Karabasan hiç gitmiyo benden?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

timurcan24

Kayıtlı Üye
Tabii haklısın saygı duymak gereklidir ama denemekten de zarar gelmez diye düşünüyorum.

AJA

Elit Üye
Sayın tekto amuda kalkarak uyumayı denemenizi tavsiye ediyorum,emin olun kara da basmaz akta :D

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Sayın tekto amuda kalkarak uyumayı denemenizi tavsiye ediyorum,emin olun kara da basmaz akta :D
Çok teşekkür ederim. Hep insanlar veriyodu tavsiyeyi. Değişiklik oldu sizin tavsiye etmeniz. Sağolun.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın AJA, forumda üyelerimizle dalga geçilmesini ve alay içeren ifadeler kullanılmasını hoş karşılamıyoruz. Eski bir üyemiz olarak bundan sonra daha dikkatli olacağınızı düşünüyorum.
İyi, saygılı ve hoşgörülü forumlar dilerim..

AJA

Elit Üye
Sayın embriyo;insanlara karşı son derece hoşgörülü ve saygılı olduğum hep bilinir,fakat ''arada'' espri yapmamız da çok görülse diyorum ? Kişinin inancına yada fikri üzerine espri yapmış değilim görüldüğü üzere,kendisi de zaten espri olduğunu anlayarak yorumunu yapmış.Mahkeme salonunda hissettim kendimi..Neyse.
Sayın Tekto ; hoşgörüsüzlüğümden ve saygısızlığımdan ötürü lütfen affedin beni ! Bağışlayın eşşekliğim tuttu..

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Sayın embriyo;insanlara karşı son derece hoşgörülü ve saygılı olduğum hep bilinir,fakat ''arada'' espri yapmamız da çok görülse diyorum ? Kişinin inancına yada fikri üzerine espri yapmış değilim görüldüğü üzere,kendisi de zaten espri olduğunu anlayarak yorumunu yapmış.Mahkeme salonunda hissettim kendimi..Neyse.
Sayın Tekto ; hoşgörüsüzlüğümden ve saygısızlığımdan ötürü lütfen affedin beni ! Bağışlayın eşşekliğim tuttu..
Önemli değil biraz olsun tebessüm edebildiysek ne mutlu. Yersiz bi espiriydi :) Sizinde niyetiniz kötü değildi.

00y2j

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Gece yatarken yanına 1 bardak su koy ama kesinlikle içme suyu, Her gece uyumadan Allaha dua et zira her varlığın ortak olarak korktuğu tek birisi vardır oda Allah'tır.Destursuz odana girme,Euzu besmele çekmeden eve girme,Her girdiğin odada nas suresini oku, asla abdestsiz gezme.Mümkünse namaz abdesti alarak uyu.Günde en az 2,5 yaprak Kur'an-ı Kerim oku.Gelmez ama eğer hala gelir ise nas suresini oku,Olmadı '' Vela yeudühu hıfzühüma ve hüve’l-aliyyü’l azim '' Bakara ayetlerinden birtanesini oku, “İn külli nefsil lemma aleyha hafiz.” oku, Yani kendine bir nevi manevi kalkan oluştur.Söyleyebileceklerim bu kadar...

sebepsin

Kayıtlı Üye
peygamber efendimiz sağ tarafına yatarak 3 ihlas nas felak dualarını avucuna okur ve tüm vücuduna sürermiş elini sağ tarafına dönüp yatarmış. peygamber efendimiz bu davranışını şöyle açıklar. herkesin bir şeytanı vardır ve insanla uğraşır. bir süre sonra bu duaları bırakmış nedenine gelince benim şeytanım ( bundan kasıt cin olabilir dior bazı alimler) müslüman oldu demişti. sonrasında uyurken başka zikirler yapmıştır.kendimce faydalı olmaya çalıştım umarım olabilmişimdir:)

ruhname

Kayıtlı Üye
rabbime hamdolsun hiç karabasan bana uğramadı :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
bende karabasanı kovabiliyorum :) geleceğini hissettiğim an yorganı silkeledim kaçtı gitti :D

striker

Kayıtlı Üye
karabasan astral seyehate çıkışın , kestirme yoludur,
aklınıza , varlıklar, yada başka şeyler gelmesin

gomiyeon

Kayıtlı Üye
yanlış anlamayın ama karabasanın gitmesini siz istemiyor olabilir misiniz? çünkü beyninizde yaratığı rahatlama hissi ve sürekli bu tür şeyler üzerinde durduğunuz için ister istemez bedeninizi açık bir hedef haline getiriyor olabilirsiniz. Gerçekten ilgilenmezseniz bu olay ortadan kalkacaktır eminim. dün gece ben de yaşadım böyle bir olay sonra farkettim ki zayıf düştüğüm zamanlarda oluyor. Halbuki uyumadan önce ayetel kürsiyle korunma çemberi yapmıştım. gözlerim istemdışı kapanıyor ve beynimde, sırtımda dalga dalga yükselen bir uğultu oluyor. Uğultu arttıkça sanki biri sıkıyor beni. gözümü zar zor açıyorum. bazen gözümü açtığımda hemen kapanıyor. Direnmezsem yine geliyor.Bunu yaşayan var mı ?

TBA

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar;Karabasan arada beni de ziyaret ediyr.Dua okumama rahmen gitmiyor.Duyduğum kadarıyla Büyü yapılmış insanlara da gelirmiş nederece doğru...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Üniversiteye hazırlanırken benimde başıma geldi buna benzer bi durum bu kadar çeşitli şekillerde olmasada hergün hergün karabasan geliyordu. İlk zamanlar boğulacağım diye korktum sonraları nefesimi kontrol altına almaya başladım bi süre sonra karabasan geldiğinde nefesimi kontrol altına alıp o boşlukta gibi kontrolsuz durumun tadını çıkarıyordum insan artık bi hamakta yatar gibi hissediyor bence sende öyle düşün serbest bırak kendini.

satelcom

Banlı Kullanıcı
Evinizde güzel bir temizlik yaptıktan sonra evinizin her tarafına sirkeli su serpiniz veya püskürtünüz.Derhal ferahladığınızı hissedeceksiniz.Denenmiştir.Yatağınızda yemek falan yemeyiniz.Sirkeli suyu ihmal etmeyin.

kylebutler

Kayıtlı Üye
Karabasan,uykufelci ya da her ne diyorsanız bana çok sık oluyor bu aralar.ailemin yanında kalırken çok nadir oluyor fakat şehir dışında,öğrenci evinde kalıyorum ve çok sık başıma geliyor.hatta dün gece oldu.yine uyku ile uyanıklık arasında bi haldeyken rüya olmasa da benzeri bir şey gördüm her zamanki gibi.ve o rüyada önemli bir varlık vardı,onu görmeye çalışıyordum hatta bir ismi vardı söyleniyordu,fakat kapısında 2 tane bekçi vardı ve bekçiler cindi sanırım.onlar beni farkedince kendi yatağımda gördüm kendimi,yatağımdaydım yani.sonrasında kapım hızlıca açılıp kapandı ve o varlık bana doğru koştu,yüzüme beyaz çarşafımsı bir şey fırlatıp bakış açımı kapattı ve boğazımın sıkıldığını hissettim.sonrası malum.sesim çıkmadı başta bağırmaya çalıştım ve bir zaman sonra sesim açıldı ve uyandım.ilk defa bu kadar net silüetini görüyorum ve ismini duyuyorum.yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.ismi de Roleman'dı.

hanzo348

Kayıtlı Üye
karabasan olayını ben 7 yaşımdan beri yaşıyorum ilk zamanlar çok korkardım ama zaman geçtikçe anladımki beynimizin bir oyunu uyku bozukluğunda oluyor genelde örnek gündüz uyuyupta gece yattığımda saat 3 ve 4 arası oluyor aynı şekil uykusuz kaldığımdada oluyor tam uyuyacam sırada hafif bir heyacan hali bir şok misali oluyor gözünü biraz aralıyorsun o an inancın bilinç altına neyi işlemişse onu veya kişiyi odanda seni bastırıyor sıkıyor nefes aldırmıyor hatta sana bağırıyor olarak görürsün ben o sırada tecrübe ettimki o an ilk aklına gelen şeyi korku varlık cin melek hatta uzaylı veya ailenden birisi aklına ne gelirse onu görüyorsun ben bazı şarkı aklıma gelir evin içinde haraketsiz kaldığım o onda bangır bangır şarkı çalmaya başlıyor ve dikkat ediyorum şarkı ne kadar ezberimde varsa o bölüme kadar çalıyor nakarat gibi bu tüm ülkelerde farklı inançlara sahip insanlara göre gördüğü o an değişiyor biz müslümanlarda cin şeytan karabasan olarak adlandırıyoruz amerikalılarda o anda uzaylıları gördüklerini kaçırıldıklarını idda ediyorlar ama işin aslı bilincimiz o an açık ama beynimizin uyku esnasında vücumuzu kitleyip rüya görmemizi sağlayan mekanizması gözümüzü açsakta halen rüya görmeye ve vücumuzu kitlemeye devam ettiğinden o an aklımıza gelen korkuyu veya rüyamızdaki korkulu rüyayı görmeye devam ediyor gözünüzü açsanız bile görürsünüz taki ya tamamen uyanana yada o sırada rüyaya dalana kadar birde o sırada uyursanız çok hafif bir uyku hali bilinç açık oluyor ne isteseniz onu aynen gerçekmiş gibi görüyorsunuz onada astral seyhat deniyor (uyku esnasında beyin vücudumuzu kapatıyor haraketsiz bırakıyor yoksa rüyalarımızda kalkıp gördüğümüzü yapmaya başlarız örneğin uyur gezerler var) korkmayın pan ik yapmayın kimi neyi görmek isterseniz onu canlandırın gözünüzde o an bak neler olacak kimi neyi nerde ne şekil görmek isterseniz aynen görürsünüz

zZztrojanzZz

Kayıtlı Üye
bendede bü olay gibi bir olay oluyor sabah ezanına 5-10 dk kala uyanıyorum birden ama hareket edebiliyorum bi lavaboya gidiyorum sonra geliyorum odama yatağıma yatıyorum hemen dua okuyorum sonra ezan okunuyor 3-5 kez yaşadım bu olayı bu nedir anlamış değilim ^^

hanzo348

Kayıtlı Üye
beyin şartlanması gibi bende işe gitme saatine 15 dakika kala pat diye uyanıyorum daha önce namaz kılmaya veya o saatte birşey için uyandınız veya uyandırıldıysanız ertesi gün yine o saat geldiğinde uyanabilirsiniz hatta ben bazen gece 2 de uyanacam deyip yatarsam saat tam ikide uyanıyorum tuhaf bir durum gibi dursada beyni şartladığın için oluyor o saatte uyanıyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...