Antik Mısır Güç Büyüsü

RoXSeR

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu büyüyü olduğu gibi veriyorum. Bu metinler yunanlıların mısırı işgal zamanında yunan-mısır karışık kültürün yaşandığı dönemde yazılmış papürüslerde yer alırlar. O dönemden kalan büyülerdendir. Eğer orada ki kutsal isimleri hakkıyla okursanız etkisi çok güçlü olacaktır. Ritüelistik hale çevirebilirsiniz. 3 gün bu sözleri kuvvetlice tekrarlamanızı tavsiye ediyorum

IO = IIIIIOOO diye uzatılarak okunur. (İ ile O arasında yumuşatıcı y okunur) Bunun titreşimini doğru yaklamanız çok önemli. Abrasax kelimesi zamanla Abraxas kelimesine dönüşmüştür. Abraxas bazı kaynaklarda demonik bir varlık ya da şeytanın bir adı gibi geçse de tam olarak öyle değildir. Bir tür (abrahadabra gibi) büyülü söz dizisidir. Birçok büyü içeren yunan-mısır papirüsünde görebilirsiniz kelime yunan kültünden gelmiştir. Bu büyülü söz daha sonra tanrılarla insanlar arasında ki iletişimi sağlayan bir güç olarak algılanmıştır. Daha sonra bu "güç" iletişim sağlayan bir "tanrı"ya oradan da tanrı ile şeytan arasında ki "bağ"a ve son olarakta bir demona dönüşmüştür =) Ama metinleri incelerseniz kelimenin kullanılışı bir tanrıyı veya varlığı çağırmaktan çok (Ben ABRASAX'ım gibi) daha çok bir enerjiyi ve büyüsel bir gücü çekmeye odaklıdır. Büyü şöyledir;

-------
İki parmağınızı kaldırarak 7 defa söyleyin; "PHNOUNEBEE' (2 kez), Bana gücünü ver, IO' , bana senin gücünü ver, Çünkü Ben ABRASAX!"’ım.

Senin Yüce isminle, yardım için “Herkes senin yüce gücünden korkar. Bana iyilik bağışla: AKRYSKYLOS’un gücü, ‘NOS’un hitabet yeteneği. Süleymanın gözleri, ABRASAX’ın sesi, Tanrı ADO’NIOS. Bana gel, KYPRİS, her türlü! Sana bahşedilen gizli isim: THOATHOE'THATHO-'USTHOAITHITHE'THOINTHO, bana zaferi bahşet, bütün erkekler ve bütün kadınlardan daha da güzelliği bahşet.

Alıntı:papirüs 69- 1-3.

IO = IIIIIOOO (iiiyooo)
ABRASAX = abrasaks
PHNOUNEBEE = fînounebeey
AKRYSKYLOS = akiriyskilos
NOS = nos
ADO’NIOS = adonios
KYPRİS = kipris
THOATHOE'THATHO-'USTHOAITHITHE'THOINTHO, thooa, thoee (2-3 saniyenefes al) tha, thooo - (2-3 saniye bekle, nefes al) us, thoo, aii, thii, theh (2-3 saniye nefes al) thoo, iiin, thooo

Okunuşları bu şekildedir ama şöyle söyliyebilirim tabi ki kelimeler eski olduğu için %100 doğru olduğunu söyleyemem ama genel olarak okunuşlar yunancaya yakındır

Toetje

Kayıtlı Üye
Evet yazarken telaffuzları da yazarsanız çok daha iyi olur. Yabancı kelimelerin ya da antik kelimelerin okunuşunu bilmeyenler, bulamayanlar doğru telaffuz edemeyenler olabilir. İyi bir büyü için tam bir büyü için kelimeler çok önemli :beta1:

yd_yazo

Kayıtlı Üye
Usta Yunanlılar Mısır'ı işgal etmedi, İskender girdi zamanında ondan sonra da Makedon komutanlar, Roma gelene kadar hükmettiler, Yunanlılar yani Grekler yok işiniçinde

mabe

Kayıtlı Üye
Türkçe telaffuzlarını ve büyüyü birleştirip yazarsanız daha kolay olur.Çünkü kopyala-yapıştır seçeneği yok ve okurkende sürekli aşağı inmek Zahmetli Oluyor.

Birde ne gibi bir etkisi olacak biraz açar mısınız ?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Hangi yönde güçlenmek istiyorsanız ona niyetlenerek çalışmalısınız. Lakin bu tarz karma uygulamalar hem ayrı ayrı gücü olan enerjilerin karışması hem de üzerinde çok fazla zaman geçtiğinden ve bu nedenle doğru şeklinin bugüne ne halde ulaştığını bilmediğimiz için tavsiye edilmez. Karar sizindir.

İyi forumlar...

Konro

Kayıtlı Üye
Bu hangi türe giriyor ve bunun gibi (lanet,aşk,iş,para dışındaki) büyüler var mı?
Işık ve Sevgiyle

Konro

Kayıtlı Üye
Bu büyü hangi türe giriyor?:willy_nilly:

acid

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla pek çok maji türünde orjinal dilde okumak gerekiyor. Ancak burada Cümleler Türkçe'ye çevrilmiş. Bu durumun uygulamaya etkisi var mıdır ya da orjinalliği bozar mı?