Fazla Sayida Zikir Cekmek

codzombi

Kayıtlı Üye
Bir sorum olucaktı bilenlere
birisi sırf Allah rızası için zikir çekiyorsa ne olur ?
yorumlarda görüyorum hadimler geldi sinirliydi fln
şu durumda sırf Allahın rızasını ummak için zikir çekilincede olurmu bunlar ?

olmayan şeyler tezahur edebilir paranormal aktiviteler , trans halleri , çoğu şey yaşanabilir ben bu duruma dikkat ettiğim için temkinliyim, yapacağım çalışmayı koşullara göre yapıyorum, ben garip şeyler yaşadım biraz korkuyor insan . allah rızası için çek çek de nereye kadar ne yaşadıklarını dikkat ettiysen yazmıyorlar , kaynaklara bak hadim davetleri dışında şu zikiri çkersen ne yaşayacağını söylemiyor bu uygulamanın sonucu ile ne olacağını inandığın müddetçe gerçekleşeceğini söylüyor. dikkat etmek lazım yusuf yusuf olursunuz diyeyim ben size.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
olmayan şeyler tezahur edebilir paranormal aktiviteler , trans halleri , çoğu şey yaşanabilir ben bu duruma dikkat ettiğim için temkinliyim, yapacağım çalışmayı koşullara göre yapıyorum, ben garip şeyler yaşadım biraz korkuyor insan . allah rızası için çek çek de nereye kadar ne yaşadıklarını dikkat ettiysen yazmıyorlar , kaynaklara bak hadim davetleri dışında şu zikiri çkersen ne yaşayacağını söylemiyor bu uygulamanın sonucu ile ne olacağını inandığın müddetçe gerçekleşeceğini söylüyor. dikkat etmek lazım yusuf yusuf olursunuz diyeyim ben size.

Şunu düşünerek bu soruyu sormuştum
bu konulardan hiç haber olmayan birisi Kuran okurken " Allahı zikredin " ayetini okudu bu ayetlede amel etmek için oturdu gece içinden gelen bir esmayı zikretmeye başladı bu tür kişilerin durumu ne olur acaba ?

Birde şöyle birşey olabilirmi diye düşünüyorum
başka varlıkları bize getiren şey düşüncelerimizmi aslında ?
mesela zikir çeken hadim davet etmek niyetiyle çektiği zaman o hadmi getiren birazda bu kişinin niyeti mi ?
şu durumda bu hadim davetinden haberi olmayanda böyle bir düşüncesi niyeti olmadığı için hadim gelmiyor sadece sevap kazanmak niyetinde olduğu için sevap kazanmaklamı kalıyor yoksa hiç beklemediği olaylarla karşılaşıyormu niyetinde olmamasına rağmen

codzombi

Kayıtlı Üye
Şunu düşünerek bu soruyu sormuştum
bu konulardan hiç haber olmayan birisi Kuran okurken " Allahı zikredin " ayetini okudu bu ayetlede amel etmek için oturdu gece içinden gelen bir esmayı zikretmeye başladı bu tür kişilerin durumu ne olur acaba ?

Birde şöyle birşey olabilirmi diye düşünüyorum
başka varlıkları bize getiren şey düşüncelerimizmi aslında ?
mesela zikir çeken hadim davet etmek niyetiyle çektiği zaman o hadmi getiren birazda bu kişinin niyeti mi ?
şu durumda bu hadim davetinden haberi olmayanda böyle bir düşüncesi niyeti olmadığı için hadim gelmiyor sadece sevap kazanmak niyetinde olduğu için sevap kazanmaklamı kalıyor yoksa hiç beklemediği olaylarla karşılaşıyormu niyetinde olmamasına rağmen

bize varlıkları getiren şey enerji,usul,niyet

ben deneyimlerime göre konuşuyorum , ben bir niyet için çektim gerçekleşti , fakat beraberinde başka şeyler de yaşayarak öğrendim. dediğin şey niyetle ilgisi de var niyetle ilgisi olmadıgı kadar yayılan enerjiyle alakası da var. yazdığım gibi beklemediğim olaylarla karşılaştım ben . bilinçliydim ama ne yaşanılacağını yazmamışlardı nerden bileyim böyle şeyler olucak . kişisel deneyimler farklı olabilir benim durumumu yaşamayan vardır belki , ya da ben mi yalnış yaptım bilmiyorum. sevap olayı saçma biraz :)) kimse sevabına , sevabına göre bi ayet çekilir mi yav. iyilik mi yapıyorsun ? yok bir şey yapmıyorsun.. muhiddinin dediği bi laf var "Melekler, insanın bedeninde, organlarında ve kabiliyetlerinde gizlenmiş olan güçlerdir." bu lafa benzer lafı aleister crowley de söyledi , 72 demon insanın beyninin bölümlerini oluşturuyor başka majisyenlerde benzer görüşe sahipler .. beklemediği olaylarla karşılaşması yüksek muhtemel , yukarıda yazdığım gibi ne yaşanılacağı yazılmamış kaynaklarda hadim davetleri dışında zikirlerde..

yare-i yarim

Moderator
İş
bize varlıkları getiren şey enerji,usul,niyet

ben deneyimlerime göre konuşuyorum , ben bir niyet için çektim gerçekleşti , fakat beraberinde başka şeyler de yaşayarak öğrendim. dediğin şey niyetle ilgisi de var niyetle ilgisi olmadıgı kadar yayılan enerjiyle alakası da var. yazdığım gibi beklemediğim olaylarla karşılaştım ben . bilinçliydim ama ne yaşanılacağını yazmamışlardı nerden bileyim böyle şeyler olucak . kişisel deneyimler farklı olabilir benim durumumu yaşamayan vardır belki , ya da ben mi yalnış yaptım bilmiyorum. sevap olayı saçma biraz :)) kimse sevabına , sevabına göre bi ayet çekilir mi yav. iyilik mi yapıyorsun ? yok bir şey yapmıyorsun.. muhiddinin dediği bi laf var "Melekler, insanın bedeninde, organlarında ve kabiliyetlerinde gizlenmiş olan güçlerdir." bu lafa benzer lafı aleister crowley de söyledi , 72 demon insanın beyninin bölümlerini oluşturuyor başka majisyenlerde benzer görüşe sahipler .. beklemediği olaylarla karşılaşması yüksek muhtemel , yukarıda yazdığım gibi ne yaşanılacağı yazılmamış kaynaklarda hadim davetleri dışında zikirlerde..

Sevabına ayet çekilirmi derken şöyle
yaradan kitabında emretmiş beni zikredin diye bir kişide bu emre uymak için zikir çekebilir bunun nesi saçma ki :) havvas uygulamalarında zikirler birşeye erişmek için çekilebilir ama bunun birde sadece yaradanına itaat etmek için zikir edenide vardır ben bu tür kişilerin durumunu sordum ama pek anlatamadım sanırım :)

O halde siz beni zikredin ki ben de sizi zikredeyim. Bana şükredin, nankörlük etmeyin. (Bakara 152)

“Ey inananlar! Allah´ı çokça zikredin.Ve O´nu sabah-akşam tesbih edin.” (Ahzab Suresi 41-42)

codzombi

Kayıtlı Üye
Sevabına ayet çekilirmi derken şöyle
yaradan kitabında emretmiş beni zikredin diye bir kişide bu emre uymak için zikir çekebilir bunun nesi saçma ki :) havvas uygulamalarında zikirler birşeye erişmek için çekilebilir ama bunun birde sadece yaradanına itaat etmek için zikir edenide vardır ben bu tür kişilerin durumunu sordum ama pek anlatamadım sanırım :)

O halde siz beni zikredin ki ben de sizi zikredeyim. Bana şükredin, nankörlük etmeyin. (Bakara 152)

“Ey inananlar! Allah´ı çokça zikredin.Ve O´nu sabah-akşam tesbih edin.” (Ahzab Suresi 41-42)

Ha o şekilde direk beni zikredin derken manalı bir anlatım olduğunu seziyorum. manalı bir şey vardır muhakkak , demek istediği bu kelimeleri zikredin yararını görürsünüz şeklinde olabilir. yararı şudur farkındalık halleri yaşamak gibi . farkındalığı yükseltmek, beynin bölümlerini açmak gibi

Farkındalık yükseldikçe zaten kişi evreni tanımaya öğrenmeye başlar , kendini bilen rabbini de bilir cümlesiyle daha iyi anlaşılır sanırım dediğin şey ..

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Ne alakası var ben şeyh veya bi insan yerine zikir çekerek allahı kendime hoca etmek isterim.
Hz hızır a.s veya şeytanın hocası kimde?
Hiçkimse.
Ama şeytan melekler kadar zikir çektiği için allah onu meleklerin katına çıkartmadımı?
Alakası yok hocasızda zikir çekersin ve haram değildir.
Haram helal hakkında kesin hüküm vermek size düşmez.

aşk1

Banlı Kullanıcı
bende zikir çekmeyi seven bir insanım. zikir çekmek bana göre en kolay ve basit şey. zamanını sayısını her şeyini kendince ayarlayabiliyorsun. öncelikle önyargılı yaklaşmak istemiyorum konuya ama ne kadar çok zikir çektiysem de ben olumsuz bir durumla karşılaşmadım. açıkcası böyle kötü bir şeyle de karşılacağımı da hiç düşünmedim. çünkü ben Allah'ı zikrediyorum. neden bunun bana kötü sonuçlar yaşatacağını düşüneyim ki? yaşatırsa bir gün gelirim bu konuya yaşadıklarımı siiznle paylaşırım ama yaşayacağımı düşünmüyorum zikirle çok alakalı olan biri olduğum için hep düşünemiyorum. çok uzun süredir çok zikir çekmek ve gittikçe sayısını artırmış olmam bile hatta şu sayılardan sonrası tehlikeli dense de onları bile yapıp hiçbir kötü bir şey yaşamamış biri olarak açıkcası burdan şu sonuca gidiyorum zikir çekmek kötü sonuçlar doğurur değil de zikir çekmeyi nasıl yaptığına bağlı iyi ya da kötü sonuçlar alırsını demek daha doğru.

kötü şeyler yaşayanlar neden bize niyetlerini buraya yazmıyorlar? belki niyetleri kötü bir niyetti ve Allah kulunu benim ismimi kötü bir niyet için kullandın diye cezalandırmış olabilir. biz insanlar niyetlerimizin bazen iyi mi ya da kötü mü olduğunu bilemeyiz.

oyüzden öncellikle NİYETİNİZE dikkat edin.

sonra zikrin sade bir şekilde çekilmediği var. birçok şey yapılıp ve bu yapılan şeyin içine zikirler de dahil edilebiliyor. yani işte namaz kılmak bazı duaları okumak sonra zikir çekmek gibi. sen bunları yaparken okuduğun şeylerin yaptığın bütün her şeyin anlamını anlamalı bilmelisin. bizim insanımız herhangi bir yerde gördüğü uygulamayı alıp uygulamaya çalışıyor. hiç demiyor bunlar türkçe meali nedir ne değildir diye. ve belkide farkında olmadan kötü bir uygulamayı yapıyor ama içinde zikirler geçtiği için o sanıyor ki bu uygulama iyi bir uygulama. kötü(tehlikeli) bir uygulama sonucunda da karşılaşması gereken kötü sonuçlarla ister istemez karşılaşıyor. sonra da zikirler kötü şeyler yaşatıyor sanıyor bence insanlar.

Niyetiniz sonrasında zikirlerle yapacağınız uygulamanın içeriğini biliniz. içeriğinde kötü sonuçlar doğuracak şeyler var mı yok mu diye bakın.

sorun yaşayan arkadaşlar neden niyetlerini ve yaptıkları uygulamayı komple bizimle paylaşmıyorlar. neden zikir çektim kötü şeyler yaşadım diye bırakıyorlar. özel değilse niyetinizi uygulamanızı paylaşın bizle.

birçok etken vardır kötü şeyler yaşamasında. mesela kişinin ruh sağlığı sonra zikirler pis bi halde çekmek doğru değildir gibi. aklımıza gelecek çok şey var. ama en iyisi bu kötü durumları yaşayanlar gelip yaşadıklarını komple bizimle eksiksiz paylaşın bakalım zikirlerden dolayı sizden dolayı mı anlayalım.

ama ben şunu hep savunacam zikirler ayetler vs bunlar insana zarar vermez ama insan bunları kötü niyetle yapar veya kötü bir uygulamaya dahil ederse tabi ki zarar görür!

gerçekten zikirler inanılmaz faydalı etkileyici güzellikte şeyler lütfen zikir çekmeye devam edin zikirlerden korkmayın.

dediğim gibi ben sürekli çok sayıda zikir çekiyorum ama herhangi bir ufacık bile zararını görmedim. ve zikirde sayı olmayacağı gibi kısıtlama da getirelemez. ki bu konuyu okuyup korkup zikir çekmekten uzaklaşmak isteyenler olucaktır. çünkü esmalar çok ağır bir şekilde itham edilmektedir. ve sanki yüzlerce kişinin üzerinde denenmiş ve çok sayıda zikir çekince kötü sonuçlar yaşandığı tespit edilmiş gibi bir şey konuluyor. bunları ben çok yanlış buluyorum. ve bunun hesabı sorulur. hesabı sorulunca da hesap nasıl verilir bilmiyorum. oyüzden sırf kötü şeyler yaşadınız diye de kesin budur demeyin. çok fazla korkup çok fazla etkilenip konudan zikir çekmekten korkanlar olucak. bunlara sebep olmak bile bence bir kötülük yapmaktır. belki diyorsunuzdur ben kötü şeyler yaşadım kimse yaşamasın diye ama belki benim gibi kötü şeyler yaşamayacak nerden biliyorsunuz.

ayrıca birde niyetsiz zikir çekiminden bahsedilmiş neymiş bir şey istenmeden zikir çekmek zararlıymış :D yahu zikir Allah rızası için yapılan şeydir yani boş yere yapılan şey değildir. kul o an niyetsiz yapmasıyla boş bir şey yapmıyor onun rızası için yapıyor. bırakalım da Allah'ın rızası için yapsın insanlar.

yare-i yarim

Moderator
İş
bende zikir çekmeyi seven bir insanım. zikir çekmek bana göre en kolay ve basit şey. zamanını sayısını her şeyini kendince ayarlayabiliyorsun. öncelikle önyargılı yaklaşmak istemiyorum konuya ama ne kadar çok zikir çektiysem de ben olumsuz bir durumla karşılaşmadım. açıkcası böyle kötü bir şeyle de karşılacağımı da hiç düşünmedim. çünkü ben Allah'ı zikrediyorum. neden bunun bana kötü sonuçlar yaşatacağını düşüneyim ki? yaşatırsa bir gün gelirim bu konuya yaşadıklarımı siiznle paylaşırım ama yaşayacağımı düşünmüyorum zikirle çok alakalı olan biri olduğum için hep düşünemiyorum. çok uzun süredir çok zikir çekmek ve gittikçe sayısını artırmış olmam bile hatta şu sayılardan sonrası tehlikeli dense de onları bile yapıp hiçbir kötü bir şey yaşamamış biri olarak açıkcası burdan şu sonuca gidiyorum zikir çekmek kötü sonuçlar doğurur değil de zikir çekmeyi nasıl yaptığına bağlı iyi ya da kötü sonuçlar alırsını demek daha doğru.

kötü şeyler yaşayanlar neden bize niyetlerini buraya yazmıyorlar? belki niyetleri kötü bir niyetti ve Allah kulunu benim ismimi kötü bir niyet için kullandın diye cezalandırmış olabilir. biz insanlar niyetlerimizin bazen iyi mi ya da kötü mü olduğunu bilemeyiz.

oyüzden öncellikle NİYETİNİZE dikkat edin.

sonra zikrin sade bir şekilde çekilmediği var. birçok şey yapılıp ve bu yapılan şeyin içine zikirler de dahil edilebiliyor. yani işte namaz kılmak bazı duaları okumak sonra zikir çekmek gibi. sen bunları yaparken okuduğun şeylerin yaptığın bütün her şeyin anlamını anlamalı bilmelisin. bizim insanımız herhangi bir yerde gördüğü uygulamayı alıp uygulamaya çalışıyor. hiç demiyor bunlar türkçe meali nedir ne değildir diye. ve belkide farkında olmadan kötü bir uygulamayı yapıyor ama içinde zikirler geçtiği için o sanıyor ki bu uygulama iyi bir uygulama. kötü(tehlikeli) bir uygulama sonucunda da karşılaşması gereken kötü sonuçlarla ister istemez karşılaşıyor. sonra da zikirler kötü şeyler yaşatıyor sanıyor bence insanlar.

Niyetiniz sonrasında zikirlerle yapacağınız uygulamanın içeriğini biliniz. içeriğinde kötü sonuçlar doğuracak şeyler var mı yok mu diye bakın.

sorun yaşayan arkadaşlar neden niyetlerini ve yaptıkları uygulamayı komple bizimle paylaşmıyorlar. neden zikir çektim kötü şeyler yaşadım diye bırakıyorlar. özel değilse niyetinizi uygulamanızı paylaşın bizle.

birçok etken vardır kötü şeyler yaşamasında. mesela kişinin ruh sağlığı sonra zikirler pis bi halde çekmek doğru değildir gibi. aklımıza gelecek çok şey var. ama en iyisi bu kötü durumları yaşayanlar gelip yaşadıklarını komple bizimle eksiksiz paylaşın bakalım zikirlerden dolayı sizden dolayı mı anlayalım.

ama ben şunu hep savunacam zikirler ayetler vs bunlar insana zarar vermez ama insan bunları kötü niyetle yapar veya kötü bir uygulamaya dahil ederse tabi ki zarar görür!

gerçekten zikirler inanılmaz faydalı etkileyici güzellikte şeyler lütfen zikir çekmeye devam edin zikirlerden korkmayın.

dediğim gibi ben sürekli çok sayıda zikir çekiyorum ama herhangi bir ufacık bile zararını görmedim. ve zikirde sayı olmayacağı gibi kısıtlama da getirelemez. ki bu konuyu okuyup korkup zikir çekmekten uzaklaşmak isteyenler olucaktır. çünkü esmalar çok ağır bir şekilde itham edilmektedir. ve sanki yüzlerce kişinin üzerinde denenmiş ve çok sayıda zikir çekince kötü sonuçlar yaşandığı tespit edilmiş gibi bir şey konuluyor. bunları ben çok yanlış buluyorum. ve bunun hesabı sorulur. hesabı sorulunca da hesap nasıl verilir bilmiyorum. oyüzden sırf kötü şeyler yaşadınız diye de kesin budur demeyin. çok fazla korkup çok fazla etkilenip konudan zikir çekmekten korkanlar olucak. bunlara sebep olmak bile bence bir kötülük yapmaktır. belki diyorsunuzdur ben kötü şeyler yaşadım kimse yaşamasın diye ama belki benim gibi kötü şeyler yaşamayacak nerden biliyorsunuz.

ayrıca birde niyetsiz zikir çekiminden bahsedilmiş neymiş bir şey istenmeden zikir çekmek zararlıymış :D yahu zikir Allah rızası için yapılan şeydir yani boş yere yapılan şey değildir. kul o an niyetsiz yapmasıyla boş bir şey yapmıyor onun rızası için yapıyor. bırakalım da Allah'ın rızası için yapsın insanlar.

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ediyorum
ve bir dediğinizde haklısınız ben pek zikir çeken birisi değilim ama birgün çekeceğim varsada sanırım bu sebepten 2 yada 3 ader zikir çekip bırakırım :D

Bu konu kafamda baya bir sorular oluşturdu
birşey düşünmeden hatta bu konulardan haberdar olmayan birisi sırf yukarıda paylaştığım ayetleri gördü diye oturup zikir çekerse birşeylerle karşılaşırmı karşılaşmazmı diye merak ediyordum veya kişinin başına birşeyler getiren niyetimi yada niyetle hiç alakası olmayıp sadece esmaların etkilerimi acaba
her neyse kafam karıştı iyice :D

aşk1

Banlı Kullanıcı
Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ediyorum
ve bir dediğinizde haklısınız ben pek zikir çeken birisi değilim ama birgün çekeceğim varsada sanırım bu sebepten 2 yada 3 ader zikir çekip bırakırım :D

Bu konu kafamda baya bir sorular oluşturdu
birşey düşünmeden hatta bu konulardan haberdar olmayan birisi sırf yukarıda paylaştığım ayetleri gördü diye oturup zikir çekerse birşeylerle karşılaşırmı karşılaşmazmı diye merak ediyordum veya kişinin başına birşeyler getiren niyetimi yada niyetle hiç alakası olmayıp sadece esmaların etkilerimi acaba
her neyse kafam karıştı iyice :D

yani sonuçta bu siteye herkes giriyor. ve yazdıklarımız ciddiye alınıyor önemseniyor. ve burda zikir çekmek çok ağır bir şekilde varlıklarla ilişkilendiriliyor. ben şuana kadar hatta artık dilim yorulup konuşamayacağım kadar zikir çekmeme rağmen hiçbir şey yaşamadım. niye bana bir şey olmuyor :D varlıklar benden için bizle alakası yok bu insanın biz buna saygı duyalım zikrini çeksin dokunmayalım diyor napıyor anlayamadım :D sonra ben çevremde de görmedim böyle bir durumdan şikayetçi olan. herkesin elinde zikirmatik denilen şeylerle zikir çekimi var ya da başka yöntemlerle zikir çekmeler var. bunlar neden çıkıpta demiyor ben varlık gördüm beni korkuttular diye ? madem böyle bir şey neden kimse bir şey demiyor yaşadıklarını bizle güzelce paylaşmıyor.

Allahın kitabını yani KURANI KERİM'i ve onun esmalarını ya da diğer dinle ilgili şeyleri malesefki insanlar kötü bir şekilde kullanıyor. bilinçsizce kullanıyor. kimisi daha çektiği zikrin anlamını bilmiyor. zikir çekmek için çekilmez önce zikrin anlamını ve yararı üzerine düşünmeli onu anlamalı ve niyetimize uygunca çekmeliyiz.

ama insanlar hemen bi uygulama istiyor ve bunu uygulamaya kalkıyor. öncelikle uygulamayı bir inceleyin. nedir ne değildir bir öğrenin. zaten buyüzden insanlara bu konuları bilgili bir kişi ile yürütün yapın deniliyor. çünkü insanlar kötü bir şekilde kullanıyor kendini kaybedip sonra kötü sonuçlarla karşılaşıyor.

kimisi aklı sıra tehlikeli uygulamalar yaparak bu tehlikelilikten esmalar ya da diğer dini şeylerle korunabileceğini düşünüyor. ya da bazı uygulamalarda sırf içinde esma var ayet var diye onu tehlikesiz uygulanabilir kabul edip uyguluyor.

oyüzden lütfen sorun yaşayanlar özel değilse nasıl zikir yaptığınız iyicene bir anlatın bilelim. eminim ki zikirin sayısından dolayı bunları yaşamadınız.

ayrıca Rabbin bizi uyarırdı benim isimlerimi bilmem ne de ya da sınırsız çekimde zarar verir diye.

artık ne için nasıl bir şekilde kullanılıyorsa zikirler.

zikir cekmek isteyenler önce duamızı edip sonra duamızla(niyetimizle) ilgili en uygun zikri istediğimiz kadar çekelim.

ama gidipte zikirle beraber başka şeyler okursak ve bu okunanlar varlık daveti tarzında şeylerse e tabi kötü şeyler olucaktır. zikirle beraber okuduklarınızın türkçe mealine dikkat edin. ona göre uygulayın.

bana göre masum bir şekilde zikirleri kullandığınız sürece sorun yok.

esmaları çektiğin zaman size ortaya koyacağı yarardan başka etki yoktur. bunu ister bir niyetle ister niyetsiz çekin. farketmez. siz esmayı çeker çekmez o esma neyse o manada size yararı etkisi olur. atıyorum ya Rezzak denildi zikir çekildi ve sizin ihtiyacınız olsun olmasın size rızk yağar. bi deneyin ve görün.

ama şunla herkes karşılaşmıştır karşılaşır o da şudur varlıklar sizin dua etmenizi ibadet etmenizi iyi şeyler yapmanızı istemez. sizi bu manada bu durumdan uzaklaştırmak ister. tabi bunu sizi korkutarak değil size vesvese vererek yapar.

fatosh21

Kayıtlı Üye
ben bir sorun yasıyorum.her gün dilek için fazla sayıda zikir okudum.şimdi sıkıntılar yaşıyorum.1 kere diyorum gerçekleşiyor.
Aklıma şöyle olsun böyle olsun diye şeyler geliyor. İstemsizce tebbet diyorum.sadece 1 kere dedim diye gerçekleşiyor.herhangi bir duayı 1 kere deyince gerçekleşiyor.
aklımdan gecenler gercekleşiyor.korktugum şeyler gerçekleşiyor.enerjim olaylara etki ediyor
ebced değerinden fazla, bilinçsizce zikir okunduğunda bu tarz sorunlar olabiliyormuş.ben bilmiyordum.şimdi bu durumun düzelmesi için ne yapabilirim.
.çok sıkıntı yaşıyorum

mavi64

Kayıtlı Üye
bende bilinçsiz olarak zikir .çekmenin zararlı olabileceğini duymustum zaten 3000 gibi adedli zikirleri ancak tarikatçılar çeker yada seyhler evliyalar falan dilek için çekilenler çok az buna oranla

TARİKAT KAFASINDAN SIYRILMADIKÇA BİR ADIM İLERLENEMEZ...

GÜNÜMÜZ TARİKATLARINDA KORKUTMA VE YILDIRMA SÖZ KONUSUDUR AKILLI OLUN

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Es selamu aleykum.
Konuya baktım, açıkçası bitiremedim.
Son yorum ve son yorumda alıntılanan yazı dikkatimi çekti.
"Tarikatçilik" diye bir kelime literatürde yok. Kafatasçılık gibi, ne o öyle...
Kastınızı anlamamakla birlikte terimin doğru olmadıgını yinelemem gerekiyor.

"Tarikat kafası" diye bir şeyde yok. Lütfen insanları ve grupları ayrıştırmayalım.
Kendisini ayrı tutanlar varsa onu da tarikat diye nitelendirmeyelim. O başka bir şeydir. Yani at iziyle it izini karıştırmayalım.

Günümüz tarikatların da ne konuda yıldırma ve korkutma söz konusuysa onu açık seçik izah ederseniz üzerine mülahaza edilebilir @mavi64
Çünkü genel söylemlerinizle sahih İslami oluşumları töhmet altında bırakıyorsunuz. Dolayısıyla kasıtlı ve yahut kasıtsız hiç arzu etmediğiniz o kişilerle aynı kefeye farkında olmadan girmiş oluyorsunuz ve onlardan bir farkınız kalmıyor.

Bu meselenin üzerine gitmekteki maksadım insnaların tarikatlara karşı olan tutumlarını değiştirmek degil daha da kötüye gitmesine mani olmaktır. Ön yargı kurbanı olmalarını istemiyorum. Herkes kendi aklıyla karar verebilir, kendi kalbiyle mesela...
Nitekim her iki uçta olmak en başta topluma, ardından bireylere zarar vermektedir.

Sevgili @ruhname bilinçsiz zikir nasıl çekilir ben açıkçası bilemedim.

Genel olarak şöyle ki; esmaül Hüsna nın ve kısa duaların sürekli tekrarıyla Allah a yönelerek yapılan zikir ibadeti, halis bir niyetle yapıldığı taktirde zarar vermez. Rab Teala nın, Kuran da tavsiye ettiği bir ibadet çeşididir, zikir. Zarar veriyor diyerek Allah ın sözüne muhalif olmuş oluyorsunuz, dikkat ediniz. Size zarar veriyor olması bir başkasını bu ibadetten alıkoymanıza sebep olmasın. Böyle bir şeye vesile olmayın. Buradaki yazılarınızı okuyup zikirden uzak duran kimselerin vebaline ortak olursunuz. Deneyiminizi yazın amenna fakat bunun size özel oldugunu belirtiniz.

İster 3000 ister 20, farketmez. Hulusi kalple yapılan ibadetten kimseye zarar gelmez. Denge ehli olan biri kantarın topuzunu kaçırmaz. Olurda kaçırırsa niyetini kontrol etmesi icab eder. Aklını daha fazla kullanmalıdır.