Astral Seyahat Tavsiyeleri.

byrosa

Kayıtlı Üye
Selam,

Bir zamanlar Astral seyahatle ilgili bulabildiğim faydalı yazıları Türkçeye çeviriyordum. Aşağıda bunlardan birisi bulunuyor.

Sevgiler

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

JEFF'in OBE tavsiyeleri

İlk etapta yapabildiklerimi ve yapamadıklarımı açıklayayım.

OBE -Beden Dışı Deneyim- konusunda bir eksper sayılmam. Her istediğimde bunu yapamıyorum (şimdilik). Tüm yanıtlara sahip veya bu forumdaki en deneyimsiz astral seyahatçiden bile bir şeyler öğrenmeyecek kadar üstün değilim.

Böyle olmakla birlikte, son 5 küsür senedir spontane ve planlı OBE’ler yaşıyorum. En az haftada bir kere (bazen daha az bazen daha fazla) yapıyorum. Ve birçok OBE’mde ortak olan bazı özellikler saptadım.

Bunlardan bazılarını benim öğrendiklerimi öğrenesiniz ve denemelerinizde size destek olsun diye sizinle paylaşmak istiyorum.

1) GÖZLER UYKUDA OLMALI

Ne kastediyorum? Kısaca şunu. Bilinçli OBE oluşturabilme yeteneğini geliştirmede gözleriniz çok önemli bir rol oynar. Gözleriniz uykuda olmalıdır.

Gözlerinizi kapayın ve 10 saniye kadar kapalı tutun. Kapalı göz kapaklarınızın ardındaki gözlerinize konsantre olun ve hareketlerini gözlemleyin.

Birtakım şeylerin olduğunu fark edeceksiniz. Hafif nabız atışları hissedeceksiniz. Gözkapaklarınız seyirir. Göz kürelerinin kendi kendine hareket ettiğini gözlemlersiniz. Yani gözkapaklarınızın ötesindeki karanlığa bakmaya çalıştığınızda FİZİKSEL gözlerinizin görme işini yapmaya çalıştığını fark edeceksiniz. BİZİM İSTEDİĞİMİZ BU DEĞİL.

Projeksiyon yapmaya çalıştığımda görme işini yapanın fiziksel gözlerim olmadığını fark ettim. Karanlığı görüyorum, şeyler görüyorum, ama fiziksel gözlerim tamamen uykuda oluyor. Nabız atışı yok, hareket yok, hiçbir şey yok.

Bunu gerçekten deneyimlemek için gece yarısı uyandığınızda bu yazıyı hatırlayın. Gece tuvalete falan kalktıktan sonra sırt üstü yatıp gözlerinizi kapayın ve ne demek istediğimi anlayacaksınız. Gözleriniz göz kapaklarının ardında zombi gibi durur. Bir şey görmez hatta daha iyisi bir şeyler aranmaz.

Üzerinde çalışmanız gereken adımlardan biri budur. OBE denemesi için yattığınızda gözlerinizi rahatlatmak için çok zaman harcayın. Kendinizi 3 boyutlu karanlığa doğru bakmaya çabalarken bulduğunuzda sorun ‘’kapalı gözkapaklarımın ötesini görmek için fiziksel gözlerimi mi yoksa astral gözlerimi mi kullanıyorum?’’

Bir kere artık fiziksel gözleriniz birşeyler aranmaksızın imgeler görebiliyorsanız çok büyük bir mesafe katetmişsiniz demektir.

2) ZİHİN UYANIK... EVET / BEDEN UYKUDA... TAM DEĞİL

Pekala, şimdi sizlere, birçok OBE öğrencisinde bomba etkisi yaratacak bir şey söyleyeceğim. Bize önceden, OBE yapabilmek için ‘’Zihin uyanık / beden uykuda’’ olarak adlandırılan safhaya ulaşmamız söylenmişti değil mi?

Sizi bilemem, ama bence bu düşünce pekçok insana engel olmuştur. Neden? Çünkü insanlar tüm zaman ve enerjilerini bedenlerini uykuya yatırırlar ve en sonunda bizzat kendileri uyuyup kalır!

Hiç kendinize sordunuz mu: ‘’Bedenin uykuda olması aslında ne demek?’’

Eninde sonunda, bedeniniz gerçek anlamda uyumuyor, öyle değil mi? Sadece aktif değil. Kalp biraz daha yavaş atıyor, kaslar gevşek ama kesinlikle beden uyumuyor. Kendi ayrı rüyalarını görmüyor değil mi?

‘’Ama Jeff, beden uykuda diyorlar çünkü onu hissetmiyoruz. Hissetmediğimiz için uykuda olmalı’’

Ah HA!! İşte herkesin yanıldığı nokta bu. Bedenin uykuda olduğundan değil zihin uykuda olduğundan bedenini hissetmiyorsun. Zihnini OBE yaşamaya koşullandırmalısın.

İnanıyorum ki OBE oluşturmakta zorlanan sizlerin %95’i bu tuzağa düşüyor. Fiziksel bedeni OBE’ye hazırlamak için tüm zamanınızı harcıyorsunuz (Kaldı ki fiziksel beden bunu deneyimlemeyecektir.) ve çok daha az zamanı kesinlikle bu deneyimi yaşayacak olan zihne OBE’ye hazırlanabilmesi için vermiyorsunuz.

Bu yaptığınız Disneyland’a gitmek için son model arabanızı pırıl pırıl yıkayıp sonra trene binmeye benziyor.

Bunun yerine yattığınızda rahat olun. Rahatladığınızdan emin olun (gözleri rahatlamaya dikkat edin) Bir kere gözleri rahatlattıktan sonra tüm zamanınızı şeylerin zihinsel yönleri üzerinde çalışarak geçirin.

Gözkapaklarınızın ötesindeki karanlığa odaklanın (fiziksel olmayan gözlerle) Zihniniz rahatladıkça karanlık derinlik kazanmaya ve üç boyutlu niteliğe bürünmeye başlayacaktır.

Zihniniz rahatlamaya devam ederken bu siyah üç boyutlu görüntüler kaybolmadan önce daha uzun süreler boyunca duracak. Aynı zamanda renklenmeye başlayacaklar.

ASILK ÖNEMLİ OLAN BU ŞEYLERDEN BİRİNE KİLİTLENMEK VE ONA TUTUNMAKTIR. Eğer bunu yapabilirseniz biranda sizi astrale doğru çekecektir. Bu aynı zamanda PHASING (boyut değiştirme, farklı bir faza, seviyeye atlama olarak düşünülebilir ç.n) olarak tanımlanan şeydir. Umarım bu tanım kendi başınıza bu hali oluşturmaya yönelik yeni bir iştah oluşturmuştur.

3) BİLİNÇ HATTINI İZLEYEREK ZİHNİ RAHATLATMA

Uyumak için gözleri kapattığınızda kapalı gözkapaklarınızın ötesine bakarken zihninizin sanki kapandığını gözlemlersiniz. Ama gerçekte o kadar yorgun değilsinizdir. Bu sanki boş duvara bakmaya benzer. Sizi meşgul eder ama zihin gerçekte rahatlamış bir düşüşte değildir.

Yine de eğer bu bölgeyi zihinsel olarak taradığınızda sizi yorgun düşürüp uykuya yaklaştıracak bir akım veya enerji akışı olduğunu görürsünüz.

Açıklamakta güçlük çekmeme rağmen bunu bir kapıyı anahtarla açmaya benzetebilirim. Anahtarı deliğin üzerinde yanlara bastırdığınızda (gözleri kapayıp ileri bakmak) bu kapıyı açmanızı sağlamayacaktır. (tam bir OBE yaşamak )

Yine de eğer anahtarı çevirmeyi denerseniz (uyku tetik noktasının etrafında zihinsel olarak gezinmek ) birkaç dakikada anahtar deliğe oturacaktır. (Zihnin otomatik olarak uyku durumuna geçeceği zihinsel durumu bulmak )

Şimdi o hattın üzerinde gitgide daha aşağı giderek fiziksel olmayan göz kaslarınızla önünüzdeki 3 boyutlu karanlığa odaklanırken zihnin otomatik olarak rahatlaması sağlayabilirsiniz.

Bu bir anlam ifade etti mi? Bir başka deyişle, şu anda, her nerede oturuyorsanız, eğer gözlerinizi basitçe kaparsanız uykuya dalmazsınız. Yine de eğer kapalı tutup zihninizde uygun ‘’uyku işleme düşüncelerini’’ hissetmeye çalışırsanız zihin gündüz düşü görmeye, gezinmeye ve bundan sonra da rahatlamaya ve uykuya doğru kaymaya başlar. İSTEDİĞİMİZ ŞEY BUDUR.

Şimdi bu son söyleneni üstteki diğer iki maddeyle birleştirin. (fiziksel gözleri kullanmamak ve beden hakkında endişelenmemek) Bunlar sıradan gece uykusuyla muhteşem bir projeksiyonun arasında fark yaratabilecek 3 ana OBE özelliğidir.

Kapanış olarak şunu söylemek isterim. Pozitif kalmak önemlidir. Zihninizde bunun ne kadar kolay olduğunu, nasıl yapılacağını bilmeseniz bile zihnin bunu biliyor olduğunu ve bu hali bilinçli bir şekilde oluşturmak için zihninizin gerekli adımları size öğreteceğini söyleyin.

Çok sayıda pratik ve iç gözlemle zihniniz bu bilinç halini kısa zamanda kavrayacaktır.

Umarım yazdıklarım yardımcı olmuştur.
------------------------------------------------------------------------

Kaynak: Yazan: Jeff Mash

alıntıdır*

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
Harika bir yazı olmuş gerçekten. Göz hakkında söylediklerini bizzat teyit ettim. Göz kapakları kapalı olmasına rağmen hala görmeye çalışıyor.

Laterina

Kayıtlı Üye
Göz için denilen cidden fazlasıyla doğru. Keşke şu şekilleri izleyebilsem... Maalesef bende başka bir şeyi tetikliyor. Ve bir sürü olay dizisi görmeye başlıyorum :/ Durugörü den mi artık neyse. İyi bir paylaşım cidden hep bedenle ilgili şeyler söylendiğinden sürekli bedeni kasmamaya, uyuşturmaya çalışıyoruz. Muhtemelen böylesini denemek daha iyi olacak.