Kaybolan Eşyayı Bulmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elcin33

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim iş yerinde bir adet evrağım kayboldu.Çok önemli birşey.Kimsenin günahını almak istemiyorum ama bir arkadaş var burda,saolsun çok kıskanç,fesat biri.ondan şüpheleniyorum.Zaten en son ona teslim etmiştim.
Kısacası bu evrağı bulabilmem için bir dua var mı?
Ya da bu kızı nasıl konuşturabilirim? Acil yardım lütfen!!!:(

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Dua bilmiyorum ama şüphe ettiğiniz kişiye sormaktan başlayabilirsiniz

havaileadem_

Kayıtlı Üye
Forumda kişiyi konuşturmakla ilgili bişeyler vardı araştırırsanız bulursunuz

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, [her gün 25 kere] (Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ......) duasını okumalı. Buluncayakadar okumaya devam etmeli. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

juba

Kayıtlı Üye
Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, [her gün 25 kere] (Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ......) duasını okumalı. Buluncayakadar okumaya devam etmeli. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

Duayı deneyiniz. olmazsa ctrl+F yapıp birde ordan arayın.

elinsa

Kayıtlı Üye
yukarıdaki duayı çok kez yaptım....çok tavsiye ederim ben 7 kez okurdum

Salick

Kayıtlı Üye
Calinan mali eger kimin caldigini bilmiyorsaniz asagida yazacagim duayi beyaz bir kagida yazip bir mezara gomecek ve 10 kez duayi okuyup ufleyip " Yarabbim su dua hatirina falan oglu falanin veya falan kizi falanin malini kim calmissa geri getirsin" diyecek ve Allah in izniyle o mal bir hafta icinde geri getirilir. Iste calinan mali geri getiren dua:
Yusuf : 77- 78-79-80-81
Mumtehine : 12
Maide : 38

Eger mal kaybolmussa
3 Ihlas , 3 Fatiha okuyup sevabini Efendimiz (Sav) ve her dort halifesine ve Seyh Ibrahim Bin Etehem Hazretlerine ulastirip " Ey Rabbim eger malim topragin altinda da olsa bana buldur." diyecek. Allah in izniyle 2 gun icinde malini bulacak.

Kaybolan mali bulma duasini cok tecrube ettim ve her defasinda buldum.

Size kolay gelsin...

gümüş

Kayıtlı Üye
En son ona teslim etmişseniz direkt sorumlu olan o olması lazım , yani kayıp evrakı araması gereken de...

eylul11

Kayıtlı Üye
kaybolan eşyaları bende, ''İbrahim Ethem gömleği keten (aradağın eşyayı söyleyeceksin) bulursam bir fatiha sana benden'' diye bir tekerleme okurum. her ne kaybettiysem bulmuşumdur. çalınmadıysa.

Bilgiç

Kayıtlı Üye
kayıp bir cüzdan nasıl bulunubilir ki?ya çalındı ya kaybolduğunu nasıl anlayabiliriz.nerede olduğunu nerden bilebiliriz.yardımcı olabilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ruhname

Kayıtlı Üye
Kaybolan Bir şey İçin Okunacak Dua:
* Kaybolan malın bulunması için 41 kere '' Duhâ Suresi '' okunursa Allahü Tealanın izniyle bulunur.
* Kaybedilen şeyi bulmak isteyen kişi günde 196 kere '' Yâ Vâcid '' zikrini okumaya devam etmelidir.

Alıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...