Unicorn(tek boynuzlu at)

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,
kavanozdaki ejderhayı gördükten sonra diğer mitolojik varlıklardan biri olan Unicorn(tek boynuz) aklıma geldi. Gerçekte varmıdır ki bunlardan ? yoksa hayal ürünümü ? Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum :)
http://e1301.hizliresim.com/15/z/jl7hn.jpg

Toetje

Kayıtlı Üye
Gerçek olmasını istediğim yegane efsanevi hayvanlardan biridir. :( Çok saf ve masum...

codzombi

Kayıtlı Üye
Flood olacak yeni geldi aklıma, İsviçre Basel'de hayvanat bahçesini gezerken , bir yerde camdan yapılmış özel bir kutuyla pegasus un boynuzu olduğu iddia edilen bir kemik muhafa ediliyordu, 1 metre civarında vardı . Resimlerdeki gibi ucu sivrileşen muhteşemdi :)

gümüş

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,
kavanozdaki ejderhayı gördükten sonra diğer mitolojik varlıklardan biri olan Unicorn(tek boynuz) aklıma geldi. Gerçekte varmıdır ki bunlardan ? yoksa hayal ürünümü ? Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum :)
http://e1301.hizliresim.com/15/z/jl7hn.jpg

Unicorn (tek boynuzlu at) bir ara üzerine hayli okuduğum bir konu idi. Şifacılık sembolü olarak da kullanılan boynuzun tozunun hastalıklara deva olduğuna inanılır ve bir tekboynuzu ele geçirmenin tek yolunun bakire bir kız olduğu inancı vardır. diğer herkesten kaçarmış. Gerçekte gergedan olabileceği üzerine yaygın bir düşünce vardır.

Tevrat ve İncil'de geçtiği fakat tam olarak ne kastedildiğinin anlaşılmadığı söylenir Re'em ve Monokeros kelimelerini kökene gitmek için araştırabilirsiniz.

Narsinha

Banlı Kullanıcı
Harry potter filminde vardı unicorn kanı içen filan oradan aklıma geldi orada da tek boynuzlu beyaz bir tay gibiydi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Unicorn miti çok eskilere dayanan bir mittir.. Yunan mitinde adı geçen çoğu önemli kişinin bir pegasus'u bulunuyordu genellikle ..Bence bunların hiç biri uydurma değil, inanıyorum ben pegasus,ejderha,unicorn vb. gibi canlıların hepsi var. Ruhani varlıkta olabilirler ama varlar :)

Keira

Moderator
Mitolojide herkesin bir pegasusu yok, çünkü Pegasus 1 tanedir ve Zeus'a hizmet eder.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır çoüu mitolojik hikayeler pegasusların çoğul olduğu geçiyor

Flood gibi olacak ama pegasus'un çoğul olduğu çoğu mitolojik hikayede geçiyor yarı tanrıların bile pegasus'a bindiği geçiyor bazı hikayelerde yanlış biliyor olabilirim ama benim okduklarımda öyle geçiyor .

Keira

Moderator
Bahsettikleriniz Pegasus ve Euippe'nin soyundan geldiği söylenen kanatlı atlardır, Pegasus değildir çünkü Pegasus ona verilen özel bir isim.

Toetje

Kayıtlı Üye
Pegasusun denizlerin tanrısı Poseidon ile yılan saçlı Gorgon Medusa'nın oğlu ve dev Chrysaor'un kardeşi olduğuna inanılır. Ayrıca Zeus'un oğlu Herkül'ünde kardeşi olarakta bilinir.
Perseus tarafından kafası kesilerek öldürülen Medusa'nın kafasından ya da toprağa sıçrayan kanlarından doğduğu gibi iki değişik söylence bulunur. Rengi tamamen beyazdır ve uçmasına olanak veren iki büyük kanadı vardır.Uçarken havada koşan at gibi görünür.

Bellerofon ve Pegasus
Pegasus doğar doğmaz yeryüzünden ayrılmış ve tanrıların diyarına uçmuştur. Zeus'un yıldırımları getirme görevini üstlenmiştir. Helicon Dağında bulunan ve Musalara (veya Müzler) ilham verdiği sanılan Hippocrene pınarının Pegasus'un ayağıyla yere vurması sonucu ortaya çıktığına inanılır ve Pegasus "şiirsel ilham" ile özdeşleştirilir. Daha sonraları Bellerophontes tarafından Athena'nın ona verdiği altın dizgin yardımıyla yakalandığı, Kimera ve Amazonlarla olan çarpışmalarında da ona yardım ettiği söylenir.
Aşırı hırsın, zararlı olduğunun sembolü olarak gösterilen Bellerophontes Olimpos dağına çıkıp ölümsüzlerin arasına karışmak isteyince onu üzerinden atan Pegasus tek başına Olimpos dağına dönerek eski görevlerine devam etmiştir. Pegasus'un Bellerophon'u üzerinden atmasına sebep olarak Zeus tarafından gönderilen dev bir atsineğinin ısırmasından ürkmesi de söylenceler arasındadır. Daha sonraları kendine eş olarak Euippe (ya da Ocyrrhoe)'yi aldığı ve kanatlı atların soyunu başlattığı söylenir.

Alıntıdır.

Tam anlamıyla herkesin bir pegasusu yokmuş ama soyu da devan etmiş. İlk pegasus özel ve tekmiş :)

ENDORA

Kayıtlı Üye
İsmi unicorn a benzeyen bir antilop türü var ve yanlış hatırlamıyorsan o da tek boynuzlu seneler önce belgeselde izlemiştim belki yanlış hatırlıyorum ama belgeselin sunumunu yapan kişi bu antilop türünü unicornlarla ilişkilendiriyordu

codzombi

Kayıtlı Üye
Şimdi pegasus tek boynuzlu kanatlı uçabilen hayvan, unicorn da sanırım uçamayan tek boynuzlu cinsler oluyor sanırım ?

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Pegasus , neden olmasın...
Bazı mitolojik varlıklara inanıyorum ben. Pegasusta bunlardan biri. Günümüzdeki atlar onların kanatsız hali. Kanatlarının olmayışını da kullanmaya kullanmaya körelmesine ve en sonunda yok olmasına bağlıyorum. Evrim dedikleri de bu aslında bence. Ya da şimdiki zamana göre sıradan gelmeyen şeylere mitoloji denmesi. Aslında son derece sıradanken.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bazı mitolojik varlıklara inanıyorum ben. Pegasusta bunlardan biri. Günümüzdeki atlar onların kanatsız hali. Kanatlarının olmayışını da kullanmaya kullanmaya körelmesine ve en sonunda yok olmasına bağlıyorum. Evrim dedikleri de bu aslında bence. Ya da şimdiki zamana göre sıradan gelmeyen şeylere mitoloji denmesi. Aslında son derece sıradanken.

Hayvanat bahçesinde boynuzunu çekmiştim şuan kendi pc mde değil , haftasonu diğer pc den gizlimabete aktarıcam herkes görsün diye :) Umarım fotoğraf silinmemiştir :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
keşke olsa...severim unicornları :( zaten normal atları da severim ama onlar beni büyülüyor