Ölü İnsan Ruhu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üçüncü göz

Kayıtlı Üye
5 buçuk ay önce babaannemi kaybettim ilk zamanlarda acısı çok büyüktü çünkü o hayatımdaki en değerli insandı yavaş yavaş acısı diner sandım ama dinmedi sonradan acısı daha da çok büyüdü.Size 2 sorum var:
  • Rüyalarıma geliyor.Çok değil belki ama 5 buçuk ayda 8 kez filan gördüm onu.Bu ne demek oluyor yani ölmüş olan birini rüyada görmek tam olarak ne demektir yani rüyama gelmek için bir izni mi olmalı yoksa bu sadece bilinçaltımın oyunu mu?
Gördüğüm rüyalarda herkes onu görüyor fakat herkes sanki hiç ölmemiş gibi normal davranıyor sadece ben farkında oluyorum ama ölmüştü nasıl olur diyorum ama -sanıyorum ki ona olan sevgimden- fazla sorgulamıyorum neyse şimdi yanımda ya o bana yeter demek ki ölmemiş filan diyorum.
  • İkinci sorum:Onunla iletişime geçmemin bi yolu var mıdır?Rüyalar dışında.Yani ruhunu çağırabilir miyim onunla konuşabilir miyim bunu yapmayı çok istiyorum gerçekten çok.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,
İyi forumlar :)

hürem

Kayıtlı Üye
Gördüğüm rüyalarda herkes onu görüyor fakat herkes sanki hiç ölmemiş gibi normal davranıyor sadece ben farkında oluyorum ama ölmüştü nasıl olur diyorum

Ben de teyzemi rüyamda böyle görürüm. Ölmemiş gibi ya da 1 günlüğüne aramıza katılmış gibi. Ve bu teyzemin kızı da rüyasında öyle görüyormuş ölmemiş diye. Bence bilinçaltı. özlediğimiz için öyle görüyoruz. İletişime geçmek için dualar var ama bence mümkün değil yani izin verileceğini sanmıyorum.

Üçüncü göz

Kayıtlı Üye
İkiniz de aynı şekilde ölmemiş gibi görüyosanız belki de bi anlamı vardır bunun olamaz mı?Açıkçası kimseyle bu duygularımı paylaşmadığım için başka gören var mı onu da bilemiyorum,cevabınız için teşekkürler:)

Keira

Moderator
Öncelikle başınız sağolsun.. Anlattığınız rüyalar bilinçaltına benziyor. Ölümünü henüz kabullenememişsiniz ve özlüyorsunuz rüyalarınızda görmeniz çok normal. İletişim kurmak da herkesin yapabileceği bir şey değildir...

La-edri

Kayıtlı Üye
Sevdiginiz birisini ölümünden sonrada ruyalarinizda sykca görüor olmaniz normal ,zamanla zaten azalir. Ama bu dünyadan göcmüs olan bir insanin Ruhu tekrar geri gelmez bu mumkun degil.Kendisi ile filimlerde gösterilmis oldugu gibi irtibat kurma ihtimaliniz yok. Yapabileceginiz tek sey onu güzel hatirlamak ve hakkinda güzel dualar yapmak. Rabbine kavusmus olan bir Ruh o Makamdan ayrilmaz.

Üçüncü göz

Kayıtlı Üye
Evet rüyalar azaldı artık doğru düzgün göremiyorum artık,teşekkür ederim.

ibis73

Kayıtlı Üye
islami acidan cevapliyorum .baska inanctano lan sayin üyeler yanlis anlasilmasin.Eger ölen kisi günahkar ise ruhu hapsedilirkiyamet gününe kadar cesitli iskencelerden gecer . Eger ölen kisinin sevabi günahindandan coksa cennet bahcesinde uyutulur .kiyameti bekler ama okisi gecen zamani anlamaz cok nadir olarak gezmesine izin verilir . ölen kisi evliya yada veli ise göge yükselir., derecesine göre gezme ve insanlara yardim eder .

insanlarin ruh cagirma seanslarinda cagirdigina genel olarak ya cin gelir yada o kisinin birlikte yasadigi seytani yani karini gelir. tam aciklayici olmasa da neten kopyaliyorum karinin ne oldugunu
Karin Nedir?

Dünya hayatındaki imtihanın hikmeti olarak her insanın Cinlerden bir karini vardır. Bu Karin, kişinin yaşayışına göre o kişiden etkilendiği gibi, o kişiyide etkiler. Kişinin Karini müslümansa sağ omzunda bulunur.

Kişi müslümansa ve karini de müslümansa; o kişiye her konuda yardımı dokunur ve ibadetlerinde yardım eder. Tembelliğe ve gaflete düşmesine engel olur. Karin, başka dinden veya hiç bir şeye inanmıyorsa o kişinin sol omzunda bulunur. O, insana kötülüğü iyi gösterir ve fitneleriyle azmasına, sapmasına neden olur.

Karinler, diğer cinler gibi cinsel istek sahibi değildirler. Allah, Karinleri diğer cinlerden farklı yaratmıştır. İnsanlarda olduğu gibi, cinlerinde aynı bu şekilde Karinleri vardır. Nasıl, insan Karinlerini özel bazı durumlar dışında göremiyorsa, cinlerde kendi Karinleri olan, o cinleri göremezler.

Karinler, insanlardan daha uzun yaşarlar. Beraberinde olmakla yükümlü olduğu insan ölünce, Karin o insandan ayrılır ve Allah tarafından şekillenme gücü kazanarak hayatına devam eder.

alıntı

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Ne kadar doğudur bilemem ama duyduğum kadarıyla ölmüş kişi rüyanızda hiç 'konuşmuyor' sadece dinliyor ve bakıyorsa gerçekten kendi ruhu gelmiştir fakat onunla konuşuyorsanız muhtemelen bilinç altınızla alakalı

Foras

Kayıtlı Üye
Normal bir rüya olarak görüyorsanız bilinc altindan dolayi olabilir fakat bir de sabah kalktiginizda ruya olarak hatirlanip gercekten yasanmis gibi olan anlarda var, o tarz bir şeyse gerisi hayal gucunuze ve arastirmalariniza kalmistir.

damaris

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Dedemi kaybedeli 4 ay oluyor ve hala kabullenmekte güçlük çekiyorum. Sanırım bu yüzden de sizinkine benzer rüyalar görüyorum; sanki ölmemiş gibi ya da ölmüş de geri dönmüş gibi. Rüyada fark ediyorsunuz bunu ama önemsemiyorsunuz. Bunların bilinçaltından kaynaklandığını düşünüyorum maalesef, kabullenmeyi reddetme duygusundan dolayı. Keşke iletişime geçebilmenin bir yolu olsaydı ama anlatılanlara göre imkansız gözüküyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...