İnsanlar neden doğaüstü varlıklara ilgi duyar ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

SelamunAleykum insanoğlu neden doğaüstü varlıklara ilgi duyar ? merak ettiğinden dolayımı yoksa

diğer insanlardan daha üstün olmayımı hedefler ? doğaüstü varlıklar insanlardan güçlümüdür ?

insanlar istese bu varlıkları yok edebilirmi ?

hürem

Kayıtlı Üye
"Gerçekten biz Adem evlatlarını şerefli kıldık, karada ve denizde kendilerini taşıyacak vasıtalar nasip ettik, onlara helal ve hoş rızıklar verdik ve onları yarattığımız varlıkların çoğuna üstün kıldık" ( isra suresi 70.ayet )

insanların ' yaratılan varlıkların çoğundan üstün olması ' , onların bir kısmından üstün olmadığı anlamına gelir gibi anlaşılsa da bundan bazı varlıkların insandan üstün olduğu manası çıkmaz. çünkü bazılarıyla eşitlik söz konusu olabilir .

alıntıdır.

sn osmanlı torunu sizin sorunuza karşılık birşeyler yazmak üzereydim ki bu ayetle karşılaştım . benim merak ettiğim insanlarla eşit ne gibi varlıklar olabilir. ya da üstün. Allah insanı tüm yaratılmışlardan üstün tuttu ve melekler insanoğluna secde etti ama bu ayet tüm bildiklerime şüphe düşürdü.

Ori

Kayıtlı Üye
Bilgisiz kişiler heyecan aradığı ve sonucunda doğan şeyleri merak ettiği için, bilgili kişilerde birtakım şeyler hedeflediği için bence.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Onlar bana ilgi duysunlar (. En azından bir şeye benziyorum.O ne öyle şekilsiz sıkılırım ben

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Arastirmak,gizli olani ortaya cikartmak insan oglunun mayasinda var.Bence her varlik kendi dünyasinda kalsin,bu hem onlar icin hemde bizler icin daha hayirlidir.:hurray:Hazar,sana bir sey yazmak istedim ama konunun ciddiyeti bozulacak,vaz gectim.:biggrinjester:

hürem

Kayıtlı Üye
Onlar bana ilgi duysunlar (. En azından bir şeye benziyorum.O ne öyle şekilsiz sıkılırım ben

anlaşılan doğaüstü varlıkları sık sık görüyorsun şekilli mi şekilsiz mi eğlenceli mi sıkıcı mı çözmüşsün.

byrosa

Kayıtlı Üye
Onları bu serüvene sürükleyen içlerinde gizli olarak kalan " Kahramanlık. " tutkusu. Çünkü doğaüstü olduklarında rahatlıkla kendilerini tatmin etmeye başlayacaklar ve etrafındakilere hayranlık uyandıracak şeyler yapabilecek. Bunlar dışında, meraklarının hedefine kapılıp bu yollara gelen kişilerde mevcut. Herkes'in doğaüstü varlıklara ilgisi her zaman olmuştur. Gerek filmler, kitaplar, hikayeler, masallar vs vs. bunların sonucunda kötü şeyler doğabiliyor ki iyi şeylerde doğabilir. Tamamen araştırmayı yapan kişiye bağlı bir durum, sevgilerle.

nil73xx

Kayıtlı Üye
bilinmeyene karşı duyulan ilgi bende de vardır zaten burada olmamın amacı o.deneyimler yaşamış yada bu varlıkları görmüş kişlerden bilgiler edinmek mesela.bu cesaret ve bilgi henüz bende yok :Angel_anim:

La-edri

Kayıtlı Üye
Insanlar bilmedikleri seylerden korkar ve ilgi duyar..Ama üstünkük yaradilis itibari ile Insan dir, bu da ayet ile sabit bir bilgidir :)

ruhname

Kayıtlı Üye
insanların ilgisini çeker veya doğuştan ilgili olurlar yani akrep burcu genelde metafizkğe ilgi duyar veya sonradan olusabilr herkese göre farklıdır ilgi duymak ama çok ciddi ve soyut olan mana misal aleminin konularını kapsar gözle görünöeyen varlıklar

AJA

Elit Üye
İnsan insanı yok edebiliyorsa insan diğer varlıkları da yok edebilir demektir.Kuran'da bunu açıkça belirtir insanın üstünlüğünü ayrıca.Yok etmek vardır ama bunu herkes yapamaz.Ki bana sorarsanız bu bir cinayettir.
İnsandan üstün varlık varmı derseniz bence yoktur.Zayıf ve güçlü vardir sadece!

DreamDuality

Kayıtlı Üye
İnsanlar neden doğaüstü varlıklara ilgi duyar? İnsanlar neden doğa üstü varlıklarla görüşür?
Neden onlarla beraber iş yapar?
Bu tür soruların herkes için farklı farklı cevapları vardır.
Bu konuda tek bir genel cevap yok,olamaz da.
Kimisi bu işten maddi kazanım elde ediyordur.Kimisi manevi kazanım elde ediyordur.
Kimisine bu dünya fazla sıkıcı ve yetersiz gelir.Sınırları zorlar.
Kimisiyse varlıklarla kendi isteği dışında yolları kesmiştir,istemese de görüşür.
Diğer insanlardan üstün olmayı hedeflemek de bu nedenlerden sayılabilir.
Doğaüstü varlıklar insandan üstün müdür? Bence her açıdan üstünler.
İnsanlar yok edebilir mi? Özel insanlar ölümlü olanlarını edebilir.

AJA

Elit Üye
İnsanlar neden doğaüstü varlıklara ilgi duyar? İnsanlar neden doğa üstü varlıklarla görüşür?
Neden onlarla beraber iş yapar?
Bu tür soruların herkes için farklı farklı cevapları vardır.
Bu konuda tek bir genel cevap yok,olamaz da.
Kimisi bu işten maddi kazanım elde ediyordur.Kimisi manevi kazanım elde ediyordur.
Kimisine bu dünya fazla sıkıcı ve yetersiz gelir.Sınırları zorlar.
Kimisiyse varlıklarla kendi isteği dışında yolları kesmiştir,istemese de görüşür.
Diğer insanlardan üstün olmayı hedeflemek de bu nedenlerden sayılabilir.
Doğaüstü varlıklar insandan üstün müdür? Bence her açıdan üstünler.
İnsanlar yok edebilir mi? Özel insanlar ölümlü olanlarını edebilir.
Doğa üstü varlıklar hangi açıdan üstündür buyrun ?

Saprohil

Kayıtlı Üye
Doğaüstü varlıkları insandan üstün yapan geçmişi iyi hatırlamaları,zihin okumaları,hızlı hareket etmeleri vs.uzar gider.
İnsanı doğaüstü varlıktan da üstün yapan içindeki çok yüksek değere sahip olan enerji kaynağı olan RUH'tur.
Ruhundan enerjisini çeken insan ve yeteneklerini oluşturan bir insan,doğaüstü varlıklardan daha üstün olur.
Bu yüzden ruhu kullanmada engel olan bazı duvarları kırıp,başarılı olan insanlara doğaüstü varlıklar yanaşamaz.Ve o insanlar doğaüstü varlıkları rahatlıkla pasif hale getirebilir.

Ama bu enerjinin önündeki duvarı ve şifresini kırmak için öncelikle sağlam bir öğretici lazım.

meleki

Kayıtlı Üye
insan bilmediklerine ilgi duyar bilmediklerinden korkar aslında bilidiğini sandığı şeyleri ne kadar bildiğide ayrı bir muallak..özetlersek bilinmeyen herşey gizemli ve çekici gelir merak uyandırır denizin dibi topragın sakladıkları bilenen ama bilenemeye gizemlerden bilinse bile çözümlenmeside ayrı bir süreç.doga üstü varlıklara gelmeden insan kendi potansiyelini ve gizlerini çözümlemiş degil.....

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Merak tabiiki hele bu insan benim gibi bir kovaysa önüne geçilmez bir tutku olur bunu öğrenmeye çalışmak..

canselcan

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
ben kesinlikle diğer yaratılmış varlıkların insanlardan üstün olduğuna katılmıyorum(inancım gereği) burada farklı inançlara sahip insanlar olabilir ve onlar diğer varlıkların biz insanlardan üstün olduğuna inanabilir saygı duyarım... ama şu da bir gerçek ki insanın içinde öyle büyük bir enerji var ki... kimileri bunu kullanmasını biliyor kimileri keşfetmeye çalışıyor kimileri de içinde olan bu enerjiyi bilmiyor kimileri de inanmıyor vs. neyse insan neden doğaüstü varlıklara ilgi duyar ? farklı bir şey söylemeyeceğim... insan sürekli araştıran düşünen ve MERAK eden bir varlık olduğundan bilinmeyen gizemlerle dolu bir şeyi elbette merak edip ilgi duyacaktır. genel olarak bunu söyleyebilirim ama tabi her kişinin kendine göre bir sebebi vardır... bunu zaten söylemişler... açıkçası cinlere meleklere bende çok ilgi duyuyorum ama bir yandan da hiç görmediğim bir varlığı bir anda karşımda görmek beni ürpertir herhalde yani normal bir insan bile arkanızdan gelip bir anda sizi korkutuyorsa hiç bilinmeyen bir varlığı bir anda görmek dehşet verici olmalı... bilemeyiz belki de düşündüğümüz gibi değiller belki bizim onlara ilgi duyduğumuz kadar onlar bize ilgi duymuyor... Sonsuz ve koskaca bir evren var dünya da bile yaşamıyorlar kim bilir?... neyse çok uzattım saygılar :)

Müstemi

Kayıtlı Üye
İş
Ön Muhasebe & Raporlama
Doğaüstü varlıkları insandan üstün yapan geçmişi iyi hatırlamaları,zihin okumaları,hızlı hareket etmeleri vs.uzar gider.
İnsanı doğaüstü varlıktan da üstün yapan içindeki çok yüksek değere sahip olan enerji kaynağı olan RUH'tur.
Ruhundan enerjisini çeken insan ve yeteneklerini oluşturan bir insan,doğaüstü varlıklardan daha üstün olur.
Bu yüzden ruhu kullanmada engel olan bazı duvarları kırıp,başarılı olan insanlara doğaüstü varlıklar yanaşamaz.Ve o insanlar doğaüstü varlıkları rahatlıkla pasif hale getirebilir.

Ama bu enerjinin önündeki duvarı ve şifresini kırmak için öncelikle sağlam bir öğretici lazım.

Sizin gibi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...