Cadıların ağzından cadılar

peril

Kayıtlı Üye
***“Cadılık sanatının ne olduğunu merak ediyorsanız, bizim geleneğimizi anlamayan ve anlamak için de herhangi bir çaba göstermek istemeyen insanların söylemlerinden oluşan ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Cadılığın günümüzde de canlı bir şekilde varlığını sürdüren ve en az geçmiş çağlardaki kadar çok uygulayıcısı olan bir inanç sistemi olduğunu göz ardı etmeyin.

***Bizler, kutsal olanın hem dişi hem de erkek olduğuna inanırız. Bu ikisinin eşit ve dengede olduğuna inanır, yaşamlarımızda ve kendi içimizde bunun dengesini kurmaya çalışırız. Hem Tanrı’ya hem Tanrıça’ya inanır, kişisel ihtiyaçlara göre Tanrıça’yı İsis, Astarte yada Hekate gibi adlarla, Tanrı’yı Osiris, Pan veya Herne gibi adlarla isimlendiririz. Bunu anlamak için Kutsal olanın sonsuz yüze sahip olan aynadan bir küre olduğunu, her bir yüzün farklı bir kimliği yansıttığını ama tamamının kutsal olduğunu düşünün.

***Çalışmalarımızda faydalandığımız hava, ateş, su, toprak ve ruh elementleri doğada çevremizi sararken aynı zamanda içimizde de yer alırlar: Hava; düşüncelerimiz, ateş; tutku ve isteklerimiz, su; duygularımız, toprak; bedenimiz ve ruh; iç benliğimizdir. Bunlar büyü yaparken faydalandığımız enerjilerdir.

***Büyü, irade gücüyle değişiklik yapma becerisidir. Büyü yaparken ‘kimseye zarar vermedikçe istediğini yap’ ve ‘iyi yada kötü yaptığın her şey üç misliyle sana geri dönecektir’ kurallarına bağlı kalırız.”

***Pek çok çoğumuz Hekate ismine, hatta Bodrum’da yaşayan bizler yanı başımızda Lagina’daki tapınağının varlığına, bölgemizde çok eskilere uzanan bir inanışı ve kültü olduğu bilgisine aşina değiliz, bu bir gerçek. Oysa yazımıza geri dönüp baktığımızda, bizden çok uzaktaki insanların Hekate ile ilgilendiklerini, uğraşlarına konu edindiklerini görmekteyiz…

***Elle tutulur, gözle görülür bir Hekate tapınağı hemen yanıbaşımızda… Her yöreden çıkan onlarca Hekate heykelcikleri bugün çevremizi ve müzelerimizi doldurmakta… Turizm ve kültürel mirasımızı koruma adına yapılacak çok şey olsa gerek…

Alıntıdır.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar cadı istediği dinde ollup istediğine inanır cadılık bir din değil uygulamadır sen burda wiccalığı göz önüne almışsın cadı ile wicca aynı şey değil wicca bir din cadılık ise uygulamadır.

Bloody_mary

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
arkadaşlar cadı istediği dinde ollup istediğine inanır cadılık bir din değil uygulamadır sen burda wiccalığı göz önüne almışsın cadı ile wicca aynı şey değil wicca bir din cadılık ise uygulamadır

Konuyu bir daha okumanı öneririm.Önceki bilgilerini bir kenara koyarak hiçbişey bilmediğini düşünerek tekrar okuyursan aynı şeyi kastettiğinizi görebilirsin.;)

stargirl

Kayıtlı Üye
İş
Thinking what the hell..
'peril' süpersin cadı olmak istiyorum bana yardım edersen sevinicem

DNZ33

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aranızda cadı varmı? Yazıyorsunuz ama ben hiç cadı görmedim birinizi görebilirmiyim:) yalnış anlamayın sakın hakkatten merak ediyorum.

gülden

Kayıtlı Üye
bende çok merak ediyorum şahsen ben cadıyım:D

mecra

Kayıtlı Üye
cadılık aileden geçer diye biliyorum,yanlış mı??eğitim alınırsa cadı olunabiliyor mu??

origanum

Yönetici
Genelde aileden gelir ama cadı tüm yeteneklerini uygun gördüğü birisine de devredebilir. Uygun biri sorusuna gelince zorlu ve uzun bir eğitim sürecinde yol almak isteyen ve yetenekli birini seçer ve kendi yerine varis olarak yetiştirir.

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Önce çıraklık eğitimiyle başlar ki, çırak adayının yetilerine göre buna karar verir cadı. Ve bu çıraklık dönemi çırağın ustasının dediklerini ne kadar ciddiyetle yapmasıyla alakalıdır.

peril

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aranızda cadı varmı? Yazıyorsunuz ama ben hiç cadı görmedim birinizi görebilirmiyim:) yalnış anlamayın sakın hakkatten merak ediyorum.

cadılar kimliklerini açıklamazlar.:D onun için görmemiş olabilir misin ayrıca cogu zaman insanlar ne oldugunu bilmez derdi dedem:D

ebru evrim

Kayıtlı Üye
çocukluğumdan beri biliyordum zaten ben bi cadıyım :) biliyodum