Refleksoloji Eğitimi 2013 Takvimi

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Refleksoloji'yi yeni duymuş olabilirsiniz? Oysaki bu tedavi yöntemi 5000 yıl öncesinde Mısır Firavunlarının uyguladığı, Hindistan, Çin ve Amerika'nın yerli kızılderili topluluklarında kullanılmakta olduğu bilinen bir yöntemdir. Refleksoloji'ye göre ayak tabanlarında, üst ve yanlarında, parmak iç ve dış kısımlarında, bilekte birleşme bölgesinde değişik refleks noktaları vardır. Refleks bölgeleri; bedenimizde farklı organlarla, bu organların içinde bulunduğu sistemleri harekete geçiren ve böylelikle organlar ve sistemler arasında meydana gelmiş olan enerji blokajlarını da ortadan kaldırır.

Refleksoloji'nin adı da bu refleks bölgelerinden kaynaklanmıştır. Refleks bölgelerinin dışında spesifik kulaktaki akupunktur noktalarına benzer noktalar da vardır. Genel bir uygulama sonrasında tüm beden, zihin, ruh yapımızın birlikte daha dengeli çalışmaya başladığı hissedilir. Refleksoloji tedavisi sadece enerji tıkanıklıklarını ortadan kaldırmaz. Bu etkinin dolaylı olarak meydana getirdiği birçok olumlu durumları da kendiliğinden sağlar.
Hormonlar daha düzenli olarak salınır. Enzim yapımı başta karın bölgesinde, beyinde olmak üzere tüm bedende aktifleşmiş olur. Refleksoloji’de
uygulama kolaylığı vardır. Öncelikle konuya hâkim, sağlığını önemseyecek bir doktor yada sağlık çalışanlarına müracaat edip genel bir muayeneden geçmesi önerilir. Sonra uygulamanın yapılış şekli uygulayacak kişiye öğretilir. Her öğrenen kısa bir süre sonra bu uygulamayı kendi kendisine yapabilme yeterliliğine kavuşur. İstediği, gerek duyduğu bir zaman ve mekanda bu uygulamayı kendisine yaparak bedenin dengesini yerine getirir.

Refleksoloji uygulaması insanın uykusunu düzenler, yaşam kalitesi ve bedenindeki toksinlerden kurtulmasını sağlar. Dolaşım sistemi güçlenir ve dolaşımdaki ağrı kesilmesini sağlayan hormonların salınmasıyla ağrıların ortadan kalkmasını sağlar.

Refleksoloji birçok hastalıkta yardımcı bir terapi olarak kullanılır. Burada özellikle yardımcı bir terapi olduğunun altı çizilmelidir. Sadece belirgin ciddi hastalıkları refleksoloji ile ortadan kaldırmaya çalışmak risklidir ve mümkünde olmayabilir.

Refleksolojinin kullanım alanı son derece geniştir. Bunda bu terapinin kesinlikle bir yan etkisinin olmaması, kolay uygulanılması ve her zamanda, mekan ortamında yapılması en önemli rolü oynamaktadır.
Bilimsel bir tedavidir. Bu tedavinin etkinliğini ortaya koyan sayısız bilimsel
araştırmalar yapılmış ve bu çalışmalar sonucunda etkinliği niteliksel - niceliksel olarak ispatlanmıştır. Bu bilimsel araştırmalar ışığında tedavinin tüm bedeni ve zihni bir bütün olarak etkilediği gerçeği net olarak ortaya çıkmıştır.

Eğitim sonunda katılımcılara Akademi Larimar onaylı sertifika verilecektir.

Re
fleksoloji Eğitim İçeriği

• Beden Anatomisi
  • Bedenin İşleyişi
  • Salgı Bezlerimiz
  • İç Organlarımız
  • Refleksolojinin Tarihi
  • Refleksolojinin Kullanım Alanları
  • El Anatomisi
  • Refleksoloji Teknikleri
  • Ayak Anatomisi
  • Refleksolojinin Teşhis ve Tedavide Kullanımı
  • Kadın ve Erkeklerde Refleksoloji
  • Bebek ve Çocuklarda Refleksoloji
  • Engellilerde Refleksoloji
  • Psikolojik Sorunlarda Refleksoloji
  • Pratik Çalışmalar
Eğitim Süresi2 gün olmak üzere 2 modül olarak eğitim verilecektir. Toplam 4 günlük bir eğitimdir. Günde 9 saat olmak üzere, toplam 36 saattir.

Eğitim Tarihleri
1. Eğitim Tarihi 9 -10 Şubat 2013
2. Eğitim Tarihi 9 -10 Mart 2013
3. Eğitim Tarihi 13 - 14 Nisan 2013
4. Eğitim Tarihi 11 - 12 Mayıs 2013
5. Eğitim Tarihi 8 - 9 Haziran 2013
Eğitim Ücreti:
1. Modül: 400 TL
2. Modül: 400 TL

Kredi kartı ile tek çekim ve kredi kartsız taksit seçeneklerimiz bulunmaktadır. Eğitim katılımcı sayımız 10 ile sınırlıdır..

Refleksoloji Eğitmen
Fizyoterapist: Eda Korkmaz Kırmızıgül

Akademi Larimar Kişisel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Adres: Mithatpaşa Caddesi 44/17
Kızılay / ANKARA
Tel: (312) 427 17 08

(531) 692 40 70
Web1: www.akademilarimar.com
Web2: www.academylarimar.com
e-mail: info@academylarimar.com