sürekli sinirliyim bundan kutrulmanın bi yolu yokmu :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
zaten tecrübe puanımı 5 görünce ne sinir kaldı ne de stres :D herkese teşekkürler ilgilenip cevapladığınz için :)

Narsinha

Banlı Kullanıcı
ahahah :D rica ederim bi rep in lafımı olur : )

Metroboy

Kayıtlı Üye
Off, o bacak sallama olayı bende de vardır, kendimi bildim bileli böyle,
bir zaman sonra insan farketmiyor herhalde, bacağın birinin devamlı sallandığını,
etrafında bulunanlar için çok rahatsız edici bir şey olduğu kesin,
çünkü devamlı uyarılıyorsun bu konuda, yeter sallama şu bacağını, diye. :))
Sakin olunan zamanlarda da yapılan birşey, o yüzden asabiyetle ne kadar alakalı bilemiyeceğim: :))

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
Off, o bacak sallama olayı bende de vardır, kendimi bildim bileli böyle,
bir zaman sonra insan farketmiyor herhalde, bacağın birinin devamlı sallandığını,
etrafında bulunanlar için çok rahatsız edici bir şey olduğu kesin,
çünkü devamlı uyarılıyorsun bu konuda, yeter sallama şu bacağını, diye. :))
Sakin olunan zamanlarda da yapılan birşey, o yüzden asabiyetle ne kadar alakalı bilemiyeceğim: :))

bi yerden sonra takıntıya dönüşüyor o anlık yaptığın şeyi devamlı yapmaya başlıyorsun, hazır takıntı demişken saçlarımlada çok oynuyorum, çoğu insanda varmış bu saç yeme falan, yemiyorum fakat elimle doluyorum örüyorum falan eskiden sadece uçlarını oynardım artık saçımın arkalarına kadar ulaştım, 2 elle bile yaptığımı yakalıyorum bazen, geçrekten deliriyorum galiba bu takıntı takıntı olmaktan çıktı :( forumdaki en deli benmişim gibi geliyor, yazarken biraz çekindim aslında alaya alınamam umarım :/

Narsinha

Banlı Kullanıcı
Bende de bi ara çizme takıntılığı vardı yani parmaklarımla mesela biyere bişey çizerdim sonra onu silerdim silinmediğini filan sanırdım elimle siliyor gibi yapar dahada karaladığımı düşünürdüm hastalıklı bir duygu tabi sonra yorumsuzca izledim yaparken gülümsedim ben istemediğim halde niye yapıyorum diye bir kaç hafta sonra oldukça saçma geldi bu durumdan kurtulunca her tarafı çiziyor gülüyordum bir daha olmuyor diye sevinçten :D

AJA

Elit Üye
bi yerden sonra takıntıya dönüşüyor o anlık yaptığın şeyi devamlı yapmaya başlıyorsun, hazır takıntı demişken saçlarımlada çok oynuyorum, çoğu insanda varmış bu saç yeme falan, yemiyorum fakat elimle doluyorum örüyorum falan eskiden sadece uçlarını oynardım artık saçımın arkalarına kadar ulaştım, 2 elle bile yaptığımı yakalıyorum bazen, geçrekten deliriyorum galiba bu takıntı takıntı olmaktan çıktı :( forumdaki en deli benmişim gibi geliyor, yazarken biraz çekindim aslında alaya alınamam umarım :/
Delirmiyorsunuz rahat olun.Farkettiğim kadarıyla sıkıcı yada sorunlu bir dönemdesiniz.Bu dönemleri herkes yaşar.Tek yapmanız gereken kendi üzerinizde rahatsız olduğunuz şeyleri unutmaya çalışmanız.Takılırsanız devam eder ve işin içinden çıkmakta zorlanırsınız.Forumda o kadar çok yöntem var ki.Araştırın bulun.Bilinçaltı temizleme meditasyonu var mesela,yada hipnomeditasyonlar.Dinleyin iyi gelicektir..

İyi forumlar..

Metroboy

Kayıtlı Üye
Bence pek öyle takıntısız insan yok gibi,
bacak sallama, saçlarla oynama belki biraz içsel huzursuzlukla alakalı olabilir
uzmanların kesin bir bilimsel terimi vardır bu konularda :)
ama kimsenin böyle takıntılar için deli diye damgalanacağını sanmam,
birde simetri takıntım vardır mesela, duvarda asılı herhangi bir resim vs, biraz yana kaymışsa
düzeltmem gerekir. Bunlar yüzünden kimse deli demedi şimdiye dek. :))))

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bak sana bende oluşan takıntıları yazayım :D
1.Boğazımda hep bir şey varmış gibi hissederim unutunca sorun olmaz ama hatırlayınca hemen gidip temizleme hissi oluşuyor
2.oturduğum yerde ya sallanırım ya da bacağımı oynatırım
3.Başkalarıyla konuşurken elimle illaki başımı kaşırım ya da saçımla oynarım :D
4.Uzun süre hareketsiz durmam illaki ya kolumu ya da bacağımı oynatmak zorunda kalırım xgenion adlı arkadaş gibi bu da bende astral seyehatte sorun yaşatıyor :)
ama kafaya takmayınca hiç sorun olmuyor :) Akışına bırak :) Sinirli olman konusuna gelince sinirlendiğin zamanlar hemen inancın neyse ona dua et biraz klasik gibi gözükse de çok etkilidir çünkü o yolla negatif olan enetji atılıyor :)

focus

Kayıtlı Üye
evet var.
ruh halini bozan temel unsurlar vardır, bir yakının olmaması yani paylaşamama hali,
parasızlık yani benim halim, (bu durum beni de çok sinirli yapıyor.)

ama iş kendiniz de bitiyor. hayattan var olmaktan herşey de bir şeyler arayın gezin, efor sarfedin, hoşunuza giden şeylerle hayatı bütünleştirin.
saglıcakla ve ışıkla.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bence o sallanan bacağa veya saçla yüzle oynayan ele kızmayın."Bu bacak neden sallanıyor ki" ile " Bacağımı devamlı sallamamın asıl nedeni nedir" arasında fark var,stres veya sinir durumunu dışarı atıyorsunuz,vücut size işaret veriyor.Tıpkı hasta olunca ateşinizin çıkması gibi bu da vücudun ve kasların bir tepkisi.Tik haline gelme durumu başka ama sinirli stresli olunca bacağın sallanması başka. Farkettiğinizde hangi durum ve psikoloji altındayken bunu yaptığınıza bir bakın ve eğer bacak sallamak sizi daha da strese sokuyorsa yerine başka bir alışkanlık edinmeye çalışın. Mesela;"Gene bacağımı sallıyorum gerildim"Gidip bir su içeyim,suyu onunla yer değiştirmeyi deneyin.Bu bir örnek,sizi rahatlatacak başka birşey de olur.Zamanla alışkanlık etkisini kaybeder.Ben başka bir huyum için bu yöntemi düşünüp uydurmuştum ve başarılı olmuştum.Hem su içmiştim hem de "10'a kadar nefes alıp vererek saydığımda bu durum bitecek" demiştim ve her nefes alıp verdiğimde sayarak toplamda 10 nefes çalışmıştım,gözlerimi kapatıp.Bunu sinirlenme hali için de deneyebilirsiniz.Ama sizi geren şeyi bulmak en kökten çözüm,bu sadece sizi o anda yatıştırıp sakin ve mantıklı düşünebilmeniz için bir rahatlama yolu.

KashMyr

Kayıtlı Üye
lavander'e katılmakla beraber ensenize soğuk su sürmenizi tavsiye ederim bende çok işe yarar, meditasyon yapın, elinizde normal bir çakıl taşı gibi bişey olsun içinizden odaklanaraksinirinizin o taşa geçtiğini düşünün buna odaklandığınızda ve imajinasyonu yapabildiğinizde farkedeceksiniz ki siniriniz geçmiş

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Forumda bayağı bi hiperaktif kişi varmış. Yalnız olmadığını görmek güzel bir duygu :D

goliat

Kayıtlı Üye
o bacak sallama bende de var... hatta farkında olmadan masayı da sallıyormuşum haberim yok.:biggrinjester:

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
"Siz de cinnet büyüleri dediniz ne gibi belirtileri vardır benim yaşadıklarımda bir etkisi var mıdır?" yazmış arkadaş, evet öyle birşey gerçekten olabilirmi, nasıl bozdurabiliriz üstümüzde böyle bir büyü varsa?

Size büyü falan fayda etmez bence.En güzel cözüm telli duvakli dügün:nopity:

Ori

Kayıtlı Üye
Bu durumdan kurtulmak zor ama imkansız değil. Bakış açını değiştir ve spora, kitaplara, yazılara yönel.. Sürekli birşey öğrenme çabasında ol. :) Sonrasında zaten kişiliğin değişmeye başlar ve anlık sinirin, öfkenin zararını anlarsın.

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
birde simetri takıntım vardır mesela, duvarda asılı herhangi bir resim vs, biraz yana kaymışsa
düzeltmem gerekir. Bunlar yüzünden kimse deli demedi şimdiye dek. :))))
ahahaha simetri hastalığıda var bnde :D panik atak falan :p bnde olmayan bişey yok sanırsam :D

Forumda bayağı bi hiperaktif kişi varmış. Yalnız olmadığını görmek güzel bir duygu :D
aynen manav tezgahının içindeki kırmızı elmaların içindeki tek yeşil elma olmamak güzel bi duygu :D :D

Keira

Moderator
Her şeyi büyüye bağlamaya ne kadar meraklısınız? Sebepsiz ve aşırı bir siniriniz, gerginliğiniz varsa bu psikolojiktir. Bir uzman yardımı alabilirsiniz, o an ki negatif enerjinizi başka bir şeye yönlendirebilirsiniz. Mesela sinirlendiğiniz an örgü örün, kağıt yırtın, balkon yıkayın, bulaşık yıkayın.

Sevgili forum üyeleri siz de artık her şeyi büyü sanıp, o şekilde yorum yapıp buradaki kişileri yanlış yönlendirip psikolojilerini iyice bozmayınız.

leyla ile mecnun

Kayıtlı Üye
Kendime inat olsun diye sinirlenmeyeceğim de birde acaba boş verebilecek miyim ne kadar sabırlı olabilirim onu denemek istiyorum de kendine

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Meditasyon yapmalısın ve kendini sakinleştirmeyi öğren derim. Ben de çok sinirliyim sakin görünürüm ama bir patlarsam yerle bir olur her yer, yanımda biri olsa kaçar; :D o derece deprem etkisi yapıyorum.

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Seni sinirlendiren şey seni zayıflatır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...