Stymphalian Kuşları

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ekli dosyayı görüntüle 3588

Ekli dosyayı görüntüle 3589

Stymphalian Kuşları

Savaş Tanrısı Ares'in evcil hayvanları olarak anlatılan Stymhalian Kuşları, insan yiyen efsânevi mitolojik canavarlardı. Herkül'ün on iki görevinden altıncısı, bu kuşları yerleşip etrâfa önemli zararlar verdikleri, Stymphalia Gölü bölgesinden kovmaktı.

Pirinçten yapılmış pençeleri, keskin metalden yapılma tüyleri olan bu hayvanlar, insanlara bu silahları ile saldırıp onları avlıyorlar, ya da o çevredeki tarlalara veyâ meyve bahçelerine zarar veriyorlardı.

Kuşları sık ormanlarla kaplı Stymphalia Gölü Bölgesi'nden görüp okla vurmak çok zor olduğu için; Herkül, kuşları sık ağaçların arasında göremiyordu. Tam bu sırada, yine ilâhi kudretlerin araya girmesi ile Herkül, Athena ve Hephaistos'tan ufak bir yardım almış, bu tanrıların onun için özel olarak ürettirdiği çıngırakların çıkardığı sesler ile kuşların bulundukları ağaçlardan kaçmasını sağlamış, daha sonra zehirli okları ile kuşların birçoğunu öldürmüş, kaçanlar ise bir daha geri dönmemek üzere uzak diyarlara kaçmışlar, bir daha da izlerine hiçbir yerde rastlanmamıştır.

Ekli dosyayı görüntüle 3590

Ekli dosyayı görüntüle 3591

Ekli dosyayı görüntüle 3592

sevgiler ve saygılar :)

Savaş tanrısı Ares'in evcil hayvanları olarak bilinirler. İsimlerini Stypharia adındaki yaşadıkları gölden alırlar. Bu gölün yeri tam olarak bilinmemektedir. İnsan eti yiyen, yamyam ve güçlü kuşlar olarak nitelendirilen bu kuşlar, metal tüylerle kaplı olarak anlatılır. Keskin pençeleri vardır. Bu güçlü yapıları sayesinde sık sık insan bölgelerine gidip saldırılarda bulundukları bilinir. Sadece et ile beslenmelerine karşın bahçe ve tarlalara da saldırırlar..

Ekli dosyayı görüntüle 3593

Ekli dosyayı görüntüle 3594

Yazının devamı :)

ENDORA

Kayıtlı Üye
Stymphalia Gölü nerede? Burası Bafa gölü olabilirmi. Orada Herakles adası var, hatta üzerinde harabe halide olsada bir mabette var hala duruyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
nerede? Burası Bafa gölü olabilirmi. Orada Herakles adası var, hatta üzerinde harabe halide olsada bir mabette var hala duruyor.

Bafra gölü değil...Lake Stymphalia olarak geçiyor gölün adı :) Yunanistan da bulunuyor bildiğim kadarıyla :)

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Savaş tanrısı Ares aynı zamanda Koç Burcunun da tanrısıdır. Normalde insanlardan kaçan kuşlar özellikle 2 tanesi her sabah penceremde oluyor ve ne kadar yaklaşırsam yaklaşayım (galiba sevgimi hissettiklerinden ürkmüyorlar benden. Olayın astrolojiyle ilgisi olabilir mi acaba diye bir an aklıma geldi yazayım dedim. Saçmalamış da olabilirim =))

Yazmayı unutmuşum burcum Koç da o yüzden...

AJA

Elit Üye
O kuşun adı nedir ? Tüm kuşlar insanlardan ürkerler de..

Vmprincess

Kayıtlı Üye
O kuşun adı nedir ? Tüm kuşlar insanlardan ürkerler de..

Evet normalde ürküyor zaten ama benden ürkmüyor, pencereye geliyor camı açıp ona yaklasıyorum kaçmıyor. Belki burcumun verdiği bir özelliktir diye düşündüm tam bir Koç um cunku(sacmalamıs da olabilirim:))
Tüyleri kahverengi gözleri kırmızı...

Arrows

Kayıtlı Üye
Evet normalde ürküyor zaten ama benden ürkmüyor, pencereye geliyor camı açıp ona yaklasıyorum kaçmıyor. Belki burcumun verdiği bir özelliktir diye düşündüm tam bir Koç um cunku(sacmalamıs da olabilirim:))
Tüyleri kahverengi gözleri kırmızı...
Hayvanlara korkutmadan yaklaşmaya çalışılırsa kaçmazlar.İnsanlar onları korkuta korkuta bünye alışıyor tabii,herkesten korkmaya başlıyorlar.Astroloji ile pek bir bilgim yok,saçmalamış olabilirim..:)