Kur'an da Reenkarnasyon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Antares4

Kayıtlı Üye
İş
Hukuk
Yaşam ya da Gerçeklik? Rüyada hissedilen temassız hazlar ? Her ikiside her an gerçekse o halde rüya olan ? işte onun için:
Dünya hayatının örneği, ancak gökten indirdiğimiz, onunla insanların ve hayvanların yediği yeryüzünün karışmış bitkisi karışmış olan bir su gibidir. Öyle ki yer güzelliğini takınıp süslendiği ve ahalisi gerçekten ona güç yetirdiklerini sanmışken (işte tam bu sırada) gece veya gündüz ona emrimiz gelmiştirde, dün sanki hiç bir zenginliği yokmış gibi biçip atılmış bir durumda kılmışız. Düşünen bir topluluk için biz işte böyle ayetleri birer birer açıklarız. (yunus/24)

Sizden önce gelip geçenlerin başınıza geldikleri yoksululluk yaşamadan cennete gireceğinizimi sandınız ? (Bakara/214)
İnsanlar (sadece) "iman ettik" diyerek , sınanmadan bırakılacaklarınımı sandılar? (Anketbut/2-3)
Ey insanlar, eğer dirilişten yana bir kuşku içindeyseniz, gerçek şu ki, biz sizi topraktan yarattık, sonra bir damla sudan, sonra bi alak'tan (embriyo) sonra yaratılış biçimi belli belirsiz bir çiğnem et parçasından; Size (kudretimizi) açıkca göstermek için. Dilediğimizi, adı konulmuş bir süreye kadar rahimlerde tutuyoruz. Sonra sizi bebek olarak çıkartıyoruz. Sonra da erginlik çağına kadar erişmeniz için (sizi büyütüyoruz). Sizden kiminizin hayatına son verilmekte, kiminizde, bildikten sonra hiç bir şey bilmeme durumuna gelmesi için ömrün en aşağı ucuna (yaşlılığa) geri çevrilmektedir. Yeryüzünüzü kupkuru ölü gibi görürsün, fakat biz onun üzerine suyu indirdiğimiz zaman titreşir, kabarır vee her güzel çiftten (ürünler) bitirir. (HAC/5)
Sonra bir başka yaratılışla inşa ettik. Yaratılışların en güzeli olan Allah, ne yücedir. (mü'minun14)

Deja vu nedir ? Sanki daha önce yaşamışmıydım ?
Dün bir rüya ise sebebi nedir ? filim kesit kesit mi ? Peki ya geçmişini hatırla dün kadar gerçekci mi yoksa kesit kesit mi ? "BEN" diyemediğim bir bebek yüzününün yada daha fazla gelişmiş çocuğun anılarını hatırlayamazken yüzü bana benzer derler diye onun rüyasınamı inanıyorum ? Neden anıları yok. Geçmişimin ben diyemediğim silik anılarındaki bebek yüzü için hep birisine benzetmişlerdir fakat ben hiç kendime benzetememişimdir.

Yaşam, hangi yaşamına inandığın kadar gerçek değilse nedir ?

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon... Allah, 2 kere öleceğimizi 2 kere dirileceğimizi Kuran'da haber vermiştir. İnsanlar bu dünyada doğarlar, dirilmezler.
1. ölüm bu dünyada
1. diriliş kabirde
2. ölüm kabirde
2. diriliş mahşerde
Normal doğum sürecinden istisna 3 tane insan vardır. Adem A.S., Havva Annemiz ve İsa A.S.

40 / MU'MİN - 11 Kâlû rabbenâ emettenesneteyni ve ahyeytenesneteyni fa’terefnâ bi zunûbinâ fe hel ilâ hurûcin min sebîl(sebîlin).
(Kâfirler) dediler ki: "Rabbimiz, bizi iki kere öldürdün, iki kere dirilttin, böylece günahlarımızı itiraf ettik. Artık (buradan) çıkmaya bir yol var mı?"
Ayet son derece açıktır. Reenkarnasyon yoktur.
Peki nasıl oluyor da bazı insanlar şaşırtıcı deneyimler yaşıyorlar ve anlattıkları şeyler doğru çıkıyor.
Bunun açıklaması cinlerdir. Cinler insanlardan çok ama çok daha uzun yaşarlar ve de insanların bedenlerine girebilirler. Bir insanın bedenine girip onunla birlikte bir hayat süren bir cin, o insan öldüğü zaman ondan ayrılır ve bir başka insanın bedenine girer. İkinci insan da doğal olarak birinci insanın hayatındaki anıları edinir ve o hayatı kendisi yaşadı zanneder.
Hak yoldan uzak yaşayan insanların ve Ruhi Sultani ile koruma altına girmemiş olan insanların bu tarz negatif deneyimler yaşamaları mümkündür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...