Bunlar normal mi?

CimBom

Kayıtlı Üye
Ben kendimi bildim bileli ne zaman çok sıkıştığım ve ne yapacağımı bilemediğim anlarda Allah'a yalvararak bana yardım et bir yol göster Allah'ım dediysem hep o anlarda bana yardıma vesile olan şeyler oldu.. Henüz 9-10 yaşlarındayken bir ara peygamber efendimizin rüyama gelmesini çok istemiştim bir iki hafta sürekli dua etmiştim ve tam olmuyor işte gelmiyor rüyama diye umutsuzluğa kapıldığım anda rüyama gelip rüyama girmişti ve bana birkaç nasihat vermişti ve ertesi gün öğrendiğime göre o gece de kadir gecesiymiş.. Defalarca rüyamda gördüğüm şeyler gerçeğe dönüştü diyebilirim yaklaşık 6 ay önce astral seyehate çıkmayı denemiş ve başarmış gibi olmuştum. Ama hep içimde bir korku var cinlerden çok korkuyorum ama gece yatmadan önce masada veya orda burda uyuyakaldığım zamanlarda hep birisi ya bana omzumdan dokunup dürtüyor yada sanki bir anda ismimle sesleniliyor ürperti ile uyanıyorum bende hemen. Birde şöyle bir durumum var bir vesile ile (susama vs.) normal uyanma vaktimden önce uyandığımda hep sabah ezanına denk geliyorum. En sonda okulda çok sevdiğim bir çocuk var o beni tanımıyor ve karşısına geçip konuşmaktan korkuyorum bir gün acaba mektup yazıp çantasına mı atsam belki böyle etkileyici olur ama nasıl yapıcam ki sınıfta nerde oturduğunu bilmiyorum diye düşünmüştüm o gece rüyamda sınıfını gördüm o da sınıfınfa bir sırada oturuyordu gelgelelim işin garip tarafı geçen sınıfının kapısının önündeydim zil çalınca kapısı açıldı içeri gözattığımda çocuk tam rüyamda gördüğüm yerde oturuyordu. Biliyorum çok karışık bir yazı oldu ama asıl sorum şu sizce bunlar herkesin başına gelebilecek klasik normal şeyler mi yoksa bir gariplik var mı işin içinde???

Kameri

Kayıtlı Üye
İş
pisişik güçler kehanetler,bedensiz varlıklar
öncelikle bu bahsettiklerin normal değil sıradan bir insana göre ama bana göre normal çünkü ben de bunları yaşadım ve çok yol katettim bir şey daha eklemek istiyorum senin soruna cevap olabilir belki "kalp gözün açık yükselmiş efendiler,melekler sana yardım etmeye hazır ve inancın sağlam olduğu için nasıl dua etmen gerektiğini biliyorsun ve içtenlikle yaptığın bu dualar kabul oluyor bundan dolayı herkesten farklı olaylarla karşılaşıyorsun birde tavsiyem var sana tecrübe ettiğim için söyleme gereği duydum yaşadıklarını gördüklerini kimseye anlatma allah teala katında duası kabul olunan birisi oldugun için nefsin ve şeytanların seni günaha sürüklemek için bunu kullanırlar aklında bulunsun kime anlatırsan yaşadığın sıradışı olayları başına gelenleri seni dinlemezler hem sen kırılırsın hemde inancın sarsılır ve gaflete düşersin unutma yaşadıklarını kimseye anlatma çünkü onlara göre bu senin hayal ürünün olan ve tesadüfen gerçekleşen olaylar diye açıklayacaklar onlar bilmesin boş ver şunuda eklemek isterim insan tesadüfenmi geldi dünyaya'da tesadüf olarak açıklamaya kalkıyorlar olayları her şeye tesadüf diyen kişi zaten inancını kaybetmiştir çünkü islam dininde tesadüf yoktur kadere iman vardır allah'ın takdiridir kader umarım yardımcı olmuşumdur.kısaca anlatmaya çalıştım ama bir hayli uzun oldu yazım kendinize iyi bakın selametle.:beta1:

CimBom

Kayıtlı Üye
Yanıt için teşekkür ederim :) Aslında kendimi öyle inancı sağlam birisi olarak görmüyorum çünkü ne kur-an kerim'i elime alıp doğru düzgün okumuşluğum var ne de öyle günde 5 vakit namaz kılarım bunları yaparken çok sıkılıyorum çünkü ama yine de alışmaya çabalamıyor değilim. Evet bende genelde anlatmamaya çalışıyorum ama insanlık hali olur ya paylaşmak istersin bazen öyle oluyor anlatıyorum ve aynen dediğin gibi tesadüfe bağlıyorlar hep :D

ala kazam

Banlı Kullanıcı
CimBom benımle paylaşabilirsin ben dinlerim ilave olarak eger dedıgın gıbıyse bu iyi değil kötü bir şey

klaroline

Kayıtlı Üye
ben de hep aynılarını yaşıyorum.yalvardığımda her şey olur ama niye bu kötü bir şey olsun ki..

Kameri

Kayıtlı Üye
İş
pisişik güçler kehanetler,bedensiz varlıklar
Yanıt için teşekkür ederim :) Aslında kendimi öyle inancı sağlam birisi olarak görmüyorum çünkü ne kur-an kerim'i elime alıp doğru düzgün okumuşluğum var ne de öyle günde 5 vakit namaz kılarım bunları yaparken çok sıkılıyorum çünkü ama yine de alışmaya çabalamıyor değilim. Evet bende genelde anlatmamaya çalışıyorum ama insanlık hali olur ya paylaşmak istersin bazen öyle oluyor anlatıyorum ve aynen dediğin gibi tesadüfe bağlıyorlar hep :D
öncelikle şunu açıklayayım inancı sağlam demek dindarlık anlamına gelmez eskiler boşunamı demişler "parayla imanın kimde olduğu belli olmaz." diye o nun için sıkılman normal hocalar bile diyor sıkıldıgın zaman bırak sonra devam edersin çünkü kendini kasmanın anlamı yok öncelikle bende okurken sıkılıyordum sonra kasmadan içimden geldikçe boş zamanım oldukça okumaya dine yönelmeye başladım zaten bizim dinde zorlama yoktur senin duanın kabul olmasıda dindarlık değil içinden geldigi için kabul oluyor o anlamda diyorum kendinide öyle inancı saglam birisi olarak görmediginden dolayı eksiğini görüyorsun ve hep daha iyi olsun diye çabalayabiliyorsun buda seni diğer insanlardan ayıran farklardan bir tanesi bundan dolayı sen hep iyisini iste kendini ileriye taşımaya çalış çünkü insanın kendisine en büyük kötülüğü cahilliği ondan dolayı aklından geçen sözlere kafanı takma bu şeytanın vesvesesi seni telaşlandırmak ister çünkü acele işe şeytan karışır şeytanında en büyük düşmanı allah'ın sevdiği kullarıdır çünkü çekemez ve insanların günaha sürüklemek ister çünkü kendisinin daha hayırlı olduğunu göstermek ister benim şu anda düşmanın çok şeytan sürekli takipte neden dogru yoldayım çünkü öyle olmasaydı diğer insanlar gibi kafam rahat olurdu neden çünkü onları alt etmiştir şeytan ama ben elinden kaçtım zor zamanda allaha sıgındım bana kızgın çünkü onun benimle ugraştıgı gibi bende onunla ugraşıyorum ve sonunda ben şeytanın yenilgisini gördüm acizligini gördüm ve allah'dan başka kimseden korkulmaması gerektiğini öğrendim fallarda hep düşmanlarımın olduğunu görüyorum kendimden örnek verecek olursak ben beni devirmak isteyen şeytanları 2 kere yendim oda inancım sayesinde çünkü aklım eriyor neyin ne olduğuna sende kendine güven ve yaşadıkların hakkında hiç bir fikri olmayan insanlara pirim verme seni anlayana konuş sadece :D aklınla ve hislerinle hareket et insanların çogu yaptıklarını düşüncelerini anılarını imkansız veya delikle yorumlarla bunları takma sen hisslerini güven kendine inan onlar yanlışları doğru,doğrularıda yanlış olarak gözükür ve insanların sözüne uymayın onlara yaranmaya'da çalışmayın onlara uyarsanız evin yolunu şaşırırsınız.
selametle kendinize iyi bakın:ban::biggrinjester:

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Birde şöyle bir durumum var bir vesile ile (susama vs.) normal uyanma vaktimden önce uyandığımda hep sabah ezanına denk geliyorum.

Bu dediğinin aynısı banada oluyor çok açık mesaj veriliyor Kalk Allah'ın emrini yerine getir 5 vakit namaza başlamayı düşünüyorum.