rüyamda korkuyorum

nesly

Kayıtlı Üye
Aslında tam 5 senedir benzer rüyalar görüyorum . İlk zamanlar rüya olduğunun bilincinde olmuyordum korkarak uyanıyordum .. Sonra rüya görmeye başladığım zaman dua okursam geçer diye düşünmeye başladım ve dua okumaya başladım mı uyandım ama zamanla buda işe yaramaz hale geldi .. Artık iyice garipleşti . Rüyamda karanlıkta ne olduğunu bilmediğim bir şey bana sarılıyor .. Kurtulmaya çalışıyorum. Işıkları yakmaya çalışıyorum ama düğme çalışmıyor .. Bu arada bana sarılan şey kollarıma sarılıyor beni ışıktan uzak tutmak için .. Anneme sesleniyorum ama beni duymuyor .. Uyandığımdaysa uykuya daldığım anda aynı rüya baştan başlıyor .. Felaket sinir bozucu.. Bütün gün sinirli olmama sebep oluyor bu durum ..

klaroline

Kayıtlı Üye
ben de rüyalardan sıkıntı çekiyorum. arada sırada .bence yetkili kişilerle iletişime geç derim. veya konunu yardım istiyorum diye aç. kesinlikle bilgili kişiler yardımcı olurlar. ben de öyle yapıyorum.

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
Her gün 1 fatiha 3 ayetel kürsü oku herşey yoluna girer

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
lucid rüya yapın. yani rüyaları kontrol etmeyi deneyin.bunu yapınca rüyada olduğunuz anlayacaksınız ve rüyanızı kontrol edebilecek ve her istediğinizi yapabilecekisiniz.o size sarılan şeyi tutup uzaya kadar fırlatma zevkini tadacaksınız :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yaşadığınız halk arasındaki adıyla karabasana benziyor. Bilimsel açıklaması ise şöyle:

Birçok kişinin endişe ettiği "karabasının" basit bir uyku hastalığı olduğu belirtildi.

Karabasının basit bir uyku hastalığı olduğunu belirten Denizli Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Okan Bölükbaşı, "Karabasan, uykuya daldıktan bir süre sonra şeytanın gelip göğse oturması, boğazınızı sıkması, nefes alamama, hiçbir yerinizi oynatamama, bağıramama, yar
dım isteyememe şeklinde tarif edilen müthiş bir dehşet ve panik tablosu olarak tanımlanır.

Kültürümüzde cinlerle ilişkilendirilen ve sıklıkla hocalara danışılan bu durum, aslında basit bir uyku bozukluğudur. Bu olay, uykuya daldıktan kısa bir süre sonra özellikle genç insanlarda hafif uykudan derin uykuya geçiş esnasında üst beyinle alt beyin arasında geçici bir uyumsuzluktan kaynaklanan sorun nedeniyle yaşanabilmektedir.

Bu olay bütün dünyada yaygın olarak görülmektedir. Örneğin bunun Japon halk kültüründe deniz cinlerine, İngiliz halk kültüründe hortlaklara, Kuzey Amerika'da cadılara bağlı olduğu zannedilirmiş. Ülkemizde bunun çok basit, tedavi edilebilen nörolojik bir sorun olduğu maalesef bilinmemektedir.

İnsanlarımız bu konuda ehil olmayan kişilere gidip zaman kaybetmektedirler. Bu hastaların mutlaka nörolojik muayeneden geçmeleri gerekmekir. Bu tür hastaların bazılarında çok nadir olarak tümör, kanser, damar yumaklaşması ya da iltihap gibi beyin sapı kisti saptanabilmektedir. Bu gibi durumların bertaraf edilebilmesi için hastaların ciddi bir nörolojik incelemeden geçirilmeleri şarttır. Tedavi kısa, basit, kolay ve kesindir" diye konuştu.

http://www.gizlimabet.com/threads/27964-Tıp-ta-Karabasan buradan alıntıdır.

La-edri

Kayıtlı Üye
Sirt üstü yatmamaya özen gösterin, elbette bu tavsiye yeterli olmayacak ama faydasi olacaktir.

nesly

Kayıtlı Üye
Zaten başladığı zaman annemin ciddi sağlık sorunları vardı strese bağlı olduğunu zamanla geçeceğini düşünmüştüm . Bir nöroloğa başvurucam teşekkür ederim .

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
Benide korkutdular çok ama şükür geçdi...