Boynuzlu İnsan Kafatası

ENDORA

Kayıtlı Üye
1973 yılında yayınlanan Pursuit Dergisinin 6ncı sayısının 69-70 sayfalarında oldukça ilgi çekici bir haber yer almaktaydı.
Derginin haberine göre 1880 senesinde Amerikanın Pensilvanya eyaletinde bulunan Bradford Kasabası yakınlarındaki Sayre höyüğünde birden fazla boynuzlu insan kafası yüzeye çıkarılmıştı. Yapılan testlerde M.Ö. 1200 yıllarında gömüldüğü tespit edilen bu insanların tahmini 2 metre 10 cm boylarında oldukları tespit edildi. Dev vücut ölçüleri ve kafalarının üzerindeki yaklaşık 6-7 cm. uzunluğundaki boynuzlar dışında iskeletler oldukca doğal gözükmekteydi.Kafatasları o zamanlarda Presbyterian Kilisesi tarih bölümünde Prof. A. B. Skinner ve American Investigating Museum’da çalışan Prof. W.K. Morehead tarafından detaylı olarak incelendi. Massechusetts’dek müzeye gönderilen kafatasları daha sonra buradan çalındığı iddia edilerek hiç bir zaman ortaya çıkarılmadı.Ve böylece buluş sansasyonel bir şekilde ortadan kaldırıldı. Geriye sadece bir kaç satırlık dergi ve gazete haberi kaldı.‘Şeytan ırkına ait kafatasları’ hala sır olarak kalmıştır.

Alıntıdır.

( Bunlardan Türkiyede de bulunduğunu biliyorum. Hatta bulan kişiyle tanışmıştım ve bizzat kendisinden dinledim. Ne olduğuna anlam veremedik dedmişti. )

karashan

Kayıtlı Üye
İlginç bir konu ancak bence yalan.Daha önce dev kafa tasları haberleride çıkmıştı.

gümüş

Kayıtlı Üye
Yok, doğruluk payı var.
Hindistan'da Himachal Pradeshi adlı bir köyde Lekh Ram adlı bir münzevi (65 yaşında) başının arka tarafında önce yumuşak bir çıkıntı oluştuğunu ve daha sonra o dokunun zaman içinde sertleşerek gri renkli bir boynuz görüntüsü aldığını söylemiş, eski gazetelerden birisinde buldum. Fotoğraflanmış. Tıbbi destek alıp almadığı bilinmiyor ama bunun ender rastlanan bir durum olduğunu söylemiş medikal kaynaklar.Lekh Ram ise bu boynuz çıkmaya başladıktan sonra türlü mistik deneyimler yaşamaya başladığını söylemiş ropörtajı gerçekleştiren gazeteciye.

Eski Ahit'e göre Elohim, parlayanlar anlamına gellen Ellu kelimesinden türetilmiştir. parlayanlar terimi ise Nefilimler ya da İlk Doğanlar için kullanılır. Kural koyanlar / yönetenleri sembolize eder ve o nedenle gerek krallar gerekse şamanik ya da dini ritüelleri yönetenler boynuzlu /boynuzumsu başlık takarlar. Yukarıdaki iletide yer alan fotoğraf, sanıldığı gibi kafatası değil Michael Angelo'ın Musa heykeline aittir ve buradaki boynuzlar Musa'nın çok eski zamanlardaki hüküm sürenlerle kan bağını simgeler ( Atlantis / Lemuria uygarlığının kastedildiği sanılmaktadır)
Boynuzlar Musa peygamberin otoritesini simgeler, aynı şekilde YHVH'ında boynuzları olduğu varsayılır. Musa dağdan indiğinde elinde /başında boynuzlarla döndüğüne inanılır , yetki-otorite sahibiyim anlamında ( Bir siteden çevirdim )

Suzy1370

Kayıtlı Üye
Bikere de uzaylı iskeleti haberi çıkmıştı ona çok gülmüştüm de bu enteresanmış cidden.

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Şu anki standart insanlardan binlerce yıl önce değişik yapıdaki insan türleri olduğunu biliyordum, ama boynuzlusunu ilk defa duydum

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
Elfen lied animesindeki Diclonius'a benzettim :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Tıpçılardan bir açıklık getirmeleri ricasıyla mahallemizdeki eczaneden duyduğumu ekliyorum:
Aslında her insanda boynuz dokusu varmış.
Hatta dedi ki _gülmeyin, gülene kırmızı uyarı atarım :D_ bende ki boynuzlar çok belirgin görünüyormuş. O gün bugündür ayna karşısından inmiyorum. Neyse bu bazı kişilerde bu alnın çatısı dediğimiz yer oluyor sanırım boynuzun teki baskın bazısında çifti baskın olurmuş yani orada çok hafif çıkıntı gibi. Bazen de yaşla yükselmeye başlar ve belirgin hal alırmış ama yani bu böyle uzun kıvrık bir şekil olarak değil. Daha çok tümsekleşme gibi.
Bazı kişilerde de belli olmazmış. Sebebi de tıp dilinde bir şey bişeymiş ama aklımda tutamadım :)

[video=youtube;Dbi4w2nr6oo]http://www.youtube.com/watch?v=Dbi4w2nr6oo[/video]

Çin'de yaşayan Zhang Ruifang adlı yaşlı kadın, akrabalarını ve komşularını hayrete düşürdü.

Tam 101 yaşındaki kadının alnında geçtiğimiz yıl oluşan şişkinlik, zamanla büyüyüp, uzamaya başladı ve şu anda tam altı santim uzunluğunda bir boynuza dönüştü.
Altı santime ulaşan boynuzun çıkışına benzeyen yeni bir şişkinlik de, kadının alnının diğer tarafında belirmiş durumda.
Yaşlı kadının bu hali ailesini şaşırtıyor ve üzüyor.
Altı çocuğundan en genci olan 60 yaşondaki Zhang Guozheng, geçtiğimiz yıl kadının alnında beliren şişkinliği pek ciddiye almadıklarını söyleyen Zhang, "Ancak zamanla bir boynuz çıkmaya başladı ve şimdi altı santim uzunluğunda" diye ekledi.
"Şimdi de alnının diğer tarafında benzer bir çıkıntı var. Büyük ihtimalle o da boynuza dönüşecek"
Doktorlar güneşe fazla maruz kalmış yaşlıların ciltlerinde kimi şişkinlik ve çıkıntılar olabileceğini söylese de, bu denli uzun bir "boynuz"un daha önce hiç görülmediğini belirtiyorlar.
Bu tür "boynuz"lar ameliyatla alınsa da, ameliyat, bunun tekrarlamasını engellemiyor./alıntı

Arrows

Kayıtlı Üye
Yok, doğruluk payı var.
Hindistan'da Himachal Pradeshi adlı bir köyde Lekh Ram adlı bir münzevi (65 yaşında) başının arka tarafında önce yumuşak bir çıkıntı oluştuğunu ve daha sonra o dokunun zaman içinde sertleşerek gri renkli bir boynuz görüntüsü aldığını söylemiş, eski gazetelerden birisinde buldum. Fotoğraflanmış. Tıbbi destek alıp almadığı bilinmiyor ama bunun ender rastlanan bir durum olduğunu söylemiş medikal kaynaklar.Lekh Ram ise bu boynuz çıkmaya başladıktan sonra türlü mistik deneyimler yaşamaya başladığını söylemiş ropörtajı gerçekleştiren gazeteciye.
​Seçilmiş bir insandır.Çok ilginç.

Psikite

Kayıtlı Üye
Bana daha çok lanetlenmiş bir insan gibi geldi

striker

Kayıtlı Üye
evrimcilerin sahte kafataslarından birisidir, bilim adı altında inanılmaz hurafeler yayınlayıp, yalan olduklarını bildiği halde eee, eee diyerek hiçbir cevap veremeyen bilim adamlarını görünce, buda fake değilse onların yeni bir çalşmasıdır.

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar bunu biraz araştırırsanınz mümkün olabileceğini görürsünüz bir belgeselde de afrikalılar bebeklikten itibaren kafalarına halat gibi bir ip sararak kafalarını geriye doğru uzatıyorlardı ve gerçekten uzundu 40 cm kafa boyu olan adam vardı o kabile reisiydi insanlar çeşitli ritüellere uymak için eski olayları atalarından gördüklerini kullanmak anmak için yapıyorlarmış belki o insanlarda şeytanla görüştüler ve bunu anmak için kendilerinde boynuz çıkarttılar. bu arada bu insanlarda uzaylılara inanıyorlardı onlar için bunu yapıyorlardı

şu an bulabildiğim bu var ama bu onların yanında çocuk gibi bir şey

ensrezio66

Kayıtlı Üye
Denek olabilir. Veya bir mutasyon sonucu boynuzu çıkmış, ve bu boynuz sonucu asiller/kahinlerce dışlanıp şeytan olarak adlandırılıp canlı canlı öldürülmüş olabilir. En kolay ihtimal ise photoshop olmasıdır. :)

Rapİ

Kayıtlı Üye
Benzer Örnekler:

Sırrı bilim dünyasını açıklamakta ve çözmekte çaresiz bırakan boynuzlu insanların sonuncusu Ziyuan kentinde yaşayan 84 yaşındaki Huang Yuanfan. İngiliz haber sitesi Metro.co.uk’ye göre, Huang’ın kafasında iki yılda çıkan boynuz, şu anda 7.62 cm’e ulaştı. Huang, kafasında küçük bir şişkinlik olduğunu fark ettiğinde, bu sert oluşumu koparmaya çalıştı, hatta törpülemeye bile kalktı ancak boynuz uzamaya devam etti.

8gGbdd.jpg

Huang Yuanfan

Huang, “Doktorlar, buna neyin neden olduğunu bilemediklerini söyledi. Boynuzu kafamdan almaları da bir şey değiştirmedi. Yeniden çıkmaya devam etti” diye konuştu. Huang ek olarak, “Boynuzu şapkayla saklamaya çalıştım ancak uzadıkça şapkanın içinden de belli olur hale geldi” dedi.

BİLİM DÜNYASI AÇIKLAYAMIYOR
Huang, kafasında bir boynuzla yaşayan tek kişi değil. Geçen yıl, kafasında ikinci bir boynuz çıkaran 101 yaşındaki Zhang Ruifang, gazetelerin manşetlerinde kendine yer bulmuştu. Ruifang’ın kafasındaki ilk boynuz ise 6.35 cm’ye ulaşmıştı. Son yıllarda, Çin’den kafasında boynuz çıkan yaşlı insanlara yönelik gelen haberler arttı. 2007’de, 93 yaşındaki Ma Zhong Nan’ın kafasının tam üzerinde 10.16 cm uzunluğunda bir boynuz oluşmuştu.

9465dO.jpg

Ma Zhong Nan

Ma, kaşınana dek kafasındaki oluşumun farkında varmadı ve sonrasında çevresinden yardım istedi. Yine aynı yıl, 95 yaşındaki Xiou Ling, tam da alnının ortasından çıkan ve yüzüne doğru bükülen, yaklaşık 7 cm’lik boynuzuyla gündeme geldi. Xiou, boynuzun dört yılda uzadığını söyledi.

n7vgJa.jpg

2006 yılındaysa, Çin’in Xinyang bölgesinden, Zhang Yuncai, kafasında bir sivilcenin çıktığını düşündü. Daha sonra o sivilcenin büyümeye devam edip, 5.8 cm uzunluğunda bir boynuza dönüşünce, şişkinliğin yalnızca bir sivilceden ibaret olmadığını anladı. Doktorlar, bu boynuzu ücretsiz bir şekilde kafasından aldı.

YALNIZCA ÇİN’DE BULUNMUYORLAR
Elbette boynuzlu insanlar yalnızca Çin’de görülmüyor. Örneğin, Ocak 2007’de, Yemen Observer adlı yayın kuruluşu, o tarihte 102 yaşında olan Salih Talib’in 78 yaşında bu yana kafasının sol tarafında bir boynuzla yaşadığını yazdı.

g5NAOL.jpg
Zhang Ruifan

Observer gazetesinde konuşan Talib, “Bir gün, elimi kafama götürdüm ve başımın sol tarafında bir sertlik hissettim. O zamanlar, şu anki gibi tıbbi olanaklara sahip değildik ve ben de ihmal edip, üzerine gitmedim. Bana rahatsızlık vermiyordu. Ancak haftalar geçtikçe o sertliğin büyümeye başladığını gördüm” dedi. Talib’in kafasındaki boynuz, 2006 yılında çıkarılana dek, 48.56 cm’ye ulaşmıştı. Ancak ameliyatın hemen ardından, boynuz yeniden uzamaya başladı.

Alıntıdır
(2011)