Sihirbazları Bağlamak İçin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

can-dan

Kayıtlı Üye
Hep bize mi büyü yapacaklar Sevgili Mabet Ailem . Şimdi de ,Allah'ımızın yardımıyla biz onları bağlayalım da artık kimseyle uğraşamasınlar. Dilerim Allah'ımdan, üzerinde sihir vs. olan herkes temizlenir, bir daha da tutmaz.

Yapılışı:
Gusül Abdest Alınır.
21 besmele ,3 istiğfar , 3 salavat ,3 ihlası şerif ,1 fatiha, 3 salavatla okunur...
Hasıl olan sevabı evvel resulu zişan s.a.v hazretlerimize –
hz.idris a.s., hz. yakup a.s., hz.davud a.s. , hz.süleyman a.s., hz.ilyas a.s. , danyal a.s., hıdırı seba a.s., mehdi a.s. ve ashabı kehfe "yemliha-meşeline-mekşeline-mernuş-debernuş--şazenuş-kefeştatayuş-kıtmir" , cebrail a.s., israfil a.s., mikail a.s. , azrail a.s., 7 günün müvekkel meleklerine a.s. , zamanın gavsı azam efendisine kuddise sirruhu. ricali gayb divanına teşrif edenlere k.s., arzdaki görevli meliklere bağışlanır...
2-3 dakka kadar himmet istenir . Yani şöyle yapılır;
Gözlerinizi kapatın tüm içtenliğinizle " meded mürvet senden ya hz.Allah celle celaluh, lütuf hidayet senden ya hz.allah c.c., şefaat ya resulullah , kıl şefaat ya seyyidel evveliyn ve ahirin ya hatemen nebiyy s.a.v himmet sahibil zaman gavsul azam destur ya hu " denir.

Sonra Euzubesmele ile Bir Çubuk Parçasına "nar çubuğu yada narenciye yaş olabilir kuru olabilir"
21 defa Tekvir Suresi –
818 defa Yasin Suresinin "Selamun Kavlen Min Rabbin Rahim" Ayeti
11 Felak ve
11 Nas Suresini okuyun.
Her okunuşta dala nefes verin Sonra Deyin ki;
" ya rabbel alemiyn 72.000 Alemden Bana ve Aileme şimdiye kadar değmiş ve bundan sonra da değecek Sihir, Büyü, Nazarı iptal ediyorum ve Büyücüleri Sihirbazları Kötü Düşmanlarımızı Bağlıyorum "
Bitince, Çubuğu 2 Mezar Arasına yada Ağaç Altına Gömün..

Sevgi ve dua ile...

Alıntıdır.

albus

Kayıtlı Üye
Peki bu doğru bir çalışma mı?
Büyü mü?
Dua mı?
Dua ise neden "bağlama" sözcüğü geçiyor?

Ü

Üye silindi 15237

Şeytanın şerrinden Allah'a sığının . Düşmanlarınızın şerrinden Allah'a sığının . Şeytanın askeri olmuş kişilerin şerrinden Allah'a sığının . Olay bitmiştir paylaşım için teşekkür ediyorum emeğe saygı

saygılarımla.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili albus, bağlama derken, onların bize sihir, büyü yapmamaları için ellerini bağlama anlamında. Allahın ''yapma!'' dediğini yapanların yapmasına engel olma. Kötülüğe engel olma..Zaten okunacak sure ve ayetler de belli, Kur'an'dan . Yüce Allah'tan bu sure ve ayetlerle diliyoruz.

Sevgi ve dua ile

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Büyücülere büyü veya bağlama yaparsanız siz de kara büyü yapmış olursunuz! Büyü temizlemek, bir daha büyü tutmaması için işlem yapmak da yine bir başka büyü yapma işlemidir.
Allah'ın adını ve ayetlerini kullanarak büyüyü iptal etmek ve yapanı bağlamak da büyü yapmaktır. Allah büyü yapmaz!
Ayrıca insanlar sanal ortamlarda çok rahat bir şekilde kişisel bilgilerini, fotoğraflarını ulu orta internette, paylaşım sitelerinde veriyorlar. Ortam kötü, art niyetliler veya büyü öğrenmek ve kendini bu alanda geliştirmek isteyenler için aleni kurban olarak duruyorlar, kendinizi sakınmanız gerekir.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Büyücülere büyü veya bağlama yaparsanız siz de kara büyü yapmış olursunuz! Büyü temizlemek, bir daha büyü tutmaması için işlem yapmak da yine bir başka büyü yapma işlemidir.
Allah'ın adını ve ayetlerini kullanarak büyüyü iptal etmek ve yapanı bağlamak da büyü yapmaktır. Allah büyü yapmaz!
Ayrıca insanlar sanal ortamlarda çok rahat bir şekilde kişisel bilgilerini, fotoğraflarını ulu orta internette, paylaşım sitelerinde veriyorlar. Ortam kötü, art niyetliler veya büyü öğrenmek ve kendini bu alanda geliştirmek isteyenler için aleni kurban olarak duruyorlar, kendinizi sakınmanız gerekir.
Karabüyü mü ? Allah ın adı ilemi asla. Arkadaşımızın paylaştığı ona ve ailesine karşı sihir tutmaz asla hepsi bu varsada bozulur. Sihirbaz sihri yapsa bile tutmaz bu işlem buna yarıyo kimseyi bağladığı yok manevi anlamda bağlıyo. Korunma diyelim.

origanum

Yönetici
Karabüyü mü ? Allah ın adı ilemi asla. Arkadaşımızın paylaştığı ona ve ailesine karşı sihir tutmaz asla hepsi bu varsada bozulur. Sihirbaz sihri yapsa bile tutmaz bu işlem buna yarıyo kimseyi bağladığı yok manevi anlamda bağlıyo. Korunma diyelim.

Sayın *TeKTo*,
Bu işlerden anlamadığınız ne kadar da belli. Oysa bir büyü sitesinde bulunuyorsunuz. Madem bilgileri okuyup öğrenmiyorsunuz bari yanlış yorum yapmayın.
Birisinin size büyü yapmaması için yaptırdığınız işlem de bir çeşit büyüdür. Bağlamaların her türlüsü büyüdür, ister birini kendinize bağlayın, ister birinin erkekliğini bağlayın ister de başkalarının size karşı birşey yapabilmesini bağlayın. Büyü bakımından hepsi aynı kategoridir.
Allahın adı ile büyü olmayacağını da söylemeniz cehaletin de ötesinde bir durumdur, yorum bile yapmıyorum. Esmaların büyü alanında kullanılması vazgeçilmez, olmazsa olmaz bir yoldur. Büyücü olmadığınız için bilemezsiniz elbet ama büyücülerin sıradan bir iş olarak yaptıklarını da olmaz diye ortalıkta söylemeyin.
Sonuç itibari ile büyü o şekilde bozulmaz, usulüne uygun olarak bozulur ve büyü çözmek de bir başka büyü yaptırma işidir. Büyü tutmaması öyle dilekle falan da olmaz, bir sürü koruma çeşidi vardır, usta bir büyücü illaki bozar bunların birini veya birkaçını, bu yüzden büyüye maruz kalmamak için birkaç çeşit korunma yöntemi uygulamak lazımdır. Eğer birisi ben içten dua ettim büyü tutmaz bana derse çok yanılır, art niyetli biri gelir çat diye öyle bir büyü yapar ki kişiye feleğini şaşırır. Yoksa herkes içten niyet eder ve korunurdu kimse tonla para ve emek harcayıp çeşit çeşit koruma yaptırmazdı değil mi? En azından bunu bari düşünerek yazın. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili origanum; şu bağlansın bu bağlansın diye bir işlem yapılmıyor ki . Kötülük yapmaya, irademizi alıp kendi istekleri nefisleri doğrultusunda kullanmaya çalışanlar engelleniyor. Bırakalım büyü yapsınlar, sonra da usta birisini arayalım bozsun diye öyle mi? Usta büyücü nasıl bozacak? Yine birtakım yollar deneyecek. Onların yaptıkları da büyü olacak o zaman. Bizim engel olmamız günah da bu değil mi?Onların bozmasına meydan vermeden tedbir almak en iyisi değil mi? Allah'ın adıyla büyü yapıyorlarsa, yine Allah'ın adıyla bozulmaz mı? Herşey bir tarafa, Rabbim Allah her zaman tedbire ve aklımızı kullanmaya davet eder bizi. Hasta olduktan sonra doktor aramak yerine, hasta olmamak için gerekeni yapmaktır bu bence. En iyisini ve doğrusunu Rabbim bilir.
Sevgi ve dua ile....

origanum

Yönetici
Sevgili can-dan,
Kişi kendi hür iradesi ile büyü yapmak ya da kötülük yapmak istiyor. Birilerinin kalkıp da onun hür iradesine engel olması düpedüz büyüdür. İyilik değildir, zira bu göreceli bir kavramdır. Allah ikilik yaratmıştır, düzeninde hem iyi hem kötü, hem negatif hem pozitif, hem siyah hem beyaz olacaktır. Hayatı bu ikilik üzerine yaratmıştır ve bunlar olduğu sürece hayat da devam edecektir. İstese herkesi iyi yapardı, herkesin hür iradesi ile iyilk yapmasını sağlardı. Dışarıdan bir kulun müdahalesi takdire karşı gelmekten başka birşey değildir. Bu dünyada kötüler de olacak acılar da. Onların yaratılış nedenleri bu. Bu doğa ile yaratılıyorlar. Doğalarını değiştirmek ise yaradana karşı gelip büyü yapmak anlamına gelir. Eğer başımıza iş geliyorsa bu kaderimizde olduğundandır, sınanmamızın bu yolla olacağındanır. Her gelen Allahtandır deyip de gönül rızası ile gelene katlanabiliyor halimize hamd ve şükür edip hayatımızı bu durumda iken bile iç huzurumuzu koruyarak devam ettirebiliyorsak verilen sınavı geçmiş oluruz ve önümüze çıkacak farklı sınavlara tabi tutuluruz taa ki ölene dek. Dünyaya geliş amacımız da zaten bunların üstesinden gelmeyi ve kendimize her durumda hakim olabilmeyi, nefsimizi terbiye etmeyi öğrenmektir. İnsan kendi nefsi ile filan işim şöyle yolunda gitsin de rahat edeyim, böyle olsun da hep iyi olayım derse daha çok tökezler bu hayatta. Sınavı geçemezse aynısı geçinceye kadar sürekli tekrarlanır, aynı olay hep değişik versiyonlarda başına sarar.
Birileri büyü yapıyorsa bu alternatif kader ağlarında olduğu içindir, büyü ile alternatif yollardan birine atlanmış olunur, kader ağlarında olmayan şey yapılamaz yani o büyü tutmamış olur. Büyü yapacaklar çıkacaktır çünkü bu onlara biçilmiş, önceden verilmiş bir görevdir. Zaten bu yüzden ben büyücü olmak istiyorum diyen biri olamaz, kaderinde varsa vardır, yoksa yoktur. Büyü bozma işi bir başka büyü yapma işidir, çünkü bu sefer büyüye maruz kalma kaderi değiştirilmek istenmiştir ve kadere yine müdahale edilmektedir. Büyü tutmasın diye işlem yapılması da yine bir başka işlemdir. Büyü yaparken nasıl Allahın adı ile yapılırken ek olarak daha başka malzeme ve işlemler dizisi kullanılıyor ve büyüyü yapan büyücünün enerjisi işe katılıyorsa çözülürken de yine benzer şeyler uygulanacaktır, Alalhın adı, bazı malzemeler, yöntemler ve büyücünün enerjisi. Her okuyup üfleyenin de büyü yapamayacağı işin büyük kısmının kişide olduğu da buradan bir kez daha ortaya çıkıyor. İşin günah kısmına değinmiyorum zaten bu kısmı herkes kendi inancına göre bilmelidir. Uyan uyar uymayan da uymaz buna kulun karışması da uygun değildir. Kul ile Allah arasına girilmemelidir. Büyüye maruz kalmak ile virüslere maruz kalmak arasında fark vardır. Virüs kapıca doktora gidersiniz kapmadan da önlem olarak aşı yaptırısınız ancak virüsler enerjisel değildir, önceden yazılmış kader de değildir ve moleküllerimizde değişiklik yapan birşey de değildir. Yani kadere karşı gelmiş olmazsınız, virüsün hür iradesine müdahale edip değiştirmek yani tedavi olmak ve onları vücuttan uzaklaştırmak günah değildir. Asıl nokta burada. Umarım işin mantığını anlatabilmişimdir.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Sayın *TeKTo*,
Bu işlerden anlamadığınız ne kadar da belli. Oysa bir büyü sitesinde bulunuyorsunuz. Madem bilgileri okuyup öğrenmiyorsunuz bari yanlış yorum yapmayın.
Birisinin size büyü yapmaması için yaptırdığınız işlem de bir çeşit büyüdür. Bağlamaların her türlüsü büyüdür, ister birini kendinize bağlayın, ister birinin erkekliğini bağlayın ister de başkalarının size karşı birşey yapabilmesini bağlayın. Büyü bakımından hepsi aynı kategoridir.
Allahın adı ile büyü olmayacağını da söylemeniz cehaletin de ötesinde bir durumdur, yorum bile yapmıyorum. Esmaların büyü alanında kullanılması vazgeçilmez, olmazsa olmaz bir yoldur. Büyücü olmadığınız için bilemezsiniz elbet ama büyücülerin sıradan bir iş olarak yaptıklarını da olmaz diye ortalıkta söylemeyin.
Sonuç itibari ile büyü o şekilde bozulmaz, usulüne uygun olarak bozulur ve büyü çözmek de bir başka büyü yaptırma işidir. Büyü tutmaması öyle dilekle falan da olmaz, bir sürü koruma çeşidi vardır, usta bir büyücü illaki bozar bunların birini veya birkaçını, bu yüzden büyüye maruz kalmamak için birkaç çeşit korunma yöntemi uygulamak lazımdır. Eğer birisi ben içten dua ettim büyü tutmaz bana derse çok yanılır, art niyetli biri gelir çat diye öyle bir büyü yapar ki kişiye feleğini şaşırır. Yoksa herkes içten niyet eder ve korunurdu kimse tonla para ve emek harcayıp çeşit çeşit koruma yaptırmazdı değil mi? En azından bunu bari düşünerek yazın. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.
Öncelikle sert bi dille eleştirmeye bilirdiniz. 2. olarak büyü ayrı dua ayrıdır. Allah büyüyü haram kılmıştır. Esmalarla büyü yapılmıyo sadece Allah a sığınılıyor. Ayrıca emin olun kendim yaşamamışsamda büyü ile ilgili deneyimi olan bi çok çevrem var.Özelliklede erkekliği bağlama büyüsünü yeni evlenen çiftler için yaparlar. Ancak konuşmanızdan anlıyorumki biz aynı dili konuşamayız burası sadece bir büyü sitesi değil bir admin olarak bunu söylüyosanız bişey demiyorum. Cahil oluşum sizi rahatsız ettiyse öncelikle cahilin yüzüne cahilliğini vurmak onu bilgine çevirmez aksine küçük düşürür. Siz büyüyle baya bi uğraşıyo olabilirsiniz hadi biri bana büyü yapsın Allah isterse olur istemezse o büyü tutmaz! Ayrıca küçükken bana musallat olan bir cini hoca parasız defetmişti birde muska yazdı. Bununda altını çizerim herşey para değil. Şunada dikkat çekmek isterim bana görede siz cahilce konuşmuzsunuz . Bakış açımız farklı. Argo varmı yok. Hakeret yok.Öyleyse yazdığım yoruma saygı duymaktan başka bişey yapmanız yanlış.

origanum

Yönetici
Öncelikle sert bi dille eleştirmeye bilirdiniz. 2. olarak büyü ayrı dua ayrıdır. Allah büyüyü haram kılmıştır. Esmalarla büyü yapılmıyo sadece Allah a sığınılıyor. Ayrıca emin olun kendim yaşamamışsamda büyü ile ilgili deneyimi olan bi çok çevrem var.Özelliklede erkekliği bağlama büyüsünü yeni evlenen çiftler için yaparlar. Ancak konuşmanızdan anlıyorumki biz aynı dili konuşamayız burası sadece bir büyü sitesi değil bir admin olarak bunu söylüyosanız bişey demiyorum. Cahil oluşum sizi rahatsız ettiyse öncelikle cahilin yüzüne cahilliğini vurmak onu bilgine çevirmez aksine küçük düşürür. Siz büyüyle baya bi uğraşıyo olabilirsiniz hadi biri bana büyü yapsın Allah isterse olur istemezse o büyü tutmaz! Ayrıca küçükken bana musallat olan bir cini hoca parasız defetmişti birde muska yazdı. Bununda altını çizerim herşey para değil. Şunada dikkat çekmek isterim bana görede siz cahilce konuşmuzsunuz . Bakış açımız farklı. Argo varmı yok. Hakeret yok.Öyleyse yazdığım yoruma saygı duymaktan başka bişey yapmanız yanlış.

Büyüleri bilen birisi olarak söylüyorum ki esmalarla büyü yapılıyor. Büyü yapmayan biri olarak bunda ısrar etmenizdeki anlam nedir? Siz büyücü müsünüz de bizim nasıl büyü yaptığımız konusunda ahkam kesiyorsunuz? Bizim metodumuzu bizden daha mı iyi biliyorsunuz? Büyü yaparken başımızda mı bekliyorsunuz da esma kullanıp kullanmadığımızı iddia ediyorsunuz? Çevredeki kulaktan dolma yalan yanlış uyduruk anlatımları dinleyeceğinize, 3. ağızdan dedikodulara kulak asacağınıza 1. ağızdan gerçek büyücü varken onun sözüne kulak vermeniz daha mantıklı değilmidir?
Bu arada kimse size büyü yapayım diye o kadar masrafa girmez ve zaman harcamaz. Ancak karşılığını aldıktan sonra uygulamaya geçer. Büyü insanların canı sıkıldığı için yapacağı bir uygulama türü değildir. Çok zaman, emek ve para ister, durduk yere yapılmaz. Parasız yapan kişi sizden bereketinizi ve sağlığınızı çalar, bunu yaşam enerjinizi almak suretiyle yapar. Tüm hocaların Allah rızası için yapıyorum demelerinin altındaki neden budur, hiç Allah rızası ile majikal işlem yapılır mı, varlıklarla uğraşılır mı, Allah buna rıza gösterir mi en başta, ama bu kadarını bile düşünemeyen kişi çok malesef toplumumuzda, illa kanan birileri çıkıyor. Sonra ileriki hayatlarında aksilikler, mutsuzluklar, acılar, sıkıntılar başgösteriyor. Eee zamanında kendi eliyle verince enerjisini olacağı bu elbet, para vermedi ya azıcık enerji kaybından ne olur, diye düşünenler, hayattaki herşeyin insanın sahip olduğu enerjilerin oranına göre şekillendiğini bilmiyordur.
Bu arada eğer argo kelime kullansa idiniz zaten şu an isminiz üzerinde yasaklı yazardı. Kendinizi alim sanmak, ilim sahibi olmadığınız halde bu konu üzerinde bilgi sunacak, sırf görüşünün değer yargılarını zedelediği için gerçekleri reddedip yanlış olduğunu iddia edecek bir mertebede görmek sizin olduğunuz yerdenki bakış açınızın oranı sadece.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben büyüden anlamam ama konu içerisinde tavsiye edilen şeylerinde büyü olduğunu anlamak pek zor değil
sırf Allahın adı geçiyor diye bu büyü olmayacak anlamına gelmez geçmişte bazı insanlar yaptıkları şeyleri
islama uygun gibi göstermek için pekala Allahın adını kullanmıştır bazı kaynaklar bunun islam öncesi
bir büyü metodu olduğunu söyler kullanacağın ismin önemi yok o ismin titreşimsel özelliklerine bakılırmış
eğer yanlışım yoksa.
Elbette bazı insanlar vardır ettikleri bir dua ile büyüden kurtulabiliyorlar ama şunuda kabul etmek lazım
ayda yılda veya Allaha işi düşmedikçe samimi olarak Allaha yönelmeyen günümüz müslümanları bir duayla kurtulabileceklerini sanmasınlar bence
isra suresinde buyurur ki biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık
senin kaderinde bir dua ile kurtulmak olması için başına bela gelmedende ona göre bir yaşam sürmen gerek
günde 5 kere namaz kılmakla olucak iş değildir buda gene bir ayette der ki namaz kıldıkları halde namazlarından uzak olana azap vardır
yani 1 dua ile belalardan kurtulmak için çok büyük bir seviyeye gelmeniz lazım
burada işin ehli kişiler doğru bilgiler verdikleri halde o bilgilere muhalefet etmek bence altta kalmama çabasıdır sevgilerle kalın.

codzombi

Kayıtlı Üye
Havas ta normal büyüler gibi işler, enerjiyi yönlendirerek hür iradeyi etkileriz, kısaca büyü sistemidir. Havas ta da üst boyutlardaki varlıkların enerjilerinden faydalanılır . Önemli olan burada niyettir,enerjiyi ne şekilde kullandığımızdır. Hiç bir gerekçe Havas sadece Allah tarafından verilmiştir denilemez , Kabala ilmi de Allah tarafından insanoğluna verilmiş . Kabala da majikal sistemdir. Enerjiyi nasıl kullanırsanız, geri dönüşü de o kullandığınız şekilde olur .

Tanrı pozitifi ve negatifi içinde barındırır. Tanrı taraf seçseydi,kendisi yargılamış olurdu . Bu ilimleri nasıl kullanmak istediğimiz insanoğluna bırakılmıştır, iyi şekilde de kullanırsın,kötü şekilde de. Örnek vermek gerekirse , bazı esmalar ile büyü yapılıyor. Örneğin "Ya Kahhar" esması , anlamına baktığımız zaman kahredici anlamında olduğunu görürüz. Bir insan bu esmayı niçin kullanmak istesin? Cevap çok basittir, başka birisini kahretmek için, zarar vermek için . Bu kara maji değil de nedir?
Bir sürü örnek var . Yazmakla bitmez.

Benim demek istediğim nokta, Allah'ı işe karıştırmamanız . Allah'ın adını kullanarak büyü yapıp , sonra Allah izin vermese olmazdı, bu Allah ın adı diyip büyü değil gibi şeyler diyip işin içinden sıyrılanlara acıyorum . Acı gerçeklerle yüzleşeceklerdir bir gün.

Majinin işleyiş şeklini bilmeyenlerin yorum yapması komiktir, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Havas ta normal büyüler gibi işler, enerjiyi yönlendirerek hür iradeyi etkileriz, kısaca büyü sistemidir. Havas ta da üst boyutlardaki varlıkların enerjilerinden faydalanılır . Önemli olan burada niyettir,enerjiyi ne şekilde kullandığımızdır. Hiç bir gerekçe Havas sadece Allah tarafından verilmiştir denilemez , Kabala ilmi de Allah tarafından insanoğluna verilmiş . Kabala da majikal sistemdir. Enerjiyi nasıl kullanırsanız, geri dönüşü de o kullandığınız şekilde olur .

Tanrı pozitifi ve negatifi içinde barındırır. Tanrı taraf seçseydi,kendisi yargılamış olurdu . Bu ilimleri nasıl kullanmak istediğimiz insanoğluna bırakılmıştır, iyi şekilde de kullanırsın,kötü şekilde de. Örnek vermek gerekirse , bazı esmalar ile büyü yapılıyor. Örneğin "Ya Kahhar" esması , anlamına baktığımız zaman kahredici anlamında olduğunu görürüz. Bir insan bu esmayı niçin kullanmak istesin? Cevap çok basittir, başka birisini kahretmek için, zarar vermek için . Bu kara maji değil de nedir?
Bir sürü örnek var . Yazmakla bitmez.

Benim demek istediğim nokta, Allah'ı işe karıştırmamanız . Allah'ın adını kullanarak büyü yapıp , sonra Allah izin vermese olmazdı, bu Allah ın adı diyip büyü değil gibi şeyler diyip işin içinden sıyrılanlara acıyorum . Acı gerçeklerle yüzleşeceklerdir bir gün.

Majinin işleyiş şeklini bilmeyenlerin yorum yapması komiktir, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.

Bu güzel yorumunuza bir eklemede bulunmak isterim
"Allah izin vermese olmazdı" sözü biraz detay gerektirir diye düşünüyorum
Allah iyiyide kötüyüde serbest bırakmıştır imtihanın sırrıda burada başlıyor zaten
bir örnek vermek gerekirse dünya tarihine hatta günümüze bile bakarsanız bebeklerin çocukların katledildiklerini görürüz
Allah buna razıdır anlamına gelmiyor ama izin vermiştir çünki imtihan dünyasıdır burası tanrı kullarına günah işleme hürriyetide vermiştir
büyü konusuna bir eklemede bulunmak isterim büyü yapıp sonrada bunu Allah yoluymuş gibi gösterenler bana daima güvensiz gelmiştir
hiç Allahın adını anmayan büyücüler bile bana daha samimi gelmiştir çünki yaptığı yolun ne olduğunu gizlemiyor açıkça belirtiyor

codzombi

Kayıtlı Üye
Bu güzel yorumunuza bir eklemede bulunmak isterim
"Allah izin vermese olmazdı" sözü biraz detay gerektirir diye düşünüyorum
Allah iyiyide kötüyüde serbest bırakmıştır imtihanın sırrıda burada başlıyor zaten
bir örnek vermek gerekirse dünya tarihine hatta günümüze bile bakarsanız bebeklerin çocukların katledildiklerini görürüz
Allah buna razıdır anlamına gelmiyor ama izin vermiştir çünki imtihan dünyasıdır burası tanrı kullarına günah işleme hürriyetide vermiştir
büyü konusuna bir eklemede bulunmak isterim büyü yapıp sonrada bunu Allah yoluymuş gibi gösterenler bana daima güvensiz gelmiştir
hiç Allahın adını anmayan büyücüler bile bana daha samimi gelmiştir çünki yaptığı yolun ne olduğunu gizlemiyor açıkça belirtiyor

Zaten belirttim yukarıda "Tanrı pozitifi ve negatifi içinde barındırır. Tanrı taraf seçseydi,kendisi yargılamış olurdu " :)

memories

Kayıtlı Üye
Bu bilgi alıntı olduğu için paylaşan arkadaşa paylaşım için teşekkürler demekten başka denilebilecek bir sözümüz olmamalı.Bilgi yanlış bir bilgide olsa paylaşılmalı ki yanlışlığı bir yerde dile gelsin.Bu uygulamayı sihirbaz yada büyücü bağlama uygulaması olarak kabul edenlerin yanlışlığını mı tartışalım yoksa uygulamanın büyü olduğu yanlışını mı tartışalım önce bunu belirlemek gerekir.Çünkü konuda paylaşılan uygulama kendi içerisinde çelişkiler taşıyor.Böyle bir büyü de olamaz,böyle bir dua şeklide olamaz.Bu iki yanlışı tartışan 2 ayrı tarafında ilim sahipleri olduklarınıda belirtmeleri daha da üzücü.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Büyüleri bilen birisi olarak söylüyorum ki esmalarla büyü yapılıyor. Büyü yapmayan biri olarak bunda ısrar etmenizdeki anlam nedir? Siz büyücü müsünüz de bizim nasıl büyü yaptığımız konusunda ahkam kesiyorsunuz? Bizim metodumuzu bizden daha mı iyi biliyorsunuz? Büyü yaparken başımızda mı bekliyorsunuz da esma kullanıp kullanmadığımızı iddia ediyorsunuz? Çevredeki kulaktan dolma yalan yanlış uyduruk anlatımları dinleyeceğinize, 3. ağızdan dedikodulara kulak asacağınıza 1. ağızdan gerçek büyücü varken onun sözüne kulak vermeniz daha mantıklı değilmidir?
Bu arada kimse size büyü yapayım diye o kadar masrafa girmez ve zaman harcamaz. Ancak karşılığını aldıktan sonra uygulamaya geçer. Büyü insanların canı sıkıldığı için yapacağı bir uygulama türü değildir. Çok zaman, emek ve para ister, durduk yere yapılmaz. Parasız yapan kişi sizden bereketinizi ve sağlığınızı çalar, bunu yaşam enerjinizi almak suretiyle yapar. Tüm hocaların Allah rızası için yapıyorum demelerinin altındaki neden budur, hiç Allah rızası ile majikal işlem yapılır mı, varlıklarla uğraşılır mı, Allah buna rıza gösterir mi en başta, ama bu kadarını bile düşünemeyen kişi çok malesef toplumumuzda, illa kanan birileri çıkıyor. Sonra ileriki hayatlarında aksilikler, mutsuzluklar, acılar, sıkıntılar başgösteriyor. Eee zamanında kendi eliyle verince enerjisini olacağı bu elbet, para vermedi ya azıcık enerji kaybından ne olur, diye düşünenler, hayattaki herşeyin insanın sahip olduğu enerjilerin oranına göre şekillendiğini bilmiyordur.
Bu arada eğer argo kelime kullansa idiniz zaten şu an isminiz üzerinde yasaklı yazardı. Kendinizi alim sanmak, ilim sahibi olmadığınız halde bu konu üzerinde bilgi sunacak, sırf görüşünün değer yargılarını zedelediği için gerçekleri reddedip yanlış olduğunu iddia edecek bir mertebede görmek sizin olduğunuz yerdenki bakış açınızın oranı sadece.
Bana önyargılı olmamam konusunda bişeyler söylüyosunuz ne biliyosunuz Allah rızası için yapmadıklarını? insanlar kalbini okuyo gibi konuşmayın. Ben sizin olayınızı anladım siz rahat olun. Germeyin kendinizi sırf cevap vermek için ben konuşma üslubunuzdan felan neyi anlatmaya çalıştığınızı anladım. Siz beni anlamadınız. Allah ın adı alet edilerek büyü yapılması günah. Bazı yerlere yorum yazdım okursanız anlarsınız. Kimileri kuranın üstüne oturuyor büyü tutsun diye bizde biliyoz neyin ne olduğunu ama ben bi işlevden çok o işlevin bedelini anlatıyorum yaşınız kaç bilimiyorum ama gerekli olgunluğu sizde göremedim. Benim anlatmak istediğim şeyi şuan beni eleştiren bi çok üye anlamamış. Onlarda sizin zihniyetinize sahip kişiler büyücü olabilirsin ama Allah istemezse hiç bişey yapamazsın mesele bu. Bir büyü tutuyosa buda Allah ın imtihanıdır. Hayırda şerde ondandır. Kendiniz büyü karşılığı para alıyo olabilirsiniz sırf siz böylesiniz diye başkları Allah rızası için yapmıyor diyemezsiniz bu düpe düz suçlamaya iftiraya girer anladın.Kimsede benim enerjimi almadı Allah'a şükürler olsunki daha başıma bir bela gelmedi. Ben giderim bi yerden 5 dk sonra orda olay olur hayatımda çok şükür bir belanın beni bulduğunu görmedim adımda dünyanın en güzel ismi bununda faydası var. Allah ın adıyla yapılan korumaya dua dedim ben. Ama verilecek zarar eyleme bişey demedim oda büyüdür. Ama sonucu ağırdır. Emin olun sizden dah çok şey biliyorum bu konuda siz büyüleri biliyo olabilirsiniz ona lafım yok. Ama benimde bildiklerime saygı göstermek zorundasınız bide bu sitenin admini olacaksınız ağırlığınıza uygun davranın burda benimle kendi görüşünüzü kabul ettirmek için uğraşmak yerine biraz okuduklarımı anlamak için kafa yorun.El kahhar ismiyle birisine beddua edersin eğer tutarsa bu Allah ın azabıdır. Büyü ise bi takım işlemler yapıp genelde bi malzeme gereken Allah ın yasak kıldığı şeylerdir. Benim neyi bilip bilmediğimi sorgulamak size düşmedi bunada devam etmezseniz sevinirim. Hoş görü ve olgunlukla kalmanız dileğiyle.

Bu son yorum yazışım bu konuda! "Kişi kendi hür iradesi ile büyü yapmak ya da kötülük yapmak istiyor. Birilerinin kalkıp da onun hür iradesine engel olması düpe düz büyüdür" bu origanum arkadaşın 1.sayfada can-dan arkadaşa yazdığı yazıda var. 2 sayfada bana yazdığı cevap "Büyü insanların canı sıkıldığı için yapacağı bir uygulama türü değildir. Çok zaman, emek ve para ister, durduk yere yapılmaz." sayın admin öncelikle konuşmalarınız birbiriyle fazlasıyla çelişiyo önce siz bi yazdıklarınızı okuyun çünkü bi dediğiniz bi dediğinizi tutmuyo birdahada beni yargılamaya kalkmayın bu benim hür iradem bana baskı uygulayamazsınız. Ben cevabınızı verdiğimi düşünüyorum bence susalım.Diğer arkadaşlara gelince Allah azmış bi kulunu dilerse yoldan çevirir,dilerse cehennemde daha çok yakmak için iyice azması için bazı şeylere izin verir. Büyü tutar her yaptığınz tutar doğrudur Allah rahmet verir ama lanette verir. "En canlı örnek Laneti şeytan En büyük rahmeti Peygamberimizdir. " Herkesin yazdığını okudum beni samimi bulmayanlar yazdıklarımdan değil onların dilinden konuşmadığım için samimi bulmuyor origanum büyücü olduğunu söyledi bense büyü haramdır dedim Allah diyo ben değil. Burdan kaybediyoruz zaten yıldızımız barışmaz. Şimdi havas gelince göz gezdirdim zamanında. Abdulkadir Geylani hazretleride ifritlerle cin padişahlarıyla konuşur sohbet edermiş ona gelirler yardım isterlermiş edermişte. Ama bunu sizin adlandırdığınız gibi karabüyü felan böyle değil,Allah ın izniyle oluyo herşey ama herşey. Dua yada Allah a sığınma Allah ın istediği çerçevedir, büyü ise haram kıldığı çerçeve ve istemdiğidir. Şeyatnın istediği çerçevededir büyü siz şimdi havası felan karıştırırsanız buna benim küçücük ilmim yetmez. Havascılarıda zan altında bırakmaya hakkınız yok. Havas ayrı kabala ayrı. Benim asıl anlatmak istediğim arkadaş bişey paylaşmış dua felan bu Allah a sığınmadır diyorum büyü ayrı şeydir arkadaşlar. Birisine zarar vermek için kullanılır. Arkadaşın paylaştığı art niyetli birinin büyüsünden korunmak için Allah a sığınmaktır hepsi bu dua ile. İlla şunu şukadar yapacaksın diye büyü olur mu ya? Her formülle bi işleyişle yapılan büyümü, ayetel kürsi ile koruma çemberi yapılıyo sağa sola üfleniyo felan buda bi işleyişte ve sırayla oluyo buda mı büyü? Meleklerin korumasına bırakmak büyü mü yani? Allah ın rahmetine sığınmak büyü değildir acizlik ve Allahtan medet ummaktır. Büyü ise büyüden yada kullanılan varlıktan medet ummaktır farkı bu. Biz biliyoz kimin neleri kullanarak büyü yaptığını ama siz biyere takılmışsınız benim asıl anlatmak istediğimi görmüyosunuz. Siz bişeye düpedüz büyü derseniz bilip bilmeden bende gelir yorum yaparım. E bu sitede herşey sen adminsin diye dayatlamarınla senin bildiklerini öğrenmek zorunda değilim ama sen görüşünü zorla kabul ettirmeye çalışıyosun ben ise yoruma açık bi görüş yazıyorum farkımız bu. Eğer senin görüşüne muhalefet bi görüşü kaldıramıyosan tartışmalara girmeniz doğru değil. Hoşgörülü olacan 1000 türlü insan görüşü var.Sen büyü dersin ben demem. Sen büyü dedin diyede buraya büyü değildir yazmaktan vazgeçmem. Ozaman sizin dayattığınız şeyleri kabullenmiş oluruz nerde örgürlük yasa bile çıktı kişi özgür ifadesini açıklaya bilir diye. Eee yasal olarakda bi sakınca yok. Oysa sizin yaptığınız sakıncalı bi çok kişiyi sahtekarlıkla suçladınız,bilip bilmeden ön yargıyla hareket ettiniz üstüne üstlük bide ortamı gerdiniz. Bence daha fazla uzatmaya gerek yok. Burası forum sitesi,bi konu hakkında bilgim olmasa yazmam zaten falcılık bölümünde herhangi bir bilgi vermişmiyim şöyle böyle yapın diye hayır. Bende bişeyler biliyorumki bunu paylaşıyorum ama birilerine doğrusu bu diye diretmedim sizin gibi siz büyü diye direttiniz bense Allah a sığınmak için yapılan işlem diye düşündüğümü söyledim. Ayrıca siz büyü yaparken binbir türlü zorlukla davet ettiğiniz o varlıklarla büyüdüm ben. Cinlerle iç içe. Çocukken hristiyanı başımdaydı müslümanıda.Sürekli kulağımda fısıldamalar korkutulmalar,karabasan olayları. Bırakın bazı şeylere yorum yapma hakkmız olsun ki bu hakkı kısıtlamak sizin elinize düşmedi. Ben abdest almayı Müslüman bi cinden öğrendim çocukken. Uyandım banyo kapısını açtı eliyle işaret etti banyo kazanını musluğu açtı ve kulağıma sanki nasıl abdest almam gerektiğini fısıldadı. Bi çok şeyde yaşadık ama siz bişeyler biliyosunuz diye bizim bildiklerimizin yanlış olduğunu iddia etmeniz doğru değil bence bukadar yeter herkes hangi zihniyete sahipse onu beğenir. Herkesin hür iradesi var ben büyü değil derim siz büyü dersiniz inanmak bize kalmış yaptığım ilk yorumdada bi zorlama aşırı tepki gösterilecek bişey yoktu ben normal bi üyeyim ama siz burda adminsiniz bişeyleri siz abartmamanız gerekirken durduk yere ortamı gerdiniz. Ben dahada cevap yazmam bu konuya herşeyi siz biliyosunuz biz bişey bilmiyoruz ya sizin bildikleriniz öğrensin herkes.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili origanum sizin dediğiniz gibi demiyor Yüce Allah. Durun, size kim ne yaparsa yapsın, ellemeyin,sonra da yaptığına katlanın demiyor. Aklınızı kullanmaz mısınız? diyen o kadar çok ayet var ki.Tam tersine korunmamızı emrediyor Yüceler Yücesi ve lanetliyor büyücüleri. Ve korunmamız için de ayet ve sureler veriyor Yaradan .Öyle durup, bekleyelim diye mi vermiş tüm o ayetleri? Hani Hz. Ömer der ya,'' Allah'ın takdirinden Allah'ın tedbirine sığınıyorum diye. '' işte bunun gibidir anlatmaya çalıştığım. Hasta olmamak için tedbirli oluşumuz gibi... Düşmanın vatanımızı işgal etmemesi için tedbir alışımız gibidir bedenimize saldıracak olanara da engel olup,tedbirli davranışımız. Biricik Allah'ım hakkiyle bilenlerden ve uygulayanlardan eylesin cümlemizi de ..Konu çok derin ,tam yazılacak olsa buralara sığmaz. Bu nedenle burada tamam diyeyim :)
Sevgi ve dua ile....

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
:) Büyücüler hemen belli oluyo beni beğenmediler :D

Keira

Moderator
:) Büyücüler hemen belli oluyo beni beğenmediler :D

Bu ne demektir ? Sebebin bu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sebep sakın üslubunuz, konu hakkında bilgili birisinin size gösterdiği yola rağmen tam tersi açıklamalar yapmanız olmasın. İğneyi kendinize batırdınız mı ki çuvaldızı başkasına batırmaya çalışıyorsunuz. Bu sitedeki kimseye özel olarak bir tepki verilmedi verilmeyecektir. Siz karşınızdakini dinleyip anlamak istemiyor, bildiğiniz yanlış bilgileri savunuyorsunuz. Tepkileri bu yüzden alıyorsunuz. Ayrıca kimin ne yaptığını nereden biliyorsunuz da üyelere büyücü diye bir ithamda bulunuyorsunuz. Lütfen yorumlarımızı daha objektif yapalım. Sevgi ve ışıkla..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...