Bir soru bin cevap

augury

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba..

Merak ettiğim bir konu var ve size sormak istedim.
Aranızda herhangi bir yerden bir nesne bulan ve ona kendini yakın hissedip sahiplenen var mı?

Örnek vermek gerekirse benim bir taşım var. Asla kaybedemediğim*. Kaybedemediğim diyorum çünkü gerçekten kaybolmuyor. :) Enerjisinin çok yoğun olduğunu düşünüyorum ve bir şekilde kaybetsemde en umulmadık yerlerden buluyorum. Bu bana çok ilginç geldiği için acaba böyle şeyler yaşayan başka insanlarda var mı düşüncesi oluştu kafamda. Aydınlatırsanız çok sevinirim :)

augury

Kayıtlı Üye
Ben kaybettiğim zaman gece aniden uyanıp pantolonum cebinde demiştim ve ordan çıkmıştı. Ki çok nadir giydiğim bir pantolondu. Bir başka seferde hiç açmadığım bir çekmecenin en altından çıkmıştı. Öyle değişik yani :) Normal olmayan ya benim ya da o taş ..

dewil17

Kayıtlı Üye
Benim de sahiplendiğim bir taş var inanın nerde ve nasıl bulduğumu bile tam olarak hatırlamıyorum sadece bir aralar cebimde gezdirdiğimi hatırlıyorum bana ait olarak. Ne zamandır görmemiştim ama birkaç gün önce yine çekmecemden çıktı. Konuyu görünce bende bunu yazmayı istedim şimdi :D

damaris

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benim de yeşim taşı bir bilekliğim var. Bir kere kaybettim ve inanılmaz üzülmüştüm. Bulmak için bazı teknikler denemiştim kendimce. Daha sonra çok ilginçtir ki giymediğim bir çorabın içinden çıktı.:)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bir zamanlar benim de öyle uğur getirdiğine inandığım dolunay gibi yuvarlak ve parlak bir ay taşı kolye ucum vardı,gümüş çerçeveye oturtulmuştu.Birgün dolunayda temizleyeyim,gece bırakayım dedim bırakmaz olaymışım.Pencerenin dış pervazına koydum,öyle rüzgarda falan uçacak,düşecek gibi hafif değil zaten.O pervaza da kuşlara yem koyardım hep:)Sabah baktım yok,aşağı indim yerlere bakınıyorum yok,anladım ki bizim kargalar pek beğenip götürmüşler:) Kargalar parlak ve taşlı cisimlere bayılır ve çalıp götürürler çünkü. Bir daha da kaybolma riskini göze almamak için öyle devamlı taşıyacağım,olmazsa olmaz bir objem olmadı.

H€RA

Kayıtlı Üye
Bir zamanlar benim de öyle uğur getirdiğine inandığım dolunay gibi yuvarlak ve parlak bir ay taşı kolye ucum vardı,gümüş çerçeveye oturtulmuştu.Birgün dolunayda temizleyeyim,gece bırakayım dedim bırakmaz olaymışım.Pencerenin dış pervazına koydum,öyle rüzgarda falan uçacak,düşecek gibi hafif değil zaten.O pervaza da kuşlara yem koyardım hep:)Sabah baktım yok,aşağı indim yerlere bakınıyorum yok,anladım ki bizim kargalar pek beğenip götürmüşler:) Kargalar parlak ve taşlı cisimlere bayılır ve çalıp götürürler çünkü. Bir daha da kaybolma riskini göze almamak için öyle devamlı taşıyacağım,olmazsa olmaz bir objem olmadı.

Bende bahçemize değerli taşlarımı benden aldıkları negatif enerjileri boşaltsınlar diye gömerken kendi kendime 'biraz daha derine gömeyim, kargalar eşeler ve görürlerse alır götürürler' der ve daha derine gömerim :D, durumu abarttığımın farkındayım ama gerçek bu. :)

janet

Kayıtlı Üye
Bu yedinci cevap, ha gayret 1000 olması için 993 cevap daha yazılması lazım. :D

Taşlar canlı gibidir, sahibini bilir ve daima onu bulur. Herhangi bir eşyaya kendi enerjinizi yoğun bir şekilde verirseniz, o eşya daima sizindir.

augury

Kayıtlı Üye
Bana çok garip geliyor. Ben onu değil sanki o taş beni seçti. Çünkü ben onu Antalya'da deniz kıyısında buldum. Onun gibi daha pek çok taş vardı yanımda. Şuan diğerlerinin nerde olduğunu hiç bilmiyorum ve bu taş tam 11 yıldır benimle. :) Üzerinde bir şeyler yazıyor gibi, sanırım Arapça harfler. Ama daha okuyabilen bir insan çıkmadı karşıma. Çok merak ediyorum gerçekten

augury

Kayıtlı Üye
Ayrıca 1000 cevap lafın gelişiydi :D Teşekkür ederim cevaplar için tek değilim :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben bunun dogru oldugunu düsünmüyorum, yerinizde olsam o tasa sahib cikmam zamanla totem halini alacak ve sizi asil enerjinizden edecek.Hic kimsenin bir tasa bu dende sans ugur vsa gibi enerji yuklemesini dogru bulmuyorum, elbette o tasin sizi bulmasinin bir nedeni var ,o nedende aslida soyut siz onu özellestiriyorsunuz ve bu durumun size bir fayda verecegine inanmiyorum, bir cogunuz fikrime karsi cikacak ama o saadece bir tas onu özel kilan sizsiniz,asil enerji kaynagi da sizsiniz. Sizsiniz özel olan!Hakikatinize ait olan enerjiyi baska bir nesneye isnad etmek hakikatinize hakasizlik etmekdir.. syg.

duygu12345

Kayıtlı Üye
Benimde çok sevdiğim kanatlı kolyemin ortasında taş var. Bir gece çıkardım sabah koyduğum yerde bulamadım tek tek baktım takıları elime alarak bulamadım öğlen eve geldiğimde baktığım yerde buldum evdekilere sordum ama kimse ellememiş.Ama çok bakmıştım görmemiş olmam imkansız. Ondan sonrada hiç çıkarmadım.