Evimizde nazar var

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Ağustos ayının sonlarında ailemle yeni eve taşındık. Evimiz yaşadığımız yere göre gayet güzel ve bizim gibi orta halli insanların birikim yapmadan -en azından riske girmeden- alabileceği bir ev değildi. Sanırım bu yüzden evimize nazar değdi. 15 küsür yıllık akvaryumumuzda balıklar ölmeye başladı ve yine 10 küsür yıllık bulaşık makinemizin iki ayrı parçası üst üste bozuldu. Eski evimizde bozulduğunu hiç hatırlamıyorum. Çamaşır makinemiz de çalışır durumda fakat hasarlı ki yine bu evde oldu. Şuan maddi olarak da epey sıkıştık. Bunun gibi birçok yeni sorunumuz oldu ve benim aklıma nazar evimize nazar değme ihtimali geldi. Sanırım öyle de görünüyor. Bu yüzden sizden yardım istemeyi uygun buldum. Ne yapabilirim?
İyi forumlar
İyi günler.

vildann

Banlı Kullanıcı
Hayırlı olsun kardeşim.evinizde nazar varmıdır bilemem benim nacizane tavsiyem evinizde konu komşuyu toplayın şükür için yasin okutun.hayır yemeğide verebilirsiniz pilav gibi mesala,nazar varsada zaten bu şekilde gider

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun sevgili kardeşim ama siz daha eve merhaba demeden nazarla başlamışsınız yani tesadüfte olamazmı.? Neticede elektrikli bir cihaz biraz pozitif düşünün derim ben ama vildan ın dediğinide yapın isterseniz hiçte fena olmaz..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar. Ağustos ayının sonlarında ailemle yeni eve taşındık. Evimiz yaşadığımız yere göre gayet güzel ve bizim gibi orta halli insanların birikim yapmadan -en azından riske girmeden- alabileceği bir ev değildi. Sanırım bu yüzden evimize nazar değdi. 15 küsür yıllık akvaryumumuzda balıklar ölmeye başladı ve yine 10 küsür yıllık bulaşık makinemizin iki ayrı parçası üst üste bozuldu. Eski evimizde bozulduğunu hiç hatırlamıyorum. Çamaşır makinemiz de çalışır durumda fakat hasarlı ki yine bu evde oldu. Şuan maddi olarak da epey sıkıştık. Bunun gibi birçok yeni sorunumuz oldu ve benim aklıma nazar evimize nazar değme ihtimali geldi. Sanırım öyle de görünüyor. Bu yüzden sizden yardım istemeyi uygun buldum. Ne yapabilirim?
İyi forumlar
İyi günler.

Bu konu altında veya diğer uygulamalı başlıklar altında,kendi inanç sisteminizin uygunluğuna göre çeşitli yöntemler bulabilirsiniz,ancak forumumuz geniş ve biraz daha fazla zaman ayırmanız gerekecek. Ayrıca inançlarınızı ve sınırlarınızı bilemeden dışardan birde tek mesajla size tam anlamıyla yardımcı olamayız. Her zaman için yeni eve çıkarken o ev hem fiziksel hem manevi anlamda temizlenmelidir. Bu hayatımıza her yeni giren maddi nesne için geçerlidir,çünkü bizden önce kimlerin sahip olduğunu,dokunduğunu,anısı olduğunu ve tüm bunların olumlu veya olumsuz duygularla kaplı olup olmadığını bilemeyiz. Eve taşınırken evlerimizi fiziksel olarak hele ki içi boşken temizleriz dip köşe,temizlik yaparken yer silme kovasının içine biraz sirke koymak ve biraz da pencere ve kapı gibi köşeleri silerken tuz serpmek oraların enerjisel düzlemde de temizliğini sağlar. Ben bunu evde her temizlik yapıldığında yaparım,özellikle yatılan odayı ve yatağınızın altı gibi devamlı gözden kaçıp temizlenmeyen o köşelerde nasıl ki kir birikir öbek olur negatifte birikip öbek olur. Kendi enerjinizi temizleyip toparlamak içinse banyo alırken bir maşrapa veya tas içine biraz tuz koyup eritin ve banyodan çıkarken bu suyun sizi temizlediğini düşünüp sesli olarak bunu söyleyerek üzerinize dökünün.İster bunu yaparken 3 kulhu bir elham okuyun ister sadece bu suyla arınıyor ve şifalanıyorum deyin tercih sizin.

Bir tavsiye,Anadoluda nazar için en çok üzerlik otu kullanılır,biraz alır cezveye koyar mutfakta yakarsınız,çıkan dumanıyla evinizi tütsülersiniz dua okursunuz. Eskiler bunu kişiye yaparken nazar duaları okurlarmış; elem terefiş,kem gözlere şiş..gibi Eğer müslüman iseniz İslamda nazara karşı Felak-Nas ve Kalem suresi 51 ve 52. ayetler okunur. Üzerlik içine sarımsak ve beyaz soğan kabukları ve biraz da çörek otu konularak ta aynı yöntemle ev tütsülenir ve bu bitkiler ateşte yakılırken şu şekilde bir dua edilir ;

"Üzerlik,yüzbinerlik
Yüzbin İhlas,sen yetiş Hızır İlyas,
Altmış yetmiş,dağlara taşlara çıkmış gitmiş,
Nazara nuzara,nazar edenlerin gözü bozara,
Üzerliği atarsın,nazar edenler çatır çatır çatlasın"

Burada amaç üzerlik ateşte patır patır patlarken Nazar (arapça bakış demek) kem göz ile bakanın kem gözü gitsin üzerlik nasıl patlıyorsa patlasın çıksındır(mecazi olarak tabi). Bu duanın türlü türlü halk dilinde çeşitleri vardır,sitemizde de birçok yöntem var bakın hangisi içinize sinerse uygulayın.

İyi forumlar

codzombi

Kayıtlı Üye
Kalem suresi 51 ve 52. ayetleri arapça yazarak uzerinizde taşırsanız çok iyi olur nazardan korur. Sık sık fatiha okumak nazarın etkisini yok eder. Çörek otunu yakarak üzerinizde gezdirin ve fatiha okuyun , nazarı alır.
Ben şöyle bir uygulama yapıyorum, nette araştırırsanız karşınıza çok çıkar. 41 tane çörek otuna tek tek fatiha okuyun onu bir beze sarın dikin , muska şeklinde yapın . Ve giysinize cebinize koyun onu..

Şap da etkilidir nazar için.
Sayın Lavanderin bahsettiği gibi sarımsak üzerlik de etkili defedicilerdir. Özellikle evlerde dikkat ederseniz sarımsak halkaları asarlar evin bir köşesine . Daha sonra doğu da üzerlik çok kullanılır , bizzat annem kullanır üzerliği :)

Aynı şu şekilde evlere asılır.bknz:

Ekli dosyayı görüntüle 4011

Dikkat dağıtmak için , yüzük kolye gibi dikkat çekici şeyler kullanabilirsiniz. Yeter ki o kem gözler başka yere tesir etsin .