Dyatlov Geçidi ve 53 Yıldır Çözülemeyen Sır

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Benim naçizane fikrim; Çadırlarından çıplak olarak çıkıp kaçma ve kamp ateşi yakma olayı var bu durum çok çok mantıksız..Diğer 4 dağcı kaçmış ama sonuçta yakalanmış ....Gerilim filmi gibi.. Radyasyon var ise araştırmaya gidenler neden etkilenmedi? İspatlanabilirdi ..Yüksek basınçtan ise bu da ispatlanabilirdi ..Bu sebepten ölmüş denilir sonuçlanılırdı. Ancak örtbas edilme yoluna gidildi ise yada açıklanamıyorsa %50 ya kimyasal silah %50 ufo alakalı ..Gerçekten gerilim filmi gibi...
Aynısını bende düşündüm yazacaktım hatta radyasyon varsa neden giden kurtarma ekibi etkilenmedi diye yüzde yüz uzaylıların işi diyorum zaten bu tür şeyler hep gizleniyor 51.bölge gibi tıpkı orada kimbilir neler var

zaferar

Kayıtlı Üye
O cesetler o sogukta oyle cabuk bozulur mu?Baska bir sey bu ,cok negatif,enerjimi cekiyor.

westsilwer

Kayıtlı Üye
kimyasal silah ise adamın dili neden kesilmis
Kar adamı yada yaratık ise ayak izi neden yok

Bu iki soru yaptıgınız tum teorileri yalan cıkaran sorular

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kimyasal silah ise adamın dili neden kesilmis
Kar adamı yada yaratık ise ayak izi neden yok

Bu iki soru yaptıgınız tum teorileri yalan cıkaran sorular

1.Sorunuzun cevabı : Olayı farklı bir olay gibi göstermeye çalışmış olabilirler.Kimyasal silah olduğunun anlaşılmaması istenmiş olabilir
2.Sorunuzun cevabı : Biliyorsunuz ki karda bir süre sonra izler siliyor.Ya da ayak izleri yok edilmiş kapatılmış olabilir.

:)

S

shadowmax

Arkadaşlar ben bu uzaylılarla ilgili bir kaç şey araştırdım isteyen kasyopya celseli diye geçiyor orda insanlara yardım etmek isteyen olduğu kadar insanların enerjisini emmek isteyen doğal kaynaklarını tüketmek isteyen uzaylıların da varlığından bahsediyor.Büyük ihtimal bir uzaylı vakasıdır.

sehvayil

Kayıtlı Üye
yeni filmini yapmışlar ben seyrettim ve beğendim şeytan geçidi olarak aratın

Agita

Kayıtlı Üye
Öff ben yıllar önce buz magrasıyla ilgil ibir korku hikayesi okumuştum o geldi aklıma gece gece korktum haa burnunu kesen burunsuz yamyamlar fala nvardı ordada böyle tunelin içinden adamın not defterinde bulmuşlar bu oalyı falan demişlerdi bir ilgisi varmıdır dogrumudur bilmem araştırırsanız görürsünüz dedigim adla ama bana yaşanmışlıkla uyuşuk geldi yazı yada ii bir yazar eseri ama bayaaa ii.. Bakın derim ilgilenenlere ben uzak duruyum :D

ufukalper

Kayıtlı Üye
Bulgular uzaylıları işaret ediyor.Yada rus hükümeti dikkatleri başka yere çeksin diye uydurdu bu radyasyon ufo olayını sırf gizli deneyler konuşulmasın diye...

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Uzaylı olamaz ya uzaylılar dost canlısı insanlar bence :) Şaka bir yana
İnternette bir yorum görmüştüm bununla ilgili cesetler arasında burnu dili ve çenesi olmayan kız günlüğüne artık kar adamlarına inanıyorum diye bir şey yazmış hatta bir fotoğraf da arkada siyah birisi görünmüş .Bu yorum ilgimi çekmişti ama o fotoğrafı görmedim .
Bu konuyla ilgili bir çok teori var ama hepsi bir yerde çürütülüyor mesela o insanlar ne oldu da o korkuyla çadırı yırtıp sadece iç çamaşırları ile çıplak şekilde arkalarına bakmadan koştular ? Ya da bir çok dağcının neden darp izi olmamasına rağmen kafatası ve kaburga kemikleri kırıldı ?
Bana en mantıklı gelen teori bu dağcılar orada görmemeleri gereken bir şey gördüler ve Rus ordusu peşlerine düştü sonra bazı dağcıları helikopterlerine alıp sorguladılar sorgulama bittikten sonra dağcıları soyarak helikopterden aşağı attılar . Benim teorimde böyle .
Birde dağcıların arasında 10.kişi olan ama ayağında ki sorun nedeniyle arkadaşlarından sonradan ayrılan Yuri Yudin bu konula alakalı şunu demiştir .
'Tanrı'ya tek bir soru sorma hakkım olsa o gece arkadaşlarıma ne olduğunu sormak isterim'

pinkstar73

Kayıtlı Üye
herşey olabilir bence uzaylı yada bendensiz varlıklar olabilir

Astre

Kayıtlı Üye
Öncelikle uzun bir süredir yanıt almayan bir konuyu "hortlattığım" için üzgünüm. Gereksiz yere ek konu açıp kirlilik yapmak istemedim.

Bir video izledim ve ilk başta gezegen dışı varlıkların (uzaylıların) yaptığını düşünüyordum lakin şuan fikrim değişmiş durumda. Videoyu aşağıdan inceleyebilirsiniz. Türkçe altyazıyı açmayı unutmayın.

[video=youtube;Y8RigxxiilI]https://www.youtube.com/watch?v=Y8RigxxiilI[/video]

Videoda giysilerde bulunan radrasyon yanıkları için şu durum öne sürülüyor (Dakika: 09:22);

"Radyolojik çalışmalar normal şartlar altında 150 cm2'lik bir alan dakikada 5000 dağılmayı (dpm) aşmamalıdır. Kıyafetlerden sadece üç giyim eşyası 5000 dpm, 5600 dpm ve 9900 dpm'de bu sınırdan yüksek veya eşitti. Raporda bu konu ile ilgili yapılan tek açıklama ise: "... giysilere atmosferde bulunan radyoaktif tozlar bulaşmış olabilir veya giysiler radyoaktif maddelerle temas ettiğinde bulaşmaya açıktı." Diğer bir değişle bu işlemin nasıl olduğunu açıklayamıyorlardı. Ancak bu doğal işlemlerin bir sonucu olabileceğine inanmamak anlamına gelmiyor. Ama her ihtimale karşı bu durumun giysilerden kaynaklanabileceği alternatif bir açıklama olabilir. Kolevatov daha önce nükleer materyaller geliştiren bir tesiste çalışmıştı Krivonischenko ise nükleer silahlar için çok gizli plütonyum üretimi yapan bir tesiste çalışmıştı. Ve üç radyoaktivite tespit edilen üç giyside Kolevatov ve Krivonischenko'ya aitti."

Çadırı içeriden bıçakla yırtmaları için ise (Dakika: 13:22);

"Herşeyden önce, Neden çadırdan ayrıldılar? Bu bulmacanın en önemli parçası gibi gözüküyor. Terk etmelerine tek sebep olacak şeyin çadırın içinde oluşan bir tehdit olması gerekli. Örneğin dışarıda bir UFO veya hayvan olduğunu düşünelim , çadırı kesmeleri için hiçbir sebep olmazdı. Buna rağmen çığ olduğuna dair hiçbir işaret olmamasına rağmen çığın onlara doğru geldiğine inanıp kaçmış olabilirler. Bu teori ile ilgili sorun ayak izlerinin onların sakin ve düzgün bir şekilde yürüdüklerini göstermesi. Panikle sağa sola kaçmak yerine yamaç aşağı yürümeleri de ayrı bir problem. Yani bir şey çadır içinde paniklemelerine sebep oldu fakat çıktıklarında sakinleştiler ve bilinçli olarak yamaç aşağı yürümeye başladılar. Şimdi bu fotoğrafa bir göz atın (Dakika: 14:06). Çadır girişinin dışına yapışmış bu boru, içerideki ocağın egzoz borusudur. Grubun lideri sobayı kendisi inşa ettiği için bu tamamen benzersiz ve ev yapımı bir tasarımdı. Olay meydana gelmeden olay gününde ocağı kullandıklarını biliyoruz. Kısmen yenilen kızarmış jambon ve pastırma parçaları çadırın içinde bulundu. Sanırım sobayı çözdükten ve egzoz borusunu çıkardıktan sonra içindeki külleri yanlışlıkla tekrar tutuşturdular. Egzoz borusu çıkarıldığından , duman çadırı saniyeler içinde doldurdu. Ateşi kontrol altına almaya çalışırken çadırın üst kısmında birkaç delik açtılar, dumanın dışarı çıkmasını sağlamak için. Bu işe yaramadı ve çadırın içinde hava almak gittikce zorlaşmaya başladı, paniğe kapıldılar ve hepsi panikle dışarı kaçtılar. Bu teoriyi desteklemek için çok fazla kanıt var. Grubun çeşitli üyeleri, hem vücutlarında hem de kıyafetlerinde yanık izleri bulmuşlardı. Ama ağacın altında yakılmış olan doğaçlama ateşin bir sonucu da olabilirdi. Yada ateşi közlemek için kullandıkları sıcak soba metalinden kaynaklanmışta olabilir. Bazıları ağzının etrafında kanla bulundu ve kan öksürmek buna sebep olabilirdi. Duman solumanın bir belirtisi. Olaydan bir gün önce alınan bu fotoğraf var (Dakika: 15:24). Ceket yakılmış fakat nasıl? Ocağın kıvılcımlarının kazara ceketi alevlendirdiği bir olasılıkta olabilir. Tamam, dışarıya çıktılar ve korkunç bir durumun farkına vardılar. Sıfırın altında sıcaklık,barınacak bir yerin olmaması,sadece iç çamaşırlarının olması ve kar fırtınasının ortasında kalmak. Gecenin ortasında, hiçliğin ortasında.. Bu noktada bir veya birden fazlasının en yakınlarında bulunan sığınak yapabilecekleri bir alana gideceklerini düşünüyorum yani ormana. Bu kararın nedeni muhtemelen çok yönlüdür. Çadırdan çıkan dumana yakın olmak ve / veya dumanın içinde kalmak, çadırın alev aldığına inanmalarına neden olmuş olabilir. Bazıları sıcaklığa olan duyarlılıklarının yanısıra kararlarını etkileyebilecek derecede sarhoştu. Ve ormanında gerçekte olduğundan çok daha yakın olduğuna da inanmış olabilirler. Nihayet ormana ulaştılar ve hemen ateş yakmak için işe koyuldular. Bazıları ağaca tırmanıyor ve çevresini süpürüyor; daha düzgün giyinmiş olanlar ise ormanın daha derinlerine gidiyordu. Ağacın yaklaşık 75 metre ilerisinde, dört kişi hafif bir çığı tetiklediler. Yaklaşık 3 metre derinliğe sahip bir vadinin kenarında. Dibinde kayalar ve buz dolu olduğu için ölümcül yaralanmalar yaşadılar. Diğer beş yürüyüşcüden üçü çadırın içine geri dönmeye karar verdiler. Geriye kalan ikisi yavaşça solan bir alevin etrafında donarak öldüler."

Sonuç:

Bireysel görüşüm videonun başında da belirtildiği gibi çadırlarına geri dönmeye çalışmaları, ağaç parçaları toplmaları/denemeleri, ağaçlara yakın uzaklıkta bulunmaları ciddi bir ısı kaybı sonucu ısınmak için kaynak arama çabalarını gösteriyor. Bulunan kanlar, kesilmiş dil vb. aralarında giysiler için savaştıklarının göstergesi gibi duruyor. Çadırdan çıplak çıktıkları belirtiliyor, madem çıplak çıktılar o halde öldüklerinde üzerlerinde (bazılarının) neden/nasıl giysisi vardı? Ek olarak her durumda elbiselerde bulunan anormal radrasyon miktarını açıklamanın bir yolu yok, nükleer santralde çalışmaları vs. bir nedenden ötürü giysilerine radrasyon bulaşmış olabilir lakin sovyet döneminde hiç mi koruyucu giysi yoktu? Sürekli aynı giysileri mi giyiyorlardı? Şimdilik en iyimser ve mantıklı çıkarım, soğuktan dolayı hipotermi geçirdikleri (bu durum neden bazılarının kampa dönmeye çalıştıklarını açıklıyor) ve aralarında yaşanan kavgalar nedeniyle öldükleri yönünde.

Hatam varsa veya farklı çıkarımlarınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

NoRules

Kayıtlı Üye
Tunguska Patlaması, Roswell Olayı veye Dyatlov Geçidi... Bütün bu yaşananların arkasında daima birilerinin gizlediği bir şeyler vardı ve hep var olacak. Bunun yerine bilim adamlarına ve ilgili yetkililere, ortadaki yalanı sürdürmelerini söyleyecekler. Bu uzun bir süre daha değişmeyecek ne yazık ki...

Astre

Kayıtlı Üye
Gizlenen bir durum olduğunu zannetmiyorum. Gerek askeri personel gerekse siviller bu olay sonrası bölgede ki UFO aktivitesini ihbar etmiş ve gizlenmek istenseydi bu bilgi halktan saklanırdı, ölenler için "Çığ yüzünden öldüler." deyip işi gizleyebilirlerdi. Yapılan açılamalar (resmi kanalların açıklamaları) nedeniyle olay mistik bir boyut kazandı zaten..

NoRules

Kayıtlı Üye
Gizlenen bir durum olduğunu zannetmiyorum. Gerek askeri personel gerekse siviller bu olay sonrası bölgede ki UFO aktivitesini ihbar etmiş ve gizlenmek istenseydi bu bilgi halktan saklanırdı, ölenler için "Çığ yüzünden öldüler." deyip işi gizleyebilirlerdi. Yapılan açılamalar (resmi kanalların açıklamaları) nedeniyle olay mistik bir boyut kazandı zaten..

ahh, Pekala :hang::banghead::ban:

Makyavel

Kayıtlı Üye
Sosyal Medyada Kaan Ünsal Alphan var. Sanırım Rusça biliyor. Dyatlov geçidi hakkında belgesel yaptı uzunca. Burada paylaşma hakkımız varsa harika olur aslında.