Kelimelerin oyunu mu : S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karadenizkızı

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir bunu yaşıyorum ve git gide sıklığı artıyor .Kitap, gazete.. vs okurken okuduğum kelime aynı anda tv de söyleniyor.En basit örnek 1 buçuk saattir sitede yorumları okurken bir yandan tv de program izliyorum 2 kez bu olayı yaşadım.Telepati durumu mudur anlamadım.Bunu yaşayan var mı?

Sistem X

Banlı Kullanıcı
bu bana da çok oluyor aklımdan bir şey geçiyor ya başkası söylüyor yolda gidiyorsa o şeyle ilgili tabelada görüyorum tv izliyorsam tv de ya da yanımda biri varsa benim aklımdan geçirdiğim kelimeyi o kişi de bir cümle içinde kullanıyor ... ve de müzik dinlerken de çok oluyor .. aklımdan bir şey geçiyorsa özellikle reklamlar da çıkıyor ..

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Kelimeler ortaktır. Söylediğiniz basit bir kelimeyi aynı anda kaç bin kişi söylüyor tahmin bile edemezsiniz. Sadece duymuyorsunuz. Duyma şansınız olunca da ilginç geliyor :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
Bence dikkatiniz o kelimelere yönelmiş ve gözleriniz o kelimeleri ayıklıyor.

Karadenizkızı

Kayıtlı Üye
Söylemek istediğim aynı saniyede oluyor bu olay.. Sanki okurken biri seslendiriyor

Çok basit gibi görünsede sürekli meydana geldiği için şaşırmamak elde değil.

fellehin

Kayıtlı Üye
Benim ki tam olarak aynı değil ama mesela o gün bir şey düşünüyorsam mesela bir konu ve cevabını bilmeyip öğrenmeyi çok istiyorsam o gün içinde mutlaka bir konuşma esnasında benim kontrolüm dışında bu konu açılıyor ve öğreniyorum. artı olarak düşündüğüm özellikle kötü şeyler kesinlikle gerçekleşiyor yada gerçekleşecek bu şeyleri öncesinden düşünüyorum diyebiriz...güzel görünsede aslında bunlar bir bakıma rahatsız edici şeyler..siz de rahatsız oluyor musunuz? sizce kendimi bu konuda nasıl eğitebilirim?Rahatsız olsamda kaybetmekten korkuyorum.

karashan

Kayıtlı Üye
Buna benzer şeyler bana da oluyor.Mesela aklımdan bir film geçiyor internetten izleyeyim diyorum bir bakıyorum televizyonda o var.(5-6 kez başıma geldi)

Karadenizkızı

Kayıtlı Üye
Benim ki tam olarak aynı değil ama mesela o gün bir şey düşünüyorsam mesela bir konu ve cevabını bilmeyip öğrenmeyi çok istiyorsam o gün içinde mutlaka bir konuşma esnasında benim kontrolüm dışında bu konu açılıyor ve öğreniyorum. artı olarak düşündüğüm özellikle kötü şeyler kesinlikle gerçekleşiyor yada gerçekleşecek bu şeyleri öncesinden düşünüyorum diyebiriz...güzel görünsede aslında bunlar bir bakıma rahatsız edici şeyler..siz de rahatsız oluyor musunuz? sizce kendimi bu konuda nasıl eğitebilirim?Rahatsız olsamda kaybetmekten korkuyorum.
Rahatsız olmak demeyelimde insan bi garip oluyor.Nasıl kendimizi eğitebiliriz bilemiyorum ama bende istem dışı artış var.

alin

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir bunu yaşıyorum ve git gide sıklığı artıyor .Kitap, gazete.. vs okurken okuduğum kelime aynı anda tv de söyleniyor.En basit örnek 1 buçuk saattir sitede yorumları okurken bir yandan tv de program izliyorum 2 kez bu olayı yaşadım.Telepati durumu mudur anlamadım.Bunu yaşayan var mı?

Evren eş zamanlı ritmleri çok yaşatır ancak çoğu kişi odaklarının günlük hayata dağılmasından kaynaklı, bunları sezinleyemez. Siz bu durumlara daha farkında olarak baktığınızdan ve bunu kelimelerde bulduğunuzdan, daha çok yakalıyorsunuz ancak daha geniş çaplı yaşanır aslında bu durum. Gün içinde aklımızdakilere, sorularımıza ve yol gösterilmesi gereken durumlara, sayısız mesaj gelmektedir. Onları da fark ettiğinizde, daha genel yaşanabilir bu durum.

Yeterli yanıt verildiğinden konu kilit.
Sevgiyle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...