Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Öleceklerini hisseden insanlar!

Yer
    İstanbul
    Rep Puanı : 448
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    25

Post Öleceklerini hisseden insanlar!

Pravda gazetesinde yer alan habere göre William Green, Stefan Goldstein ve Alex Moss adlı doktorlar, bazı insanların, ölümlerine kısa süre kala bunu hissettiklerine yönelik iddiaları araştırdı. Gazete, Sergiev Posad kentinden Grigoriy Doronin adlı bir kişinin "O akşam eşim işten eve geldi ve 'Çok yorgunum. Kim bilir belki de bu dünyayı terke edeceğim' dedi. İkinci gün bir trafik kazası geçirdik. Ben kurtuldum ama o öldü" şeklindeki anlattıklarına da yer verdi.

Gazetelerde çıkan bazı ölümlü kazalardan sonra kurban yakınlarının "Daha dün ölümden söz etmişti. Sanki hissetmiş", ya da ani kalp krizi sonucu ölen kimi kişilerin yakınlarının "Bütün işlerini yoluna koymuştu. Herkesi arayıp konuşmuştu. Sanki vedalaşmıştı" şeklindeki açıklamalarını toplayan üç doktor, daha sonra geniş kapsamlı bir araştırma başlattılar.

Hastanelere gelen ani ölüm vakalarında ölen kişilerin yakınlarıyla görüşüp, hastanın profilini ve son aylardaki davranışlarındaki değişimi ortaya çıkaran üç doktor, sonunda tüm kayıtları bir raporda toplayıp, bu kişilerde, ölüm tarihine yakın dönemde gelişen ortak durumları belirlediler.

Nihai raporda "Ölüm tarihine yakın günlerde bunu hissetmiş gibi algılanan kişilerde, spesifik bir psikolojik durum söz konusu. Ortak davranış biçimi, işlerini yola koymak ve melankolik bir ruh hali şeklinde özetlenebilir" denildi.

Kaynak: Pravda Gazetesi 07.03.2006

Bu garip melankoli durumu "merkezi sinir sistemini, mutlak sona hazırlayan hormonsal bir değişiklik" olarak açıklayan üç doktor, bir süre önce Polonyalı fizik uzmanı Janusz Slawinsky'nin ortaya attığı tezi hatırlattılar. Buna göre ölmek üzere olan bir organizmanın her hücresi belli bir anda, ani bir radyoaktif dalga yayıyor.
    Dr. Stefan Goldstein'a göre ise "garip melankolik durumu yaratan hormonsal değişim ile bu radyoaktif dalga birbirine bağlı". Ancak bu konuya açıklık getirebilmek için yıllar sürecek araştırmalar şart.

2. ziruzeber Üyemize teşekkür edenler:
    ufukalper (09.01.2015)

Rep Puanı : 35
    Ettiği Teşekkür
    8
    8 mesaja 14 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ozaman demmekki bedenemiz bütünüyle kadere bağlı ve
    geleceği görebiliyoruz fakat hatırlayamıyor olabiliriz.
    veya sadece bilinç altımıza kayıt yapıyordur.

ve şunu beyan etmek istiyorum biz akşam uyurken berki
    kaderimizi yazıyoruz ve rüyayı hatırladığımızda dejavu gerçekleşiyor.
    ve dejavu olan kişilerde genel de aaa ! bunu rüyamda görmüştüm diyor.
    bu durumu bende yaşıyorum benim düşüncem bu keşke tartışma bölümü
    olsa süper olurmuş.

4. 3 kişi makine22 üyemize teşekkür etti:
    GabrielAngel (26.07.2014), superfantasticngtve (16.11.2015)

Rep Puanı : 13465
    Ettiği Teşekkür
    92
    91 mesaja 136 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    102

Hisseden insanlar tanıdım. Hissettikleri zaman hırçınlaşıyorlar. Belki de yaşamak istedikleri yarım kaldı diyedir bu hırçınlık. Benimkisi ise heyecandan ibaret olurdu.

Rep Puanı : 161
    Ettiği Teşekkür
    379
    46 mesaja 80 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    16

Bana ilginç gelense şu olmuştur. Bilemiyorum hiç bir yakınınız öldü mü ama babam hasta yatağında ölmeden önce, odanın tavanına, köşelere, saate falan bakıyordu. Birşeyler gördüğünü düşünüyorum açıkçası. Bu olay son 48 saatte özellikle yoğunlaşmıştı. Ayrıca kişinin öldükten sonraki yüz ifadesi de çok ilginç bir konu bence. Bazı ölmüş insanların yüzüne bakıldığında acıyı, kiminde ise mutluluğu açık ve net bir şekilde görebildiğimi düşünüyorum. Bunu yaşayan varmı acaba? Babamın yüzündeki ifade, "oh bee öldükte kurtulduk, merak etmeyin dostlar gayet iyiyim, halimden memnunum" gibi bir yüz ifadesiydi hiç unutamıyorum.

7. 3 kişi Eleman üyemize teşekkür etti:
    DreamDuality (28.07.2014), prensess (02.08.2017), ufukalper (09.01.2015)

Yer
    Spain
    Rep Puanı : 3199
    Ettiği Teşekkür
    710
    270 mesaja 601 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    41

Alıntı Eleman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana ilginç gelense şu olmuştur. Bilemiyorum hiç bir yakınınız öldü mü ama babam hasta yatağında ölmeden önce, odanın tavanına, köşelere, saate falan bakıyordu. Birşeyler gördüğünü düşünüyorum açıkçası. Bu olay son 48 saatte özellikle yoğunlaşmıştı. Ayrıca kişinin öldükten sonraki yüz ifadesi de çok ilginç bir konu bence. Bazı ölmüş insanların yüzüne bakıldığında acıyı, kiminde ise mutluluğu açık ve net bir şekilde görebildiğimi düşünüyorum. Bunu yaşayan varmı acaba? Babamın yüzündeki ifade, "oh bee öldükte kurtulduk, merak etmeyin dostlar gayet iyiyim, halimden memnunum" gibi bir yüz ifadesiydi hiç unutamıyorum.
    Hasta yatağında yatan amcamda aynı durum söz konusuydu. Ölüm anında bir şeyin yukardan gelerek yanına yaklaşıtığını izlemişti gözleriyle, bunu hepimize hissettirmişti. O an görülüyordur belkide.

yere uzan ve... gökyüzünü izlemeye başla

9. 2 kişi dexter üyemize teşekkür etti:
    Eleman (26.07.2014), prensess (02.08.2017)

Rep Puanı : 6196
    Ettiği Teşekkür
    1.074
    1.280 mesaja 2.952 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    63

Bilimin hatası herşeyi açıklayabileceğini sanıyor herşey bilimle açıklanamaz
    psikolojik durummuş ne alaka
    bazı insanlar öleceğini hissedebiliyor bu çok net ortada
    ve ölen insanların yukarı bakma meselesinde dini kaynakları araştırmıştım
    insanı gök kapıları diye tarif edilen yerlere götürücek bir yollar açılırmış ruh o yoldan gidermiş
    ama çok ışıltılı birşeymiş ve ölen kişi o an hayretler içinde o güzelliğe bakarmış der kaynaklar
    ben buna inanıyorum orda birşeyler oluyor ama ne ölünce görücez
    inş olabildiğince geç görürüz

11. 5 kişi yare-i yarim üyemize teşekkür etti:
    brotherhood (02.08.2017), dexter (26.07.2014), Eleman (16.08.2014), prensess (02.08.2017), süpürgesizcadı (26.07.2014)

Yer
    izmir
    Rep Puanı : 33
    Ettiği Teşekkür
    105
    10 mesaja 15 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    30

Alıntı Eleman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bir yakınım ölmedi ama apartmanımızda ölenler oldu.Bir karı koca vardı.Hanımı 90larda amcada 100ün başındaydı.Teyze yıllardır deneysel bir ilaç kullanıyordu en uzun yaşayan kişiydi o deney grubunda , öldüğünde sanki nur inmiş gibi tebessümlüydü yüzü ,yıkarnırken görmüştüm mutlu ve huzurluydu , eşi o kadar çok seviyorduki adam üçüncü günde öldü onu görmedim.
    Yan komşumuz öldüğünde ev de öldü bu arada ,apartmandaki kadınlar hazırladı.Ben görmedim ama hepsinin yüzünde uçuklar ,çıbanlar çıktı.Çok korkutucuymuş yüz ifadesi.
    Hazır olmakla ve bu dünya da yapmak istediklerini yapıp ,yapamadığınla alakalı bir durum bence.Yüzlerine yansıyor.

13. 3 kişi maran üyemize teşekkür etti:
    brotherhood (02.08.2017), Eleman (16.08.2014), ufukalper (09.01.2015)

Rep Puanı : 51
    Ettiği Teşekkür
    53
    19 mesaja 25 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makine22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman demmekki bedenemiz bütünüyle kadere bağlı ve
    geleceği görebiliyoruz fakat hatırlayamıyor olabiliriz.
    veya sadece bilinç altımıza kayıt yapıyordur.

ve şunu beyan etmek istiyorum biz akşam uyurken berki
    kaderimizi yazıyoruz ve rüyayı hatırladığımızda dejavu gerçekleşiyor.
    ve dejavu olan kişilerde genel de aaa ! bunu rüyamda görmüştüm diyor.
    bu durumu bende yaşıyorum benim düşüncem bu keşke tartışma bölümü
    olsa süper olurmuş.
    aynen öyle bana çok oluyor rüyamda birşey görüyorum bağzısı o gün bağzısı 1 hafta 1 ay kimisi yıllar sonra gerçekleşiyor bir anda o an aklıma geliyor aaa bu anı rüyamda görmüştüm diyiyorum ve bu olayı çok yaşadım gerçekten rüyamda gördüklerim gerçekleşiyor birisi 5yıl sonra olmuştu ve gerçek oldu.

What About Love
    What About Love
    What About Love
    What About Love

15. GabrielAngel Üyemize teşekkür edenler:
    Selenit (02.08.2017)

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 265
    Ettiği Teşekkür
    70
    84 mesaja 131 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    22

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hasta yatağında yatan amcamda aynı durum söz konusuydu. Ölüm anında bir şeyin yukardan gelerek yanına yaklaşıtığını izlemişti gözleriyle, bunu hepimize hissettirmişti. O an görülüyordur belkide.
    Ölen insanların son anlarda yukarı bakmalarının nedeni gök kapısına uzanan bir merdiven görmeleridir. Merdivense yakuttandı sanıyorum. Ama Azrail a.s iyi insanlara güzel görünürmüş o da olabilir.

Gülmelerinin sebebi ise cennetteki dereceleri gösterilirmiş bazılarına tabi oda mutlu olur derecesini görünce.

TEK HEDEF VAR ! ALLAH'A (Celle Celalühu) VE HABİBİNE (Sallahu Aleyhi Ve Sellem) ULAŞMAK !

17. 4 kişi Son Kale üyemize teşekkür etti:
    dexter (26.07.2014), Eleman (16.08.2014), ufukalper (09.01.2015), zena (19.10.2014)

Rep Puanı : 11
    Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    18

Bir akrabamız "Bu gece beni almaya gelecekler yarın da meclisim olacak." demişti. Ve o gece 2 civarında ölmüştü, öyle sağlık sorunları falan da yoktu.

19. 2 kişi MartıJonathan üyemize teşekkür etti:
    John Constantine (26.07.2014), superfantasticngtve (16.11.2015)

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)