Evliyaların Dilek Duası

ibis73

Kayıtlı Üye
Bismillâhirrahmânirrahîm* Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm* Allahümme innî es'elüke yâ kadîmü* yâ dâimü* yâ ferdü* yâ vitru* yâ ehadü* yâ samedü* yâ hayyü* yâ kayyûmü* yâ zel celâli vel ikram* fein tevellev fekul hasbiyallahü lâ ilahe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm.*)

İsa (A.S.) bu mübarek duayı okur, ölüleri diriltirdi.
Haceti veya bir dileği olan sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye karşı oturur da bu duayı yüz defa okursa dileği gerçekleşir.
Cenabı Hakkın velî kullarından olan Süleyman bin Mukatil hazretleri şöyle buyurmaktadır:

"Kim yukarıdaki duayı sabah namazından sonra yüz kez okuyup Cenabı Haktan dilekte bulunur da Allah onun dileğini vermezse ben Süleyman bin Mukatile lanet eylesin."
Öyle ise bu duayı hiç tereddüt etmeden içten, samimiyetle okuyup Cenabı Hakka tevekkül etmeliyiz.

Dikkat çok kuvvetli duadır, okurken dikkatli olun.

zona

Kayıtlı Üye
Okurken neden dikkatli olmamızı söylediniz? Yanlış okuduğumuz takdirde kötü sonuçlar mı doğurur?

zona

Kayıtlı Üye
Çok kuvvetli bir duadır okurken çok dikkatli olun falan denilince tedirgin oldum her dua aynı derecede etkili değil midir zaten ayrım yapmak tuhaf geldi. Teşekkür ederim :)

ibis73

Kayıtlı Üye
Bildigim bir dua alinti yaptim. Burada bir kasit da şer amacli dilekler icin okunmamali. Biraz yavas okursak problem olmaz.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bildigim bir dua alinti yaptim . burda bir kasitda $er amacli dilekler icin okunmamali.Biraz yavas okursak proplem olmaz

Bu duayı kuvvetli yapan içerisindeki ismi azam olması çok muhtemel allahın isimleridir zona, örneğin

''Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm* Allahümme innî es'elüke yâ kadîmü* yâ dâimü* yâ ferdü* yâ vitru* yâ ehadü* yâ samedü* yâ hayyü* yâ kayyûmü* yâ zel celâli vel ikram''

a kadar olan kısımdaki esmaların ismi azamdan olabileceği konusunda kuvvetli hadis ve alimlerin açıklamaları var, yani hulusi bir kalplen okunduğunda çok etkili bir duadır bence, yalız bu dediğim kısma kadar olan bölümü her gün 19 sefer okumayı adet edinirsen çok güzel şeyler olabileceği kesindir sevgili kardeşim.

repece

Kayıtlı Üye
Afedersiniz ama kim bu Süleyman Bin Mukatil?Hangi veli şunu yapın olmazsa bana lanet edin der ki?Veli kulun ağzı böyle konuşmaz bence.

• Beğendim
Tepkiler: yay

nil73xx

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler ismi azam ın geçtiği her duanın benim için ayrı yeri vardır

ibis73

Kayıtlı Üye
Afedersiniz ama kim bu Süleyman Bin Mukatil?Hangi veli şunu yapın olmazsa bana lanet edin der ki?Veli kulun ağzı böyle konuşmaz bence.
Duanin gücü ve tesirine dikkat etmek icin yazmis olabilir , tabi bilmiyorum sayin melek benim kisisel görüsüm.

havana34

Kayıtlı Üye
ölüleri diriltir denilmiş allaha mahsus ve sadece onun yapabileceği bir şeyi hz isa nasıl yapıyor bu konuda bir yanlışlık yokmu

ibis73

Kayıtlı Üye
peygamber efendilerimize yüce Allah mucizeler verdi.bir yaziyi alinti yapiyorum
Hz. İsa’nın (as) ölüleri diriltmesi
Hz. İsa’nın (as) mu’cizelerinden birisi de ölüleri diriltmektir. Yahudiler, Hz. İsa’nın (as) dirilttiği üç kimseye, “Belki ölmemişlerdi. Senin dirilttiğin ne malûm?” diye itiraz etmişlerdi. Bunun için Hz. İsa’dan çok zaman önce ölmüş birinin, meselâ Hz. Nuh’un oğlu Sam’ın diriltilmesini istediler.
Hz. İsa (as), Allah’ın izniyle Sam’ı diriltti. Sam, Hz. İsa’nın (as) peygamberliğine şahitlik ettikten sonra vefat etti. Fakat gözü dönmüş Yahudiler, bu derece açık bir mu’cizeyi de inkâr ettiler ve “Bu apaçık bir sihirdir. Bu adam sihirbazdır” dediler.
Hz. İsâ (as); bir gün, Havarilerle birlikte iken, Hz. Nûh’un (as) gemisini tavsif edip, Nûh’dan (as), tûfandan ve gemiden bahsedince, Havariler:
“Keşke, gemiyi gören bir kimseyi, bize diriltmiş, göndermiş olsaydın da; o bize onu anlatsa, tarif etseydi!” dediler.
Hz. İsâ (as), kalkıp küçük, düz bir tepeye, oradaki kabre kadar gitti. Elini, yere uzatıp oradan bir avuç toprak aldı: “Bu, nedir biliyor musunuz?” diye sordu. Havariler:
“Allah ve Resûlü, daha iyi bilir!” dediler. Hz. İsâ (as):
“Bu, Sâm b. Nûh’un kabridir! İstiyorsanız, onu, sizin için dirilteyim!” dedi. Havariler:
“Olur! Dirilt!” dediler.
Hz. İsâ (as), Allâh’a, İsm-i Âzam’ıyla duâ etti. Toprak yığınına, asasıyla vurup:
“Allah’ın izniyle diril! Kalk!” deyince, başının saçı, saçının yarısı ağarmış olduğu halde, Sâm b. Nûh veya Hâm b. Nûh, başından, toprağı silkerek ayağa kalktı, kabrinden çıktı.
“Yoksa kıyamet mi koptu?” dedi. Hz. İsâ (as):
“Hayır! Kıyamet, kopmadı. Fakat ben, Allâh’a, İsm-i Âzam’ıyla duâ ettim. Allah da, seni diriltti” dedi. Hz. İsâ (as), ona:
“Sen, böyle, saçı, ağarmış olarak mı ölmüştün?” diye sordu. O:
“Hayır! Ben, genç iken ölmüştüm. Fakat şimdi, kıyamet koptu sandım da, saçım ağardı!” dedi.
Sâm b. Nûh, beş yüz yıl yaşamıştı. O zaman, saç hiç ağarmazdı. Halbuki, onun saçının yarısı ağarmıştı. Havârîler, ona, gemi hakkında, bir takım sorular sordular. O da, onlara, geminin haberini, haber verdi. Nûh’un (as) gemisini anlattı. Sonra da:
“Bu, İsâ b. Meryem’dir. Ona, tâbi olunuz!” dedi. Hz. İsâ (as), ona:
“Öl artık!” dedi. Sâm b. Nuh:
“Bana, Allah, ölüm sarhoşluğunu tekrarlamamak şartıyla!” dedi.
Hz. İsâ (as), Yüce Allah’a duâ etti. Allah da, onun ölümünü, öyle yaptı.

paylaşım için teşekkürler ismi azam ın geçtiği her duanın benim için ayrı yeri vardır
Rabbim bizlere ismi azam duasini bulmayi nasip etsin

albus

Kayıtlı Üye
Anlamını bilen var mı?

nil73xx

Kayıtlı Üye
Ey Allahım

Semada ilah Sen sin Yer de ilah sen sin İkisinde de Sen den gayrı ilah yoktur

Göklerde Cebbar olan Sensin Yerde Cebbar olan Sen sin İkisinde de senden gayrı Cebbar olan yoktur

Göklerde hükümdar olan sen sin Yerde hükümdar olan sen sin İkisinde de Senden gayrı hükümdar yoktur

Göklerde hüküm senindir Yerde hüküm senindir İkisinde de Senin hükmünden gayrı hüküm yoktur

Senin yeryüzündeki kudretin semadaki kudretin gibidir

Senin yeryüzündeki saltanatın semadaki saltanatın gibidir

Ben senin şerefli isimlerinle sen den dilekte bulunuyorum Hiç şüphe yok ki sen her şeye Kadirsin Senin her şeye gücün yeter
netten araştırdığım kadarıyla anlamı bu...

ibis73

Kayıtlı Üye
Nette türkcesi yok,emek harcamissiniz sayin nil73 Allah razi olsun

phusey

Kayıtlı Üye
ismi azam duasıın geçtiği her dua benim için de çok önemlidir. Ben bu duanın gücüne çok inanıyorum ne zaman sıkışsam okudum ve mucizevi şekilde belalardan kurtuldum-belaya biraz yatkınım malesef- tavsiye ederim ben ihlasla okurum genelde

Rabbim bizlere ismi azam duasini bulmayi nasip etsin

benim okuduğum şudur ki Osman Balcı ile Arif Pamuk'un dua kitabından alıntıdır: orada ihlasla okuyan ne dilerse Allah o dileğini hemen gerçekleştirir diyr ve gerçekten işe yarıyor. inanarak yapın yarayacaktır.

Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamdu lâ ilâhe illâ entel mennânu yâ hannân * yâ mennân * yâ bedîus semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm * yâ hayyu yâ kayyûmu, lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimin * allâhumme innî es’eluke biennî eşhedu enneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus samedullezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekun lehû kufuven ehad * elif lâm mîm * allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm * ve ilâhukum ilâhun vâhidun lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm * yâ zel celâli vel ikrâm * yâ erhamer râhimîne, allâhumme innî es’eluke bienneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel vahidul ehadul ferdus samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekun lehû kufuven ehad, lâ ilâhe illâhu * vahdehû lâ şerîke lehû * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * lâ ilâhe illallâhu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm * es’eluke bismikel eazzul ecellul ekrem * rabbî rabbî rabbî yâ rabbî yâ rabbi yâ rabbî lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * el hamdu lillâhi ve subhânallâhi vel hamdu lillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

la79

Kayıtlı Üye
sevgili melek1 tebrik ediyorum seni 12 den vurmak buna denir ,işte sorgulayan bir akılla programlanmış bir beyin arasındaki fark budur.

memories

Kayıtlı Üye
İnsanları ateizme davet ediyorsunuz ama farkında değilsiniz..

la79

Kayıtlı Üye
Müslüman olabilmek için önce ateist olmak gerek,,şimdikiler Müslüman olmuyor Müslüman doğuyorlar,,yalnız bu ateizm o bildiğiniz ateizm değil bu başka bir ateizm ,onu tarif eden en yakın kavram ateizm olduğu için bu ismi kullandım yoksa isimlerin hiçbirini sevmem.

memories

Kayıtlı Üye
Dini sevdirmek yada insanları ibadete yönlendirmek için iyi niyet taşısa bile çelişki taşıyan,insanların inancını zedeleme yönünde birçok hikaye veya rivayet uyduruluyor.3 ondan 5 bundan okuyacan sonra 1 defa ayağa kalkıp 2 defa çarpacan bu tür rivayetlerin başlangıcına sebebiyet veren insanları.Daha okuduğunun anlamını çözmekten yoksun,2 sure veya ayet bilmeyen insanın okuduğundan ne çıkacak? Bu büyüden veya mucizeden daha büyük bir iddaa.Büyü veya mucize için bile içten manalandırma ve yönelim gerekmekteyken yemek tarifi verir gibi bir kesinlik ortaya koymak kimin ne haddine?

mysen13

Kayıtlı Üye
Ben bir evliyanin duasi kabul olmassa lanet eylesin diyecegini sanmiyorum .Sen harama helale dikkat etme islami tam olarak yapma ve duan hemen kabul olsun tam hatirlayamadim da bir hadis-i serif okumustum soyle diyordu : Ey Allahin peygamberi biz yagmur yagmasi icin dua ediyoruz ama duamiz kabul olmuyor Peygamber :siz soyle soyle yaptigiz Allahin dediklerini tam yapiyormusunuz ki duaniz kabul olsun .