RE: Kendi Kendime Konuşuyorum + Cevap Veriyorum + Hareket Yapıyorum :S

Dreamx

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sorun büyük adeta milletin yanında deliymişim gibi duruma düşüyorum. Sanki varlıklarla Konuşuyorum zannediyor millet, sorunum Şu:
Kendi kendime konuşuyorum, yetmezmiş gibi cevap veriyorum.
biggrin.gif
Var mı böyle bir şey ya.

Sanki içimde biri var, içimdeki kişi ile sohbet ediyorum + bir de sohbet ederken, el hareketi filan da yapıyorum.
biggrin.gif
Mesela birisine selam verirsin, bir elinizi uzatırsınız ya aynen öyle.

Kendi kendime konuşuyorum + cevap veriyorum + el hareketleri filan yapıyorum + kendi kendime gülüyorum.
confused.gif

İçimde ya gerçekten biri var ya da içimle konuştuğumu zannedip, varlıklarla konuşuyorum ?

Sizce ne yapayım, yine sohbet etmeye devam mı edeyim yoksa ?

Arkadaşlar deli değilim kesinlikle bilincim yerinde.

dipnot =Hayali karakter kurup onunla konuşuyorum gibi ya da varlıktır bilmem.

Osiris

Kayıtlı Üye
Deli değilim demişsiniz,zaten delilik değil bu belirtiler şizofreniye daha yatkın.Sizi tenzih ederim.

alin

Kayıtlı Üye
Siyah fontla yazdığınız için görünmüyordu, düzeltildi. Yazılarınızı standart, otomatik yazı fontuyla yazmalısınız. Ayrıca her kelimeye büyük harfle başlanmaz, onlar ve imla hataları da düzeltildi. Son paragraftaki, tüm harflerin büyük yazımı da bağırmak anlamı taşıdığından düzeltildi.

Bu arada her durumu varlık mı yetenek mi diye düşünmeyin. Siz bu gibi durumlarda, ilk evvela uzman yardımı almalısınız. Psikolojik durumları elemeden, başka durumlar üzerinde düşünmemeli.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Sizin dediğinizi bende yapıyorum çok sinirli olduğumda yada birisine kırgın olduğum insanların verdiği öğütler tatmin etmeye biliyo tek başıma olduğum zaman kendime kızıyorum sen şunuşunu yaptın bence bunu hakkettin diyorum. İnsanın en iyi dostu kendisidir.Zor tatmin olan biriyseniz bence konuşun kendinizle. Ben öyle birisiyim zor tatmin olurum bazı cevaplara insanlar akıl verir o an dinlerim ama bildiğimi okurum sinirliyken özellikle kasar kavururum sonra oturur akıllıca çözerim 20 kişinin çözemediğini ben tek başıma kendimle konuşarak kalıcı bir şekilde çözerim. Çünkü kendi içimle kendimle yüzleşirim hatalarımla, doğrularımla ve içimde hallettikten sonra olay bitmiştir o konu hakkında en sağlıklı olgun kararı alırım. Bence güzel bir şey yapıyosunuz düşününsene sizi güldüremeyen bir çok insan vardır belki kendinize tebessüm ettirebiliyosunuz. Kendinizle konuşup cevap verme bence yüzleşmedir bu. Tabi deli gibi herkesin ortasında yapmak biraz abestir :) ama bende bazen yaparım içimden gelenleri söylerim fakat cevap vermem :) Yalnızken bu dediğiniz çok iyi oluyo ruhumda sıkıntı varsa çözüyorum bilmiyorum birçok kişinin sahip olmadığı bir nimet bence bu insanın kendisiyle konuşup cevaplar vermesi birşeylerle yüzleşmesi. Dışarıdan bakılınca şizofreni derler deli derler çünkü herkes bir şey benimsemiş insan yalnız kalınca sessizce oturmalı hayır hiçte değil. İnsan kendisine olduğu kadar kimseye dürüst olmaz. Birisi sorsa kimi kötü yanlarınızı belki anlatmazsınız.Ama kendinize sorup kendiniz cevap verince yalansız açık açık herşeyi söylemekten çekinmezsiniz. Bunlar benim kendi düşüncem bence bi delilik değildir bu :) Arkadaşlarım odada oturuyor ben dalmışım şiir söylüyorum kafiyeli bi olayım olmuştu karşıdakine tatlı laf sokmalar yapıyodum ama bunu kafamdan değilde dışımdan o duydumu hayır ama ben duymuş kadar tatmin oldum içimde :) Arkadaşlar oturmuş beni dinliyo bi güldüler şöyle adam belaaa dediler adam king felan güzelde bi ortam oluyo hem :) Zaten yaşamımız boyunca genelde sıkıntı stresle geçiyo gülmeyi unutuyoruz yeri geliyo. Gülmek gerekiyosa o an gülün çünkü herzaman gelmiyor arada bir geliyo bu mutluluk fırsatı geçicide olsa geliyo işte değerlendirmek lazım :)

hürem

Kayıtlı Üye
İçinizde sizinle konuşan sesler mi duyuyorsunuz sn dreamx?

Keira

Moderator
Bu tarz yaşanan her olay varlıklara ya da başka bir doğa üstü olaya bağlanmamalıdır. Bu psikolojik bir rahatsızlık da olabilir. Önce bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ederim.

hürem

Kayıtlı Üye
Yani içinde kendisiyle konuşan sesler duymak önemli bir psikolojik sorundur. Bu sesler insana birşeyler yapmasını ya da yapmamasını söyler ve istemediği davranışlara sebep olabilir.

makine22

Banlı Kullanıcı
Bu delilik veya şizofenle alakası yok bu olay bendede oluyordu sanırım hiperaktif arkadaşımızsınız.
bana göre bunlardan kaynaklanıyor;
1.Hayal gücü (filmleri sevdiğinden veya çok izlediğinden)
2.İyi kalpli olman
3.Hiperaktif
Bu belirtiler ben de taşıyordum tam anlattığınız gibi. Bence siz siz olun kendiniz olun ama arkadaş çevresinde olumsuz etkiler yaşanabilir. Dış görünüşünüze biraz düzen verin. Sert olsun demiyorum. Sadece normal arkadaşlarınızı izleyin ve onun davranışlarını yapın.

*ama ben bu durumdan kurtulmak istiyorum derseniz telkinler kullanın.

Not ; Eğer hiperaktif biriyseniz ve ilaç alıyorsanız o ilacı kesinlikle bırakmalısınız bağımlılık etkisi yaratır bende kullandım ve işe yaramadığı gibi daha çok hiperaktif oldum fakat babam bu ilaçları bırakıp kendin olmalısın demişti ve o günden beri iyiyim. Sana önerilerim bunlar.

Yönetici notu: Cümleye büyük harf ile başlanır.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende.Hatta hadi konuştun ne diye cevap veriyon :)

albus

Kayıtlı Üye
Bi şey olmaz bence.
Herkes kendi kendine konuşuyordur.
Bir arkadaşımda bu dertten yakınıyordu sonra "herkes"te var mı, diye sokaktan geçenlere sorduk :)
Zaten sorduğumuz soru halk arasında delilerin hareketi olarak görülüyor-kendi kendine konuşan delidir-
Sokağa çıkmış millete çekinmeden soru soran iki gençte pek akıllı gibi gözükmüyordu açıkçası :D
Gelen geçen gülüyordu ama sorduğumuzda herkes -tersleyip,küfür edenler hariç- kendi kendine konuştuğunu itiraf etti.
Eğer bu bir delilikse nerdeyse herkes deli:p
Dolayısıyla kendi kendine konuşmak normal.
Kendi kendine konuşmamak anormallik :D

Ori

Kayıtlı Üye
Bu bende de var. İçinizde sizi dinleyen biri var buna sevinin ve her yolu gösteren yine o.. Bana kalırsa kurcalamayın ve devam edin. Şuan da bu konuyu açtığınız için ona karşı tedirginlik duyacaksınız. İçinizde ki sesi öldürmeyin derim, ileride kimsenin dinlemediği düşüncelerinizi birşeyin dinlemesi ama gerçekten dinlemesi içinizi rahatlatacak ve kendinize güveninizi arttıracaktır. Siz siz olun başkasının fikirleriyle değil o sesin fikirleriyle gidin.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Millet başına bir şey musallat etmek için fırsat kolluyor arkadaş nedir bu varlık merakı anlamadım ki :)

Saprohil

Kayıtlı Üye
İçindeki sesle konuş da hayali karakter işi sakat :D.

Afsinon

Kayıtlı Üye
bakınız ben bir senedir anti psikotik ilaçlar ile tedavi görüyorum sebebi ise hayalle gerçeği tamamen karıştırmam.. ama şu şekilde mesela yolda yürür iken farkında olmadan rüyaya dalıyorsun ve hayallerde gerçek görünüyor araba çarpacaktı bir ara sebebi ise sağıma soluma o kadar bakmama rağmen o araba hayalimde yoktu bunun gibi araba kullanmam yasak şuan dışarıya çok fazla çıkmam yada tek başıma çıkmam yasak yanımda birisi olması gerek çoğu zaman dreamx sizi temin ederim durumunuzu çok iyi anlıyorum bence bu durum sadece sinirsel yada aşırı yalnızlıktan dolayı

Dreamx

Kayıtlı Üye
Hepinizin cevabı için ayrı ayrı tek tek teşekkür ediyorum. sağ olu var olun.

brfndzgl

Kayıtlı Üye
Öncellikle arkadaşlarımın tüm fikirlerine katılıyorum. İlk olarak bir psikolog bulup konuşmanızı öneriyorum. İkinci olarak bir yazıda cinlerin musallat olduğunun belirtileri yazıyordu. Karşınızda biri varmış gibi konuşmak yada bir şeyler anlatmak buna işaret. Tabii ki öncelik doktorların.

byriddle

Kayıtlı Üye
Ya bende de oluyor böyle şeyler arada. Birden fark ediyorum sohbet koyulaşmış gidiyor :D Sonra diyorum ki ne yapıyorum ben ya iyice saçmalıyorum falan sonra normale geliyorum :) Ama o ilk muhabbete girdiğim zamanı hatırlayamıyorum yani hangi konudan buralara kadar geldi diye. Ve sadece belli yerlerde oluyor, istisnaları hariç. Ben çok önemsemiyorum ama sizinki ileri bir durumsa yardım almanızı öneririm :) Çok da kafaya takmayın ben küçükken de böyleydim ama görünürde bir sıkıntım olmadı :) Ha bir de ben daha çok vicdanım ile konuştuğumu düşünüyorum yani bunu neden böyle yaptın işte şunu kırdın vs. vs. gibi. Normal zamanlarda çok olduğunu hatırlamıyorum. Ama bana kalırsa kötü bir şey değil bu :D Esen kalın Allah' a emanet..

byriddle

Kayıtlı Üye
bakınız ben bir senedir anti psikotik ilaçlar ile tedavi görüyorum sebebi ise hayalle gerçeği tamamen karıştırmam.. ama şu şekilde mesela yolda yürür iken farkında olmadan rüyaya dalıyorsun ve hayallerde gerçek görünüyor araba çarpacaktı bir ara sebebi ise sağıma soluma o kadar bakmama rağmen o araba hayalimde yoktu bunun gibi araba kullanmam yasak şuan dışarıya çok fazla çıkmam yada tek başıma çıkmam yasak yanımda birisi olması gerek çoğu zaman dreamx sizi temin ederim durumunuzu çok iyi anlıyorum bence bu durum sadece sinirsel yada aşırı yalnızlıktan dolayı

Aşırı yanlızlık kısmına katılıyorum. Allah yardım etsin ne diyeyim... Ayrıca ben kendi adıma etrafımda onlarca insan ya da onlarca kendini dost diye tanıtmış insandansa bu durumu yeğlerim. Tabi her şeyin aşırısı zarar. Bir yere kadar... Esen kalın.