cin ve baykuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sebepsin

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aslında uzun zamandır yaşadığım bir sorun var. evimin yakınlarında baykuş var heralde. bazı geceler çok ötüyor ve beni görmeyene kadar susmuyor. ve bu gece ben ışığı açtıkça öttü. artık korkmaya başladım.

aslında tam olarak sorum şu : baykuşlar cinlerin sıklıkla kullandıkları bedenlerden olabilir mi?

bi ara beni rahatsız etmişlerdi çok büyük çapta bişi olmasa da şimdi de cinler olabilir mi acaba diye düşünüyorum. unutmadan söyleyeyim evim merkeze uzak ve 3 tane de inşaat var site devam ettiği için ve apartmanımızda 3 ev dolu sadece:(
cevaplarınızı merakla bekliyorum.

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
cinl,er genelde böcek ve kertenkele gibi kılıklara daha çok girerler

hürem

Kayıtlı Üye
Her hayvan cin olacak değil ya hayvanlara bu şekilde manalar yüklenmesinden hiç hoşlanmıyorum. Kendinize macera arıyorsunuz bence

codzombi

Kayıtlı Üye
Sizi korkutmak istemem ama masallarda,hikayelerde Baykuş ölümün habercisi olarak bilinir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Masal ve efsaneler kısmını geçersek baykuş sizi koruyan bir varlıktır,gece herkes uyur ve gözgözü görmezken bile o herşeyi neredeyse 360 derece görecek biçimde kafasını çevirerek görür.Gece ve karanlıkta yalnız korkuyorsanız bundan iyi koruyucu arkadaş olur mu:)Baykuş bu yeteneğinden ötürü bilgeliği ve öğrenmeyi temsil eder,Tanrıça Athena(Yunan)/ Minerva(Roma) ile özdeşleşir.Baykuş cin gibi bir varlık değil tam aksine;baykuş ve kediler bizden öte bir görme yetisine sahip olduklarından yakınınızda size veya kendisine zarar verecek varlıkları algılar ve öterler.Ancak yazdığınız durumda size,ışığı kapatta uyuyayım der gibi biraz:)sizin korkmanız auranızı ve beden sıcaklığınızı değiştirir ve bunu genelde tüm hayvanlar anlar,size ses çıkararak tepki verirler.Sakın olaonu kovmayın veya kovdurtmayın!Oraya sizin siteler yapılmadan oranın sahibi o hayvancıklardı,paylaşmalıyız biraz.Ben szizin yerinizde olsam o tepemde öterken huzur ve korunma duygusuyla mışıl mışıl uyur bir de üzerine rüyamda baykuş bilgeliği ve rehberliğini talep ederdim ki berrak ve öğretici rüyalarım olsun.

sevgiler,iyi forumlar

sebepsin

Kayıtlı Üye
yorumlarınız için teşekkür ederim. cin olarak düşünmemin sebebi dua okuduğumda bir tanesi kaçarcasına gitmişti. ama haklısınız doğayı paylaşıyoruz onlarla onlarında hayvanlar aleminin de bizim kadar doğada yaşamaya hakları vardır.

Her hayvan cin olacak değil ya hayvanlara bu şekilde manalar yüklenmesinden hiç hoşlanmıyorum. Kendinize macera arıyorsunuz bence
sevgili kehribar yorum yaparken karşımızdaki insanları bazı şeylerle itham etmeseniz daha iyi olur bence. maceraperest biri olsam maceralara atılırım cin mi baykuş mu diye düşünmem...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
böcek kılığına girdiklerini düşünüyorum onların çünkü bi kere kocaman bi böcek odama daldı ve direk sandalyeme çıktı :( tabi bende kaçtım bana yönlendirilmiş gibiydi çok acayip bi şeydi ama baykuşları severim onlar mükemmel kuşlardır

ibis73

Kayıtlı Üye
Cinler her hayvan kiligina girer yalniz koyun kiligina giremez . En sevdikleri yada kiligina girdikleri hayvan keci , kedi ,köpektir

ibis73

Kayıtlı Üye
Konuyla alakasi yok ama baykusun hikayesini buraya kopyalayim

Ka’bü’l-Ahbar (r.a.) Hz. Ömer’ in huzurunda söyle anlatti: “Ey Emirulmü’minin, gecmis Peygamberlerin kitablarindan okudugum en acayip seyi sana haber vereyim.
Bir peceli baykus, Süleyman Aleyhisselamin yanina geldi, selam verdi. Hz. Süleyman selamini aldi. Sonra aralarinda söyle konusma gecti:
“Ey baykus, neden topraktan bitenden yemezsin?”
“Hz. Adem topraktan cikan sey (bugday) sebebiyle cennetten cikarildi.” dedi.
“Nicin su icmezcin?” diye sordu.
“Cünki Nuh aleyhisselamin kavmi suda boguldu.” dedi.
“Neden imar edilmis mamur yeri terkedip harabeleri mesken tutarsin?”
” Harabeler Hz. Allah ‘in mirasidir, bende Hz. Allah’in mirasinda otururum.”
“Harabe üstüne kondugunda ne dersin?”
“Burada yiyip icerek gecinenler hani nerededir?” derim.
“Ya imar edilmis yer üzerinden gecsen ne dersin?”;
“Yazik Ademogluna ki önünde nice güclükler varken nasil rahat uyumaktadir?” derim.
“Gündüzleri nicin cikmazsin?”
” Ademoglunun kendisine ettigi zulmün coklugundan…” dedi.
“Öterken ne dersin?”
“Ey gafil, ahiret yolculugun icin azik hazirla! derim ve ‘Subhane halikun Nur’ diye zikrederim .” dedi…
Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s.) söyle buyurdu:
“Kuslar icinde insanogluna bu kadar güzel nasihat eden ve bundan daha sefkatli olani yoktur. Cahillerin ondan nefret etmeleri, onu ugursuz saymalari ne acayib seydir!…”

sebepsin

Kayıtlı Üye
bunu daha önce okumuştum. tşkler ama ben baykuşlara kötü anlam yükleyenleren değilim sadece bana musallat edilen cinler var acaba baykuşun kılığına mı girerek gelmişlerdir diye düşündüm hatta biraz da korktum çünkü sadece bana ötüyor ben balkona çıkacam da ve beni görünce susuyor ancak.

geçen gene geldi balkona çıktım konuşmaya başladım baykuşla Allah'ın selamı ile gelmeyeceksen git gelme yok Allah'ın selamı ile geleceksen gel dedim. size garip gelebilir ama bunun sonrasından birkaç gün görünmedi . ama 3 gündür gene geliyor.

fotino

Kayıtlı Üye
Baykuş bazı yerlerde şeytanın işareti olarak da kullanılır.Örneğin inci sözlük bunun için baykuşu kullanır.Hem sen dua okuyunca gittiğine göre en güçlü cin kovma dualarını ona oku hatta geldiği yere önceden biraz sirke bırak.Ona göre ne olduğuunu anlarsın.

steve.morse

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşımız "Baykuş iyidir" demiş ve bununla ilgili bir hikâye vermiş. Bir arkadaşımız "Baykuş, Şeytan'ın simgesidir" demiş. Kafam karıştı =) Ben en iyisi baykuşla ilgili bir araştırma yapayım...

Konuya gelirsek, bu kuşun sizinle bir derdi var. Belki bilmeden kızdıracak birşeyler yapmışsınızdır. Belki bir baykuş değil cindir. Belki de etrafta varlıklar vardır ve baykuş bu yüzden tepki veriyor olabilir. Biliyorsunuz hayvanların gözünde perde yoktur. İnşAllah yakın zamanda peşinizi bırakır...

sebepsin

Kayıtlı Üye
teşekkürler. ben daha önce balkonu falan hep sirkeli suyla silerdim düzenli zikirler yapardım cinleri bazen gördüm, bazen duydum. üst katım boş olmasına rağmen kadın kahkahaları duydum, gece yarıları evde dolaşan kediler... bunlar yaşadığım şeylerdi aslında korkmuyorum.
cinler de Allah'ın yarattıkları ama bazıları cidden korkutmakta ileri gidiyorlar.
kızım var ve geceleri evde dolaşamıyor bi ses geliyor deyip koşa koşa yanıma geliyor lavaboya gidemiyor gidince de koşa koşa geliyor. ses duydum diye. korkum kızımdan yana...

pyle

Kayıtlı Üye
Geceleri baykuş görüpte uyanan insanları konu alan ve gerçeğe dayanan (ne kadar doğru bilemiyorum) bir film vardı tabi orada uzaylı diye konusu geçiyordu ama sen yine de korkmam diyorsan bir bak derim.Filmin adı da the fourth kind .

heliadai

Kayıtlı Üye
bu tarz söylemlere ben inanmıyorum bizim çatıda da baykuşlar var ;ayrıca baykuş öten evden ölen biri çıksaydı sanırım bizim ailede kimse kalmamıştı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...