rüyada görme duası ve zikri

sdbr

Banlı Kullanıcı
''Allahümme rabbe ibrahiyme ve müsa ve rabbe ishaka ve ya'kube ve ıysa ve rabbe cebraiyle ve mikaiyle ve israfiyle ve azraiyle ve münzilet tevrate vel'inciyle vezzebüre vel fürkanel azıymi erini fi menami ma tera li fiyhil hayre vel'aserat.''

Dedikten sonra uyku basıncaya kadar ''Ya alim ya Habir'' zikrine devam eylesin, görmek iste diği şeyi rüyasında görür.

deli_i

Kayıtlı Üye
Buraya neden kimse herhangi bir sekilde yorum veya cevap yazmamiş şimdi merak etmeye başladım. Bilgili olanlardan bu konu hakkinda yorum bekliyorum. Arkadaşlar teşekkür ederim.

sdbr

Banlı Kullanıcı
evet bende defalarca tecrube ettim işe yarıyor

peril

Kayıtlı Üye
sadecer rüyada görüp kendini avutmak gibi bişesmi yoksa görmek istedigin seyin ilerde ne olacaqın qörmek için mi:D

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bu uygulama istediğin şeyi rüyada görmek için.bir niyetinin hayırlı olup olmayacağını öğrenmek istiyorsan mesela istihare namazını denemelisin.

sutdisi

Kayıtlı Üye
güclüyseniz okuyun derken kötü biseyde olabilir anlamina mi geliyor?

PUNKY

Kayıtlı Üye
bu zikredilen isim cin ismi mi?

Neill sen bizimle dalga mı geçiyorsun yoksa dinden bir haber misin? Burada peygamber ve meleklerin isimleri geçiyor!!! Bence bir uygulama yapmadan önce Kuran-ı Kerim-i iyicie oku ve dinini öğren, böyle olmaz bu iş...

neill

Kayıtlı Üye
Ya-Habir Ya-alim isminin kimin ismi olduğunu din dersinde öğretmiyorlar.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Şimdi ben yuh diyeceğim ayıp olacak neilciğim.Bu esmaül hüsnadan Allahın ismi yani!!!!:party:

PUNKY

Kayıtlı Üye
Şimdi ben yuh diyeceğim ayıp olacak neilciğim.Bu esmaül hüsnadan Allahın ismi yani!!!!:party:

Yok bence sen yuh deme sevgili Akeldan ama ben başka bir şey diyeceğim şimdi...dalga geçiyor belli ki ben böyle bir şeyin olabileceğine inanmıyorum daha ilk okulda bile din kültürü dersi var herşey öğretiliyor bu kadarda olmaz!!! Öğretilmiyormuş!!! Arkadaş çift nick kullandığı için banlandı...

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Öyle miii bana özelden msj atmıştı çok da bilgisiz gelmemişti ama bunu görünce çıldırdım.Esmaül hüsnadan haberi yok(muş gibi yapıyor)kalkmış üye olmuş.Neyse hallolduğuna sevindim..saygılar..

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar zikir nasıl çekiliyor tam olarak. Örneğin Ya Alim dedik kısa nefes aldık. nefes verirken Ya Habir mi diyeceğiz ritimli gibi sürekli. Bir de sesli mi söylememiz gerekiyor. Teşekkür ederim.

Çınar

Kayıtlı Üye
İçinizden de yapabilirsiniz zikrinizi.
Fakat benim bir tecrubem var. Şöyle ki; uykum gelmediği vakitlerde, la ilahe illallah zikrini yaparım. İçimden geçirmek suretiyle yaptığım zaman tesiri olmuyor. Telaffuz ettiğim zaman ise muvaffak oluyorum. Siz de böyle sessiz bir biçimde yapabilirsiniz.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yani siz telaffuz etmeyi tercih ediyorsunuz. Teşekkür ederim. Evde içimden söylemem daha iyi olur sanırım :)