Aba ne demektir yada kimdir bilen varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lostline

Kayıtlı Üye
Sürekli rüyama giren yüksek enerjili elemantel olduğunu düşündüğüm bir varlık ve herkes ona aba diyiyor ne demek olduğunu bilen varmı ?

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Abu Agu Falan Bebek Cin Olmasın :D SpeakTurkish De :D

aba (I)
isim, halk ağzında
1 . Abla.
2 . Anne.

aba (II)

isim Arapça ¤ab¥

1 . Yünün dövülmesiyle yapılan kalın ve kaba kumaş.
2 . Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük.
3 . sıfat Bu kumaştan yapılmış olan:
"Ayağında bir aba potur vardı."- R. N. Güntekin.
4 . eskimiş Bu kumaştan yapılan ve dervişlerce giyilen hırka:
"Aba var, post var, meydanda er yok."- Y. K. Beyatlı.
5 . Kepenek (I).

aaalll232

Kayıtlı Üye
Kaynağı belirtin lütfen.. emek hakkı.. Teşekkürler

lostline

Kayıtlı Üye
Aslında sözlüklere bakmak benimde aklıma geldi ve tabii baktım ama beklediğim cevap daha bilmediğimiz bir anlam varsa o yinede teşekürler sağolun bide lütfen canı sıkılan konuyla alakasız şahıslar ilgilenmezse yazmazlarsa süper olur ...

karashan

Kayıtlı Üye
Tengricilikte kötücül bir ruhtur.Biraz daha ayrıntı verirseniz daha ayrıntılı birşey söyleyebilirim.

nigxe

Kayıtlı Üye
kilikia trakheia tiranı ksenophanes'in kızının adı aba dır.

lostline

Kayıtlı Üye
Tengricilikte kötücül bir ruhtur.Biraz daha ayrıntı verirseniz daha ayrıntılı birşey söyleyebilirim.

Rüyada bulaşıcı hastalık gibi herkesi etkisine alıyo kara gözleri renkli çok açık mavi gibi ve yüzü buruş buruş etksine aldığı insanlar ona benziyo
ve ben kaçıyorum falan sonra elinden kaçtığım adam inşallah aba seni bulur diyiyor ve geldiğini hissediyorum sonra enerjisini hissediyorum istediklerime zarar vermeye başlıyorum ve bu hoşuma gidiyor sonra uayanıyorum bu kadar ilgi için sağol güzel bi film senaryosu olabilir galiba ama rüya olarak çok korkutucu....

Son olarak bir de gece içinde 3 kez uyanmama rağmen, uyuduğumda rüya kaldığı yerden devam ediyor.

karashan

Kayıtlı Üye
Rüyada bulaşıcı hastalık gibi herkesi etkisine alıyo kara gözleri renkli çok açık mavi gibi ve yüzü buruş buruş etksine aldığı insanlar ona benziyo
ve ben kaçıyorum falan sonra elinden kaçtığım adam inşallah aba seni bulur diyiyor ve geldiğini hissediyorum sonra enerjisini hissediyorum istediklerime zarar vermeye başlıyorum ve bu hoşuma gidiyor sonra uayanıyorum bu kadar ilgi için sağol güzel bi film senaryosu olabilir galiba ama rüya olarak çok korkutucu....

Rica ederim.Birkaç kaynaktan araştıracağım en kısa zamanda dönüş yaparım.Ancak öyle bir rüya gördüğün zaman Ayıhları an eğer dediğim gibiyse iyi gelecektir.Eğer dediğim gibi değilse ne kötü ne iyi etkisi olmaz.

Bu arada inancınız nedir? Kaynakları ona göre okuyayım.

lostline

Kayıtlı Üye
Rica ederim.Birkaç kaynaktan araştıracağım en kısa zamanda dönüş yaparım.Ancak öyle bir rüya gördüğün zaman Ayıhları an eğer dediğim gibiyse iyi gelecektir.Eğer dediğim gibi değilse ne kötü ne iyi etkisi olmaz.

Bu arada inancınız nedir? Kaynakları ona göre okuyayım.

İnancım aslında ezoterizm diyeyim belli bir şey söyleyemem ama tüm dinleri kabul ediyorum.

Tekrar teşekürler..

ruhname

Kayıtlı Üye
bayburtluyum ve bayburtluya sorsanız ABA nedir diye size şöyle der: anne veyahutta babaanne anneanne der :)) bayburtlu olan varmı arkadaslar ???*

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
yada çığlak kalmış eski toprak bir cinse senden giymek için aba istiyor olabilir

janet

Kayıtlı Üye
Bizim tarafta da dedeye "abba" denir :D

AJA

Elit Üye
O mavi yüzlü siyah gözlü adamı bende gördüm ama rüyamda değil.Sanırım normalden fazla yaklaşmış size.Zarar veremez korkmayın. :)
Uyumaya yatmadan önce kendi inancınıza göre korunursanız hiç bir şey kalmaz.
İyi forumlar :)

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Bildiğim Abayı Yakmak Var Aşık Olmak Anlamında Kullanılır :) Ayrıca Abayı Bir Kıyafet Olarakta Duymuştum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...