Unicorn(tek boynuzlu at)

gümüş

Kayıtlı Üye
Şimdi pegasus tek boynuzlu kanatlı uçabilen hayvan, unicorn da sanırım uçamayan tek boynuzlu cinsler oluyor sanırım ?

Tam olarak değil
Pegasus kanatlı at , boynuz yok
Unicorn tek boynuzlu at, kanatlar yok

Ayrıca hayal gücüne bağlı olarak bazı sanatçılar zaman zaman Pegasus ve Unicorn'u tek çizimde birleştirip ayrıca bir kanat -boynuz karışımını resmettilerse de aslı Unicorn'un boynuzlu, Pegasus'un kanatlı at olması şeklindedir

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
kır keçiyle kır atı çiftleştirebilirsen belki olur

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Ben var olduğuna inanıyorum çünkü m.ö 5. yüzyılda bile filozofların ilgisini çekmiş ve yazılarında yer almıştır

deangel

Kayıtlı Üye
Ne kadar dogru bilemiyorum ama muslumanlikta hz muhammede hizmet eden ve adi BURAK olan boynuzlu bir at olduguna inanilir

duygu12345

Kayıtlı Üye
pegasusu çok severim. benim kahve ve çay fallarımda sürekli pegasus (kanatlı at) çıkar anlamını tam olarak bilmiyorum.

Keira

Moderator
pegasusu çok severim. benim kahve ve çay fallarımda sürekli pegasus (kanatlı at) çıkar anlamını tam olarak bilmiyorum.

Sayın üye öncelikle sorunuzun konuyla alakası yoktur. Konu dışında yorumlar yazmıyor ya da sorular sormuyoruz. Ayrıca bu tarz sorular sormanızı tavsiye etmiyor ve izin vermiyoruz. Yapılacak her yorumun doğru olacağını nereden biliyorsunuz? Bu tarz şeylerde bir başkasının yorumuna güvenip yanlış yönlenirseniz ne olacak? Gelelim sorunuzun cevabına.. Çıkan şeklin ne anlama geldiğini sadece bakıcı hissedebilir. Bir şekle bakarak yorum yapılmaz. Bakan kişi etrafındaki şekillerle birlikte içinden geçeni yorumlar. Burada size verilecek cevaplar da yetersiz olur. Çünkü bakılan falda önemli olan hislerdir, şekiller sadece hislere ve yoğunlaşmaya aracı olur. Genel tabir olarak at murat demektir. Ancak yinede falın bütünüyle birlikte verdiği his önemlidir. Sevgiler..

duygu12345

Kayıtlı Üye
yorum doğru olacak kesin inanacağım diye bir şey söylemedim. ben sadece yazdım. ayrıca at'ın murat anlamına geldiğini biliyorum fakat bu sadece bir at değil oyüzden bilen var mı diye sordum. ayrıca konunun çok dışına çıktığımı düşünmüyorum peasusla ilgili bir şey sordum.

Keira

Moderator
Sizin sorunuz fal bölümüne aittir. Burada unicorn ve pegasusun varlığı hakkında sorular sorulmuştur. Ayrıca sorunuza cevap da vermiş bulunmaktayım..

donzula

Kayıtlı Üye
Tek boynuzlu diye tabir edilen bir demon vardı adı aklımda değil belki onun zıttı yani iyisi olarak ortaya çıkan bir efsanedir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bu pegasus atları , Hz.Muhammedi semaya çıkaran "Burak" adlı bir kanatları olan at olabilir mi ? Cebrailin kullandığı at?

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu pegasus atları , Hz.Muhammedi semaya çıkaran "Burak" adlı bir kanatları olan at olabilir mi ? Cebrailin kullandığı at?

Olabilir, olmayabilir
Kesin bir yargıda bulunamayız ama Yunan mitolojisindeki Pegasus ile Burak'ın aynı at olduğu düşüncesini savunanlar var.

Suzy1370

Kayıtlı Üye
Herkül ' ün değil miydi Pegasus küçükken çizgi filmini izlemiştim ama başka bişey okuyup araştırmadım açıkcası :D

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Türklerde de Manas Destanında Hızlı koştuğu için uçtuğunu ifade ederler.Ve ismi Tulpar dır o atın.Hızlı koştuğu için uçuyor benzetmeyi yapılıp üzerine katıp diğer milletlere pegasus ve başka isimlerle efsanevi şekilde ifade edilmiş olabilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Türklerde de Manas Destanında Hızlı koştuğu için uçtuğunu ifade ederler.Ve ismi Tulpar dır o atın.Hızlı koştuğu için uçuyor benzetmeyi yapılıp üzerine katıp diğer milletlere pegasus ve başka isimlerle efsanevi şekilde ifade edilmiş olabilir.

Pegasus'un tarihi türk mitolojisinden de öncedir.O yüzden pegasus türk tarihinden alınma bir varlık değildir. :)

Keira

Moderator
Çoğu kaynakta Pegasus'un Zeus' a itaat edip, onun verdiği görevleri yerine getirdiği söylenir. Herkül'e değil Zeus'a aittir yani.

Arrows

Kayıtlı Üye
Unicorn'ların kanını içen kişinin ölümsüzleştiğini görmüştüm.

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Zeus kime hizmet ediyor peki?

Dr.Bloom

Kayıtlı Üye
bazı kiaplara göre Nuh'un unicorn isimli canlıları gemiye davet ettiği ancak hiçbir unicorn un nuh a inanmadıgı için gemiye binmediği idda ediliyor

kıvep

Banlı Kullanıcı
Düşündümde olabilirsede boynuzunun küçük olması lazım. 2 metrelik bir atın kafasında 1 metrelik boynuz taşıması mümkün değil, hemde kafanın kaldırabileceği belli bir ağırlık var. Kafayı aşağı
Doğru çeker çok büyük olursa. Ne bileyim, ağaçlık yerde yaşayamaz oraya buraya saplar boynuzu, bi köşeyi dönmeye kalksa önce boynuzu bi yere çapmadan döndürmeye calışcak fln... Ee uçsun bari demişlerde rahat etsin hayvan...