Yapılan anlaşmalarda varlıklar ne isterler ?

AJA

Elit Üye
Bu konuyu açmakta ki niyetim bilgi edinme ve var ise tecrübeleri paylaşıp faydalı olmaktı,görüyorum ki bir çok üye ruhun verilmesinden ve en çok demon gibi varlıkların isteklerinden söz etmiş :) Direk olarak anlaşma yapacak olmam ve bunun üzerine konuyu açmış gibi algılanmışım :)
Şuana kadar yazılanların hepsini zaten biliyorum,daha fazlasına umuyorum daha tecrübeli üye yada modlarımız paylaşacaktır,sevgiler.

İyi forumlar :)

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşım ruhunu satma, kedi kesme vs. gibi şeyler istediklerini söyledi. Şartlar uygun gelmezse davet ettiğimiz varlık geri gider mi?

origanum

Yönetici
Çok fazla film seyretmiş o. Gerçek hayatta farklı şeyler istenir. O kısmı ayrı. Ama asıl sorun şu, göndermesini bilmediğiniz birini çağırmaya kalkmak.

origanum

Yönetici
Kişiye özeldir. Gelen varlığa özeldir. Yapılan işe özeldir.
Enerji isterler. Bunun yansıması olan maddenin dönüşümü yani. Duman bir enerjidir, kan da, cinsellik de, ses de. Önemli olan enerjinin ne olduğu değil miktarıdır. 1 gr altın ile 1 gr demirin fiyatı bir değildir, alım güçleri de tabi.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Merak ettiğim anlaşma sırasında hayır bu bana uymuyor deme şansım var mı?
Konuyla alakalı size özelden mesaj yazacaktım ancak mesaj limitinden dolayı yazamıyorum :(

origanum

Yönetici
Evet var. Adı üstünde anlaşma bu. Zorlama değil:D

kola

Banlı Kullanıcı
İblisler senden ruhunu ister belirli bir yıl -anlaşmada belirtilen yıl kadar- sonra seni öldürür ve ruhun onun olur.
peki ruhu alıp napıyo ruhlar öldükten sora kabre girmiyo mu benim bildiğim bu arada azrail as napıyo hadi şeytan senin olsun bu ruh mu diyo biraz açarsan güzel olur

origanum

Yönetici
Öyle olmuyor elbet:) Ama herkes bu yüzeysel bilgiye inanıyor. Bilgi de değil aslında masal. Ah bu batılılar...

cagatay98

Kayıtlı Üye
Ruh,ruh,ruh diyip durduğumuz ruh ne acaba ?

Ruh alınıp satılacak birşey mi yoksa sembolik mi ?

"Tanrı" ve "Varlık" ikileminde varlığın istediği ruh ne ?

Buradaki olay yaratma gücü olmayan bir varlığın yaratma gücünü elinde bulundurduğuna başkasını inandırıp kendisine inandırmasıdır,yani bir nevi kendisini tatmin etmesidir.

Ruh üzerinde insanın alıp satma yetkisi olmadığı gibi varlığında yoktur,ruh idaresi insanın elinde değildir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ruhunu satma gibi söylemler benimde kafama çok takılmıştı bir aralar.Bunun üzerine nice teoriler ürettim :D Hala merak etmiyor değilim

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ruh,ruh,ruh diyip durduğumuz ruh ne acaba ?

Ruh alınıp satılacak birşey mi yoksa sembolik mi ?

"Tanrı" ve "Varlık" ikileminde varlığın istediği ruh ne ?

Buradaki olay yaratma gücü olmayan bir varlığın yaratma gücünü elinde bulundurduğuna başkasını inandırıp kendisine inandırmasıdır,yani bir nevi kendisini tatmin etmesidir.

Ruh üzerinde insanın alıp satma yetkisi olmadığı gibi varlığında yoktur,ruh idaresi insanın elinde değildir.

Yaratma yetkisi olan varlıklar vardır, en basitinden şuan o mesajı yazdığınız bilgisayar, bağlandığınız internet bağlantısı, kullandığınız arabalar bizzat şeytanın kendi yaratımıdır.Allah ona yaratmayı öğretmiştir ve o da yaratmıştır.Bunların hepsi Allahın bilgisi ve izni dahilinde olur ama.
Ruh satılmaz, ruhu kimse eline alıp bir şeye bağlayamaz.Ruhun bu dünyada edindiği varlık, varlığın bu dünyada oluşturduğu beden kendini bir varlığa, sahte bir tanrıya veya başka bir şeye adayabilir.Varlıklar farklı tesir güçlerine göre kişileri tamamen kontrol edebilirler veya belli derecelerde yönlendirebilirler.Bütün bunlar Allahın izni ve bilgisi içerisindedir yine.Seçim yapmamıza izin verir.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Yaratma yetkisi olan varlıklar vardır, en basitinden şuan o mesajı yazdığınız bilgisayar, bağlandığınız internet bağlantısı, kullandığınız arabalar bizzat şeytanın kendi yaratımıdır.Allah ona yaratmayı öğretmiştir ve o da yaratmıştır.Bunların hepsi Allahın bilgisi ve izni dahilinde olur ama.
Ruh satılmaz, ruhu kimse eline alıp bir şeye bağlayamaz.Ruhun bu dünyada edindiği varlık, varlığın bu dünyada oluşturduğu beden kendini bir varlığa, sahte bir tanrıya veya başka bir şeye adayabilir.Varlıklar farklı tesir güçlerine göre kişileri tamamen kontrol edebilirler veya belli derecelerde yönlendirebilirler.Bütün bunlar Allahın izni ve bilgisi içerisindedir yine.Seçim yapmamıza izin verir.

Yada seçim yaptığını sanmana...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yada seçim yaptığını sanmana...

(ya da)
Bu arada inanmamayı seçebilirsiniz ama özgür irade vardır, belki ruhlar yaratıldığından beri değil ama vardır.Şuan ki deneyimin gerçek adı bu zaten, hepimizin içinde olduğu.

asterix

Kayıtlı Üye
Ruh alınıp satılmaz borsası yoktur,ruh özgür iradesi ile seçim yapar bu seçim varoluşun üzerinde döndüğü ana eksendir,seçimi yapmak belli bir seviyeye geldiğinde bir anda olur bu seçim kendine hizmet yani şeytanın yolu ise özzgür iradesi ile seçim yapar ve özgür iradesini hiyereşik karanlık güce teslim eder artık özgür seçim hakkı kalmaz tekrar poztif yolu kabul ederse özgürlüğe dönebilir,yada başkalrına hizmet tanrının sevgi ve ışıklı yoludur ,her şey bu seçimin üzerine bina edilir.

origanum

Yönetici
İnsanların ruhu satma diye bahsettiği kavram aslında direkt ruhla ilgili değildir, ruha ulaşmak mümkün değildir, bir bedenin onu mal gibi değiş tokuş edebileceği düşüncesi bile uçuktur. Yanlış ifadenin nedeni insanların ezoterik bilgilere sahip olmamasından kaynaklıdır. Ruhsal tekamül seviyesinin geriye gitmesi asıl kastedilen şeydir. Hayatta başa gelen herşey aşılması gereken bir görev, bir sınavdır. Aşıldıkça bedenin molekülleri enerji değiştirir ve daha üst seviyeye ulaşır, maddesel bağımlılığını biraz daha aşar, safra atıp yükselen balon gibi düşünebiliriz. Ruh-can-beden üçlemesi iyi kavranılmalı.

X6K3

Kayıtlı Üye
Yani kolaya kaçarak bu görevleri "atlıyoruz" bundan dolayı alınması gereken dersler alınmadığı için ruhsal olarak geri düşüyoruz doğru mu? Ek olarak "ruh satımı" sonrası varlıklar ruhtan enerji çekiyor diye biliyorum, bu doğru mu?

bemeremeleber

Banlı Kullanıcı
Olay Maslow’un İhtiyaçlar Hiyerarşisi ne doğru gidiyor. Kendini gerçekleştirmek için önce karnın tok olucak , iyi bir ortamda yaşıcaksın , sevileceksin....

Ü

Üye silindi 58480

Biz Patronun gelecek vaad eden cocuguyuz ama hic tecrubemiz yok. Patron bize itimad ediyor ve bizi Cinlerin yerine getiriyor. Cinler de patronun sorumsuz ve yetkiyi kotuye kullanmaya alismis ve ilahi sistemin altindan girip ustunden cikmis ve kendi kiyametlerini kismen artik kopartmis olan sorumsuz cocuklari.

Siz iyi niyetli baslasaniz da vazifeye, tahtindan olan, sorumsuz ,sizden daha donanimli olan evlatlar sizin ayaginizi kaydirmak icin yasiyorlar. Hakettiginizi iddia ettiginiz bir mertebeye safin onde giden biri gelirse siz isi gucu birakir mevkiinizi geri almaya en olmadi sisteme direnmeye ve kargasaya ugrasirsiniz.

Ayette cinlere karsi 1-0 geriden basladigimizi goruyoruz :
'Onlar sizi sizin onlari goremediginiz yerden gorurler`(ayet)

Sorunuzun cevabi : Sizden ilahi olanla ayri dusmenizi isterler, hayir yollarinizi kapatarak Allahin tek af kapisi olan samimi tovbe suurunu sondurmek isterler ve bunu yaparlarsa sizi Allaha karsi ahirette satarlar. Allaha ofke-sevgi karisik bir itaatleri vardir. Seytan kiyamette Allah ile olan anlasmasini bize samimi olarak itiraf eder :

Ben sadece cagirdim Siz de tipis tipis geldiniz. der Bunu Allaha hala bagli olan bir tarafi ile soyler. Agir sizofrendir seytan basetmenin tek yolu ihlasli olamaktir. Zeka yaristirirsaniz Alt edemezsiniz cunku sizin zekaniza oyle bir senkronize olur ve oyle bir tur bindirir ki Allah dilemedikce farkina bile varamazsiniz

karabüyücü

Kayıtlı Üye
karabüyülerde insan kanı adet kanı sprem leş eti gibi gibi şeyler kullanılır şeytan da sizden günah işleyecek ne olursa ister , sana filanca kızı aşık ederim ama sende şu kişiyi öldür , tacevüz et , yarala vb vb vb vb şeyler ister zaten üzerinde koruma varsa sana bişi yapamaz ama yoksa o zaman bilhassa geceleri seni rahatsız eder döver etinde morluk kızarıklık olur