Fikirlerinizi esirgemeyin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deangel

Kayıtlı Üye
:eek:fftopic:Arkadaslar,ben kendimi bildim bileli hep bir vikan gibi hissetmis ve ona gore yasamisimdir (temel vikan kurallari ve nasihatlari).Vikan diye bir din oldugunu da birkac yil once ogrendim ve vikan olmaya karar verdim ailem bu durumumu biliyor ve saygi gosteriyor.Inancim geregi buyulere de inanir ve hep iyi yonlu buyuler yapmis ve olumlu sonuclar almisimdir.Gerek giyim tarzim (genelde gothic denilen tarzda)aksesuarlarim(pentagram kolyem ve piercingim)ve dinledigim muzik gruplari(EVANESCENCE)yuzunden etrafimdakiler ve okul arkadaslarim hep satanistsin diye alay edip ya guluyorlar ya da korkup samimi olmuyorlar.Ben de hep satanist olmadigimi sadece tarzimin bu oldugunu soyluyorum.Yaptigim buyulerden veya dini inancimdan bahsetmekten hoslanmam ama gecenlerde sinifta dayanamayip sinirlenip ben bir vikanim satanist degilim dedim ve sustum tabi pisman da oldum soledigim icin ardindan arkadaslarrim vikanligin ne oldugunu merak edip israr edince biraz anlatmis oldum ve sonrasinda pisman oldum.Dini inancim hakkinda baskalari ile konusunca maneviyatinin azalacagini,yaptigim buyulerin tutmayacagini dusunup korkuyorum.Suana kadar olumsuz bisey olmadi ve en azindan on yargilari az da olsa kirmis oldum.
Sizce aciklama yapmakla kotu mu yaptim dini acidan bir kaybim olur mu?
Ayrica konuyu yanlis yere actiysam ozur diler fikirlerinizi bekliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bende Bir Wiccan'ım.Ve ben şuana kadar çevremdeki hiç kimseye söylemedim dinim ve söylemeye de gerek duymuyorum başkalarından olumsuz şeyler duyup beni etkilemelerini istemem..Senin açından bakarsak boşuna açıklamışsın dinini..Ve şimdi arkadaşların sana olumsuz şeyler derlerse seni etkilerler hatta iraden zayıfsa inancını etkilerler .Bir anlık sinirli kalkıp kendine kötülük etmişsin diyebilirim ..Büyü yaptığını da söylediysen o konuda da seni kötü etkilerler inancını zedelerler ..Hem Bir Wicca'n gothic giyecek diye bir kural bulunmuyor ..İleride tek yaşayacağın zamana kadar etrafındakiler gibi giyinseydin hiç bir sorun olmazdı ..Ve Herkese göstere göstere pentagram takmasaydın keşke ..

Malum Türkiye de müslüman olmayanlara iyi gözle bakılmıyor ..Kendi başına yaşama vaktin gelene kadar etrafındakilere uyum sağlaman lazımdı..Bir Wiccan güdülerini engellemeyi öğrenmelidir..Sen sinirle kalkıp kendine zarar vermişsin :)

Not : Wicca din demek ,Wicca dinine mensup kişiye ise Wiccan denir :)

codzombi

Kayıtlı Üye
:eek:fftopic:Arkadaslar,ben kendimi bildim bileli hep bir vikan gibi hissetmis ve ona gore yasamisimdir (temel vikan kurallari ve nasihatlari).Vikan diye bir din oldugunu da birkac yil once ogrendim ve vikan olmaya karar verdim ailem bu durumumu biliyor ve saygi gosteriyor.Inancim geregi buyulere de inanir ve hep iyi yonlu buyuler yapmis ve olumlu sonuclar almisimdir.Gerek giyim tarzim (genelde gothic denilen tarzda)aksesuarlarim(pentagram kolyem ve piercingim)ve dinledigim muzik gruplari(EVANESCENCE)yuzunden etrafimdakiler ve okul arkadaslarim hep satanistsin diye alay edip ya guluyorlar ya da korkup samimi olmuyorlar.Ben de hep satanist olmadigimi sadece tarzimin bu oldugunu soyluyorum.Yaptigim buyulerden veya dini inancimdan bahsetmekten hoslanmam ama gecenlerde sinifta dayanamayip sinirlenip ben bir vikanim satanist degilim dedim ve sustum tabi pisman da oldum soledigim icin ardindan arkadaslarrim vikanligin ne oldugunu merak edip israr edince biraz anlatmis oldum ve sonrasinda pisman oldum.Dini inancim hakkinda baskalari ile konusunca maneviyatinin azalacagini,yaptigim buyulerin tutmayacagini dusunup korkuyorum.Suana kadar olumsuz bisey olmadi ve en azindan on yargilari az da olsa kirmis oldum.
Sizce aciklama yapmakla kotu mu yaptim dini acidan bir kaybim olur mu?
Ayrica konuyu yanlis yere actiysam ozur diler fikirlerinizi bekliyorum.

Keşke söylemeseydin , kimseye dinini açıklamak zorunda değilsin. Sana satanist diyebilirler,dinsiz diyebilirler kafana hiç takma, he he deyip geç .

Benim ailem müslüman ama ben müslüman değilim. Ailem bilmiyor. Annem,babam öğrenmesin yeter anneme konusunu bile açtım bana delirdin mi dedi, neler düşünüyorsun seni psikologa , doktora götürelim dedi :D O derece yani :)

Senin ailen biliyor yani bence büyük şans. Çalışmalarını rahatça yapabilirsin ve kimse sana da karışmıyor . Ailen sana engel olmasın yeter :)

Yaptığın büyülere gelince,hiç bir şey olmaz. Ama üzerinde kirli enerji çoğalacak, yani demek istediğim nazar olayı olabilir , dikkat etmekte fayda var.

Keira

Moderator
Öfkenizi dizginlemeniz gerekiyor. Dininizi kimse bilmeyecek diye bir kural yol ancak gizlemeniz üzülmemeniz açısından yararlı olabilir. İnsanların üzerinize gelmesi, sizi aşağılaması sizi sadece üzer, bu da enerjinizin düşmesine sebep olur. Büyü konusuna gelince sadece wiccanlar değil, majikal uygulama yapan herkes bunları gizli tutmalıdır. Bunun sebebi de yapılan uygulamanın başkalarının düşüncesinden etkilenerek farklı bir sonuç yaratmaması içindir. Sevgiler...

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Ben müslümanım, dinimdeki hoşgörü gereği diğer bütün inançlara saygı duyarım. Seni yadırgayanlar ve dışlayanlar islami hoşgörü kavramını tam olarak sindirememiş kişilerdir diye düşünüyorum. İnancını gizleme, pişman da olma. Sana tavsiyem daha seviyeli ve anlayışlı kişilerle konuşmandır. Boş insanlara takılma.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Peki şu vikan olayı nedir biri anlatabilirmi yani nerden çıktı hangi tarihlerde kim tarafından kitabı falan varmıdır kuralları nelerdir merak ettim?

deangel

Kayıtlı Üye
Arkadaslar hepinize ilginiz icin cok tesekkur ederim.
Buyu yaptigimi cok guvendigim bir arkadasim disinda kimse bilmiyor o da cok zor bir durumda kalmis benden yardim istemisti.O sekilde ogrendi onun disinda bilen yok soylemeye de niyetim yok.Maalesef benim durumum sizinkinden biraz daha kotu cunku ben Antakyaliyim ve orada yasiyorum.Burada muslumanlar kadar Hristiyanlar da var ve her iki taraftan da farkli sacma sapan yorumlar almak insani biraz uzuyor ama ben pek dinlemiyorum.Ayrica bir arkadas pentagramini gostermek zorunda degilsin demis ama o pentagram benim icin cok ozel normal bir kolye degil (ANLAMISSINIZDIR)yani sus olsun diye takmiyorum.

Kimbu

Kayıtlı Üye
Ben müslümanım, dinimdeki hoşgörü gereği diğer bütün inançlara saygı duyarım. Seni yadırgayanlar ve dışlayanlar islami hoşgörü kavramını tam olarak sindirememiş kişilerdir diye düşünüyorum. İnancını gizleme, pişman da olma. Sana tavsiyem daha seviyeli ve anlayışlı kişilerle konuşmandır. Boş insanlara takılma.

İşte her müslümandan beklediğimiz saygı ve hoşgörüye örnek. Size saygılarımı sunuyorum. Hayatımızın her alanında böyle güzel insanlarla karşılaşmak umuduyla...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaslar hepinize ilginiz icin cok tesekkur ederim.
Buyu yaptigimi cok guvendigim bir arkadasim disinda kimse bilmiyor o da cok zor bir durumda kalmis benden yardim istemisti.O sekilde ogrendi onun disinda bilen yok soylemeye de niyetim yok.Maalesef benim durumum sizinkinden biraz daha kotu cunku ben Antakyaliyim ve orada yasiyorum.Burada muslumanlar kadar Hristiyanlar da var ve her iki taraftan da farkli sacma sapan yorumlar almak insani biraz uzuyor ama ben pek dinlemiyorum.Ayrica bir arkadas pentagramini gostermek zorunda degilsin demis ama o pentagram benim icin cok ozel normal bir kolye degil (ANLAMISSINIZDIR)yani sus olsun diye takmiyorum.

Pentagram Tüm Wiccanlar için özeldir benim içinde özeldir .Sen dediğimi anlamadın galiba..Senin için özel bir şeyi sen herkese gösterirmisin ? Demek istediğim takıyorsan atletinin,elbisenin altına tak başkalarının sözleri,kirli enerjileri etkilemesin kolyeni. :) :)

demonic

Kayıtlı Üye
insanlar kendilerinden farklı olanlardan korkarlar,bende farklıyım ve banada ters ters bakmıyorlar değil...büyü yapıyormuşsun insanlar büyüden yada varlıklardanda korkarlar.senin şu anki amacın insanlara korkulacak birşey olmadığını göstermek olmalı bence...

biard

Kayıtlı Üye
üzgünüm. Bu konuya yazmalıyım. Belki fikirlerim hoşunuza gitmeyecek. Ama yazmalıyım. Etrafınızda wiccan olduğunuzu bilen birilerinin olması saygı duyulmasına neden olabilir. Ama dışlanmanıza da sebep olabilir. Eğer saygı görüyorsanız dikkat etmeniz gereken tek şey egonuz. Ama dışlanıyorsanız moraliniz olacaktır. Benim fiziksel bir farklılığım var. Bu yüzden dışlandım ve dışlanıyorum. Belki konumuzla ilgisi yok ama din de bir farklılık. Ve dışlanmanıza sebep olabilir. Arkanızdan kafir diyebilirler. Aşağılayabilirler. Artık söylemişsiniz. Ama unutmalarını sağlayabilirsiniz de. Yavaş yavaş unuturlar. Müslüman olduğunuzu söylersiniz. Aksesuarlarınızı kaldırırsınız ve unutulur. Ve sizi gerçekten seven, güvenilir bir çevre bulana kadar dininizi kendinize saklarsınız. Siz bilirsiniz yine de. Ama hayat zaten zorken bir de kendimiz sorun üretirsek olmaz bence. Fikirlerimi beğenmezseniz saygı duyarım ama dışlanmak insanı yorar, ciddi anlamda yıpratır. Dininizden, hayattan soğursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...