kahve falı yorumlaması

ossie_azazil

Kayıtlı Üye
İş
-
bunları öğrenmek ezberlemek çok zor.. ama yinede teşekkürler güzel bir paylaşım xSxD

iklim_su

Kayıtlı Üye
uvv =))Ne kadar çok şekil çıkıyormuş öyle..Bunları kahve telvesinde görmek ayrı bir marifet,ezberleyip yorumlamak ayrı ..=)))))ama teşekkürler peril.

Şaman

Kayıtlı Üye
kahve falına bir rehberden bakamazsınız.çünkü kahve orda bir araçtır aslolan ise bakanın hisleri ve görüleridir.kahve fincanındaki enerjidir esas sizin odaklanmanız gereken sembollerin anlamı değil arkadaşlar.nasıl mı yapcaksınız?
fincanı elinize aldığınızda gevşeyip önce dibine konsantre olun.sonra aklınızdan geçenleri hisettiklerinizi gördüklerinizi söyleyin.sembolerin kitpata yazan değil gördüğünüz zaman kafanızda beliren anlamı sizin için önemlidir.

peril

Kayıtlı Üye
kahve falına bir rehberden bakamazsınız.çünkü kahve orda bir araçtır aslolan ise bakanın hisleri ve görüleridir.kahve fincanındaki enerjidir esas sizin odaklanmanız gereken sembollerin anlamı değil arkadaşlar.nasıl mı yapcaksınız?
fincanı elinize aldığınızda gevşeyip önce dibine konsantre olun.sonra aklınızdan geçenleri hisettiklerinizi gördüklerinizi söyleyin.sembolerin kitpata yazan değil gördüğünüz zaman kafanızda beliren anlamı sizin için önemlidir.

bunu söyledigin iyi oldu :D

hira

Kayıtlı Üye
Ben kahve fincanını kaldırmadanda bakabilirim,karşımdakinin acısını hissedebiliyorum, bazen o kadar oluyor ki yanımdan geçen herhangi biri için eşime dönüp ( çok acı çekiyor aşkım ) diyorum.Eşimde hassassın ondan diyor.Yani şekiller belki bir yere kadar fikir verebilir ama asıl olan hislerdir.

matthew

Kayıtlı Üye
bu gün kendime bir kahve yapıp şöööyle bi bakmıtım içine =))
anlamam ama merak etmiştim işte , kocaman üç tane fare vardı ve ne anlama geldiğini çok merak ediyorum. Bu paylaşımın çok işime yaradı , çok teşekkr ederim ..:Angel_anim:

mimar52

Kayıtlı Üye
şamana kesinlikle katılıyorum.ben 7 yıldır kahve falı bakıyorum.yorumlara baktım çok alakasız.her kahve veye çay falı yorumcusunun kendine göre yorumları vardır.falda çıkan köpek dost da olabilir düşmanda.yanındaki şekillerle.köpeğin görünüşüyle ilgili olarak yorum 2 zıt anlamada gelebilir.

awra

Banlı Kullanıcı
insanın hisleri önemli kahve sadeec bahane araç..:party::sifone:

yaren81

Kayıtlı Üye
Bende çok isterdim fal bakabilmeyi hislerime güveniyorum aslında.Umarım birgün bende bakabilirim

azrael

Kayıtlı Üye
Şaman'a katılıyorum hissiyat çok önemlidir. Rehberden bakılmaz.

Keira

Moderator
Bende Şaman a katılıyorum.Falın her cinsinde aslolan hissiyattır.Yıllardır kahve falı bakarım ama bir kere bile şekillere göre yorumda bulunmadım hep içimdeki sese kulak verdim ve onun söylediklerini fala baktığım kişiye anlattım :)

awra

Banlı Kullanıcı
Kahve ya da başka şeyler sadece bir araç... önemli olan hisler...insanda bilmek istediği herşey mevcut önemli olan o kapıları aralamak.. ama sevgiyle saygıyla...

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
kahve falının kitabı olmaz hissederek yaşamak gerek

Aral

Banlı Kullanıcı
Bende çok isterdim fal bakabilmeyi hislerime güveniyorum aslında.Umarım birgün bende bakabilirim
hislerine güveniyorsan,fincana bakıp yorumlamaya çalışmak bazı kapıları çalar.ve bir gün açılır..
ama yormların sadece hislerinle olsun..arkadaşların dediği gibi kitap sözlükle olmaz..:)

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
kahve falı geçmiş ve gelecekte atacagımız adımlar hakkında önemli ipucları verebilir.kahve falı bakmak isteyenler için aktarıyorum öncelikle kahve falı ve bu türlü fal yorumlarını ögrenmek için ilk önce iyi bir gözlemci olmak gerek canlı hayatı tanımak şekillerden biçim cıkara bilmek şart.
ilk önce kendinize şöyle köpüklü bir kahve yapın sonra sizi kimsenin rahatsız etmeyecegini düşündügünüz kendinizi rahat hissedeceginiz bir odaya geciniz.kahvenizi içtikten sonra fincanınızı kendinize dogru çevirin.soğuması için beklemeye başlayın eyer benim acelem var hemen bakmalıyım diyosanız üzerine varsa yüzügünüzü bıraka bilirsiniz malum metaller soguklugu ifade eder.kahvenizin hazır oldugundan eminseniz bir iki dakika daha bekleyin derim size tabiki kendi zihin ihtiyacınız için
kahveyi unutun dileginizi unutun beyninizi karıstıran devamlı tekrar sorularınızı unutun
sadece rahatladıgınızı düşünün ve fincanınızı acın kahvenin yogun telvelerin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin yada cok az kahve koymuşum diye üzülmeyin öncelikle fincanınızın ortasına bakın böylelikle karısık olan duygularınız baktıgınız tek noktaya odaklaşacaktır.hiçbir anlam veremiyosanız gözlerinizi kapayıp derin bir nefesden sonra tekrar bakmayı deneyin kendinizi zorlamadan şekillerin size neyi ifade etdigini düşünün
hemen vazgeçmeyin ilk şekil sizin hayal gücünüzü ortaya cıkaracaktır ve sonrası yine yeni deneyimlerle devam edecektir tabiki

ve bir not düşmek istiyorum bu arada fincanınızı ve tabagınızı yıkadıktan sonra fincanınızı kapalı bir şekilde bırakmayınız

peril

Kayıtlı Üye
ben kahve falını bakanların kendileri ve 1. derece akraba yane anne baba kardeş gibi hata dayı amca teyze hala gibi yakın akrabalara bakılmadıgını bakmaya kalkanların falcılık yetenegini yitirdigini duymuştum ne kadar dogrudur bilemiyorum ama hep öyle söylüyor hatta nazan abla kardeşine fal bakmaya kalktıgından beri kahve falı bakamadıgını söylüyordu :D

Aral

Banlı Kullanıcı
ben kahve falını bakanların kendileri ve 1. derece akraba yane anne baba kardeş gibi hata dayı amca teyze hala gibi yakın akrabalara bakılmadıgını bakmaya kalkanların falcılık yetenegini yitirdigini duymuştum ne kadar dogrudur bilemiyorum ama hep öyle söylüyor hatta nazan abla kardeşine fal bakmaya kalktıgından beri kahve falı bakamadıgını söylüyordu :D
bunun bir geçerliliği yok..fakat kişi bu tür şartlanmaya yada tereddütlere kapılırsa zaten ruhen bakmaya hazır olmaz..msl ben eşime gayet rahat bakıyorum..hatta sık olmamakla beraber arasıra kendimede kapatırım fincanı:)
asagnat güzel tarif etmiş..eline sağlık.ilaveten bincanın sadece bir tarafından içilmeli.bakıma başlamadan konsantre için fincanın ortasına odaklanılabilir ama bakıma saatin tesr istikametinden balıkmalı..
dip nota ilaveten kapalı yada açık bilmiyorum ama şahit olduğun kirli kesinlile bırakılmamalı..bakım bitince hemen yıkanmalı..

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
teşekkürler kapalı olmamasındaki maksat kısmetin kapanmaması için ama ne güzel kendi falınıza baka biliyorsunuz ben şahsen kendi falıma bakamıyorum sanırım hisler carpısıyo ayrıca ailemden de kimseye bakamıyorum kötü birseyler hissederim diye bunu yaşamıstım tabi herkezin bir yogurt yiyişi var bu konuda dogru veya yanlış diyemem

Aral

Banlı Kullanıcı
teşekkürler kapalı olmamasındaki maksat kısmetin kapanmaması için ama ne güzel kendi falınıza baka biliyorsunuz ben şahsen kendi falıma bakamıyorum sanırım hisler carpısıyo ayrıca ailemden de kimseye bakamıyorum kötü birseyler hissederim diye bunu yaşamıstım tabi herkezin bir yogurt yiyişi var bu konuda dogru veya yanlış diyemem
ben sadece çocuklara bakmıyorum..bilmiyorum neden ama kendimi iyi hissetmiyorum.içimden gelmiyo çocuklara bakmak..birde fincanları yıkamadan sabahlamak konusunda yaşanmış bir tecrübemde var..gece geç saatte bakmıştım,yatılı misfirdim.onlarda yıkamadan koymuşlar .o geceyi yaşayanlar unutmaz sanırım..
birde şu söylenti vardı.onuda yaşadım..eğer uzun zaman bakıma araverirsen iyisıhhatte olsunlar geliyormuş..yani rahatsız ediliyorsunuz..bunuda yaşadım ve gerçekliğine inandım..ama bu rahatsızlık sürekli değil..sanki sizi tartıyorlar,sınıyorlar..ben korkmadım.direndim ve üstesinden geldim..bi dahada gelen giden olmadı:)