Konu başlıkları hakkında ( Sayın Yönetim )

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Selamunaleykum son zamanlarda konu başlıklarında ( Acil yardım , Yardım ) gibi konu başlıkları açılmaya başlandı.
Bu tür konu başlıkları yasaklanmasını öneriyorum ;

Örneğin Acil yardım yerine ( Büyü hakkında yardım istiyorum , Havas hakkında yardım istiyorum ) veya daha değişik
konu başlıkları olabilir. Konu başlığını okuduğumuz zaman konu içeriğini anlayalım.

Benim fikrim böyle başka bir fikri olan varsa buyursun ..

ikbal1505

Guest
Konu başlığı, konunun içeriğini anlatması gerekir. Konuyu yardım edin, acil, sorunum var gibi başlıklarla açmamak gerekir. Bu zaten yasaktır. İmla kurallarına özen gösterilmeli. Yazı fontunu, rengini veya büyüklüğünü değiştirmemek gerekir. Bunların hepsi kurallarımızın bir parçasıdır. Sevgi ve ışıkla. :)

Ü

Üye silindi 15237

Konu başlığı, konunun içeriğini anlatması gerekir. Konuyu yardım edin, acil, sorunum var gibi başlıklarla açmamak gerekir. Bu zaten yasaktır. İmla kurallarına özen gösterilmeli. Yazı fontunu, rengini veya büyüklüğünü değiştirmemek gerekir. Bunların hepsi kurallarımızın bir parçasıdır.

Çok güzel ancak yinede kural ihlali yapanlar var .

alin

Kayıtlı Üye
İşte bu gibi durumlarda, üyelerimizden hassasiyet bekliyoruz. Bazı bölümlerde henüz moderatör yok ya da meşguliyetlerimiz arasında bazen görmediğimiz konular olabiliyor. Her üye sadece bir kere kuralları okuyup uygularsa, bu tür sorunlar da olmayacaktır.

Kaldı ki bu konu sebebiyle tekrarlamış olalım. Sitemizde hangi konuyla alakalı olunursa olunsun, dikkat, araştırma, sabır gibi özelliklerin de olması gerektiği açıktır. Kuralları okuyacak kadar araştırma ruhu dahi yoksa ya da okusak bile uygulamamak, önemsememek ise seçimimiz, bir çok konudan da faydalanmamızı düşük şans görmekteyim.

Sevgiyle...

AJA

Elit Üye
Konu başlığına göre malesef sadece yeni üyelerden dolayı yeterince ''açık'' ifadelerde olmuyor ama bu çokta büyük bir sıkıntı değil imlaya göre :) Hem fena mı hem okumuş ve hatta belki de bilmediğiniz bir konu da bilgi sahibi olmuş oluyorsunuz ;)

ikbal1505

Guest
Hayır, sorun konunun okunup veya okunmaması değil. Mesele bilinçli olmak ve kurallara uymak. İmla veya yazı rengi için bazı üyeleri özel mesaj ile uyardım. Ama halen aynı şeyi yapanlar var. Her forum aynı değil malesef. Bazı forumlar özen gösterir, bazıları ise özen göstermez. Bir üye kayıt olduktan sonra ilk kuralları okumalıdır. Ben hangi foruma kayıt olsam kuralları okurum. Lütfen biraz duyarlı olalım.İmla kurallarına, yazı rengi, yazı boyutu ve yazı fontu'nu değiştirenlere 1-2 uyarıdan sonra ceza puanı uygulayacağım. Sevgi ve ışıkla. :)