Fırtına Taşı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
---------------------

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Elementlere hükmetmek tabi ki kişilerin başarabildikleri şeylerdendir. Fakat bir tufan oluşturacak kadar hükmedeceklerini sanmıyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Elementlere hükmetmek tabi ki kişilerin başarabildikleri şeylerdendir. Fakat bir tufan oluşturacak kadar hükmedeceklerini sanmıyorum.
Zaten Lokal olarak dedim (mesela karşı karşıya gelen iki ordu) Yani bölgesel olarak adamların üstüne dolu ve hortum yollamaktı kastım.Yoksa büyük tufan demedim :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Ben yine de o derece güçlü bir şaman olduğunu duymadım ya da okumadım. Herhangi bir bilgide görmedim. Sadece peygamberlern bazı mucizelerinde böyle şeylerin olduğunu okumuştum.:D

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hz musa örneği hemen vermek istiyorum bildiğiniz üzere mısıra bir çok felekat yaşatmış kızıl denizi ikiye yarmıştır. şimdi diyeceksiniki peygamber olduğu için yaptı. evet onun etkisi var tabi ama peyganberliğede gelişi güzel seçilmedi. ve dikkat ederseniz bir asadan bahsedilir. bu asa ona sonradan verilmemiştir. asa hep onunladır.

musa bir osiris rahibidir. yani kadim mısır bilgilerine hakim olan inisiye insanıdır. kullandığı asa atlantisten mısırlılara kalan özel dünya dışı bir elementten yapılmış özel bir maddendir. bu asa ile bir çok mucize gerçelşetirmiştir. yine vahiy aldığında peyganberlik için inisişye edilmiş gücüne güç katılmıştır.

eşin babasıda o dönemim en önemli majişsyenlerindendi bir çoban değil ondanda bir inisiye almıştır.

bu özel asa sayesinde işleri gercekleştirmiş.

hz. süleymanın'da sası tahri ve özel kolye ve yüzükleri yani mühüleri vardı.

hz. yahya'nında tibette hindistanda mısırda yine bunlara benzer doğa olaylarına sebep olan yer çekimine hükmeden enerjiler ve maddeler vardı.

elohim (elohlar) yeşudalar özetle galaktik insanlar genel olarak bilinen isimleri ile tanrı oğulları veya yılan oğulları bizim dünyamızda özel maddelerden yapılmış yüzlerce alet bırakmışlardır bu aletler çeşitli olaylara sebep olmaktadır. hava olaylarına hükkmetmek bunlardan biridir. şamanlardada buna benzer oluşumlar vardır. yağmur duasıda ordan gelmektedir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Taş hakkında bilginiz var mı?Şamanlar ne yapıp yapamaz bilmiyorum Yule :D Ben taşı merak ediyorum.Bu arada ben bulabilirsem,o yazdıklarım bana ait sözler değil,Osmanlıya ait sözlerdi.Hatırlamıyorum nerede gördüm ama kafama işlemiştim.Biz taşa bakalım :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
yada taşı olarakta bilinir yağmur taşı olarkta bilinir. afrika çöllerinde bu taşların hala bulunduğuna dair araştırmalar ve bu taşlar hareket ediyormuş. taşın görünümünde çok özel bir değişiklik yok ama içerdiği maddeler bu dünyada bulunmayan bazı elementler içeriyormuş meteor yada astroid paracı olduğuna dair söylentilerde var ateş akişi bu taşların arasında sayılır mullak taşı trabzonda buluna yağmur taşı yine bunlara benzemektedir.

şamallar davul üzerine ok yay ve bazı hayvanların resmi olan bir sembol çizer dua ve danslarla taşı harekete geçirmiş taş havalanır ve istenilen etki yaratılırmış.

bahsettiğiniz taş şudur ve şurdadır diyemiyorum bu türlü özel nesneler gizli tutuluyor malesef anlatılan hikayeler bir kaç resim mevcut

mukkades emanetlerde bu taş bulunmamaktadır osmanlı ya ait eserlerin sergilendiği müzelerdede yoktur.

kızıl ordu vardır osmanlıda butür paranormal olaylarla ilginen onlardanda sadece hikayeler kalmıştır

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teşekkürler en azından bakılacak bir iki yer var.Bu arada kutsal hazinelerin arasında olmayabilir.Zamanında bazı şeyleri ayırmış olabilirler.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Ben taşlarla ilgili bir kitapta bu taşlardan birinin halihazırda İstanbul'da olduğunun düşünüldüğünü ancak kimde ve/veya nerede saklandığına dair bilgi olmadığını okudum. Eski Türklerin bu taşları kullanarak savaşlarda düşmanı bozguna uğrattığı, tarım alanında yağmur için kullanıldığına dair eski yazıtlarda bilgiler varmış. Çin kaynaklarında da bahsediliyormuş. Eski Türk Mitolojisinde de bundan bahsediliyormuş.
İslami kaynaklarda da Türklerin ellerinde bulundurdukları taş,yağmur taşı anlamına gelen Hacer-ül Matar ya da Seng-i Cede olarak isimlendirilmiş. İslam tarihçilerinden İbn-ül Fakih'in kayıtlarında Halife Ma'mun'un bu gizemli taşı araştırması için Nuh b. Esed'i görevlendirdiği anlatılmaktaymış. Ayrıca Şaban Şifai'nin IV. Mehmet'e yazdığı Risale-i şifaiyye fi beyani enva-i acar isimli eserin 14 sayfası bu taşla ilgili önemli anlatımlar içeriyormuş.
Alıntıdır. (Sn. Ergun CANDAN)
Syg.

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Urum yazmış doğrudur.
Taşın ismi mitoloji de
Yada taşı olarak geçer
ve halen çin topraklarında
olduğuna inanılır.

NEMESİS

Kayıtlı Üye
bu taş hakkında bilgim yok.ancak yağmur yağdırma ile ilgili olarak babannemin bir anasını paylaşabilirim sizinle. köyde kuran kursuna giderken caminin ve müştemilatının bayram temizliğini yaparken depoda bir at iskelet kafası bulduk. ve çocuktuk tabiy korktuk. babanneme anlattım. babannemde onunla yağmur duası yaptıklarını söyledi bana.
Bir kuraklık döneminde at kafasını derenin tabanına kazıklar çakarak halatlarla bağlamışlar. sonra yağmur duasına başlanmış, dua okunurken aş kazanları kaynatmaya başlamışlar. dua biter bitmez daha kazanlar toplanmadan yağmur başlamış ve günlerce sürmüş. sel manda yavrularını sürüklemiş götürmüş. sonunda köylülerden iri yarı iki üç erkek bellerinde halatlar bağlayarak dere yatağına inip at kafasını sudan çıkartmışlar ve yarım saat sonra yağmur dinmiş. bu anıyı o zaman bana anlatmıştı babannem, yani bu olay yaşanalı ene fazla 50 yl olmuş çünkü bu olay yaşandığında babannem evli genç bir kadınmış. İslamda at kafası kullanmak gibi şeyler yoktur,yani pek islamda görebileceğimiz şeyler değil. böyle bir uygulama daha çok eski türk şamanlarından kalma olabilir diye düşünüyorum. ve babannem bu duayı yapan kişinin ilminin çok kuvvetli olduğunu söyledi.
İşte böyle paylaşmak istedim.:)