Katina Destesi Hakkında Sorulanlar

ahi

Kayıtlı Üye
Yaptırdım bile :) Yedek kartları açılıma almıyorum...2 kartı 2 gün üst üste kaybettim ama tekrar buldum.

overdose

Kayıtlı Üye
merhabalar.

benim sizlere deste hakkında sormak istediğim bazı seyler var.

1. öncelikle ben bir erkeğim. ilk sorum erkekler deste ile bakım yapabilir mi?
2. deste ile bakım yapacagim zaman önce 4 ruh kartını ayırıp kapalı şekilde sol üst köşeye koyuyorum. daha sonra kartları karıştırıp karıştırmam bittikten sonra sol elimi kartların üzerine koyup soruma odaklanıp 3 parçaya bölüp tekrar birleştiriyorum. sonra sağdan sola doğru kartları serip 10 kart seçiyorum ve imparatorluk haçı yapıyorum. kartları yorumladıktan sonra sorduğum her soru için 3 kart çekip devam ediyorum. sorularım bitikten sonra en son ruh kartlarından birini seçiyorum. bu yaptıklarımda yanlış yada eksik olan bir sey var mı?
3. sitede yorumlarınızı okuduğumda kartların ters anlamlarından ve kartların ters gelmesinden bahsedilmiş. ben desteyi ilk aldığımda içinde bazı kartlar tersti. ama ben hepsini düz hale getirdim ve kartların hepsi düz şekilde. yani ben soru sorup kartları açarken kartın ters gelme gibi bir olasılığı yok. ama bazen kartları açarken istem dışı olarak kartı ters açıyorum. daha doğrusu o şekilde açtırılıyor gibi geliyor bana. ancak öyle durumlarda kartı ters anlamına göre değerlendiriyorum.
4. birine deste ile bakacak olursam eğer ki herkese bakmıyorum. kişiye sadece 10 kart çektiriyorum. kartların dizilimini ve açılımını ben yapıyorum. karşımda ki soru sorduğunda yine 3 kartı ben çekip ben açıyorum. soru soran kişiler soruları bazen sesli bazen de içlerinden soruyor. ve ben nedense içlerinden sordukları soruyu "kartlara bu nu mu sordun?" dediğimde "evet" diyorlar. hissediyorum. soruları sesli mi yoksa içlerinden mi sordurmalıyım.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. cevaplarsanız sevinirim. sevgi ve saygıyla kalın.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
1-Bir erkek olarak bakabilirsiniz.Katina bakan bir sürü erkek falcı var.
2-4 element ,ruh kartlarını desteye karıştırabilir yada sizin yaptığınız gibi ayırabilirsinizde..
Benim bildiğim Katina'da sol elle çekme şartı yok ,Tarot gibi değil,sağ elimi kullanıyorum ben Katina'da.
3-Tabi kartların ters ve düz anlamı çok önemli.Bazen yorumu tamamen değiştirebilir.Siz kartları karıştırdığınızda mutlaka içlerinden terse dönen oluyordur.Yani hep böyle olur.Sizde nasıl hepsi düz kalıyor anlayamadım?Kartları iyice karıştırın.Ben hep düz kalan kart destesine hiç rastlamadım.:)
4-Ben de çok nadir birine baktığımda ya kelt haçı yada üç kart seçtiriyorum.Soruyu ister içinden ister yüksek sesle sorsun.Kartları o niyetin enerjisiyle çekeceği için her şekilde yorum yapabilirsiniz.Katina ile bütünlük sağlamışsanız yorumda isabetli olur zaten.Kartları ben baktığım kisiye çektirmeyi tercih ederim.Sizinkide yanlış değil.Nasıl içinizden geliyorsa...

overdose

Kayıtlı Üye
siz kartları karıştırırken nasıl ters getiriyorsunuz bende onu anlayamadım :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
siz kartları karıştırırken nasıl ters getiriyorsunuz bende onu anlayamadım :)
Kartlar zaten kendi içinde mutlaka ters yüz oluyor.Şöyle düşünelim.Diyelim ki bakım yapıp kartları topladınız.Hepsini özellikle düzeltip sıralamadığınız sürece ,mutlaka ters dönen kartlar olucaktır destede.Ya da kartlar hep düz geliyorsa ısrarla,özellikle terslerini çevirin,ondan sonra karıştırın.Başkada yolu yok herhalde...:)

overdose

Kayıtlı Üye
Kartlar zaten kendi içinde mutlaka ters yüz oluyor.Şöyle düşünelim.Diyelim ki bakım yapıp kartları topladınız.Hepsini özellikle düzeltip sıralamadığınız sürece ,mutlaka ters dönen kartlar olucaktır destede.Ya da kartlar hep düz geliyorsa ısrarla,özellikle terslerini çevirin,ondan sonra karıştırın.Başkada yolu yok herhalde...:)

kartlar düz olduğu için bakim yaptıktan sonra kartlari topladigimda da düz toplanıyor. yani şöyle düşünelim. desteyi toplarken bazı kartlar ters geldi diyelim. bir sonra ki bakımda ve ondan sonraki bakımlarda o kartlar hep ters gelmeyecek mi? yani rasgele gelişi güzel mi toplamalıyım kartları?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sizin kartların kalıp gibi kalması tuhaf.:)Ben de mesela kartlar düşüyor , masada başka uçta oluyor gelişigüzel alırken terse dönüyor,bakım sonrası yerleri karışıyor falan filan..
Yukarıda dediğim gibi özellikle kartları ters çevirin iyice karıştırın. Ya kartlar zaman içinde mutlaka terste oluyor düzde, karışıyor kaçınılmaz bu,ilk defa kartlarda bu sıkıntıyı sizde duydum.:)

overdose

Kayıtlı Üye
bakım yapmadan önce kartları karıştırırken kartlar bendede düşüyor yere. ben onları mesaj olarak değerlendiriyorum. ama toplarken ters gelcek gibi oluyor ben kendim düzeltiyorum. yanlis yapıyorum herhalde. dediğiniz gibi gelişi güzel topliyayim

acid

Kayıtlı Üye
Kartları düzeltmenize gerek yok aslında. Hatta ben işi biraz abartıp kartları bir zemine yayarak öyle karıştırıyorum. Böylece daha önce sorduğum soruların ve bunun üzerine açtığım kartların enerjisinden kurtulduğumu da düşünüyorum. Destede öğrenme aşamasındayken düz ve ters anlamlarına dikkat etmek çok yardımcı oluyor. Ama daha da ilerledikçe yavaş yavaş kendinize göre yorum geliştirebiliyorsunuz.
Ancak aldığım deste çok ince. Yaklaşık iki yıldır kullanıyorum ne kadar dikkat etsem de deforme oluyor. Desteyle aramda bir bağ olduğu için yeni bir Katina destesi almaya da karşıyım. O yüzden kendim malzemeleri alarak kartları kaplayacağım. Ama arındırma konusunda sorumsuzum sanırım bu tür şeylerde.

overdose

Kayıtlı Üye
Kartları düzeltmenize gerek yok aslında. Hatta ben işi biraz abartıp kartları bir zemine yayarak öyle karıştırıyorum. Böylece daha önce sorduğum soruların ve bunun üzerine açtığım kartların enerjisinden kurtulduğumu da düşünüyorum. Destede öğrenme aşamasındayken düz ve ters anlamlarına dikkat etmek çok yardımcı oluyor. Ama daha da ilerledikçe yavaş yavaş kendinize göre yorum geliştirebiliyorsunuz.
Ancak aldığım deste çok ince. Yaklaşık iki yıldır kullanıyorum ne kadar dikkat etsem de deforme oluyor. Desteyle aramda bir bağ olduğu için yeni bir Katina destesi almaya da karşıyım. O yüzden kendim malzemeleri alarak kartları kaplayacağım. Ama arındırma konusunda sorumsuzum sanırım bu tür şeylerde.

desteyi ilk aldigim zaman kartlar bendede cok inceydi. hatta "bu ne böyle amma uyduruk yapmislar" demiştim. ama zaman geçtikçe kartlar kalinlasmaya ve agirlasmaya basladi. bu sanirim enerjiden kaynaklaniyor.

Keira

Moderator
Desteyi yayıp saat yönünde çevirerek karıp kart seçerseniz ters de gelir düz de. Benim tavsiyem bu şekilde çekilmesidir. Destede de tarot gibi sol elle çekeceksiniz.

burka

Kayıtlı Üye
Merhaba bir kaç gün önce edindim Deste'yi anlamaya çalışıyorum henüz.
Bende 3 değil 4 kart fazla çıktı. ikisi boş birinde 4 elementin resmi var ve bir diğeri de Tattaret.
Yani destemde iki tane Tattaret var. Bu bir işaret olabilir mi ki bence öyle ama ne anlam ifaade ediyor?
Ben biraz düşündüm üzerine ama yorum yapmak için çok erken benim için. Fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa
çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bende 3 değil 4 kart fazla çıktı. ikisi boş birinde 4 elementin resmi var ve bir diğeri de Tattaret.
Yani destemde iki tane Tattaret var. Bu bir işaret olabilir mi ki bence öyle ama ne anlam ifaade ediyor?
Ben biraz düşündüm üzerine ama yorum yapmak için çok erken benim için. Fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa
çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler
Muhtemelen Tattaret iki adet olarak karışmıştır desteye.Bazen bu tip durumlarda bir mesaj alınması gerektiği hissi ortaya çıkar.Gerçekten bir mesajda olabilir bu sizin için.Belki o özellikte birine dikkat etmeniz yada o özelliklerde birinin hayatınızda önemli bir rol oynaması yada kartın anlamını önemsemeniz gerektiğine dair vb....türden mesaj olabilir.
Ben olsam bu durumda Katina'ya şöyle bir soru sorar ve 3 kart çekerdim.Bu durumdan almam gereken bir mesaj var mı diye sorardım?
Bende bilmek isterdim çünkü,merak ederdim kartın iki adet olması bir işaretmidir diye..
Kısa vadede böyle kartlara soru sorarak ,uzun vadede de yaşadıklarımı takibe alarak çözüm bulmaya çalışırdım.

bsezer

Kayıtlı Üye
Merhaba ben de katina kartlarını geçen gün sipariş ettim, arada bakım da yapıyorum. Tabi netten ve kitaptan da bakıyorum. Bir kişiye nasıl davranmam gerektiği konusunda soru sordum ters yakut, ters parsadra ve çiçekler kartı çıktı.Kişi kartı var ama pek yorumlayamadım çiçekler olumlu bir kart ama yakutun ters çıkması anlamı tamamen olumsuzlaştırıyor mu kadının burda çekimser davranması anlamına mı geliyor?

Keira

Moderator
Yorumunuzu Destede 3'lü Kombinasyonlar bölümüne yaparsanız, yorumunuzun eksik ya da yanlış kısımlarını orada düzeltebiliriz.

aimru

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Benim Deste ile tanışmam iki yıl önce oldu. Kuzenim bakım yapmak istemişti, bunun üzerine öğrenmiştim. Bir kerelik yaptırmıştım. İki yıl sonra geçtiğimiz yaz tekrar gündemimize geldi ve yorum aldık. O zamandan bu yana Deste bana ilgi çekici geliyor ve kendi Destemi almak istiyorum. Bu sizin dediğiniz gibi Destenin beni seçmesi ritüeline giriyor mu, bilmiyorum. Her kartın kendi anlamı, karakterlerin yaşadıkları her daim dikkatimi uyandırıyor. Gerek buradan gerek başka bilgiler ile, özellikle Destenin kitabındaki hikâyeler ile bilgilenmeye çalıştım. Her şeyin başının "kaderimde ne varsa kabûlümdür," fıtratından geçtiğini ve Destenin bu yolda bana hatalardan sakınmam, korunmam için yoldaş olacağına inanıyorum. Sadece kendi içimde cevaplandıramadığım iki soru var. Bunları size yöneltmek istiyorum. Karşılığında kendi Deste'me sahip olmayı düşüneceğim.
1. Kendinize bakım yaptığınızda objektif olmayı nasıl sağlayabiliyorsunuz? Deste'nin verdiği mesaja inanıyorum fakat kendi iç sesinizin nasıl önüne geçiyorsunuz?
2. Kitapta okuduğum gibi, Katina'nın da düşüncesiyle bilgi gerçekliktir ve önceden önlemini almak güzeldir. Fakat sizler yıllarca bakım yapmış kişiler olarak önceden öğrenmenin tesirini nasıl yorumlarsınız? Gelecek şekillenebilir bir olgu olduğu için daha çok şimdiki zaman adına bakım yapmak istiyorum. Ama dediğim gibi bu yol ile hayatın akışını kaçırmış oluyor muyuz?

Kendimi sizlere yanlış ifade etmek istemem. Sadece merak ettiğim şeyler oldukları için sormak istedim. Bu yolda vermiş olduğunuz emeklere saygım sonsuz.

Her şey bir yana, düşüncelerimize göre kartları seçmemiz muazzam bir şey. Şu ana dek alakasız bir kart seçtiğimi görmedim. Açıkçası bu yüzden ayak uydurabileceğimi de düşünüyorum.

Keira

Moderator
Geleceğinizin şekillenmesinden korkuyor ve yukarıdaki soruları soruyorsanız zaten Deste'yle bakım yapamazsınız, boşuna almayın. Sevgiler..

hashikio

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Benim iki sorum var.Birincisi 10 kartlı bir açılım gördüm.Ama ismini bilmiyorum.Kelt haçı değil anladığım kadarıyla.Kartlar 3 sıra halinde dizili.Her sırada 3'er kart en ortada da soruyu belirleyen kart yana yatık bir şekilde en ortadaki kartın üstünde.Umarım anlatabilmişimdir.Bu açılımı bilen var mı?Ve kartlar nasıl yorumlanıyor?Nasıl bir açılım bu?
İkincisi açılım yaparken element kartı seçmenin sebebi ne tam olarak?Açılımın dışında seçilen element kartları nasıl yorumlanıyor?Açılıma farklı olarak ne katıyor?

Yagmurr116

Kayıtlı Üye
Slm... Arkadaslar ben uzun zamandır ilgıliyim bu konuya ama bı cesaret edip alamamıstım.3haftadır bir arkadasım ki kendı bakım yapıyor bu kartlarla nedense hep ona kartlarla ac bkayım su kartalara resimlernı cek bana yolla falan dıye baskılar yapıyordum.. Herneyse bayramın ikinci gunu kendimi kitapcıda buldum tezgahtar kıza dedım katina destesı ıstıyorum tuhaf bakıslar altında oyle kartmı var dıye dalga gecer gıbı bı havaya gırdı baska tarot onereyım bakın falan derken baska tarotların arkasında kutuyu ceker cekmez deste karsıma cıkıverdı onu nasıl alıp kucakladım ve kıza donup elinızde olmadıgını soyledıgınız deste bu ısını ıyı yapmıyorsun dıye soylendım kızda afalladı bızde boyle kart vrmıydı falan 🙂Herneyse eve geldim ilk işim kartlara bakan arkadasıma haber verip destemi aldım ama nedense valide benı cok cekıyor dedığm ve kartları incelemye koyuldumki içinden ikitane valide kartı cıktı buna o an cok sasırdım nasıl bı desteden ıkı kart cıkar aynısı ve acmadan önce valideyı soylemiş olmam arkadasıma o an yuzumu gormeliydınız.. Neyse arkadaslar benım sormak istedıgım ben iki valide kartıyla napıcam eksik kartta yok yada bunda bı işaret uyarı olablirmi valide kartının tekini destemdende ayırmak istemiyorum içimden gelen cift valideyle devam et ama arkadas bunu emin olmadan bence böyle kullanma demesi napmalıyım ve destede daha yeniyim bana bilgi verebilirmiseniz cok sevinirm

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Muhtemelen Tattaret iki adet olarak karışmıştır desteye.Bazen bu tip durumlarda bir mesaj alınması gerektiği hissi ortaya çıkar.Gerçekten bir mesajda olabilir bu sizin için.Belki o özellikte birine dikkat etmeniz yada o özelliklerde birinin hayatınızda önemli bir rol oynaması yada kartın anlamını önemsemeniz gerektiğine dair vb....türden mesaj olabilir.
Ben olsam bu durumda Katina'ya şöyle bir soru sorar ve 3 kart çekerdim.Bu durumdan almam gereken bir mesaj var mı diye sorardım?
Bende bilmek isterdim çünkü,merak ederdim kartın iki adet olması bir işaretmidir diye..
Kısa vadede böyle kartlara soru sorarak ,uzun vadede de yaşadıklarımı takibe alarak çözüm bulmaya çalışırdım.

çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

Slm... Arkadaslar ben uzun zamandır ilgıliyim bu konuya ama bı cesaret edip alamamıstım.3haftadır bir arkadasım ki kendı bakım yapıyor bu kartlarla nedense hep ona kartlarla ac bkayım su kartalara resimlernı cek bana yolla falan dıye baskılar yapıyordum.. Herneyse bayramın ikinci gunu kendimi kitapcıda buldum tezgahtar kıza dedım katina destesı ıstıyorum tuhaf bakıslar altında oyle kartmı var dıye dalga gecer gıbı bı havaya gırdı baska tarot onereyım bakın falan derken baska tarotların arkasında kutuyu ceker cekmez deste karsıma cıkıverdı onu nasıl alıp kucakladım ve kıza donup elinızde olmadıgını soyledıgınız deste bu ısını ıyı yapmıyorsun dıye soylendım kızda afalladı bızde boyle kart vrmıydı falan ������Herneyse eve geldim ilk işim kartlara bakan arkadasıma haber verip destemi aldım ama nedense valide benı cok cekıyor dedığm ve kartları incelemye koyuldumki içinden ikitane valide kartı cıktı buna o an cok sasırdım nasıl bı desteden ıkı kart cıkar aynısı ve acmadan önce valideyı soylemiş olmam arkadasıma o an yuzumu gormeliydınız.. Neyse arkadaslar benım sormak istedıgım ben iki valide kartıyla napıcam eksik kartta yok yada bunda bı işaret uyarı olablirmi valide kartının tekini destemdende ayırmak istemiyorum içimden gelen cift valideyle devam et ama arkadas bunu emin olmadan bence böyle kullanma demesi napmalıyım ve destede daha yeniyim bana bilgi verebilirmiseniz cok sevinirm
Merhaba.Daha önce benzer soru sorulmuştu.Alıntıladım fikriniz olması açısından...