Katina Destesi Hakkında Sorulanlar

labonheur

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, Katina Destesi hakkındaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

yosun_kokusu

Kayıtlı Üye
Nasıl bir bilgi istiyorsun? Benim bir arkadaşımda var, kitaptan okuyup okuyup bakıyoruz, 100/98 doğru çıkıyor . Benim bilgim bu kadar :)

labonheur

Kayıtlı Üye
Kitabı bende de var tabi :)
Ama ne bileyim mesala o desteyle ilgili herkesin bilmediği bildiğiniz bir şey var mı? :)

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Katina Destesi'nden bilgiler ekleyeceğim. Sitemizde vardı fakat, teknik bir sorundan dolayı o da komple silindi.

Kayıtlı Üye
Uzun zaman önce,eski zamanlarda,daha yeryüzündeki sular birbirinden ayrılmamışken,üç kız kardeş yaşarmış.Astart,gerçek adı Vaal olan Valide ve Dastar.Anneleri yıldızları suları yorumlayan Assyranta’ymış.
Atart ve Valide,Assyranta’nın ilk doğan çocuklarıymış.Birinin aklı iyiliğe,diğerininki de kötülüğe çalışıyormuş.Anneleri Assyranta,günün birinde,hiç kavga etmesinler diye onların topraklarını ayırmış.
Her iki kardeş kendi payına düşen toprağı alıp,kendi yuvasını yapmış.Her ikisi de ‘Mag’ unvanını almış.Daha sonra insanlar onlara,’bilge’anlamına gelen Magisa,yani büyücü demeye başlamışlar.
Vaal,uzak adaları,Hindistan’ı ve Çin gibi büyük yerleri almış ilk önce.Oralara saraylarını9 inşa ettirmiş.Astart,Mezopotamya’yı,İran ’ı ve Rusya steplerini almış.Dastar da kara torakları alıp,sarayını Nil’in kenarında kurmuş ve oradaki insanlara Firavun’u doğurmuş.Her birinin egemenliğini kurduğu yerlerde,tıpkı kraliyet saraylarının sembolleri gibi,birbirinden farklı amblemleri varmış.Üç kardeş,bu yerlerin dışında,annelerinden de insanların kaderlerini belirleme yetisi almışlar.Son olarak her birine bilgeliğin gücü ve büyü yapabilme yeteneği hedye olarak verilmiş.

Vaal,Çin’e girer girmez oradaki insanları korku sarmış.Öncelikle zengin olmak istiyormuş.’Herkes her gün kendi için bir tabak yemek ayırdıktan sonra,geri kalanların hepsi benim diye buyurmuş.’Köy köy,şehir şehir gezerek halktan neyi var neyi yok toplayan,keskin kılıçlı,güçlü adamlardan bir ordu kurmuş.
Dert yanıp itiraz eden olunca,geceleri kara kanatlarıyla oraya uçar,onları lanetlermiş Vaal.Zavallı insanların çocukları hastalanıp,köyleri yanmış.İtiraz edenlerin kafası kesilmiş.Herkesin korkudan kanı donmuş.Vaal en korkulu rüyaları olmuş.Güçlüsü güçsüzü herkes,kabuğuna çekilmiş.İşte o zaman,bilge Vaal anlamına gelen ‘Mag Vaal’ yerine,ona ‘Valide’ demeye ve ondan korkmaya başlamışlar.
Daha sonra,Vaal savaşlar başlatmış.Kız kardeşi Mag Astart’ın halk tarafından her geçen gün daha çok sevilen ve sayılan birisi olduğunu öğrenmiş ve bunun üzerine Ruhların Kutsal Savaş’ını başlatmış.Topraklarındaki insanlar Astart’ı seviyorlar,o da buna karşılık onlara hediyeler veriyormuş.Onlara barınmaları için ev yapmayı,toprağı işlemeyi,renklerle çalışmayı öğretmiş.Artık,Fırat’ın kenarında parlayan saraylar inşa edebiliyor,yıldızları okuyabiliyor,kendi insanları için yaratıcı yollar gösterebiliyormuş.Durumları günden güne daha da iyiye gidiyormuş.
Vaal’in değerli taşlarla işlenmiş giysisi,gökyüzüne kadar ulaşan renkli sarayındaki altın kafeslerde öten kuşları solmaya başlamış ve Vaal,halkın Mag Astart’ı seviyor olmasını çok kıskanmış.Durmadan,nehirlerin memleketinde neler olduğunu öğrenmek için oraya elçilerini gönderiyormuş.’İki Nehrin Hanımefendisi Mag Astart sağ olsun’diyerek ona haberlerini getiren elçilerine cevap vermek yerine,Vaal onların kellelerini uçuruyormuş.Erkek kıyafeti giyip keskin kılıçlar kuşanarak,büyük bir hevesle savaş oyunları oynamaya başlamış.Rakiplerinden onu yenen birisi çıkarsa,kellesi uçuruluyormuş.Sabah akşam demeden;gece gündüz durmadan savaşıyormuş.Uykusunda dahi savaşıyor,ancak bu sefer karşısındaki rakibi kız kardeşi Astart oluyormuş.Emrindeki adamlardan,Mag Vaal’i kılıçta yeneceklere zenginlik,güç ve refah vaat ediyormuş.Nefret doluymuş.Ne kadar çok nefret ediyorsa,kendini inatla o kadar çok savaş oyunlarına veriyormuş.Günün birinde ona saldırmanın bir yolunu bulana kadar,elinden geleni ardına koymamış.İşte o zaman büyücülerin savaşı başlamış.[/COLOR][/B]

Valide,Çin’den ayrılıp yine kendisine ait olan yaylalara gittiği zaman da,oradaki insanları birer savaşçıya dönüştürmüş.Onlara atlarla savaş naraları vermiş ve zengin olma hırsı aşılayarak,onları Batı’nın üstüne salmış.Liderleri ve sultanları doğurmaya başlamış.Astartçılara karşı savaşmaları için Vaalcileri örgütlemiş.İnsanlar,ruhlar,kan ve beyin….Hepsi kayboluyormuş.
………………………………….
Deste’deki herkes,mutlu olmuş,acı çekmiş,ağlamış,felaketler ve sıkıntılar yaşamıştır.Deste’deki her şahıs,sana anlatmak için acıyı öğrenmiştir…Yeter ki senin onu dinlemeye gücün olsun.Kartların sana istediğin her şeyi söylemesi için,sadece onların sesini dinlemen yeterli.Elinden tutup,seni geleceğe doğru yolculuğa çıkarırlar.Onlara güven.Kaybetmezsin…

urmia

Banlı Kullanıcı
katina destesini ilk olarak rüyamda gördüm ve bütün çabalarıma rağmen bi şekilde aldım...yaptığım açılımlar da %100 sonuç verdi... hiç uğraştırmadı ve sıcacıktı...sonra gittim rider waite aldım kutuda kartlar...onlar bana bakıo ben onlara...sanırım ilk göz ağrım olan katina destesi nedeniyle yeni destemle bağlantı kuramıyorum

durusu

Kayıtlı Üye
İş
art
merhaba öncelikle. deste falı bende mevcut ve bu fala bakabiliyorum kitaptan öğrenilebilir.gerçekliği var ileriye dönük olarak.tavsiye ederim.

Marian

Kayıtlı Üye
evet deste bakacağı kişiyi seçiyor ve nerdeyse söylediği çoğu yorum çıkıypr deste çok özel kartlardır hatta izmir lileri daha çok çektiği söylenir öneml olan enerjilerin uym sağlaması gerisini zaten katina söyletiyor :))

Keira

Moderator
Uzun zamandır hiç kimse "DESTE" hakkında tek bir şey yazmamış...

CADIRELLA

Kayıtlı Üye
Ben 6 senedir bakıyorum desteye, bakacağı kişiyi seçtiği doğru. Kendim dahil kime bakarsam bakayım mutlaka yaşanıyor. Hiç yanıltmadı beni. Bazen küstüğü de oluyor. Bazense o kadar cömert davranıyor ki ben dahil tüm baktığım kişileri şaşırtıyor. Zaten ha deyince bakamıyorum. İlginç bir enerjisi var durduk yere sabah uyandığımda bugün bizim günümüz diyorum ve alıyorum desteyi elime. Zorlamayla kesinlikle bakamıyorum. Baktığım kişiyi önce destenin kabul etmesi benim tercih ettiğim bir yöntem. 4 ruh kartını yan yana dizip bakacağım kişinin elini üzerin de gezdirmesini ve avucunu en çok ısıtan kartı açmasını istiyorum % 98 bu hissi yaşıyor baktırıcılarım. Zaten ilk baktırımda yapıyorum bunu, ikinci kez aynı kişiye bakınca bu işlemi tekrarlatmıyorum. Benimle sırf deste kartlarım için görüşen bir çok arkadaşım var :) Ama dediğim gibi her zaman modumda olmayabiliyorum.. Sormak istediğiniz konular olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Keira

Moderator
Deste'nin bazen size küstüğünden bahsetmişsiniz.. Bunun bildiğim tek bir açıklaması var çünkü ilk başlarda benim de başıma gelmişti. Deste sadece bakım yapılacağı zaman ortaya çıkmayı sevmiyor. Her zaman ilgi istiyor.. Arada bakım yapmayıp kartlarla zaman geçirin, onlara dokunun, enerji yükleyin; sadece onlarla ilgilenin, sonrasında böyle bir durum yaşamazsınız.. Tavsiye ederim..

CADIRELLA

Kayıtlı Üye
Ben genellikle bana küsmelerini yorumları bazen olduğu gibi kabul etmeyip kendimce farklı anlam yüklememe buluyorum.. Kendime bakınca taraflı olduğum zamanlarda yaşıyorum.. Ama sizin tavsiyenizide göz ardı etmeyeceğim.. teşekkürler..

striker

Kayıtlı Üye
Deste'nin bazen size küstüğünden bahsetmişsiniz.. Bunun bildiğim tek bir açıklaması var çünkü ilk başlarda benim de başıma gelmişti. Deste sadece bakım yapılacağı zaman ortaya çıkmayı sevmiyor. Her zaman ilgi istiyor.. Arada bakım yapmayıp kartlarla zaman geçirin, onlara dokunun, enerji yükleyin; sadece onlarla ilgilenin, sonrasında böyle bir durum yaşamazsınız.. Tavsiye ederim..

öyle bir yazmışsınız ki , organizmamı bunlar, yaşayan canlılar gibi , çiçeği sever gibi desteleri sev , yoksa küserler, inandırıcı gelmiyor.
tşk ler

Keira

Moderator
Her fal destesinin bir enerjisi vardır. Bu yüzden onları ara ara arındırmak ve yeniden enerji yüklemek gerekir. Biraz araştırırsanız neyi ifade etmek istediğimi anlardınız. Teşekkürler..

CADIRELLA

Kayıtlı Üye
Arındırmayı ben dolunayla yapıyorum inançlarım doğrultusunda.. Size tam olarak ifade edemedim kendimi, neyse yinede ilginize teşekkürler..

Keira

Moderator
Ben son cevabı, laf olsun diye yorum yapmış bir arkadaşa vermiştim size değil.. Dolunay'da arındırma yapıyorsanız anladım ben sizi diyeyim ;)

Cileklibisey

Kayıtlı Üye
Ben 6 senedir bakıyorum desteye, bakacağı kişiyi seçtiği doğru. Kendim dahil kime bakarsam bakayım mutlaka yaşanıyor. Hiç yanıltmadı beni. Bazen küstüğü de oluyor. Bazense o kadar cömert davranıyor ki ben dahil tüm baktığım kişileri şaşırtıyor. Zaten ha deyince bakamıyorum. İlginç bir enerjisi var durduk yere sabah uyandığımda bugün bizim günümüz diyorum ve alıyorum desteyi elime. Zorlamayla kesinlikle bakamıyorum. Baktığım kişiyi önce destenin kabul etmesi benim tercih ettiğim bir yöntem. 4 ruh kartını yan yana dizip bakacağım kişinin elini üzerin de gezdirmesini ve avucunu en çok ısıtan kartı açmasını istiyorum % 98 bu hissi yaşıyor baktırıcılarım. Zaten ilk baktırımda yapıyorum bunu, ikinci kez aynı kişiye bakınca bu işlemi tekrarlatmıyorum. Benimle sırf deste kartlarım için görüşen bir çok arkadaşım var :) Ama dediğim gibi her zaman modumda olmayabiliyorum.. Sormak istediğiniz konular olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Merhaba :) 4ruh karti demissiniz orayi tam anlayamadim sectigi ruh karti olumsuz cikarsa bakmiyormusunuz? Dogrumu anlamisim? Tesekkurler :)

maiela

Banlı Kullanıcı
'negatif ağır uğursuz ne dersen de bir seneden fazladır bendeydi.çözdüm de ama dedim ya hayatına oluk oluk kötülük akıtıyor.yırtıp attım kendime geldim.' gibi bir çok sitede yorumlara rastladım. bu kartlar cidden uğursuzluk verirmi almayım öyleyse

Keira

Moderator
Deste bana göre diğerlerinden çok farklı ve özeldir. Ben o şekilde bir şey yaşamadım 6 yıldan fazladır elimdeler ;)

Keira

Moderator
Ryh kartları yol gösterir. Bir olay karşısında nasıl davranmanız gerektiği hakkında bilgi verir.