Rüyaların rüya olduğunu anlamak

EKVATOR

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar
örneğin ben gördüğüm rüyaların rüya olduğunu anlayabiliyorum.
rüyanın içindeyken "kendi kendime" nasıl olsa rüyadayım bir şey olmaz diyorum
"benim gibi başka biri var mı diyerek konuyu açtım."

Konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın.

klaroline

Kayıtlı Üye
evet bende rüyada olduğumu biliyorum hatta biraz daha çalışırsam rüyalarımı yönlendirebileceğimi düşünüyorum. fakat bununla ilgili çalışmaya henüz başlamadım....

EKVATOR

Kayıtlı Üye
evet bende rüyada olduğumu biliyorum hatta biraz daha çalışırsam rüyalarımı yönlendirebileceğimi düşünüyorum. fakat bununla ilgili çalışmaya henüz başlamadım....

yönlendirme hımm güzelmiş teşekkürler bende bir çalışayım

hürem

Kayıtlı Üye
Bunu nasıl yapabiliyorsunuz. Uyku ile uyanıklık arasında olabiliyor ama bir rüya görürken bilincinin açılması, rüyada olduğunu farketmek.. Astral seyahat gibi mi oluyor yoksa sadece rüyanızda mı istediklerinizi yapabiliyorsunuz.

klaroline

Kayıtlı Üye
şöyle oluyor; diyelim ki bir rüya gördük, rüyanın korkunç olduğunu farzedelim, rüyadayken korkmama gerek yok ben rüyadayım deyip bunun bilincine varabiliyorum. ya da rüyamın farkında olduğum için ne olursa olsun dikkate almıyorum. ama bunu yapabiliyorsak rüyamızı da ilerletebileceğimi düşünüyorum... bakalım çalışacağım, olur inşallah...

hürem

Kayıtlı Üye
rüyadayken korkmama gerek yok ben rüyadayım deyip bunun bilincine varabiliyorum.

Sn stevierea ben de bunu soruyorum rüyada olduğunun bilincine nasıl varabiliyorsun.

klaroline

Kayıtlı Üye
bilmiyorum. rüyadayken ağzımdan bilincimde olduğuma dair cümleler çıkıveriyor. bu da bana hatırlatıyor. ama sonuçta hiç bir şey yapamıyorum .öylece seyrediyorum. en azından korkunç rüya gördüğümde korkmadan durabiliyorsun.

EKVATOR

Kayıtlı Üye
@stevierea : aynen yazacaklarımı yazmışsın cevap olarak :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Birçok insan; Rüya gördüğümün farkındaydım, rüya boyunca bunun bir rüya olduğunu hissettim, diyor. Bu insanların çoğu lusid rüyanın ne olduğunu bilmiyor ve özel bir çaba sarf etmedikleri halde bu rüyaları görüyorlar. Bu rüyalar özellikle kişinin ruhsal gelişimi için önem taşıyor. Dolayısıyla rüyayı unutmaması ve rüyanın enerjisini uyanık yaşama taşıması için rüyanın içinde rüyada olduğunu hissediyorlar. Bu rehber rüyaların özelliklerinden biridir.

Lusid rüya; rüya gördüğünün farkında olmak ve rüyaya yön vermektir. Belirli teknikler uygulanarak rüyalardaki deneyimler arttırılabilir. Lucid rüya bölümüne özellikle eski paylaşımlardan faydalanabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/threads/2039-Lucid-Rüya-Alıştırmaları

mercanada

Banlı Kullanıcı
İş
.
Ben rüyaların anlatılana kadar yani sözlü ve sesli olarak ifade edilene kadar, askıda kaldığını sözle ifade edildiğinde ise ; vücut bulduğunu duymuştum birinden .Doğru olabilir mi bilemiyorum yada doğruluk payı nedir ? 'Hayıra yor, kavramı vardır ya, belki bu sebeptendir diye düşünmüştüm.
Bilgisi olan varsa paylaşımlarını merak ediyorum.

Sevgilerimle,

alin

Kayıtlı Üye
Sayın embriyonun da belirttiği gibi rüyanın bilincinde olmak lucid ile ilgilidir ve paylaşmış olduğu link üzerinden araştırabilirsiniz. Lucid yapılırken ilk adım bilincinde olmaktır, sonrasında algılarınız ve kontrolünüz daha yüksekse yönlendirme kısmı devreye girecektir. Nasıl yapılırına gelirsek, rüyada olduğunuzu anladığınız an, ya kısmi bir heyecan duyulur ya da şu an rüyamı yönlendirebilirim diyerek, aynı dalga boyutunu ve sakinliği koruyarak, denemeler yapabilirsiniz. Yalnız her şeyde olduğu gibi, bunu da adım adım ve kendimizi çok kaptırmadan yapmalıyız yoksa lucidi eğlenceli bulup, dozunu kaçırıp, günlük hayat/rüya dengesini koruyamayabilirsiniz(örneğin hayatın sıkıcı olduğunu düşünen kişilerde, lucid rüya durumlarını çok sık kullanmak gibi).

Sayın mercanada, rüyalar haberci ya da bilinçaltı kaynaklıdır. Aslında bizim farkında olduğumuzdan çok daha önemlidir ve daha çok konu başlığı varsa da genel bu iki hattı bilsek de yeterlidir. Bir haberci rüyayı yormak, bir nevi kehanetleştirmeye yaklaştırır. Bu her seferinde kesin bir çizgi gibi olmasa da hem rüyanın alametinden, hem de bizim ona yüklediğimiz inançtan etkilenir. Sözün ise evrende ciddi bir enerjisi vardır. Bu sebeple kötü görüp kötü hissettiğimiz rüyalar, hayıra yorulup akan suya anlatılmalı denir. Sitemizde de bu sebeplerle, uzman kişi haricinde rüya yorumlaması yasaktır.

Sevgiyle...

ruhname

Kayıtlı Üye
bendede oluyor genelde çok güzel bi rüya görüyorum ve daha sonra tüh ya rüyaymış keşke gerçek olsaydı diyorum :) bu lucid rüya oluyor bildiğim kadarı ile ama rüya olduğunu anlayıp yönlendirmek biraz zor olur çünkü düşüncelerinizde anında bi senaryo yazmalısınnız yada sadece rüyadaki mekanda gezmek vs..

alin

Kayıtlı Üye
Sayın ruhname, tam olarak lucid denebilmesi için rüyayı yönlendirme kısmını yaşamanız gerekmektedir. Aslında, zor olduğunu düşünürseniz zor olur. Size önerim, rüya olduğunu anladığınız an, heyecanlanmadan aynı tempoyla, şimdi de şunu yapalım diyebilirsiniz. Kendinizden emin olursanız, rüya kontrolünü çabuk kazanırsınız. Oldukça keyifli deneyimlerdir.

Sevgiyle...

canmert196

Kayıtlı Üye
Birçok insan; Rüya gördüğümün farkındaydım, rüya boyunca bunun bir rüya olduğunu hissettim, diyor. Bu insanların çoğu lusid rüyanın ne olduğunu bilmiyor ve özel bir çaba sarf etmedikleri halde bu rüyaları görüyorlar. Bu rüyalar özellikle kişinin ruhsal gelişimi için önem taşıyor. Dolayısıyla rüyayı unutmaması ve rüyanın enerjisini uyanık yaşama taşıması için rüyanın içinde rüyada olduğunu hissediyorlar. Bu rehber rüyaların özelliklerinden biridir.

Lusid rüya; rüya gördüğünün farkında olmak ve rüyaya yön vermektir. Belirli teknikler uygulanarak rüyalardaki deneyimler arttırılabilir. Lucid rüya bölümüne özellikle eski paylaşımlardan faydalanabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/threads/2039-Lucid-Rüya-Alıştırmaları

Benimde dikkatimi cekmisti haberci ruyalari unutmadigim :) demek herkez icin gecerli olan biseymis.

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
ban bazen rüyalarımı kendim şekillendiriyorum ama bazıları değişmiyo bile :(

cathrine

Kayıtlı Üye
Bazen ben de yaşıyorum ama bunu bilerek yapmıyorum.O sırada rüyada olduğumu hissediyorum ve hiçbişeyden korkmuyorum,örneğin bir uçurumun kenarına bile gelsem nasıl olsa rüya diyorum o sırada ama her zaman olmuyor,aslında güzel diyeceğim de rüyayı gerçekmiş gibi yaşamayı daha çok seviyorum,özellikle de sevdiklerimi görüyorsam:)

ruhname

Kayıtlı Üye
Sayın ruhname, tam olarak lucid denebilmesi için rüyayı yönlendirme kısmını yaşamanız gerekmektedir. Aslında, zor olduğunu düşünürseniz zor olur. Size önerim, rüya olduğunu anladığınız an, heyecanlanmadan aynı tempoyla, şimdi de şunu yapalım diyebilirsiniz. Kendinizden emin olursanız, rüya kontrolünü çabuk kazanırsınız. Oldukça keyifli deneyimlerdir.

Sevgiyle...
Rüyada olduğunu fark ettiğinde nekadar rüyanı uzatsanda çok keyifli olmaz gerçekçi olmadığı için

yusuf123

Kayıtlı Üye
ben rüyada oldugumu farkına varabılıyorum.
yönlendirebiliyorum
ve istediğim rüyayı değiştiriyorum.
uyandıgımda gözlerimi kapattıgımda rüyamın devamını getirebiliyorum.

HAŞA. yalan olmasın yerimde deyilsiniz ama yapabılıyorum