ı-doser için kulaklıklarınız uygunmu test edin

makine22

Banlı Kullanıcı
İ-doser kullanımı için en hayati parçalardan biri kulaklıktır. Dozlardan verim alamamanın da aslında en büyük sebeplerinden biri kulaklıkların istenilen özelliklere sahip olmamasıdır. Peki kulaklığım istenilen özelliklere sahip mi nasıl anlarım. Bu istenilen özellikler nelerdir?

Birinci gerekli özellik kulaklığınızın stereo olmasıdır. İkincisi ise 15 hz ile 20 khz arasındaki sesleri çalabiliyor olmasıdır. Kulaklığınızın bu özelliklere sahip olup olmadığını anlamak çok kolay. Aşağıda vereceğim ses dosyalarını indirip çalın. Kulaklığınızdan ses duyabiliyorsanız istenilen özelliklere sahiptir. :D

Kulaklığınız stereo ise bu dosyayı çaldığınız zaman sağ kulağınızdan Right sol kulağınızdan Left sesini duymanız gerekir.

16hz'lik dosya: Bunu çaldığınız zaman ses duyabilmeniz gerek.

Bu da 20khz lik dosya.

Önemli not: 16hz ve 20khz lik dosyalardan çıkan sesler çok kısık seslerdir çok hafif bir cızırtı duyarsınız sadece. Adminlerden konuyu sabitlemelerini rica ediyorum.

Not: bu özellikler maksimum verim için gerekli özelliklerdir. Bu özellikleri karşılamıyor ise 20hz ve 10Khz lik seslerle de deneme yapın. Buyrun bunlar da 20hz ve 10khz lik ses dosyaları:

20hz lik dosya

10khz lik dosya

İ-DOSERI bilgisayarınızdan kullanacaksanız aşağıdaki video ile hiç indirme işlemi yapmadan test edebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PZCPBQlQqOo

gradon1903

Kayıtlı Üye
kardeş bende Monster Beats by dr dree Solo Hd piyasa değeri 790 Tl heralde bunu kaldırır :)

l'esprit

Kayıtlı Üye
Bu en alttaki link üzerinden denememizde olumlu sonuç alıyorsak kulaklığımız her yönden uygun demek mi yani ?

KING52

Kayıtlı Üye
Ya benimki hepsini çaldı 20khz liği çalmadı. Benim kulaklık uygunsuz mu şimdi bi aydınlatabilirmisiniz? 10,15,16khz lerde ses duydum 20 de hiç bir şey duymadım.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Düşük seste galiba bilmiyorum. Ellerimle kulaklığı kapadığımda cızırtı duyuyorum. Pc sesi daha ağır basıyor. Sizce sorun mu var?Frekans yanıtı aralığı kaç olması lazım.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Valla 20 liralık kulaklıkla denedim işe yarıyor. Ben kulaklığa çok para vermem 1 haftada bozarım çünkü.

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Valla 20 liralık kulaklıkla denedim işe yarıyor. Ben kulaklığa çok para vermem 1 haftada bozarım çünkü.

O yüzden bende almak istemiyorum :D Arkadaşımdan aldım bunu..Ve olmuyor artık yenisi almam şart..20 tl değerinde güzel ses çıkaranlar var link atabilirim ama modlar izin vermez..(Özelden de atabilirim modlar mesaj atarsa :) )

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
O yüzden bende almak istemiyorum :D Arkadaşımdan aldım bunu..Ve olmuyor artık yenisi almam şart..20 tl değerinde güzel ses çıkaranlar var link atabilirim ama modlar izin vermez..(Özelden de atabilirim modlar mesaj atarsa :) )
Benim meslek iletişim üzerine, bunları toptancılarından alıyoruz. Tüm kulaklıkları, kalitelerini ve fiyatlarını bilirim :)

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
biri yardımcı olabilir mi ??? acaba cep telefonu kulaklığıyla dinleyebilir miyim ?

enesuynk

Kayıtlı Üye
QUOTE=exotic;258090]biri yardımcı olabilir mi ??? acaba cep telefonu kulaklığıyla dinleyebilir miyim ?[/QUOTE]
ben öyle yapıyorum tabi kulakliginiz 3D ses verebilecek ve yukardaki sesleri alabileceğiz bi kulaklık olması lazım . İyi forumlar dilerim

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
ama şu var : android telefon kullanıyorum ve bu siteye girdiğimde linkler açılmıyor ayrıca yorum da yapamıyorum.dolayısıyla acaba ben bu elimdeki kulaklığı bilgisayarımın hoparlörüne taksam yine ses alabilir miyim ? aynı şekilde ... ???

enesuynk

Kayıtlı Üye
Evet alabilirsiniz bende i-doser programini bilgisayardan mp3e çevirip telefonumdan doz dinliyorum sizde bunu yapabilirsiniz , saygılarımla

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
anlamadınız beni... bi ses kaydını v.s mp3 formatı haline getirme kolay.Onu sormadım.Kulaklığım telefon kulaklığı fakat ben foruma telefondan girebilmeme rağmen bu kulaklık testini yapamıyorum çünkü bazı site içi linkler açılmıyor. ayrıca söylediğim gibi buraya da ileti yazamıyorum.dolayısıyla sorum şu : ben kulaklığımı pc hoparlörünün arkasına takıp test etsem fark olur mu ?? testi bu şekilde yapabilir miyim ??

enesuynk

Kayıtlı Üye
Yok anladım evet yapabilirsin diyorum ya bende öyle yaptım amaç kulaklığın performansı cihazlarla ilgili değil sorun olacağını düşünmüyorum çünkü bende kulakligi bilgisayara takip denedim veolumlu sonuç aldım , bir önceki mesajımda açıklık getiremediğim için özür dilerim , iyi forumlar

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
kulaklığımı 5 Tl ya almıştım düşük fiyatına rağmen mükemmel ses iletiyo ve yukarıdaki bütün tracklerde sesi veriyo :hurray: :hurray: