Zihin Kontrolü

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Maji kanunları tam olarak ne oluyor? Belirli sınırları var mıdır kişiden kişiye mi değişir? Bana belirli kanun yok gibi geliyor çünkü çok farklı maji türleri var.
Majide hak konusunda epey anlatmıştım. Gerçi ne yazdığımı hatırlamıyorum şuan. :)
Maji türleri farklı, ama kanunlar aynı.

Suyun başını neden hep demonlar tutuyor? Onlardan da güçlüleri var sonuçta... Peri, cin veya elfler niye değil? (güçlü olduklarından değil örnek için yazdım)
Demonlar genelde maddi işlere bakar. Bilim ve teknoloji onların sayede ilerliyor. Güçlü zayıf meseleleri değil sadece"iş bölümü" olarak düşünün. Ayrıca Demonlar eskiden tanriydilar.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Zenginlik, güç hakkını kim veriyor? Evren, demon, egregore, önceki olan karmaları veya Yahweh mi
Bilmiyorum. Reinkarnasyona inanıyor olsaydınız geçmiş enkarnede bu hayatı kazandıklarını düşünebilirsiniz. Veren bence Yaratıcı. Herkesin bir misyonu vardır ona göre haklar dağıtılyordur. Bence...

Alex06

Kayıtlı Üye
Majide hak konusunda epey anlatmıştım. Gerçi ne yazdığımı hatırlamıyorum şuan. :)
Maji türleri farklı, ama kanunlar aynı.

Demonlar genelde maddi işlere bakar. Bilim ve teknoloji onların sayede ilerliyor. Güçlü zayıf meseleleri değil sadece"iş bölümü" olarak düşünün. Ayrıca Demonlar eskiden tanriydilar.
Forumda biraz baktım ama demonlar hakkında derli toplu birşey bulamadım. Haliyle kafamda bayağı bir soru var. Teker teker sormak istiyorum izninizle

Maji çalışmalarımızda demonlardan yararlanabilir miyiz?? Yararlaniyorsak bunun bir bedeli olacaktır sanırım

Darkon

Kayıtlı Üye
Forumda biraz baktım ama demonlar hakkında derli toplu birşey bulamadım. Haliyle kafamda bayağı bir soru var. Teker teker sormak istiyorum izninizle

Maji çalışmalarımızda demonlardan yararlanabilir miyiz?? Yararlaniyorsak bunun bir bedeli olacaktır sanırım
Sadece demon değil farklı varlıklarda da "bedel" olabilir. Evet bu arada demonlardan yararlanabilirsiniz. Burada bulamamış olabilirsiniz ama başka sitelerde envai çeşit varlık, uygulama vs. var.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye

Ben kontrol edemecegim güç ile çalışmıyorum. Tabiki Tanrılar haricinde. Büyük bir iş yapmıyorsanız, Demonların işine yaramıyorsunuz demek. Dolayısıyla iyi bir işbirliği sozkonusu olamaz.

hekate22

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum. Reinkarnasyona inanıyor olsaydınız geçmiş enkarnede bu hayatı kazandıklarını düşünebilirsiniz. Veren bence Yaratıcı. Herkesin bir misyonu vardır ona göre haklar dağıtılyordur. Bence...

Bicdiğimizi beğenmiyorsak, ektiğimize bakacağız.

cathrine

Kayıtlı Üye
Hepimiz mutlu olalım çok güzel de, bu günler de polyanaçılık olur bu sevgili kardeşim. Misal vereyim: Bu gün alışverişe çıktım ve inanın iki kez yaşadım olay bu. Çocuklu bir bayan kasiyere bir hafta önce aldığı malın bu hafta pahallanmasindan söz etti. Böylece aramızda ufak bir sohbet başladi. Yaşlı bir bey kulak kabartıp araya girdi. Bayan makul bir şekilde cevap verdi. Bakın bu olay çok sık yaşanıyor. Üstelik izmir gibi bir yerde. Bu adam izmirlimi ? Hayır değil...
Bayana ısrarla kendi fikrini dikte
ediyor. Bu tipler dayılık etmek için bayanlarda dejars olur, çok sık rastlarız. Küçük çocuk biraz ürktü annesine karşı parmağını sallayan adama. Ve ben devreye girdim bu sabunluk beyin çenesini kapattım.
Birkaç saat sonra durakta arkadaşla konuşurken yine aynı mevzuu ...resmen iki bayan konkonuşurken özellikle yaşlı beyler ,hele ki malûm sistemden söz edilirken resmen neredeyse saldırıyorlar....Hayır , yok böyle bir dünya. Karşılık verdiğinizde kendilerini haklı çıkartmak için kadından beter kıvırtıyorlar. Tabi pislik yapan o ve o susacak, susuyor yada kaçıyor. Ne hale geldik. Ne kat komşundan rahat ne esnafından ne şundan bundan. Hele yalnız yaşıyor ve eliniz yüzünüz fena değilse bu kez bayanlardan çile...
Ortalığın şamar kadını olmaya adaysınız, terbiyenizi bozmamaya dikkat ederseniz...öyle an olmuştur ki, bir seferinde dudaklarım kenetle di ve göğüs kısmımda resmen şişmiş bir kopra resimlendi. O anda yüce olana havale ettim. Iki gün sonra düşüp dizini beş yerinden kırdı....bu kadar basit
Yazdıklarınız gerçeği yansıtıyor,bunun üzerine bir şey diyemem.Evet ben çok fazla Pollyannacılık oynuyorum...Ama bunu bilmenize şaşırdım.Normal hayatımda da insanlar bana hep bu yaklaşımdalar...''Pollyanna''derler...Ne yapabilirim ki?Bir şekilde hayatın güzelliklerini kendime hatırlatmaya çalışıyorum...Ama bir yerde abartıyor olabilirim:)Anlattıklaırnız o kadar doğru ki...Evet sokakta bu tip insanlar her şehirde varmış demek....Nasıl düzeleceğini de bilmiyoruz...

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben kontrol edemecegim güç ile çalışmıyorum. Tabiki Tanrılar haricinde. Büyük bir iş yapmıyorsanız, Demonların işine yaramıyorsunuz demek. Dolayısıyla iyi bir işbirliği sozkonusu olamaz
Demonlar,Güçler...Hiçbirinin çalışma sistemini bilmiyorum.Ama siz bahsettikçe kafamda oluşuyor yavaş yavaş...Anladığım kadarıyla bunların herbirinin farklı isimleri ve görevleri var...Ama her isteyen bunlarla çalışamaz ya da çalışacaksa bazı bedelleri göze alır...Ama bunu bedelleri varsa kimse yanaşmaz ki bu güçlerle bir şey yapmaya...

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ama bunu bedelleri varsa kimse yanaşmaz ki bu güçlerle bir şey yapmaya...
Neden? Herşeyin bir bedeli var. Bunun neden olmamalı. Kimse kimseye bedavaya bir şey yapmıyor. Güçler neden yapsın?
Demonlarla çalışmanın bedelleri büyük sorumluluk almak. Zor kararları, örneği insanların hayatları etkilecegi kararları almak. Bunun için de vicdanın sizlamamasi gerekiyor. Ruhun birçok parçasını kaybetmek, çünkü yerine demonik enerjileri gelecek. Vs.

Daha düşük rütbeli varlıkların gayet makul bedelleri var. Ateş yakılır, sunak yapılır, kurban kesilir ve de kendi enerjinden bir parça.

hekate22

Kayıtlı Üye

Maji çalışmalarımızda demonlardan yararlanabilir miyiz?? Yararlaniyorsak bunun bir bedeli

Yazdıklarınız gerçeği yansıtıyor,bunun üzerine bir şey diyemem.Evet ben çok fazla Pollyannacılık oynuyorum...Ama bunu bilmenize şaşırdım.Normal hayatımda da insanlar bana hep bu yaklaşımdalar...''Pollyanna''derler...Ne yapabilirim ki?Bir şekilde hayatın güzelliklerini kendime hatırlatmaya çalışıyorum...Ama bir yerde abartıyor olabilirim:)Anlattıklaırnız o kadar doğru ki...Evet sokakta bu tip insanlar her şehirde varmış demek....Nasıl düzeleceğini de bilmiyoruz...
Düzelmezler hatta dozunu artıracaklar. Bu yıl öncekiler gibi içimde toplumsal bir baskı ve sıkıntı var...ama bu kez ağırlık , içinde olduğumuz toplumdan yana. Aklı olan çocuk doğurmaz. Kadın dişisel erkek eril vasıflarını yitirdi. Çoğu zaman kadınla erkeği ayıramaz oluyorum mizaç olarak. Miğde bulantımın artma derecesini yaşıyorum yine...iyiye değil daha kötüye gidiyoruz. Asıl bilen,farkeden, derinin sessizliğini kendi içinde yaşıyor.

Polyanacılık iyidir ama içinde kurduğunuz kendi dünyanızda; dışarda sizin korunma ve savunma mekanizmasını kırar. Çünkü öyle bir dünya yok. Ne burada ne de paralel dünyalarda 😊

cathrine

Kayıtlı Üye
Polyanacılık iyidir ama içinde kurduğunuz kendi dünyanızda; dışarda sizin korunma ve savunma mekanizmasını kırar. Çünkü öyle bir dünya yok. Ne burada ne de paralel dünyalarda 😊
Pollyannacılığın gerçekleri perdelediğini zaten biliyorum,olumlu bir ruh hali sağlasa da sorunlarımı da çoğu zaman görmezden gelmişimdir...Bunun gibi bazı erteleyici özellikler bu tutumum yüzünden oldu şimdiye kadar...Ama şöyle bir şey de kazandırıyor bu tutum insana:''Kendi merkezinde kalabilmeyi,değiştirebileceğin şeyleri değiştirmek için çaba göstermeyi ve değiştiremeyeceğim şeyler için de üzülmemeyi...''Bu da beni mizaha yöneltti ve hayatımda başka alanlara kaymamı sağladı...Savunma mekanizmamı zayıflatsa bile ruh halimi ayarlamayı öğretti bana bu tavır...Madem toplum konusunda bu kadar umutsuzuz;kendi bireysel hayatımı neden karartayım ki?Bir alıntı eklemek istiyorum burada:''Tanrım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilme gücü ver,değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmemi sağla ve bu ikisi arasındaki farkı anlamama yardımcı ol!''Yaklaşık bu cümleye benziyor...

cathrine

Kayıtlı Üye
Neden? Herşeyin bir bedeli var. Bunun neden olmamalı. Kimse kimseye bedavaya bir şey yapmıyor. Güçler neden yapsın?
Demonlarla çalışmanın bedelleri büyük sorumluluk almak. Zor kararları, örneği insanların hayatları etkilecegi kararları almak. Bunun için de vicdanın sizlamamasi gerekiyor. Ruhun birçok parçasını kaybetmek, çünkü yerine demonik enerjileri gelecek. Vs.

Daha düşük rütbeli varlıkların gayet makul bedelleri var. Ateş yakılır, sunak yapılır, kurban kesilir ve de kendi enerjinden bir parça.
Tabii ki karşılıklı olsun,bedelsiz olsun demiyorum ama ben daha korkutucu olaylardan bahsediyorum...Hani hayatını cehenneme çeviren kabuslar ya da altından kalkılamayacak hastalıklar vb.Bunların telafisi yok....O yüzden dedim ama başka türlü bedellerden bahsediyorsunuz...Benim korktuklarım tamamen başka deneyimlerdi...

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Tabii ki karşılıklı olsun,bedelsiz olsun demiyorum ama ben daha korkutucu olaylardan bahsediyorum...Hani hayatını cehenneme çeviren kabuslar ya da altından kalkılamayacak hastalıklar vb.Bunların telafisi yok....O yüzden dedim ama başka türlü bedellerden bahsediyorsunuz...Benim korktuklarım tamamen başka deneyimlerdi...
İşe yaramayan insanlara bunlar tabiki oluyor. Hangi varlıkla çalışırsanız çalışın, onun işine yaramalisiniz. Yoksa bahsettikleriniz olur tabiki.

hekate22

Kayıtlı Üye
Pollyannacılığın gerçekleri perdelediğini zaten biliyorum,olumlu bir ruh hali sağlasa da sorunlarımı da çoğu zaman görmezden gelmişimdir...Bunun gibi bazı erteleyici özellikler bu tutumum yüzünden oldu şimdiye kadar...Ama şöyle bir şey de kazandırıyor bu tutum insana:''Kendi merkezinde kalabilmeyi,değiştirebileceğin şeyleri değiştirmek için çaba göstermeyi ve değiştiremeyeceğim şeyler için de üzülmemeyi...''Bu da beni mizaha yöneltti ve hayatımda başka alanlara kaymamı sağladı...Savunma mekanizmamı zayıflatsa bile ruh halimi ayarlamayı öğretti bana bu tavır...Madem toplum konusunda bu kadar umutsuzuz;kendi bireysel hayatımı neden karartayım ki?Bir alıntı eklemek istiyorum burada:''Tanrım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilme gücü ver,değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmemi sağla ve bu ikisi arasındaki farkı anlamama yardımcı ol!''Yaklaşık bu cümleye benziyor...
Güzel, tek değiştirebileceğimiz ve dönüştüreceğimiz kendimiziz...hayatta ki misyonumuz . Dilerim isteklerinizien yüce kulaklar duyar.

cathrine

Kayıtlı Üye
Güzel, tek değiştirebileceğimiz ve dönüştüreceğimiz kendimiziz...hayatta ki misyonumuz . Dilerim isteklerinizien yüce kulaklar duyar.
Ne güzel bir dilek!Bimukabele...ben de sizin için ve buradaki bütün arkadaşlarım için aynısını diliyorum:)

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Her zaman değil. Maji kanunları doğa kanunlara benziyor. Hak güçlü de.
Politikadan konuşup başımızı belaya sokmayalaim. Başka örnek vereyim. Bir holding patronunun oğluna zenginlik ve güç hakkı doğuştan verilir. Holdingin egregoru ona koruma sağlar. Bu demonik güçler. Şimdi işten atılan ve tazminatını alamayan sıradan bir işçi, istediği kadar beddua etsin. Kendine etmiş olacak. Genelde öfke anında söylenen lanet ve beddua sözleri dümdüz hedefe gider. Çünkü o anda insanın odaklanması %100 olur. Ama hedefin "kalkanı" güçlü ise geri teper.
Ben direkt beddua etmesem bile kötü niyetim tutar ama bende de negatif etki oluşturur. Burda da bir kalkandan söz edebilir miyiz? Yoksa geçen söylediğiniz varlık durumu ile mi alakalı ya da her ikisiyle mi alakalı?