Trans Eylemi ve Etkisi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İlk önce Hepinize saygılar ve sevgiler arkadaşlar :)

Dr. Bedri Ruhselman anlatıyor: 'Kendisi 1931 senesinde Adana'da iken oturduğu evin karşısındaki M... Efendi'nin evi taşlanmağa başlanmış, evin etrafına ve taş atılabilmesi mümkün olan istikametlere polis memurları yerleştirildiği halde, evin taşlanmasına mani olunamadığı gibi, dakikada muntazaman 15-20 adet olarak atılan taşların intizamı dahi bozulmamıştır. Doktorun müşahadesine göre bu taşlar M...Efendi'nin bahçe duvarı üzerinden geliyordu. Hafif bir şekilde hareket ederek çinko dam üzerine yavaşça düştükleri ve boyları da küçük olduğu halde çok şiddetli bir ses çıkarıyor ve ele alındıkları zaman fırından çıkmış gibi sıcak bulunuyorlardı.
Bu hal, 40 gün kadar devam ettikten sonra bir gün M...Efendi'nin büyük bir korku ve heyecan içinde feryat ederek evinden fırladığı görülmüştür'. Doktor Bedri Ruhselman, olayı şöyle hikaye etmektedir:

Bahçeye ilk giren ben oldum. Evvela genç kızın hali nazarı dikkatimi çekti. (Bu kız M...Efendi'nin ölen eski karısından olan kızıdır.) Kız, yarı trans halinde idi. Bahçede bulunan yemek masasının önündeki iskemleye çökmüş, başını masanın üzerine koymuş, gözleri dalgın ve etrafta olup bitenlerle sanki hiç ilgili değilmiş gibi bir halde bulunuyordu. Daha doğrusu kendisini kaybetmişti. Hâdiseler şöyle cereyan ediyordu:
M... Efendi -taşlanma hadisesi üzerine- evi terkettikten sonra, evin dört odasından üç tanesinin dışardan kepenklerini sımsıkı kapayarak kilitlemiş, yalnız yukarıda ismi geçen odayı bakkaliye levazımatı için depo olarak kullanmak maksadıyla açık bırakmıştı. İşte, o sırada kapısı aralı bulunan bu odanın içinde zeytinyağı fıçıları, yağ tenekeleri, içinde öte beri bulunan bir sürü camdan veya topraktan mamul kavanozlar vesaire bulunuyordu. Şimdi, içeride bu tenekeler birbirine çarpıyor, kavanozlar devriliyordu.
Aynı zamanda kapıları ve pencereleri kapalı, yukarıda arka sokağa bakan odanın camlarının kırılmakta olduğu da yere düşen cam seslerinden anlaşılıyordu.
Hemen, evvela yukarıdaki odaya çıkıp, kapıyı açtık. Dışarıdan kepenkleri kapalı olan pencerenin içeriden camları kırılmıştı. Tedbirli hareketlerle ve adımlarla aşağıdaki depoya indik. İçerisi karma karışık bir halde idi. Fakat dışarıdan duyulan gürültülerle orantılı tahribat yoktu. Bir iki şişe kırılmış ve bazı mayiler dökülmüştü. Bununla beraber fıçıların ve diğer eşyanın yerleri değişmişti. Odaya benimle M...Efendi'den başka kimse girmeye cesaret edemedi. Bahçede de kimse kalmadı. Kız hâlâ aynı halde bulunuyordu. Kızı hemen dışarı çıkarmasını M...Efendi'ye söyledim. M...Efendi, kızı kollarından tutarak kaldırdı. Dışarıda bir ahbabına, evine götürmesi için teslim etti. Kızın bahçeden çıkması ile hadiselerin durması bir oldu.'

Ekli dosyayı görüntüle 3458

Transa giren bir kişi eğer doğuştan çok yetenekli ise trans halindeyken serbest kaldığı için o tür olaylar çok yaşanır :)

Hepinize sevgiler ve saygılar :) (Eğer konu paylaşılmışsa özür dilerim :) )

j2b7g.jpg

Dr. Bedri Ruhselman :)

AJA

Elit Üye
Son zamanlarda trans halinde ki hal ve fiziksel değişimler ilgimi çekiyor.Bir konuda da geçmiştim kısaca hatta.Trans çok geniş bir kelime bana göre.Derin medite olma halinden tutun yukarıda ki yaşananlara kadar bir çok çeşidi var.Ben meditasyon yaparken transa geçtığimi farkettim mesela.Sessizleşme düşünceyi en aza indirme nabzın düşmesi sakinleşip rahatlama gibi.O anda hissedilenler gerçekten önemli.Zihni susturmaya başladığınız andan itibaren fizik bedeninizde değişimler başlıyor,kan dolaşımı yavaşlıyor daha uzun,derin ve az sıklıkta nefes alıyorsunuz,bedeniniz hiçleşiyor ve dingin bir ruh haline geçiyorsunuz.Bunu daha faydalı hale getirmek için neler yapılabilir araştırıyor ve deneyimliyorum.Sessiz karanlı yada az ışıklı bir odada uzanarak deniyebilirsiniz.Dikkat edeceğiniz bir şey var uykuya dalma ile transı karıştırmayın :)

İyi forumlar,sevgiler :)

Salick

Kayıtlı Üye
Amerikali kahin ve sifaci Edgar Cayce butun calismalarini trans halindeyken gerceklestirmistir. Trans halinin zihnin susturulup aslinda icimizdeki bilginin aciga cikartilmasini saglayan bir aleme gecis oldugunu dusunuyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Amerikali kahin ve sifaci Edgar Cayce butun calismalarini trans halindeyken gerceklestirmistir. Trans halinin zihnin susturulup aslinda icimizdeki bilginin aciga cikartilmasini saglayan bir aleme gecis oldugunu dusunuyorum.

Evet aslında düşünceniz doğru gibi.Trans hali içimizde özü keşfetme hali,onu açığa çıkarma halidir. :)