Bu konularda yeniyim, Nerden başlayacağım bilgi verirmisiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thailan

Kayıtlı Üye
İyi günler,
Uzun zamandır vakit bulup araştırmaya ve öğrenmeye başlayamadığım konular üzerine kendimi geliştirmek, çakralarımı açmak ve reiki enerjisini kullanmak ve hissetmek istiyorum açıkçası çok fazla bir bilgim yok. Cevaplamak isteyen arkadaşlar pek bilgili olmadığımı bilerek hareket etmeniz daha faydalı olacaktır.
Genel hatları ile meditasyon, çakralar, reiki, evrensel enerjiler... gibi konular hakkında bilgim var daha önceki ve yeni araştırmalarım sayesinde.

Başımdan geçen zor yıllar sonucu hayat enerjimi kaybetmiş gibi hissediyorum uzun zamandır kendimi (3-4 yıl). Hayattan çok fazla zevk alamıyorum, bu da benim gibi sosyal birini git gide içine kapanık biri haline getiriyor.Kendime olan güvenimi kaybediyorum. İnsanlardan uzaklaştığımı hissediyorum ve artık açıkça görüyorum. Üstelik çok fazla arkadaşa sahip ve çok sosyal bir insandım. Dediğim gibi yaşadığım manevi olumsuzluklar ve bazı hayat sıkıntıları son 3-4 senemde beni bu noktaya kadar getirdi, Eski enerjimi, eski hareketimi geri kazanmak istiyorum, Enerji konularında yeni şeyler öğrendikçe çakralarımın nasıl işlevsiz hale geldiğini anlıyor ve enerjimi kaybettiğimi daha çok hissediyorum. Bu durumu düzeltmek için bilgilerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Umarım konunun yeri burasıdır. Yeni olduğum için değilse de mazur görün.

İyi günler

bendekiben

Elit Üye
İyi günler,
Uzun zamandır vakit bulup araştırmaya ve öğrenmeye başlayamadığım konular üzerine kendimi geliştirmek, çakralarımı açmak ve reiki enerjisini kullanmak ve hissetmek istiyorum açıkçası çok fazla bir bilgim yok. Cevaplamak isteyen arkadaşlar pek bilgili olmadığımı bilerek hareket etmeniz daha faydalı olacaktır.
Genel hatları ile meditasyon, çakralar, reiki, evrensel enerjiler... gibi konular hakkında bilgim var daha önceki ve yeni araştırmalarım sayesinde.

Başımdan geçen zor yıllar sonucu hayat enerjimi kaybetmiş gibi hissediyorum uzun zamandır kendimi (3-4 yıl). Hayattan çok fazla zevk alamıyorum, bu da benim gibi sosyal birini git gide içine kapanık biri haline getiriyor.Kendime olan güvenimi kaybediyorum. İnsanlardan uzaklaştığımı hissediyorum ve artık açıkça görüyorum. Üstelik çok fazla arkadaşa sahip ve çok sosyal bir insandım. Dediğim gibi yaşadığım manevi olumsuzluklar ve bazı hayat sıkıntıları son 3-4 senemde beni bu noktaya kadar getirdi, Eski enerjimi, eski hareketimi geri kazanmak istiyorum, Enerji konularında yeni şeyler öğrendikçe çakralarımın nasıl işlevsiz hale geldiğini anlıyor ve enerjimi kaybettiğimi daha çok hissediyorum. Bu durumu düzeltmek için bilgilerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Umarım konunun yeri burasıdır. Yeni olduğum için değilse de mazur görün.

İyi günler

Sayın thailan, genel durumunuzun tanımını ve teşhisini gayet güzel yapmışsınız. :) Ruhsal sorunların geneli yaşadığımız olaylardan ve bu olayları içsel dünyamızda (bilinçaltı ve dolayısıyla eterik bedenlerde) belirli noktalarda tıkanıklıklar yapar buna psikolojik değilde ruhsal açıdan bakarsak yaşadığınız farklı üzüntülerin farklı çakralar üzerinde etkileri vardır.Çakralarınızdaki blokajlar için yapabileceğiniz en güzel çakra temizleme yöntemi inancınıza göre Allah zikri veya imgeleme yöntemidir.Nefes çalışmalarınızı da bununla beraber sürdürmelisinizki gerekli prana bedene ulaşabilsin. Ayrıca bilinç altınızdaki korkularınız veya endişelerinizden kurtulmak için melek enerjisiylede çalışabilirsiniz.Çakra açmada da melek enerjisi kullanılabilir.Ve en önemlisi farkındalığınızı yüksek tutmanız hayatınızda üzücü diye tanımladığınız olaylara bakış açınızı değiştirmediğiniz sürece bu olaylar her zaman sizi etkileyecektir.Bu anlattıklarımla ilgili gerekli bilgiler sitemizde mevcut araştırdıkça daha kapsamlı bilgilere ulaşıcağınıza şüphem yok.Ve son olarak kendinize verdiğiniz telkinleri tekrar gözden geçirin ve hayatınızdaki olumsuz cümleleri olabildiğince azaltın etkisini göreceksiniz.Sevgiyle.... :)

thailan

Kayıtlı Üye
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim, Sanırım öncelikle içimdeki sesleri yarıları umutsuzlukları silmek ve gereksiz sesleri susturup sakinliği ve sükuneti sağlamak adına öncelikle meditasyonla başlayacağım, önce bu sakinliği ve dinginliği sağladıktan sonra çakralarımı açmaya çalışacağım, sonrasında zaten daha bilgili bir şekilde ne yapacağıma karar verebilirim.

Teşekkürler.. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...