bu işaret nedir?? (semboller)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bende bi kolye ucu almıştım niye aldığımı bilmiyorum değişikti ama anlamı ne merak ediyorum resmi iyi çekemedim ama üzerinde üç tane hipnoz işareti ve ortasında göz gibi birşey var anlamadım

Ekli dosyayı görüntüle 3921

Evet galiba basit bir kolye anladım, çünkü kimse cevap vermiyor :( farklı bir enerji hissettim üzerinde o yüzden merak etmiştim.

vildann

Banlı Kullanıcı
nazar için kullanılıyor göz işareti önemli bir şey değil kardeş.takma kafana

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim vildan nazar içinse iyi benim için takayım o zaman ağır geliyo ama falımda çok fazla göz çıkıyordu bunu duymam iyi oldu

Divinity

Kayıtlı Üye
Bunun nazar için olduğunu zannetmiyorum çünkü üçtane göz gibi şekillerden var nazar için birtane olur. Bu daha çok eski bir kuzey işlemesine benziyor

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Spiraller kelt mitolojisini anımsattı keşke daha iyi çekseydin.Gözde nazar içindir.

Alfapollo11

Kayıtlı Üye
Bu tarz nazar veya el işareti şeklinde olan demir plakalar cinlerin iletişim aracıdır islam dini açısından kabul görülmez.

AJA

Elit Üye
Bir çok nazar bereket sembolleri günümüze şamanlardan gelmiştir.Cinlerin iletişim aracı değillerdir bunu nasıl bağladınız oraya ?

Alfapollo11

Kayıtlı Üye
Bir çok nazar bereket sembolleri günümüze şamanlardan gelmiştir.Cinlerin iletişim aracı değillerdir bunu nasıl bağladınız oraya ?

Bir gün Abdullah bin Mes'ud, hanımının boynunda bir iplik gördü. Bu nedir?" deyince, hanımı: "sıtma için okunmuş bir iptir." dedi. İbn Mes'ud, ipi çekerek kopardı, attı. Sonra şöyle dedi: "Andolsun ki, Abdullah ailesi şirkten uzaktır. Rasûlullah'tan işittim, buyurdu ki; "Şüphesiz üfürükçülük, nazar boncuğu, muska, sihir ve tılsım şirktir." Hanımı dedi ki: "Gerçekten gözüm atıyordu, filan yahudiye tedavi için gidip geliyordum. Gözümü afsunladı; atması durdu. Abdullah bin Mes'ud dedi ki: "Bu, şeytanın işidir. Şeytan eliyle dokunuyor, afsunladığı zaman elini çekiyor. Hâlbuki, Rasûlullah'ın okuduğunu okusaydın, sana kâfi idi. Allah'ın rasûlü şu duâyı okurdu: “Ey insanların Rabbi! Rahatsızlığı gider, şifâ ver, şifâ veren Sensin! Senin şifândan başka şifâ yoktur. Hastalık bırakmayan şifâ ver!”Neden nazar boncuğu büyücülükle sihir ve tılsımla aynı katogori içerisinde anılmış olabilir? Bu tarz şeyler Allaha şirk koşmaktır.

AJA

Elit Üye
Konuyu ne güzelde saptırıyorsunuz.Önce cinlerin iletişim aracı dediniz sonrasında hadislere geçtiniz.
Konuyu açan sembolün ne olduğunu sormuş dinde ki yerini sevabını günahını cinlerin iletişim araçlarını değil.Lütfen yorumlarınızı sorulan soruya göre yapın kafanıza göre değil.Ki herkes hepimiz sağlıklı bilgiye ulaşalım dolanmadan.
İyi forumlar. :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben o kolyeyi atmıştım bana göre bir enerji olmadığını hissettim üzerinde :) teşekkür ederim arkadaşlar artık bir sorun olacağını sanmıyorum ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...