Katina Destesi Hakkında Sorulanlar

Keira

Moderator
Bu şekilde davranırsanız kartlara Deste size asla doğruyu söyleyemez. Destenin enerjisi farklıdır hep bir saygı ve ciddiyet bekler..

Foras

Kayıtlı Üye
Katina da bir cesit tarot destesine mi giriyor?

Peki kartlari kendime gore dizecegim karsimdaki kisiye gore mi ?

Ayrica 3kart cekilmeli demişsiniz, her kart icin 3kart mi cekip yorumlayacagim?

Keira

Moderator
Her soru için 3 kart çekilir. Kartları size göre dizeceksiniz ancak karşınızdakinin isteğine göre açın yönünü.. Deste tarottan farklıdır anlam olarak..

Sorular cevaplandığı için konu kilitlenmiştir.

heliadai

Kayıtlı Üye
Size bir sorum olacak bir senedir deste ile kendime ve yakın arkadaşlarıma bakım yapıyorum fakat son baktığım kişi çok ısrarcı olunca kırmak istemedim ve bakım yaparken kendimi çok kötü hissettim o günden beri kartlarıma el sürmek içimden gelmiyor kartlarımı nasıl arındırabilirim yada onlara tekrar nasıl enerji yükleyebilirim yardımınızı bekliyorum

Keira

Moderator
Benim tavsiyem, kartlarınızla bakım yapmadan biraz zaman geçirin, yanınızdan ayırmayın uyurken bile.. Bir süre sonra yeniden bakıma başlarsınız.. Ayrıca bakmak istemediğiniz kimseyede bakmayın, şahsen ben çok az kişiye bakıyorum içimden gelirse o da..

heliadai

Kayıtlı Üye
ilk defa böyle oldum inanın bakım yaparken resmen benim ve kartlarımın enerjisini aldı kartlarımı elime aldıgımda boş kagıtlar tutuyordum sanki tavsiyeniz içinde çok teşekkür ederim sayın keira

H€RA

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bazen öyle kartlar geliyorki duruma göre yorumlayamıyorum. Mesela ben imparatorluk artısı açılımıyla yapıyorum bikaç gündur, imparatorluk açılımında evrenin arı kimler? Neye dikkat edilip ne tarafa yönelmeli kimden neyden sakınmalı? Evrenin kartı bu demekmiş ama ben ters kitabı nasıl buna yorumlayacağım?

Arkadaşlarımla ilgili büyük bir sır ortaya çıkacak ve akabinde üzücü olaylar yaşanacak, gözyaşı dökülecek, arkadaşım bu sırrın ortaya çıkmasından korkuyor , bu sır ortaya çıkınca arkadaşıma olan güvenim azalıp herşeyin boş olduğunu düşünüp kendimi güçsüz hissedeceğim ancak sonra bu sırrın ortaya çıkması benim açımdan iyi olduğunu anlayacagım, benim yararıma olacak ve hayatım boyunca bu olay bana yol gösterecek. Bu şekildemi yorumlamalıyım off bazen bu şekilde yorumlayamadığım oluyor ve acaba dben bu deste olayını beceremeyecekmiyim diyorum, gerçi desteyi ögrenmeye başlayalı 1 gün oluyor ama ben o bir günde 10 defa deste açmışımdır :D

Keira

Moderator
Hera siz önce benim bahsettiğim şekilde başlasanız... Açılımlara sonra geçseniz... Yanlış anlamayın ama emeklemeden yürümek istiyorsunuz bu da kolay bir şey değildir..

H€RA

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 3470
Bu arada bilginize Ekaterini Katinanın gerçek adıdır...
İnternetten alıntıdır.

Arkadaşlar sizinde bildiğiniz katina destesi açılımları varsa paylaşırsanız sevinirim...

Keira

Moderator
Bu açılım eski bir üyemize aittir, veritabanımızda bu açılım vardı ancak yaşanan talihsizliklerden dolayı silinmişti bu açılımlar. Kolay ve anlaşılır bir açılımdır, rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Osiris

Kayıtlı Üye
Köz üstünde adaçayı yakıp,dumanına tutmanızı öneririm.Güzel bir arınma sağlar.Ayrıca dilerseniz,kartlara gül yağı sürüp,takdis edebilirsiniz.

Keira

Moderator
Köz üstünde adaçayı yakıp,dumanına tutmanızı öneririm.Güzel bir arınma sağlar.Ayrıca dilerseniz,kartlara gül yağı sürüp,takdis edebilirsiniz.

Bu yöntem Deste'de tek başına işe yaramaz. Çünkü Deste ilgi de bekler, o yüzden birlikte zaman geçirmek gerekir.

Osiris

Kayıtlı Üye
Bu yöntem Deste'de tek başına işe yaramaz. Çünkü Deste ilgi de bekler, o yüzden birlikte zaman geçirmek gerekir.

Bahsettiğim enerji kontağından ziyade belirttiğim gibi negatif enerjilerin,parazitlerin arınması.

Keira

Moderator
Ben de sadece tek başına işe yaramayacağını belirttim. Üyelerimiz bunu okuyup sadece arındırmanın yetebileceğini düşünebilirler. Sevgi ve ışıkla..

Osiris

Kayıtlı Üye
Lavanta ile kutsama ve arınma yaptığını da duymuştum ancak denemedim.Lakin senin de belirttiğin gibi,deste de önemli olan ilgi ve alaka.Bizzat,çok üstüne düştüğüm vakitler de,ruhsal anlamda güzel deneyimler elde etmiştim.Yalnız bir süre bırakırsan,ne yazık ki ciddi bir gerileme yaşıyorsun.Sevgiyle :)

Moderatör Notu: Başka bir grubun/sitenin ismini vermek, reklamını yapmak yasaktır. Mesajınızdan o bölümler çıkarılmıştır.

damaris

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Destenin bazı kişilere uğursuzluk getirebileceğinin doğru olduğunu düşünüyorum. Deste sahibini kendi seçiyor. İlk olarak arkadaşım aldı bu desteyi ve kendisinin başka tarot kartları da var fakat hiç bakmaz öylece durur. Sadece hevesi var yani ama ciddi olarak deneyimi ve yeteneği yok. Katina'yı da bir hevesle aldı ve sanırım bu yüzden kartlar onu istemedi ve aldıktan sonraki 1 hafta süresince başına bir çok şey geldi. Oda arkadaşlarını bile etkilediğini söylüyor herkes kartlardan kurtulmasını söylemiş. Daha sonra kartları bana vermeyi teklif etti ben de kabul ettim çünkü elime alınca bir enerji geçişi hissettim. O günden beri hep yakınımdalar ve iyi bir iletişim halindeyim diyebilirim. Yani Katina Deste'yi siz bulmassınız, o sizi bir şekide bulur. Sevgilerle.

Keira

Moderator
Deste kimseye uğursuzluk getirmez. Bu yanlış bir yargı. Ancak bakım yapacak kişileri kendi seçtiği doğrudur. Siz desteyi seçmezsiniz, deste sizi seçer. Seçilmiş kişi değilseniz ya içinizden bakım yapmak gelmez ya da bakım yaptığınız şeyler gerçekleşmez. Deste'ye bakıyorsanız diğer tarot destelerine bakamazsınız çünkü kıskanır istemez, size küser ve kendine baktırmaz. İnsanlara uğursuzluk gelme kısmı şudur; deste insanları felaketlere, yaşanacak kötü olaylara karşı uyarır. Siz bu uyarıları dikkate almaz değiştirmezseniz başınıza gelen şeyleri Deste uğursuzluğu sanırsınız.

Charmed

Kayıtlı Üye
Lavantayı tütsü olarak kullanırız. Ben şahsen Günlük, Misk, Safran gibi bitkiler de kullanırım. Bazen sadece adaçayı da kullanırım. Kadife örtüsünün her zaman güzel kokmasını sağlarım. Deste bana geleli yıllar oldu ama hala da bakıyorum. Keiraya hak vermiyor değilim. Fakat hem desteyi hem de tarotu bakmanın yolu yok mudur derseniz, vardır derim. Desteyle güçlü bir bağ sağladıktan sonra, tarota geçebilir, ikisini de bakabilirsiniz. Deste küsmez mi? Küsüyor elbette ara ara, ama siz gönlünü almayı bilirseniz sorun yok;)

Mesele şu ki, deste bütün sorular için ideal değildir. Negatif yönü biraz ağır basar. Pessimist olduğu için ufkunuzu aydınlatmaz ve fazla karamsardır. Hayatınızda arkanızdan iş çevirenleri, size zarar verecek olan tehlikeleri tesbit etmekte birebirdir. Ama morale ihtiyacınız olduğunda, biraz yapıcı tavsiye almak istediğinizde DESTEden uzak durun; tam tersi kalbinizi kıracaktır. Fazla duygusallık deste bakan insanlarda obsesyona neden olabilir. Bağımlısı olmayacak kadar güçlü olmalısınız.

Bağ kurmaya gelince. Fazla uğraştım diyemem. Zira yurt dışında yaşıyor olmama rağmen, çok da hoşuma gitti elime ilk aldığımdan beri. Çok mutlu etti beni kartlar :)
Kendiniz almayın derim. Deste ile ilgilendiğinizi farkeden bir yakınınız alır muhtemelen...

Moderatör Notu: Başka bir grubun/sitenin ismini vermek, reklamını yapmak yasaktır. Mesajınızdan o bölümler çıkarılmıştır.

Keira

Moderator
Bazı konularda sizin görüşlerinize katılmıyorum.
1. Aynı anda hem deste hem tarot bakan kişilere deste küsüyor, deste açılımları da artık sağlıklı olmuyor, deste devamlı kandırıyor ve kendine baktırmıyor. Bir çok örneğini görmüş bulunmaktayız.
2. Deste negatif değildir, soruların net karşılığını verir, sizin söylediğiniz gibi moral bozmuyor. Eğer olacak şey gerçekten güzel ve hayırlıysa deste çok güzel kartlar sunuyor size. Çok fazla örnek var bu konuda. Ayrıca deste neden moral versin ki, olumlama istiyorsanız eğer güzel telkinler veren Melekler Kartı gibi destelerden temin edebilirsiniz.
3. Ayrıca deste sizi seçtiği için siz ya da başkası almış çok da sorun yaratmıyor. Zaten seçilmediyseniz kim alırsa alsın bakamazsınız. Seçildiyseniz de siz almış olsanız bile deste açılır.

Sevgi ve ışıkla.

Charmed

Kayıtlı Üye
Bazı konularda sizin görüşlerinize katılmıyorum.
1. Aynı anda hem deste hem tarot bakan kişilere deste küsüyor, deste açılımları da artık sağlıklı olmuyor, deste devamlı kandırıyor ve kendine baktırmıyor. Bir çok örneğini görmüş bulunmaktayız.
2. Deste negatif değildir, soruların net karşılığını verir, sizin söylediğiniz gibi moral bozmuyor. Eğer olacak şey gerçekten güzel ve hayırlıysa deste çok güzel kartlar sunuyor size. Çok fazla örnek var bu konuda. Ayrıca deste neden moral versin ki, olumlama istiyorsanız eğer güzel telkinler veren Melekler Kartı gibi destelerden temin edebilirsiniz.
3. Ayrıca deste sizi seçtiği için siz ya da başkası almış çok da sorun yaratmıyor. Zaten seçilmediyseniz kim alırsa alsın bakamazsınız. Seçildiyseniz de siz almış olsanız bile deste açılır.

Sevgi ve ışıkla.
Fikirler ve bakış açıları değişebilir. Ben yine de destenin olayları biraz pessimistik ele aldığından yanayım. Kendi gözlemlerimden bunu çıkardım. Net olduğu kesin, zira bıçak gibi kesen cevapları vardır. Sonuç güzel olduğunda bile uyaracak bir konu bulur. Zaten o yüzden tercih ederim kendisini. Hayat ışıktan çiçekten böcekten ibaret değildir, bunu en iyi deste empoze ediyor.
Moral vermesi gerektiğini belirtmedim, sadece öyle bir deste olmadığını söyledim. Aynen dediğiniz gibi, moral isteyen, Doreen Virtue gibi yazarların çıkardığı melek desteleri ile uğraşabilirler. Tarot ile ilgili kitapların çoğu (hatta hepsi diyebilirim, RWS sistemli tarotlardan bahsediyorum, Thoth sistemliler farklı) tarottaki kartların yüzde 80ine pozitif anlam yüklemeye çalışırlar. Yıkılan kuleyi nasıl pozitif görüyorlar anlamış değilim.. Desteciler ile tarotçular burada biraz ayrılıyorlar.

Seçim konusunda katılmıyorum. Destenin seçtiği herkes bakar ama hediye deste ile kişinin kendi aldığı deste aynı değildir. Bütün kartlar için geçerlidir bu. Size hediye gelen bir deste kozmosun enerjisini kullanır. Sizi daha az yorar ve sadece harcadığınız kadar mental / fiziksel / enerjisel enerjiye maal olur.
Kendi aldığınız deste fal sırasında sizin enerjinizle çalıştığından sizi daha çok yorar ve çok fazla baktığınızda inanılmaz baş ağrılarına, isteksizliğe, bitkinliğe vb neden olur.
Katina ağır bir deste güçlü bir enerjisi var. Onu hediye olarak elde eden kişiler ile, kendi başına alan kişilerin izlenimleri çok farklı. Beni hiç yormadı.. Bu dediğim gibi sadece deste değil, bütün fal kartları yani bütün leomandr, oracle, tarot, I ching vb için geçerlidir.

Sevgilerle...