sağlığımız ve iç mekan bitkileri

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
iç mekanlarda havayı temizleyen bitkiler: kurdele çiçeği, avize çiçeği,benjamin, aşk merdiveni, cemali güzel, barış çiçeği, Schefflera çiçeği, hedera çiçeği

oksijen veren bitkiler: dua çiçeği, potos, viriesea, dua çiçeği, potos,deve tabanı

elektro manyetik alan etkisini temizleyen bitkiler : kaktüs, barış çiçeği,kurdele çiçeği, arching çiçeği

yazboz

Kayıtlı Üye
ozellıkle aloe vera ve benjamin negatıf etkıyı alıyor

Doganay

Kayıtlı Üye
bende schefflera aldım iki gün önce odanın köşesine koydum odanın havasını baya bi değiştirdi, ama yaşarmı bilmiyorum ev pek güneş almıyor.

peril

Kayıtlı Üye
iç mekanlarda havayı temizleyen bitkiler: kurdele çiçeği, avize çiçeği,benjamin, aşk merdiveni, cemali güzel, barış çiçeği, Schefflera çiçeği, hedera çiçeği

oksijen veren bitkiler: dua çiçeği, potos, viriesea, dua çiçeği, potos,deve tabanı

elektro manyetik alan etkisini temizleyen bitkiler : kaktüs, barış çiçeği,kurdele çiçeği, arching çiçeği
kabtus hariç hiç birini bilmiyorum :D

hira

Kayıtlı Üye
Benim mutfağımda kaktüs var,kaktüsün negatif enerjiyi çektiğini biliyordum şimdiye dek.

yazboz

Kayıtlı Üye
aloe vera resmı

bu da bır cactus cınsıdır

Doganay

Kayıtlı Üye
sivri yapraklı bitkiler genelde feng shui de pek tavsiye edilmez sadece elektronik aletlerin çok olduğu evlerde veya ofislerde bu aletlerin yaydığı dalgaları temizleme özelliği olduğu için kullanılır. Genelde geniş yapraklı bitkiler makbuldür

awra

Banlı Kullanıcı
Evet bende öyle okumuştum .. feng şuide sizri yapraklı bitkiler pek önerilmiyor.

ailatan

Kayıtlı Üye
Kaktüs kesinlikle olmaz! Sakın, abacak apartmanın önünde yine de kapıya yakın olmama şartıyla. Kaktüs ve diğer dikenli akrabaları tsi enerjiye zarar veriyor. Şimdi gelelim zengnlik sektöre en uygun bitkisine "crassula" latince adı, Türkçe mücevher bitkisi ya da zenginlik bitkisi diye adı geçiyor. Çok çeşitleri var, beğendiğinizi alın en güzel olanı yaprakları kalpe benzeyeni. Limon ya da portakal ağacı de olabilir zenginlik sektöre. Önemli olan şart bitkiniz ne olurs olsun yaprakları yukarı bakan türünden olmalı,çok sağlıklı ve bakımlıı olmalı. Çiçeğiniz büyüdükçe maddi durumunuz de onunla beraber gelişecek. Hmm, bitkinize göre güzel seramik bir saksı alın ve toprağın içinde bir kaç bozuk para de gömün:)

_evr_

Banlı Kullanıcı
İstediğiniz resim olsun buyrun:)

Dua çiçeği:

Potos:

Viresia:

Deve Tabanı:

Kaktüs: (çok severim:))

Barış Çiçeği:

Kurdele Çiçeği:

Arching Çiçeğini bulamadım:(

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Hepsi de bildiğimiz çiçeklermiş meğer. Resimler iyi oldu teşekkürler

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Kesinlikle hepsini biliyorum bu çiçeklerin çok teşekkürler _evr_ emeğine sağlık sevgi ve ışıkla..

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Arkadaşlar dikenli çiçekler sakıncalı evde bulundurmayın.Kaktus çok yazıldı gördum.Evde kaktüs almayın.Balkona brakın bahçeye.Yatak odasında canlı çiçek bulundurmayın.Göndüz oksijen verir gece karbonoksit.Sağlığa zararlıdır.Onun dışında evde çiçek her yerde koyabilirsınız.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ancak bilgisayar gibi elektronik aletlerin yanında kaktüs bulundurmak faydalıdır, yaydığı radyasyonu çeker! Gibi bir görüşte yaygın, gerçi bilimsel olarak ispatlanmış değil.

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Doğru olabili ben duymadım.Sadece feng shui kaktüsü iyi değil yazıyor.Yane dikenli,sivri yapraklı çiçekler.Ama radiyasyon için kanıtlanmış doğal şifa kaya tuzu.(deniz tuzu)Sadece bilgisayarı yanında değil.Evde görünmeyen köşelerde her odada bulundurabilirsınız.Evdeki bütün radiyasyonu alır.
SEVGİLER

yesillyeşil

Banlı Kullanıcı
İş
PSÄ°KOTERAPÄ°ST
Evdeki canlı çiçeği odanın kapısından girdiğinizde evin sol köşesine olacak şekilde konması gerekiyor bereket içinmiş..Ayrıca evin sağ köşesine sivri uçlu çiçek veya süs eşyası koymakta evdeki negatif enerjiyi çekerek insanların sinirli olmasını sağlıyormuş buda benden dip not :) Son birşey daha okuduğum bir yazıda evdeki cansız çiçeklerde insanın enerjisini alıyormuş...Artık ne kadar doğru bilemem :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Önemli bir nokta da;
Kuru çiçek ve plastik çiçekler ölü enerjidir!! Ev ve iş yerinizde ölü enerji bulundurmayın.
Chi: Çevrenize akan hayat enerjisidir. Bu enerjinin akışını engellemeyin.