Esmaların zikir adetleri ve mucize çözümleri

kabalakk

Banlı Kullanıcı
okurken ya vedud mu diyecez el vedud mu baska yerde baska soyliyor

omg

Kayıtlı Üye
ya vedud 20 kez cabuk etki ediyor da gecerlilik suresi kac saat?

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
ya vedud 20 kez cabuk etki ediyor da gecerlilik suresi kac saat?

Havasa göre zaman yoktur. Allah isterse olur ve Allah ne zaman isterse zaman olur. Havas ilmi diğer ilimler gibi bir ilimdir. Anlama ve gelişme için yapılır, pratik amaçlı kullanılan diğer ilimler gibi havas ilmi de kullanılabilir. Tüm evrenin yaratıcı olan Allah, nasıl onları istediğini gibi yapıyor ya da yok ediyorsa, bu ilimde de kural geçerlidir. Havas diğer majikal ilimlerden farklı olarak, zorlama amacı gütmez, başka bir güçten faydalanmaz, bu yüzden zaman sorgulamak hatalı olur.

İlaç ya da bir meta değildir ki esma... "x ilacı içiniz şu kadar sürede etki edip şu kadar süre etkisini devam ettirecektir" gibi bir şey belirtilmesi mümkün değildir. Kaç saat sürer haşa "kullanımı ne kadar sürede olur, geçerlilik süresi nedir" gibi bir bakış açısı yanlıştır. ALLAH'IN isimleridir esmalar. Yani Ya Vedud esması genelde sevgiye dair zikredilir örneğinden gidersek; "20 Ya Vedud okursan 3 gün sevgisi, aşkı devam eder, geçerliliği 3 gündür" gibi bir durum yoktur Sayın omg. ALLAH ol derse olur!

İyi forumlar... :)

Biokinesis16

Kayıtlı Üye
pekii islam dinine göre (bunlar islam dininden isimler olsada) günahmıdır ?

omg

Kayıtlı Üye
ben bu esmalardan ya fettah esmasını günde 489 kez yaklaşık 5 aydır zikrediyorum daha bir kısmetim olmadı 5 ay uzun bir zaman halbuki :(

SarıPapatya1

Kayıtlı Üye
Merhaba ,
Günlük Ya Latif okuyorum belli bir sayısı yok dileğimin olması için sayıların önemi var mı bu durumda ?

sun shine

Kayıtlı Üye
Merhaba ,
Günlük Ya Latif okuyorum belli bir sayısı yok dileğimin olması için sayıların önemi var mı bu durumda ?

Merhaba,
Zikirlerde sayılar kilit görevi görüyor. İlk mesajları da okursanız detaylı bilgiler verilmiş. Sayılara göre yaparsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
Mesela benim en çok aklıma takılan kısım, gün içinde Es-Selam okuyorsak diyelim 132 defa... aynı zamanda birilerine Selam millet diyerek selam veriyorsak vird bozulmuş olmaz mı?

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba ,

Sayisina gore okumak her zaman daha iyidir. Altin orana gore cizen ressam kafasina gore cizen ressamdan daha kisa surede, daha netice odakli, daha az duzeltme yaparak ve daha tatmin edici ve kabul gorucu bir is ortaya koymus demektir.

Altin oran sadece bir sayidir. Onemsemeyebiliriz fakat onu faliyete dokerken harikalar yaratacagini eser sahibi sir gibi saklar.

Ebced bir ilimdir. Kabaladan devsirilmistir. Ilim cindeyse cine gidin denmistir bir kere. O halde ilimler Allahin sanatina isik tutuyorsa Kabaladan bile olsa edinilmelidir. Kabalayi yaratan da seytani yaratan da Allahtir. Allahin ed-DARR esmasinin bir bir geregidir.

SAyisina gore okumayi din disi gormeyin alimlerin tecrubelerine itibar ediniz. Kuran ilim kitabi degildir. Matematik, tarih, cagrafya, felsefe, astronomi, teknoloji vs ilimlere yazilim destegi verdigi gibi gizli ilimlere ve psisik durtulere de aciktir.

taroh

Kayıtlı Üye
ecedli yada ebcedsiz okudum yalnız koruma yapmak çok önemli. esma tecellisi ile ilgilenen ruhanıi varlıkları sizin maneviyatınızdan daha güçlü olduğu için kendinizi çatlayacak gibi hissedebiliyorsunuz.görmüyorsunuz ama varlıkların manevi gücünden sizde etkileniyorsunuz.bir nevi bunu merak eden ruhaniler melekler doluyor etrafınıza bunun için.ruhumuzda zaten manevi kirlerin ağırlığı oluyor.çoğu düzenli 5 vakit kılmayan insanlarda oluyor buna merak salan başta ben olmak üzere.sonra üstünüzden tır geçmiş gibi oluyorsunuz.o yüzden çekip bir süre ara vermelisiniz.çekmezden önce çeşitli dualar ile korunma yapmalısınız.

Ü

Üye silindi 58480

ecedli yada ebcedsiz okudum yalnız koruma yapmak çok önemli. esma tecellisi ile ilgilenen ruhanıi varlıkları sizin maneviyatınızdan daha güçlü olduğu için kendinizi çatlayacak gibi hissedebiliyorsunuz.görmüyorsunuz ama varlıkların manevi gücünden sizde etkileniyorsunuz.bir nevi bunu merak eden ruhaniler melekler doluyor etrafınıza bunun için.ruhumuzda zaten manevi kirlerin ağırlığı oluyor.çoğu düzenli 5 vakit kılmayan insanlarda oluyor buna merak salan başta ben olmak üzere.sonra üstünüzden tır geçmiş gibi oluyorsunuz.o yüzden çekip bir süre ara vermelisiniz.çekmezden önce çeşitli dualar ile korunma yapmalısınız.

Cok dogru tebrik ederim,
Zaten icazet ya da bilen kisinin destegini almaktaki maksat ise uzerinize cokecek olan agir enerjinin bir kismini bilir kisinin kendi uzerine cekmesi ve sizi emin adimlarla arkanizdan destekleyerek o yolda tutmasi anlamlarina geliyor.

Fitneste 180 kg lik banch preste birisi mutlaka yuku kontrollu yuklendigimizden emin olmak icin destekcimiz olmalidir. Bir kere sakatlanirsak o yetenegimizi kaybedebiliriz.
Ya da serserilerle dolu bir lisede ilk gunumuz ise son siniflardan elimizden tutan ve lise koridorlarinda emniyetli yuruyebilecegimizi hissettiren abilerimiz de olmalidir. Yoksa koridora bile cikamayacak hale gelebiliriz. Herseyin kapisi acilmadan da kapanabilir.

taroh

Kayıtlı Üye
Cok dogru tebrik ederim,
Zaten icazet ya da bilen kisinin destegini almaktaki maksat ise uzerinize cokecek olan agir enerjinin bir kismini bilir kisinin kendi uzerine cekmesi ve sizi emin adimlarla arkanizdan destekleyerek o yolda tutmasi anlamlarina geliyor.

Fitneste 180 kg lik banch preste birisi mutlaka yuku kontrollu yuklendigimizden emin olmak icin destekcimiz olmalidir. Bir kere sakatlanirsak o yetenegimizi kaybedebiliriz.
Ya da serserilerle dolu bir lisede ilk gunumuz ise son siniflardan elimizden tutan ve lise koridorlarinda emniyetli yuruyebilecegimizi hissettiren abilerimiz de olmalidir. Yoksa koridora bile cikamayacak hale gelebiliriz. Herseyin kapisi acilmadan da kapanabilir.
bazen öyle ilham giğbi geliyor esma çekiyorum sonra bırakıyorum.1000 küsüre ulaşmadım. taşıyamam diye.tek gün içinde bununla ilgilenecek yeteli vaktim yada disiplin iştahı yok bende diyebilirim.

Ü

Üye silindi 58480

Ben ismime denk dusen el-FEttah esmasini okumaya baslamistim.
Bir sure sonra her tekrarda yeniyila saniyeler kala son geri sayim hissi yasatan ne bir duruma yakalandim ve her an o ismin neleri bana baglayacagindan emin olamamanin verdigi bir gerilime kapildim. Her ``Yaaa Fettah`` tekrarim benim icin `bu son uyari hazir ol basliyoruz diye rahmani bir acilim vermeye basladi..
Cezbeye tutuldum tarikat tabiri ile .

Ve tabi carpilmaya basladim geceleri.. Ruyalarima girmeye basladilar, lusid ruyalardan ne kastirsam uyanamama gibi durumlarim oldu. Ruyadayken etrafi izlemekten dolayi olusan goz kapak agrilarimi bile ruyanin icinde ama yatagimin da ustunde oldugunu eszamanli farkederek tecrube ettim..

Cocuklugumda da cok carpilan ve surekli kursuncuya goturulen biri oldugum icin bana olagan geldi. Ama merakli olan biri cok fena darmakesan olabilir.

Icazet ve bilir kisinin telepatik bag destegini canli yayina beraber cikarcasina edinmeden uzun soluklu zikri nacizane asla onermiyorum. Darmakesan edecek cok fazla basibos ve kasvetine eglence arayan cin var.

taroh

Kayıtlı Üye
Ben ismime denk dusen el-FEttah esmasini okumaya baslamistim.
Bir sure sonra her tekrarda yeniyila saniyeler kala son geri sayim hissi yasatan ne bir duruma yakalandim ve her an o ismin neleri bana baglayacagindan emin olamamanin verdigi bir gerilime kapildim. Her ``Yaaa Fettah`` tekrarim benim icin `bu son uyari hazir ol basliyoruz diye rahmani bir acilim vermeye basladi..
Cezbeye tutuldum tarikat tabiri ile .Ve tabi carpilmaya basladim geceleri.. Ruyalarima girmeye basladilar, lusid ruyalardan ne kastirsam uyanamama gibi durumlarim oldu. Ruyadayken etrafi izlemekten dolayi olusan goz kapak agrilarimi bile ruyanin icinde ama yatagimin da ustunde oldugunu eszamanli farkederek tecrube ettim..
Cocuklugumda da cok carpilan ve surekli kursuncuya goturulen biri oldugum icin bana olagan geldi. Ama merakli olan biri cok fena darmakesan olabilir.Icazet ve bilir kisinin telepatik bag destegini canli yayina beraber cikarcasina edinmeden uzun soluklu zikri nacizane asla onermiyorum. Darmakesan edecek cok fazla basibos ve kasvetine eglence arayan cin var.
bende sizin gibi düşünüyorum.nasıl böyle evcil hayvanım olsun der gibi cin peşinde koşanlar gibi.bir insan bizi çağırsa da korkutsak dalga geçsek modunda varlıklar var.o yüzden hiç görmek istemedim hiç birini.şifacılık ile ilgilendim fakat ucu varlıklara gidecekse yine bu işte zor gibi bana.bende film izlesem hemen film senaryolu rüyalar görüyorum.beni kandıramadıkları için pek varlıklar girmezler rüyalarıma.hiç davetlerle de ilgilenmedim.bu zamana kadar esmaların bünyeme fazla gelmesi ile en fazla bedensel sıkıntım oldu.sanırım sizin ruh ve bedensel olarak hassas yada manevi ilimlere meyilli bir yapınız var.

Ü

Üye silindi 58480

bende sizin gibi düşünüyorum.nasıl böyle evcil hayvanım olsun der gibi cin peşinde koşanlar gibi.bir insan bizi çağırsa da korkutsak dalga geçsek modunda varlıklar var.

Evet,
MEydanda cikan bi kargasaya ahalinin karsi koyamayip etrafta ususmesi gibi binleri asan zikirde de artik alemlerin sakinleri kokunuzu almaya basliyor. Bir sure sonra zillerine israrla basiyorsunuz bu komsularinizn ve ofkeyle meydana cikiyorlar. Cinlerle aslinda sinirlandirmak ta cok dogru degil, meleklere de ulasir cagriniz. Ancak nefsanilerin biyutunu asip gecmek esastir. Reel hayatta nasil etrafinizdaki nefsani insanlar sizi asagi cekerse, bu boyutta da islerin sunneti ayni nefsanilerin kendinizi asip ustun gelmenize kostek olmalari ile ilk sinaviniza cikarsiniz

Sanırım sizin ruh ve bedensel olarak hassas yada manevi ilimlere meyilli bir yapınız var.

ikisi de tahteravallime binmisler bi biri bi oburu ustun geliyor
ilimde ilerledikce hassasiyet artacaktrir ama hassasiyet olusmadan da ilmi tecrube verileri isleyemeyiz

vuslt

Kayıtlı Üye
Iradenin kuvvetlenmesine ve disiplinli olmaya katkı sağlayacak esma varmı acaba?

taroh

Kayıtlı Üye
Evet,
MEydanda cikan bi kargasaya ahalinin karsi koyamayip etrafta ususmesi gibi binleri asan zikirde de artik alemlerin sakinleri kokunuzu almaya basliyor. Bir sure sonra zillerine israrla basiyorsunuz bu komsularinizn ve ofkeyle meydana cikiyorlar. Cinlerle aslinda sinirlandirmak ta cok dogru degil, meleklere de ulasir cagriniz. Ancak nefsanilerin biyutunu asip gecmek esastir. Reel hayatta nasil etrafinizdaki nefsani insanlar sizi asagi cekerse, bu boyutta da islerin sunneti ayni nefsanilerin kendinizi asip ustun gelmenize kostek olmalari ile ilk sinaviniza cikarsinizikisi de tahteravallime binmisler bi biri bi oburu ustun geliyor
ilimde ilerledikce hassasiyet artacaktrir ama hassasiyet olusmadan da ilmi tecrube verileri isleyemeyiz
bu işler cesaret işi ben bu kadar cesur değilim.bir yandan gelişiyor nefis terbiyesi bir yandanda varlık saldırılarına açık oluyorsunuz.

Iradenin kuvvetlenmesine ve disiplinli olmaya katkı sağlayacak esma varmı acaba?
ya hayyum ya kayyum bedeni zayıflığı toparlıyor fakat hem sizi zayıflatan esmayı çekip üstüne bunu çekerseniz çok fayda olmaz sanırım.