası. Sana yalan söylüyorsun falan demedim. Ankisiyete bozukluğu senin için çok genel bir tanım olmuş bence. Hissettiklerin gördüklerin psikotik kişilik yolunun başlarındaymış gibi geldi. Belki burada anlatmadığın doktora anlattığın şeyler var ki Ankisiyete bozukluk demiş. Mesela ortaya nasıl çıktığı gibi travma sonucumu vs gibi. Yada doktora gece gördüklerini anlatmadığın için delüzyonel bozukluk yok diye düşündü. Psikoz hastaların başlangıçta yaşadıkları buna benzer. Daha sonra sanrılar artıyor falan ancak doktorun bunu gözden kaçırdığını düşünmüyorum. Veya senin çokta kötü bir durumda olmadığını düşündüğü için bunu göz ardı etmiş olabilir halbuki göz ardı ettiyse histirionik bozukluk diyerek somatizasyon belirtilerini incelemesi bunun sonucunda senin söylediğin baş ağrısı, kasılma, karnında acı ve seni biraz daha konuşturarak gerekli belirtileri ortaya çıkarır, ki tıpla ilgisi olmayan biri bile bu sendeki belirtileri yeterli bulur, böyleyse ilaç tedavisi yerine psikoloğa yollardı papaza değil. Ancak bana göre yinede çok ağır hasta gibi düşünmeyerek depresyon derim, Neyse sen sitedeki dualara bak umarım yardım eder sana. Tekrardan Allah şifa versin.
Allah razı olsun ,doktorlara anlattım yuvarlak veya kare biçiminde kırmızı beyaz ışık görüyorum diye,bi de şu var mesela ben ayetel kürsiyi okumaya başlar başlamaz hemen karnım hareketlenmeye başlıyo öyle bi ses geliyo ki karnımdan çok garip yani ,ayrıca bu gittiğim hoca dediğim adam bizim akrabamız bana yalan söylemesi imkansız çünkü para da almadı zaten ,ama benim elimden gelen bu dedi tekrar aradığımda daha uzman birine başvur dedi çok kararsızım.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek site yöneticilerinden falan özel mesaj da yazamıyorum bakın bi lütfen.

AJA

Elit Üye
Sayın yuleye danışın bakımla size yardımcı olabilir.Özel mesaj neden atamıyorsunuz ?
Ayrıca bir doktorun bunu söylemesini anormal görmeyin,tecrübe etmiş ve hastasıyla paylaşmıştır.Doktorun hastasıyla arasında geçen konuşmalar özeldir ve bu her zaman bilimsel olmayabilir.Burada size yardımcı olacak kişi sevgili yuledir büyük ihtimal.Geçmiş olsun.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Sayın yuleye danışın bakımla size yardımcı olabilir.Özel mesaj neden atamıyorsunuz ?
Ayrıca bir doktorun bunu söylemesini anormal görmeyin,tecrübe etmiş ve hastasıyla paylaşmıştır.Doktorun hastasıyla arasında geçen konuşmalar özeldir ve bu her zaman bilimsel olmayabilir.Burada size yardımcı olacak kişi sevgili yuledir büyük ihtimal.Geçmiş olsun.
Allah razı olsun sizden ama ben özel mesaj yazamıyorum yazıyorum daha doğrusu ama gitmiyor kutumda da gözükmüyor mesajlar dediğim gibi ben çok ilaç kullandım ve her zaman tıbbi olarak düşündüm hastalığımı kendimi aylarca avuttum ama bütün belirtiler tıbbi bişey olmadığını gösteriyor,rica etsem siz "yule"ye mesaj atar mısınız benim için ya da olursa e-posta falan verebilir misiniz bana çok ihtiyacım var.

AJA

Elit Üye
O halde moderatör arkadaşlarımızdan biri size burda yardım edecektir, e-posta vermek burda yada özel mesajla yasaktır bilginize.Bu konuyu muhakkak bir mod arkadaş okuyup sizi yule'ye yönlendiricektir ..

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
O halde moderatör arkadaşlarımızdan biri size burda yardım edecektir, e-posta vermek burda yada özel mesajla yasaktır bilginize.Bu konuyu muhakkak bir mod arkadaş okuyup sizi yule'ye yönlendiricektir ..
Tamam çok sağolun.

ptaah

Kayıtlı Üye
Bilmediğimiz nedenlerden kendi kendine sıkıntı ve bunalım yapıp fiziksel rahatsızlıklar doğruyor olabilirsin.
Simam'ın dediği gibi depresyon olabilir.Mesela Ben sıkıntı yapınca bağırsaklarıma vuruyor düşününce anladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...