lanetleme(seytan majileri)

peril

Kayıtlı Üye
Birini lanetlemenin yollarından birisi "Cadılar Kolyesi" uygulamasıdır. Bunun için bir ip al ve ipe düğüm at. Konsantre olup her attığın düğümde kurbanın başına gelecek laneti gözlerin önüne getir ve formülü her düğümde oku : "Yalvarıyorum sana "SATAN" bu laneti duy ! Bana, .............( kurbanın adı ) ' nın laneti için güç ver, seni lanetliyorum, seni yok ediyorum ................. ( kurbanın adı ).Hayatını lanetliyorum senliğini yok ediyorum. "SATAN" gücü ile seni ve varlığını lanetliyorum ve seni en derin cehenneme esir ediyorum! Korkunç acıların içine düş. "SATAN" dinle beni, dünya onu boğsun çünkü güçleri bende.Ates ona işkence yapsın çünkü büyüsü bende. Ve ne hava ona acısın, nede su onu serinletsin sadece dayanılmaz acı. Lanetimin gücü sonsuza kadar üstünde olsun ve tanrı onu ne duysun nede yardım etsin. Lant peşinde olsun sonsuza kadar.
En iyisi "Cadılar Kolyesi" ni kurbanın yakınında bir yerde saklamak.

alıntıdıR

samir_22

Kayıtlı Üye
Bu şey büyük bir küfürdür.Çünkü Allah'ın lanetlediği âsi Şeytandan bir şey dilemek küfürdür ve bunu yapanda KÂFİR dir.

peril

Kayıtlı Üye
allah seytanı lanetlememiştiR :D allah kimseyi lanetlemez biliosun zaten sende:D

Karabey

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar yanlış bilinen bir gerçek var aslında, Allah'ın yarattığı melekler ve varlıklar gibi Allah tarafından şeytana verilmiş bir görev vardır.Şeytanın görevi nefsine hakim olmayan insanları Allah yolundan çevirmektir.Allah'ın izni olmadan nasıl hiçbirşey gerçekleşmiyorsa, şeytanda Allah'ın izni olmadan hiçkimsenin nefsiyle oynayamaz ve bilindiği gibi şeytan Allah tarafından yaratılmıştır ve bu çarkta görevini yerine getiren bir dişli konumundadır.Allah şeytanı yaratırken onun kendisine isyan edeceğini biliyordu ve şeytana bir rol biçildi, O da melekler, bizler gibi sadece bir sistemin parçasıdır, lanetli değildir.

peril

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yanlış bilinen bir gerçek var aslında, Allah'ın yarattığı melekler ve varlıklar gibi Allah tarafından şeytana verilmiş bir görev vardır.Şeytanın görevi nefsine hakim olmayan insanları Allah yolundan çevirmektir.Allah'ın izni olmadan nasıl hiçbirşey gerçekleşmiyorsa, şeytanda Allah'ın izni olmadan hiçkimsenin nefsiyle oynayamaz ve bilindiği gibi şeytan Allah tarafından yaratılmıştır ve bu çarkta görevini yerine getiren bir dişli konumundadır.Allah şeytanı yaratırken onun kendisine isyan edeceğini biliyordu ve şeytana bir rol biçildi, O da melekler, bizler gibi sadece bir sistemin parçasıdır, lanetli değildir.

bizleR melek degil insanız ve allah seytandan insan ogluna secde etmesini istedi fakat seytan ben ateşten yaratıldım diyerek karsı cıktı o yüzden de allah tarafından görevlendirilmedi :D allahın huzurundan kovuldu ve bir iddda basladı insan oglunun nefsine yenik düşmesini saqlayacak ve insan oglunu kendine cekecekti bu süre kıyamete kadar olan bi süre istedi allahtan:D yanlış bilqi vermiyelim görev fln diyerek bunu herkes bilir ztn ama neyse

Karabey

Banlı Kullanıcı
Peki güzel kardeşim sana bir şey sormak istiyorum.Cinde olsa, şeytanda olsa, insanda olsa Allah yaratmadığı bir canlının, enerjinin bile secdemi edeceğini, isyan mı edeceğini biliyor dimi ? Peki o zaman şeytanın insanlara secde etmeyeceğini bildiği halde, Allah'ın şeytanın kendisine karşı geleceğini bildiği halde neden yarattı o zaman ? Bir film düşünelim; içinde suçlu olmasa ismi polisiye filmde olmazdı dimi ? Ve şunuda eklemek istiyorum, Allah izin verdi ki şeytan bir iddaa içine girdi, bende onu anlatmak istiyorum, buna Allah izin verdi, yoksa bırak Allah'la iddaaya girmeyi onun gücü karşısında yok olur giderdi.

rüzgar

Banlı Kullanıcı
bu devirde şeytanmı kaldı arkadaş ancak şeytanlaşmış varlıklar şeytan bile onlardan kaçıyor nerde o eski şeytanlar :D önceden köy yerlerinde ıssız yerlerde görünüyordu kendine hayrı olmayan şeytan hiç bir adem ogluna yardım etmez kendini bilende kendinden zayıf birinden yardım dilemez.insan kendini bilirse meleklerden üstündür diyor yaradan.

Satarius

Kayıtlı Üye
İş
student
bizleR melek degil insanız ve allah seytandan insan ogluna secde etmesini istedi fakat seytan ben ateşten yaratıldım diyerek karsı cıktı o yüzden de allah tarafından görevlendirilmedi :D allahın huzurundan kovuldu ve bir iddda basladı insan oglunun nefsine yenik düşmesini saqlayacak ve insan oglunu kendine cekecekti bu süre kıyamete kadar olan bi süre istedi allahtan:D yanlış bilqi vermiyelim görev fln diyerek bunu herkes bilir ztn ama neyse
bir inanışa göre şeytanın insana secde etmemesi,tanrıya duyduğu saygı kaynaklıymış.sadece tanrıya secde edilir diyerek insanların önünde eğilmemiş..ve melekler arasında en güçlüsü olan şeytana allah en zor görevi vermiş..onun ellerini bağlayıp bir nehire atmış ve arkasından "sakın ıslanma" demiş.
sirali cumleler halinde ifade etmem gerekecekse soyledir:

1. tum dinlerde ve inanislarda tanri veya allah dedigimiz varlik, her seyin yaraticisi, ilk nedeni ve cikis noktasidir.
2. genellesmis inanisa gore yaraticinin yarattiklariyla ilgisi yoktur yapisal olarak; ancak tum diger varliklarin yaratici tarafindan yaratildiklarini soyluyorsak, o zaman yarattiklarini kendinden yaratmasi gerekir. {kendisiyle ayni yapidan yani} eger yaratmak icin bir arac kullandigi one surulurse, aracin yapisinin ne oldugu sorusu sorulmalidir. yeterince derine inildiginde tum yapilarin tanrinin imzasini tasidigini gosterir. tanri, ilk kez bir seyi yaratirken sadece kendisini kullanmistir. cunku yaratmadan once ondan baska bir sey yoktur.
3. yukaridaki maddeden yola cikarak tum kotuluklerin babasi diye nitelendirilen seytanin, tanri tarafindan yaratildigi fikri daha bir anlam kazanir.
4. hatta kotulugun de.
5. kaldi ki benim icin kazanda kaynatilmak kotu bir sey ise ve beni kaynatacak olan varlik tanri ise, tanrinin, icinde hem iyiyi hem kotuyu tasidigi ortaya cikar.
6. kisaca seytan kotuyu ifade etmek ve tanrinin sadece iyiligi tasidigini desteklemek icin vardir.
7. tanri ise soylendigi gibi her seyin mutlak sahibi ise tum iyiliklerle ayni anda tum kotuluklerin de sahibi olacaktir.
8. bu yuzden ne tanri ne de seytan; ne tamamen iyi, ne tamamen kotudur.
9. hem sizler yerin birkac kilometre altinda, lav cukurlarindan birinin icinde yasayan, hucresini pentagram sekilli bayrakla donatmis, kipkirmizi gozlu, uc metre boyunda, yaninda yabasiyla bir tahtin uzerinde oturup sabah aksam kedi yiyen ve uzayin diger kosesindeki imparatorlugundaki tahtinda oturup cennete ve cehenneme gonderecegi adamlarin listesini cikaran tanriya (gercekten tanri oyle bir sey mi?) savas acma planlari yapan ve ordusunu biz insanlardan olusturmanin hayaliyle yanip tutusan bir seytana inanmiyorsunuz. oyle degil mi?
10. ben pek inanmiyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki güzel kardeşim sana bir şey sormak istiyorum.Cinde olsa, şeytanda olsa, insanda olsa Allah yaratmadığı bir canlının, enerjinin bile secdemi edeceğini, isyan mı edeceğini biliyor dimi ? Peki o zaman şeytanın insanlara secde etmeyeceğini bildiği halde, Allah'ın şeytanın kendisine karşı geleceğini bildiği halde neden yarattı o zaman ? Bir film düşünelim; içinde suçlu olmasa ismi polisiye filmde olmazdı dimi ? Ve şunuda eklemek istiyorum, Allah izin verdi ki şeytan bir iddaa içine girdi, bende onu anlatmak istiyorum, buna Allah izin verdi, yoksa bırak Allah'la iddaaya girmeyi onun gücü karşısında yok olur giderdi.
Öncelikle yanlış anlamayın beni baştan belirteyim,hakikaten meraktan bir soru.Daha doğrusu ortaya şöyle bir soru yöneltmek istedim.Doğru söylüyorsun Karabey herşey onun bilmesi dahilinde ve isteğiyle olur.Peki biz kulların ne seçim yapacağını da gördü bizi yaratmadan önce.Cennet ve cehennemin kimle ne kadar dolacağını da gördü cennet ve cehennemi yaratmadan önce.Peki neden?Neden bütün bunlar?Yaratıcı olmadığımız için bilemiyoruz.Düşünün herşeyin sonucu bilmek ve o sonucu oluşturan öğelerin sonucu bilmemesi.Acaba herşey bu sonucu oluşturan ögeler adına mı kuruldu,çizildi ve oynanıyor?Çok karmaşık,mantık ve akıl zorlayıcı birşey bu benim için.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
ee bunu da düşünmem lazım. ya yormasanıza küçük kafamı, yarın pzt daha şifa çalışmam var benim..

E

ERBEHILM

Satarius soyledigin bazı şeyler katılmakla birlikte bazı fikirlerine katılmıyorum.Soylediklerinden katıldıgım nokta şu:İslam inancında hayır ve şerrin Allah'tan geldigi inancı var.Kotu olaylar da Allah'ın takdiriyledir.Bu nedenle kotuluk denilem olguların 1. nedenide Allah'ın onları dilemesi takdir etmesidir.Bu kotu olayları sınav olarakta nitelendirebiliriz veya Cennet'in bedeli olarakta dusunebiliriz.Ama kaynağı Allah'tır.
Katılmadıgım nokta ise şu:Allah'ın gücü her şeye yeteceğinden bir varlık yaratırken başka bir maddeden yararlanmak zorunda değildir.Yani sadece kendi dilemesiyle yoktanda bir varlık yaratabilir.Kendisinden bir parça olarak yaratmak zorunda değil yani.Butun varlıklar yaratan tarafından yaratıldıgı için yaratıcıları birdir fakat yaratıcı diledigi sekilde onları yaratabilir.Aklımda olanları mumkun oldugunca acıklamaya calıstım ama anlasılamazsa tekrar dusunup,yine acıklamaya calısırım

Satarius

Kayıtlı Üye
İş
student
bir de söyle birsey var.. bakarsaniz..
seytan: allah' ın oyuna getirdiği iki yaratıktan biri. diğeri de insandır. şöyle ki: allah kutsal kitabında bize diyor ki bizi bu dünyada sınamak ve öbür dünyada ödüllendirmek yahut cezalandırmak için yarattı. yani herşey en başından belliydi. yani sınav gereği insanı birilerinin kötülüğe sevkedeceği de belliydi. ama allah şeytan' a doğrudan "senin görevin insanları kötülüğe sevketmek" demedi de adem' e secde edilmesi tezgahını tertipledi. adem'e secde etmeyen şeytan suçlu pozisyonuna düştü. öte yandan adem ve havva' ya söylenen onların sınanacağı değil, cennette yaşıyacaklarıydı. allah onları cennetten kovmak ve sınavı ortaya koyabilmek için de yasak elma tezgahını tertipledi. böylece hem insanı ve şeytanı birbirine düşürmüş, hem bu yüzden ikisini de suçlu ilan etmiş oldu. pekiyi neden onları suçlu durumuna düşürdü? çünkü sadece onları yaratmış olmanın kendisini otoriter kılmadığı apaçık ortadaydı. onların üzerinde otorite iddia edebilmesi için kendisinin haklı olması, kendisinin haklılık iddia edebilmesi için ise bir şekilde onların suçlu bulunmaları gerekiyordu. allah' ın gerçek dünyada "egemen güçler"e denk düştüğünü ifade edersek, çevirdiği katakullilerin nedeni de açıkça görülebilir.
not:ben buraya bilgimi sunarim isteyen gülmekten katilir, isteyen içten katilir.

E

ERBEHILM

Ben Allah'ın gerek seytanı gerekse insanı katakülleye getirdiğini sanmıyorum.Soyleki seytana ozgur irade verildiginden ve nefside oldugunda seçimi kendisi yapmıstı.Birde sizin belirttiğiniz gibi şeytanın Allah'a duyduğu saygı nedeniyle insana secde etmediğini sanmıyorum.Çünkü kutsal kitapta belirtildigi uzere Allah'a apaçık şekilde ben insanda üstünüm onun için senin yarattığına secde etmem diyerek asi oldu.Yani Allah ona seçim hakkı sundu fakat şeytan nefsine yenildi.Aynı şekilde dunya hayatını bir sınav yeri olarak düşünürsek bu sınavda kazananlarda olacaktır ve kaybedenler de olacaktır.Ama gidilecek yer tıpkı şeytanda oldugu gibi insanda da özgür iradesiyle seçilecektir.Dunyanın kuralları basit.Yapmamız gerekenler ve yapmamamız gereken önceden bize bildirilmiş.Biz bunlardan yapmamamız gerekenleri yaparsak yaratılan cehennemi sorgulama hakkına sahip olur muyuz bunu bilemiyorum.

Satarius

Kayıtlı Üye
İş
student
isteyen istedigi seye inanmakta özgürdür.cünkü dedigim hersey forumun alakasini bozabilitesi varmis diye seyler geliyor bilinmeyen gücler tarafindan. o yüzden tartismamak istiyorum. arti konu: lanetleme. dikkatinizi cekerim.

E

ERBEHILM

ya yok oyle bir amacım ama rahatsızlık yaratmıssa ve siz isterseniz yazdıklarımıda silebilirim.Tabi konu baska yerlere de tasınmıs olabilir dogrudur.Amacım sadece fikrimi ifade etmekti yoksa sizin inancınızada fikirlerinizede karısmaya ne niyetim nede hakkımın oldugunu dusunuyorum.Maksadım sizinle tartısma yaratmakta değil.Tekrar belirtiyorum kusra bakmayın.

circe

Kayıtlı Üye
ilginç bi diyalog...böyle bi sitede bu tarz konuşmalar ilginç geliyor bana.sonuçta büyü yapmak da islamiyete göre günah değil mi?peki bu kadar büyü tarifi verilen bi sitede neden bulunuyor bazı arkadaşlar.güzel paylaşım bence isteyen uygular istemeyen uygulamaz.

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Lanetleme büyüsü şeytana yakışır tabi ki. Şeytanın işi bu zaten, kötülük, performans kriteri de muhtemelen yaptığı kötülük miktarı, kötülüğün boyutu. Lanetlenmek istenen kötü ise şeytan ne yapar bilmem, kötü kötü ye dokunmaz herhalde. Kötülüğü cezalandırmak şeytan ın işi değil bence, diyelim ki kendisinden istediği için yaptı farzedelim o zaman lanetlenmeyi isteyene iyilik mi yapmış olacak?, iyilik şeytanın işi değil, şeytana yakışmaz bu, dönecek eninde sonunda ona da daha büyük bir kötülük yapacak. Şeytan belki kendisine tapanları koruyacaktır ama bu da onun ruhuna uymaz, işi bittiğinde veya o kişilerin görevleri bittiğinde şeytan, şeytanlığını yapacaktır yine. Şeytan ın görevi bu zaten. Şeytan dan medet umanlar dönüşü olmayan ateşle oynyorlar. Kötülüğün temsilcisi iyilik yapabilir mi?

külkedisi

Kayıtlı Üye
arkadaşlar,insanları lanetlemek biz kullara düşmez,ama hakikaten canımızı yakan bizi üzen bir şey oldugununda allaha havale etmek,en dogrusu çünki her şeyin tek kararını yüce allahımız veriyor,birde kötülük yapan mutlaka cezasını buluyor,mutlaka buluyor,buna inanın.