Meleklerle Nasıl iletişime geçebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

focus

Kayıtlı Üye
ufolara vb konulara daha nicelerine inanıp meleklere ve onlarla iletişime inanmayanlara ne demeli bilmem.

meleklere inanmak, melekler var sonuna kadar gerçekler ve bizede yardım ederler.

isteyen inanır isteyen inanmaz ama bu onların var oldugu gerçeğini asla değiştirmez.

var olan ile iletişim mutlaka vardır.

temas vardır.

kalpte şüphe yoksa samimiyet varsa rabbimiz bize elbette kapı açacaktır.

şüpheye gerek yok.

dileyin olsun.

saglıcakla ve ışıkla.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Merhabalar biraz konuyu hortlatmış gibi gözküyorum ama burada Kuran'a göre meleklerle iletişime geçemezsiniz diyen bir arkadaş vardı , Bana hangi ayet hangi surede bunun belirtildiğini yazarsa daha doğrusu buraya yazarsa herkes bilgilenir diye düşünüyorum . Çünkü en son okuduğum da iletişime geçileceğine dair Allah ne ister ise onun olacağına dair ayetler okumuştum da yanlışımı düzeltmek istedim

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
Tanrının yer yüzünde koymuş olduğu yasalar kurallar vardır.Bu kuralları çiynemenin bedeli vardır ya dünyasal enerji kaybedersin ya da olduyunde cehennem zebanilerinin seni yalamasina dayanmak zorunda kalirsin.Melekler Tanrinin insanlara gondermis oldugu cevaplari ve iyilikleri gönderir.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Melekler duyu organlarıyla algılanamazlar, gözle görülemezler. Bu sebepten onlar hakkındaki tek bilgi kaynağımız Kuranıkerim ve hadislerdir.

Kur’an-ı Kerim’de bazı özel hallerde peygamberlerin ve bazı kimselerin meleklerle diyalogundan bahsedilir. Bunun dışında bir kimsenin meleklerle konuşması, onlardan yardım istemesi ya da mucize vb. işaret göstermesini istemesi mümkün değildir. Böyle bir iddia, İslam inancının esasını oluşturan Allah’ın birliği (tevhid) ilkesine de aykırıdır. Tevhid ilkesi, müminlerin yardım taleplerini ve ihtiyaçlarını doğrudan Yüce Allah’a iletmelerini ve bu hususta hiçbir varlığı O’na aracı kılmamalarını öngörür..

Islamın Havvas uygulamalarına göre bazı şartlar vardır. Ameller niyetlere göre şekillenir. Havas uygulamalarının hepsi yanlış demeye çıkıyor bunlar. Allah'ın izniyle gerçek olduğu söylenen bu tür uygulamalar vardır. Fakat zorludur... Ayrıca, gözünde perde olmayan herkes her varlığı görür... Allah hariç. Böyle der Islam'ın havvası...

hsncn154

Kayıtlı Üye
Meleklerle iletişime geçilebildiğini ve aynayla yapıldığını biliyorum

uzak gizem

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bu aralar sık sık rüyamda sihirli bir kitap şeffaf br torbanın içinde yaşlı ve kapalı bir kadının elinde görüyorum.Ayrıca bana uzatıyor.Ben tam elimi atım alıcam uyanıyorum.Normalde pek rüya görmem ama bu aralar enteresan rüyalar görmeye başladım.Normalde hislerim çok kuvetlidir acaba bunların bir anlamı varmıdır! Bu rüyaların üstüne gitmelimiyim?bana yardımcı olabilecek birileri varsa lütfen bana yazın tşkrler.

Nasıl banada söylermisin?

çilekeş

Kayıtlı Üye
ama melek olduğundan emin olmak lazım cinler çok şımarık buaralar

bendekiben

Elit Üye
Merhaba arkadaşlar bu aralar sık sık rüyamda sihirli bir kitap şeffaf br torbanın içinde yaşlı ve kapalı bir kadının elinde görüyorum.Ayrıca bana uzatıyor.Ben tam elimi atım alıcam uyanıyorum.Normalde pek rüya görmem ama bu aralar enteresan rüyalar görmeye başladım.Normalde hislerim çok kuvetlidir acaba bunların bir anlamı varmıdır! Bu rüyaların üstüne gitmelimiyim?bana yardımcı olabilecek birileri varsa lütfen bana yazın tşkrler.

Nasıl banada söylermisin?

Sitede rüya konusunda size yardımcı olabilecek kimse malesef yok.Rüya yorumcumuz olmadığından rüya yorumlamakta yasaktır.Bu nedenle rüyalarınız hakkında paylaşımlarda bulunup diğer iyi niyetli yardım etmeye hevesli arkadaşlarımızın buna yorum yapmasına fırsat verip ceza almalarına sebebiyet vermiyelim.Sevgiler...

focus

Kayıtlı Üye
herkese iyi geceler dilerim.

cinlerin işi gücü yok 7 milyar insana ne yapsak diye düşünüp kurgulama yapmaya kalkarlar. hadi bunu dageçtim.

Allah dilemeden siz dileyemezsiniz,

ta başında yazdım, ama belliki okumamış kimse çok.

samimiyet ve enerji seviyesi, siz sahibinizden dileyeceksiniz ondan isteyeceksiniz, Allah dilerse gönderir dilemez se hepsi hikaye,

hiçbir yaratılmış varlık ilahi kudretin gücü karşısında duramaz, isyan sadece sizi sınamasıdır. aynı beni sınaması gibi,

başka nedemeliyim bilmem, ama kalbiniz kibire yenik düşerse aldıgınız yol başa dönmekten başka bir şey olmaz.

melekler vardır, baglantı olur ama kur emri hüküm sahibine aittir.

temasın yolları çeşitli ben sayılarla algılıyorum.

ve en güzeli ışık tarif edemem ama muazzam bir rahatlama oluyor relax ötesi, kendine güven ve şükretme hazzı ey rabbim kulunu zelil etmeyen hamda layık olan sensin demenin muhteşem hissi.

saglıcakla ve ışıkla kalın.

cavit_1983

Kayıtlı Üye
Bakara suresi 14uncu ayet ela yaglemu yaz bas altina koy 7 gun 7 ser kez oku

nilay

Kayıtlı Üye
meleklerle yüz yüze yada işitsel olarak iletişime geçemeyiz. zaten kendilerini bize gösterirlerse aklımızı kaybederiz. surete bürünüp gelirlerse de cidden seçilmiş kişi olmamız lazım. içimizden gelen sesleri ve hislerimizi melekler bize fısıldar ve iç sesimiz zaten bize hep doğruyu söylemezmi? bunun haricinde meleklerden sadece yardm alabiliriz. melekleri ne zaman yardıma çağırdığımızda gelir o anda heryerde olabilrler. şifa seanslarında yardım alabilirz mesela (genelde bu şekilde şifa veririm.) bir çok melek var ve hepsinin bazı görevi ve özellikleri var. bu özelliklere göre yardımlar alabilir.

ikbal1505

Guest
meleklerle yüz yüze yada işitsel olarak iletişime geçemeyiz. zaten kendilerini bize gösterirlerse aklımızı kaybederiz. surete bürünüp gelirlerse de cidden seçilmiş kişi olmamız lazım. içimizden gelen sesleri ve hislerimizi melekler bize fısıldar ve iç sesimiz zaten bize hep doğruyu söylemezmi? bunun haricinde meleklerden sadece yardm alabiliriz. melekleri ne zaman yardıma çağırdığımızda gelir o anda heryerde olabilrler. şifa seanslarında yardım alabilirz mesela (genelde bu şekilde şifa veririm.) bir çok melek var ve hepsinin bazı görevi ve özellikleri var. bu özelliklere göre yardımlar alabilir. mesela bi örnek olsn die şu linki atıyorm.

Siteye kayıt olmuş her üye, site kurallarını kabul etmiş sayılır. Başka sitelerin linkinin verilmesi ve özelden dahi iletişim bilgilerinin (e-posta,telefon numarası,sosyal medya hesapları vs)paylaşılması BAN SEBEBİDİR. Lütfen Site kurallarını okuyun.

http://www.gizlimabet.com/threads/11428
http://www.gizlimabet.com/threads/15154

Sevgiler.

Denteus

Kayıtlı Üye
Dostum meleklerle yaşamak isimli bir kitap var ben birazını okuyup sıkılmıştım orda tam istediğin konu hakkında bilgiler edinebilirsin

ruhname

Kayıtlı Üye
Hepinizin mesajlarını okudum teşekkür ederim.Fakat bu forumda bir arkadaşla konuştum,o öyle dedi.Görüşülebiliyormuş dedi.Bende onun üzerine denedim. Karşıma cin gibi varlıkların geleceğini bilmiyordum.Onun dışında forumda koruyucu meleğinizle görüşme vs var.Onları da denemek istedim sonuç alamadım pek fazla.Tekrar teşekkürler

sonuç demekki iletişime geçilemiyormuş .

Keira

Moderator
Meleklerle iletişime geçen, onlardan yardım isteyen ve sayelerinde mucize yaşayan birçok insan var. Kişi iletişime geçemiyorsa mutlaka bir yerde tıkanıklık vardır. Önce bunun aşılması gerekmektedir. Ayrıca konuda defalarca tekrarlanmış bir yanlışı düzeltmek istiyorum, melekleri çağırdığınızda sadece melekler gelir, başka varlıklar gelmez. Başka varlıkların geldiği ortaya atılmış yanlış bir düşüncedir. Meleklere seslendiğinizde sadece melekler cevap verir size, düşmüş melekler de dahil başka hiçbir varlık sizinle melekler yerine iletişime geçmez.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Meleklerle İslama göre iletişime geçilemez.Bazı dinlere göre geçilebilir.Ve onlardan yardım istenebilir.Lakin bu sadece zincirleme oluyor.Şah seni dinlerken sen askere derdini söylüyorsun olay bu.İletişime geçerken de çok tuzağa düşebilirsin.Senin attığın bir adımın 5 adım ilerisini düşünebilen varlıklar var.Ona göre de tuzak kuruyorlar.Adama biz meleğiz diyorlar yutturuyorlar.Senin onun melek olup olmadığını ayırt etmen için sağlam bir destek bulman lazım.Korumaya alınacaksın adam da elinden geldiğince cinleri senden uzak tutacak.Ondan sonra artık melek mi gelir yoksa adamı ezip bir ifrit mi gelir ya da kimse gelip gitmez onu bilemem.

Bizim sözünü ettiğimiz İfritler zamanında gökten haber alan varlıklar.Meleklerden gökten haber alırken ürkmüyorlar da biz meleğiz deyince mi ürküyorlar burası da çok şaşırtıcı geldi bana açıkçası.Sözünü ettiğimiz varlıklar Şaha boyun kaldırmış askerden nasıl korksun ?

ubc

Kayıtlı Üye
Dün sabah bir arkadaşımın telefonuyla uyandım. Kendimi çok kötü hissediyorum, lütfen gel konuşmamız lazım dedi. Son dönemde hayatındaki zorluklarla başa çıkamamaya başladığını biliyordum ama sanırım artık tavan yapmıştı. Bir kahve içmeye gittik, sonra o an ansızın hadi dedi bir iskele biliyorum oraya gidelim. Arabama bindik, baya yol gittikten sonra tamam dedi burası. Issız sakin bembeyaz bir kumsalda tahta bir iskele, oradan defalarca geçmiş olmama rağmen o kadar güzel olduğunu fark edememiştim. Çürük müdür acaba diye korka korka gittik iskelenin ucuna oturduk, pırıl pırıl bir deniz, ışıl ışıl bir güneş sanki cennetten bir kare gibiydi. Beş dakika önce ikimizde kötüyken o an çok iyi hissediyorduk. Sonra nasıl oldu konu döndü dolaştı meleklerle iletişim kurma mevzusuna geldi. O ana kadar gerçekten bilgimin olmadığı hatta duyduğumda ne saçmalıyor ya bu manyaklar diye düşündüğüm bir konuydu. O an o kadar gerçek geldi ki, belki de arkadaşım o kadar inanarak anlattı ki. Gözlerinde inancın o parıltısını gördüm. Beki İkala'nın kitabından bahsetti, okumalısın dedi. dün öğleden sonra kitabı buldum. Dün akşam bitirdim. Hislerim çok yoğun ama düşüncelerim de bir o kadar karmaşık. İçimden bir ses düşünmeyi bırak ve sadece inan olacak diyor. Beki Hanımın yazdığına göre bu ses meleklerimin sesi ama bir yanımda saçmalama yok artık daha neler ya diyor sanırım bu da egomun sesi.

Bu önümüzdeki hafta meleklere bir şans vereceğim, denemekten zarar gelmez. Beki Hanım da öyle yazmış zaten kitabının girişinde isterseniz bir bilimadamı gibi, bir çocuk gibi deneyin, meleklerinizi sınayın onlardan sürekli işaret yollamalarını isteyin, he orada olacaklar diyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...