Kadına Şiddetmi Dedi Birisi ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Dövün kelimesi geçtiği bir cümlede sorgulamak yerine sırf kutsal diye anlayamamışsınız veya anlayamamışız demek ne kadar mantıklı ve vicdanlı?Kadını hafifçe de olsa kimsenin dövmeye hakkı yoktur ne olursa olsun,kim ne derse desin arkadaş bunu kabul ediyorsanız acizsiniz demektir

sun shine

Kayıtlı Üye
Bu konuyu tartışmaya gerek bile yok. Her ne sebepten olursa olsun, her nerede yazıyor olursa olsun kadına şiddet uygulamak insanlık dışıdır. Bunun hiçbir haklı sebebi yoktur. Hiçbir kutsal kitapta yazmaz. Hiçbir peygamber kadınlara kötü davranmamıştır... Kadına şiddet tamamen hastalık belirtisidir.

treworax

Kayıtlı Üye
Bu konuyu tartışmaya gerek bile yok. Her ne sebepten olursa olsun, her nerede yazıyor olursa olsun kadına şiddet uygulamak insanlık dışıdır. Bunun hiçbir haklı sebebi yoktur. Hiçbir kutsal kitapta yazmaz. Hiçbir peygamber kadınlara kötü davranmamıştır... Kadına şiddet tamamen hastalık belirtisidir.

İnsanları hastalıkları yüzünden suçlayamazsınız.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bak bu lafından dolayı ya konu kilitlenecek yada çooook uzun bir tartışma başlayacak :D (konu kapatılmazsa tabi)

Zaten daha önceleri tartışma yapılmıştır diye düşünüyorum tekrardan tartışmanın anlamı yok ama şu var çok kesin bir şekilde konuşmaları yanlış , dinde kesinlik yok, kanıtlayamazsın.

Orada yazıyor diye kesin budur böyle olacak diye bir şey söylenemez.

İnanıyorsundur, söylersin fikrini , ama ısrar da ne demektir, işte kendi fikrinde ısrar ettiği zaman bu o değildir bu böyledir diye dayatıyorsa da(dini bilgilerde )
yanlıştır. Bu sefer ne oluyor , anlaşamamazlık çıkıyor, tartışma tartışma olmaktan çıkıyor. Ve sonra da herkes bildiğini okuyor.

Din tartışması yasaktı sanırım forumda , dikkatli olmaya çalışıyorum.

Ü

Üye silindi 15237

Dövün kelimesi geçtiği bir cümlede sorgulamak yerine sırf kutsal diye anlayamamışsınız veya anlayamamışız demek ne kadar mantıklı ve vicdanlı?Kadını hafifçe de olsa kimsenin dövmeye hakkı yoktur ne olursa olsun,kim ne derse desin arkadaş bunu kabul ediyorsanız acizsiniz demektir

Bir evli çift düşününün . Kadın eşine karşı asi , saygısız , evlilik hükümlerini yerine getirmiyor , kötü

yollara meyilleniyor , karı - koca haklarını yok sayan bir bayanı düşünün . Bu durumda ne yaparsınız ?

İlk önce öğüt verirsiniz. ! Olmadı onları yataklarında tek başına bırakırsınız ! yine olmadı onlara ufakça

uyarı verirsiniz ! Şimdi Kuran'da hafifçe dövün kelimesi geçiyor . Bunun nedeni yuvanın dağılmasını önlemektir .

Boş yere gitte karını döv ağızının burnunun yerini değiştir demiyor ! Farklı biçimlerde yorumlamayın .

Yuva artık uç noktaya geldiyse yani bozuklacaksa hafifçe uyarmakta hiçbir sorun yok !

Birde işin içinde çocuk varsa durum hep vahim . Şimdi düşünün yuvanın yıkılmasınımı tercih edersiniz

o el kadar çocukların orta kalmasınımı tercih edersiniz yoksa ufak bir uyarı verip yuvanızı tekrar

kurtarmakmı istersiniz ?

mercanada

Banlı Kullanıcı
İş
.
Şiddet uygulayan insan gercekten aciz ve zayıf olduğu için bunu yapıyor.
sadece fiziksel şiddet değil, manevi şiddette çok hasar bırakıyor.Sadece kadına değil , tüm insanlar korktuğunda manevi şiddet yapmaktan geri kalmıyor.Korku tek sebep ,malesef..sevginin zıtdı ,korku.Korkularda ve güvensizlikler şiddet olarak açığa çıkıyor.
Ne zaman kötü birini görsem , bir zamanlar onunda cocuk olduğunu hatırlarım...sevgisizlik çok kötü.
sahip çıkmamız gereken en büyük değer, çocuklarımız bu yüzden
Merhabalar son zamanlar olan kadına şiddet her geçen gün malesef çoğalıyor
Yakın çevrenizde olsun başka yerlerde olsun illaki duymuşsunuzdur .
Kadına şiddet yapınca ellerine ne geçiyor halen anlamış değilim . Madem geçinemiyorsun
boşan !!! Bizim Türk milletinde şöyle bir özellik var ben karımdan boşandım ama
karım başka erkeklerle gezemez niye ? yok gezemez işte Türk erkekleri bu kadar aciz
denilecek kadar ACİZ !

Bu arada bende erkeğim . Ancak boşandıktan sonra mı kadınların değerini anlıyoruz?

Ü

Üye silindi 15237

[video=youtube;IY-TEcbAYTg]http://www.youtube.com/watch?v=IY-TEcbAYTg[/video]

zaferar

Kayıtlı Üye
NISA 34 e bir de Yasar Nuri Ozturk cevirisinden bakiniz.Yasar Hoca dovme kelimesinin kesinlikle yanlis tercume edildigini soyluyor.

Tituba

Kayıtlı Üye
Ben bir kadın olarak yazıyorum eğer erkek olsam çalıştığım iş yeri arkadaşımı döverim(bu kişi bayan) hatta dövmek ne kelime ağız burun patlatırım ama şuan gücüm yetmeyebileceği için yapmıyorum. Hatta onun kocası olsaydım her gün döverdim erkek olsam sırf hergün dövmek için kocası olmayı isterdim :D Yani dayak cennetten çıkma demişler bazıları hak ediyor aslında ama neyse insancıl olarak söyleyeyim kesinlikle karşıyım dayağa :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...