Sabit: Sellenay

Sellenay

Kayıtlı Üye
Merhabalar !

Cumartesi sanırım sabaha karşı yada sabah rüyam da annemlerin evindeyiz. Yemek telaşı ve giden gelenler var. Misafirler. (Şu günlerde annemler İstanbul da ablamda). Abim ve ailesini görüyorum. Büyük ablam, annemle yemek yapıyor, kızartmalar, börekler, sebzeler..-lezzetli görünen- :rolleyes: Sonra halamın evli kızını görüyorum ama Babaannemlerin evinde imiş oda ne tesadüf bahçede kızartma yapıyor. Ben onu evin balkonuna çıktığımda görüyorum- bekar ve babaannemlerin-babaannemler 70 li yıllarda vefat etti, amcam ve ailesi yaşıyor; amcam ve eşi de vefat ettiler gerçek hayatta kızları hala o evde oturuyor)
Halamın diğer kızıda amcamın evinde amcamın kızlarıyla yaşıyor. İstanbula gelmiş büyük kızı kızkardeşi benimle birlikte görüyor onu ve haber vermediğimiz için bana ve ablasına kızıyor.
Ben içeri girip annemle ablama haber veriyorum. Misafir olarak geleceklerini düşünüp telaş ediyor ve hazırlıklara başlıyorlar.
Ben annemlerin evi olduğunu düşündüğüm ama sürekli değişen ve gerçek evle ilgisi olmayan o evde lavabo arıyorum ama her seferinde lavabonun kapısı dışarı doğru açılıyor. :rolleyes:
Teşekkürler...:cool:

Sellenay

Kayıtlı Üye
Selam rüuyamı eksik anlatmışım. Karışık ve kalabalık bir rüya idi. Eve ablam yemek masası ve altın yaldızlı sandalyeler alıyor. Evde zaten var kalabalık olacak nereye konacak diyorum. Sandalyeleri getiren kişi ise Antepli tanıdığım bir bakır ustası. :D:confused:

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhabalar !

Cumartesi sanırım sabaha karşı yada sabah rüyam da annemlerin evindeyiz. Yemek telaşı ve giden gelenler var. Misafirler. (Şu günlerde annemler İstanbul da ablamda). Abim ve ailesini görüyorum. Büyük ablam, annemle yemek yapıyor, kızartmalar, börekler, sebzeler..-lezzetli görünen- :rolleyes: Sonra halamın evli kızını görüyorum ama Babaannemlerin evinde imiş oda ne tesadüf bahçede kızartma yapıyor. Ben onu evin balkonuna çıktığımda görüyorum- bekar ve babaannemlerin-babaannemler 70 li yıllarda vefat etti, amcam ve ailesi yaşıyor; amcam ve eşi de vefat ettiler gerçek hayatta kızları hala o evde oturuyor)
Halamın diğer kızıda amcamın evinde amcamın kızlarıyla yaşıyor. İstanbula gelmiş büyük kızı kızkardeşi benimle birlikte görüyor onu ve haber vermediğimiz için bana ve ablasına kızıyor.
Ben içeri girip annemle ablama haber veriyorum. Misafir olarak geleceklerini düşünüp telaş ediyor ve hazırlıklara başlıyorlar.
Ben annemlerin evi olduğunu düşündüğüm ama sürekli değişen ve gerçek evle ilgisi olmayan o evde lavabo arıyorum ama her seferinde lavabonun kapısı dışarı doğru açılıyor. :rolleyes:
Oldukca karisik cumleler kurmussunuz utfen ruyanizdaki gercek ogelerle sadece ruyaya aiyt olanlari ayrin gercek olan ve belirtmek istediginiz seyleri ayirca not olarak sona eklersiniz

Sellenay

Kayıtlı Üye
Özür dilerim aslında rüyam çıktı. Halamın kızı sayesinde amcanın çocuklarıyla ilgili bir haberi abim ve ailesi bu gece ablamın evinde anlattı. Rüyam buna delaletmiş. Bugünü anlattığı için size belki bir yorum ve anmlam ifade edememiştir.
Teşekkür ederim.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Merhabalar !

Cumartesi sanırım sabaha karşı yada sabah gördüğüm rüyam da annemlerin evindeyiz. Yemek telaşı ve giden gelenler var. Misafirler. Abim ve ailesini görüyorum. Büyük ablam, annemle yemek yapıyor, kızartmalar, börekler, sebzeler..-lezzetli görünen- Sonra halamın evli kızını görüyorum ama Babaannemlerin evinde imiş oda ne tesadüf bahçede kızartma yapıyor. Ben onu evin balkonuna çıktığımda görüyorum- Halamın diğer kızıda amcamın evinde amcamın kızlarıyla yaşıyor. İstanbula gelmiş büyük kızı kızkardeşi benimle birlikte görüyor onu ve haber vermediğimiz için bana ve ablasına kızıyor. Hala kızlarım birbirlerini görünce kızıp haber vermedikleri için kızıyorlar. :D
Ben annemlerin evi olduğunu düşündüğüm ama sürekli değişen ve gerçek evle ilgisi olmayan o evde lavabo arıyorum ama her seferinde lavabonun kapısı dışarı doğru açılıyor. :rolleyes:O nedenle lavabo bulamıyorum. ;)
Sonraki rüyamda kendi evimizdeyim. Eve eşyalar geliyor. sandalye yemek masası ve takımı geliyor, sandalyeler altın, varak boyalı imiş. Ben zaten vardı neden alıyoruz" diyorum..

Pantea

Kayıtlı Üye
Ruaynizin cikdigini tabir oldugunu soylediginiz icin ayrica bir yorum getirmiyorum.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim. Bu seferki karışıklık için özür dilerim.
Arkalığı altından olan yemek sandalyelerini iş ve mevkii olarak yorumlayabilir miyim?
İnşallah..:rolleyes::D

Pantea

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim. Bu seferki karışıklık için özür dilerim.
Arkalığı altından olan yemek sandalyelerini iş ve mevkii olarak yorumlayabilir miyim?
İnşallah..:rolleyes::D
Bu sandalyeler sizin lukse maddi gelisime duydugunuz istegi gosteriyor.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim.
yeni rüya yorumu için annemin rüyasını anlatabilir miyim. :
Pardon ilki annemin rüyası diğerleri benim iki ayrı gece gördüğüm kısa rüyalar.

1-annem rüyasında Tekirdağ daymış. Evin karşısında caddede kocaman çok uzun bir yılan görmüş. Yılanı evde bir şey için kullanacakmışız. Ne için kullanacağımızı unutmuş. Uzun bir sopa ile tutmuş. Eve getirmiş. Yılan T.dağ daki evin duvarını ve tavanını dolaşmaya başlamış. Yılanı yakalamaya çalışmışlar. Yılanın baş kısmı sönükmüş. Yani sönük bir balon yada boş bir çorap gibi..
Yorumun için teşekkür ederim.

2- bir iki gece önce rüyamda teyzemlerin evindeymişiz. Teyzem lokma pişiriyormuş. Ben mutfakta sağ ayağımın kaydığını hissediyorum. Ablamlar ayağını kaldır diyorlar. Bakıyorum ki ayağımın altına lokma hamuru yapışmış. İçi ekşimikli ve henüz tavada pişmemiş. Birde bir kalıp yağın üzerine basmışım.
Hemen o hamuru ve yağı atıyorum.
3-Bir sonraki gece ise annemlerle İst. Ortaköy deyiz bir ara denize giriyorum. Denize gelmişiz ama parkın önünü yüksek apartmanlar kaplamış. Denizi apartmanların arasından zorla görüyorum. Apartmanlardan birisi denizin içinde, bende o suyun içinde ayakkabılarımla dolaşıyorum.
Büyük ablam burası İstinye Parkı diyor. O sabah kardeşimin eşini ve çocuklarını büyük ablam İstinye Park isimli Alış Veriş Merkezine götürüyor. :rolleyes:

yorumlarınız ve yanıtınız için teşekkür ederim.
;)

Lükse ve maddiyata düşkün değilim aslında para kazanamıyorum. girdiğim işlerden maaş alamıyorum yada pazarlamacılık oluyor ve başarılı satışlar yapamıuyorum.
Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Teşekkürler..

Pantea

Kayıtlı Üye
Ilk ruyasnin yorumu su ki anneniz kendi dusuncesizligi nedeniyle yanlis kisileri aile islerine karistirdigini yada aile meselelerini onlarla paylasdigini dusunuyor,yada cevresinde aileye yakin ic ice olan ama guvenilomez olduklarini dusunup cekindigi kisiler oldugunu dusunuyor.

2. ruya sizin bir takim guvensizlikler hissettiginizi belkide kisa sureli bir sikinti atlattiginizi soyluyor , belkide bu donemde kacirdiginizi dusundgnuz bir firsat olabilir.

3.ruyaniz sikintilariniz icin bir cikis yolu aradiginizi ailenizden gereken destegi alamadiginizi hissettiginizi yansitiyor .Geleceginiz icin saglam adimlar atmaya ihtiyaciniz var ve kendinizden kaynaklanan her basarisizlik sizin oz guveninizi daha da zayiflatiyor.

Sellenay

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim. Üçüde beni bana çok güzel anlatıyor. anlattıklarınız rüya değil hayat ve karakter tahlili sanki..:rolleyes:

Sellenay

Kayıtlı Üye
Selam!
Benzer bir rüya daha. Yine annem babam va ailemin büyük bir bölümüyle birlikteyim rüyamda. Birileri misafir şekeri ikram ediyor. Şeffaf ambalajında sütlü sert şekerlerden alıorum, ağzım tatlanıyor ,sonra ben de misafirlere ikram ediyorum. (Gerçek hayatta 3 hafta önce başladığım işten çıkmaya karar verdim ve Perşembe günü gitmemiştim. Rüyamı cuma sabahı görüyorum.) İşyerimde eğitim veren koordinatör bey ile iş arkadaşları erkekleri görüyorum. Eve geliyorlar ben telaşlanıp annemlere haber verdiğim anda evden çıktıklarını görüyorum. Ev bize ait değil ama yüksek bir yerde aşağıya indiğimde bu kez işyerindeki bayan arkadaşlarla karşılaşıyorum. Genel koordinatörü görmeye gittiğimde erkek arkadaşlarımla konuştuğumu görüyorum rüyamın devamında. O esnada kendimi merdivenlerle inilen bir izbede görüyorum. Konuştuğum erkek elemanları bir iki basamak yukarıda.

Neredeyse ayda bir kendimi 20-25 basamaklı bir merdivenli yolun başında ve o merdivenleri nasıl inebilirim" diye düşünürken görüyorum rüyamda. Merdivenlerde Tekirdağ da gençliğimin geçtiği eve yakın bir sokağın başı oluyor. (İşe başlamak benim için kolay oluyor bu yıl ama artık maaş ve/veya para kazanmak gittikçe zorlaştı. Maaş yada para kazanamadığım için işlerden çıkıyorum gerçek hayatımda. Merdiven başında kalakalmak buna mı delalettir.) O sokak ve merdiven Polis karakoluna bakıyor ve babam emekli polis.
Hayır olsun İnşallah!
Teşekkür ederim..:rolleyes:

Sellenay

Kayıtlı Üye
pantea gözünden kaçtı sanırım, ya da yoksun. rüyamın anlamını merak ediyorum.
Teşekkür ederim. ;)

Pantea

Kayıtlı Üye
Selam!
Benzer bir rüya daha. Yine annem babam va ailemin büyük bir bölümüyle birlikteyim rüyamda. Birileri misafir şekeri ikram ediyor. Şeffaf ambalajında sütlü sert şekerlerden alıorum, ağzım tatlanıyor ,sonra ben de misafirlere ikram ediyorum. (Gerçek hayatta 3 hafta önce başladığım işten çıkmaya karar verdim ve Perşembe günü gitmemiştim. Rüyamı cuma sabahı görüyorum.) İşyerimde eğitim veren koordinatör bey ile iş arkadaşları erkekleri görüyorum. Eve geliyorlar ben telaşlanıp annemlere haber verdiğim anda evden çıktıklarını görüyorum. Ev bize ait değil ama yüksek bir yerde aşağıya indiğimde bu kez işyerindeki bayan arkadaşlarla karşılaşıyorum. Genel koordinatörü görmeye gittiğimde erkek arkadaşlarımla konuştuğumu görüyorum rüyamın devamında. O esnada kendimi merdivenlerle inilen bir izbede görüyorum. Konuştuğum erkek elemanları bir iki basamak yukarıda.

Neredeyse ayda bir kendimi 20-25 basamaklı bir merdivenli yolun başında ve o merdivenleri nasıl inebilirim" diye düşünürken görüyorum rüyamda. Merdivenlerde Tekirdağ da gençliğimin geçtiği eve yakın bir sokağın başı oluyor. (İşe başlamak benim için kolay oluyor bu yıl ama artık maaş ve/veya para kazanmak gittikçe zorlaştı. Maaş yada para kazanamadığım için işlerden çıkıyorum gerçek hayatımda. Merdiven başında kalakalmak buna mı delalettir.) O sokak ve merdiven Polis karakoluna bakıyor ve babam emekli polis.
Hayır olsun İnşallah!
Teşekkür ederim..:rolleyes:

Merdiven ruyada genellikle iki anlamdadir merdiven cikmak kisinin yukselme arzusuna gelisim ve ilerleme arzusuna isaret eder basarili insanlar siklikla mnerdiven cikdiklarini gorurler ruyalarinda , merdivenden inmekse kisinin kendi ic dunyasina yolculuk etmek isdtegini yada ice kapandigi icine attigi seyler oldugunu yanisisra hayatta basarisizlikla karsilasdigini anlatri bunlarin kabaca tabiri budur ( elbette baska ogelerle birlikde analiz edilirse farkli anlamlara burunebilir bu karmasikdir simdi aciklamak mumkun degil )

Ruyanda surekli merdiven indigini gormen kendi hakkinda cok basarili olamdigini dusundugun icin hayattan geri kalmak korkusunu , hatayi kendinde aramak dusuncesini yada bilmedigin ama haberdar olmak istedigin bazi seyleri bilmek istegini yansitir .

Amirlerinin sizin eve gelmis olmalarini ve cabucak gittiklerini gormus olman kisa sure once basladigin ve simdi birakmayi dusundugun isini ve bununla ilgili kararini yansitmis , bir kadin olarak zayif hissettigin zamanlarin oluyor ve babanin yada onun rolunu animsatan birisinin destegine ihtiyac duyuyorsun.

Toroslu

Kayıtlı Üye
Sevgili Pantea,

Babam rüyasında benim bir oğlumun daha olduğunu (gerçekte zaten bir oğlum var) görmüş. Eşimle bu çocuğu nasıl yetiştirelim, neler yedirelim filan gibi konularda tartışıyormuşuz. Sizce oğlan çocuk ne anlama geliyor?

Sellenay

Kayıtlı Üye
mnerdiven cikdiklarini gorurler ruyalarinda , merdivenden inmekse kisinin kendi ic dunyasina yolculuk etmek isdtegini yada ice kapandigi icine attigi seyler oldugunu yanisisra hayatta basarisizlikla karsilasdigini anlatri bunlarin kabaca tabiri budur ( elbette baska ogelerle birlikde analiz edilirse farkli anlamlara burunebilir bu karmasikdir simdi aciklamak mumkun degil ) Evet pazarlama işiydi son işim ve hiç para kazanamadığım için kendimi başarısız adleddim. Oysa koordinatörler ve arkadaşlarım senin varlığın yeter" diyorlardı. " Demek istedikleri İMAJIM ONLARIN İŞİNE UYGUNDU "

Ruyanda surekli merdiven indigini gormen kendi hakkinda cok basarili olamdigini dusundugun icin hayattan geri kalmak korkusunu , hatayi kendinde aramak dusuncesini yada bilmedigin ama haberdar olmak istedigin bazi seyleri bilmek istegini yansitir .

Teşekkürler pantea her zaman olduğu gibi tüm yazdıkların beni anlatıyor. Pantea rüyalarımda para kazanabilmemle ilgili tüyolarda var ama neler bilemiyorum. Mesela ne zaman ve hangi işten para kazanabilirim? :hurray:

toroslu sanırım sen de kendi adına sabit yazarak bir başlık açmalısın. Tabiiki pantea daha iyisini bilir.

Pantea

Kayıtlı Üye
Ne zaman ve hangi isde daha basarili olabilecegini sen daha iyi bilebilirsin kendi kisiligine ve ilgi alanina
en uygun isi secebilirsin ben ruyalarinda bunula ilgili bir tuyo yakalayamadim dogrusu .

Sellenay

Kayıtlı Üye
Ne zaman ve hangi isde daha basarili olabilecegini sen daha iyi bilebilirsin kendi kisiligine ve ilgi alanina
en uygun isi secebilirsin ben ruyalarinda bunula ilgili bir tuyo yakalayamadim dogrusu .

Aslında benim istemem ve seçimim önemli olan haklısın pantea. Yorumların beni şaşırtıyor. Çünkü benimle ilgili gerçekleri yanımda olan insanlar bu kadar güzel analiz edemezken senin bu kadar net olman başarını gösteriyor.

Çok teşekkür ederim. :hurray:

Sellenay

Kayıtlı Üye
pantea cığım bu sitede en çok rüya gören ben miyim? Ama bu sabahki iki rüyamı mutlaka anlatmalıyım. Özellikle ikincisinin yorumunu mutlaka almam gerek.:D

1- Sözde tanımadığım bir işyerindeyim. Sınıf gibi bir yer ama açık havada. Yeşil çimenlerdeyiz. İki genç bayanla samimi oluyorum. Kızlar sözde eve giderken bir yeni yerleşim yerinde aslında şehirleşmemiş bir alanda havuz olduğunu söylüyor. Havuza gidelim " diyor kızlar. giriyoruz. Girişte para ödemesi yok. Havuz arkamızda kalıyor. Isırgan otları ve diğer çalılar arasına şezlonglar konmuş. Şezlongların üzerine oturuyoruz. Kızlar bikinili ve hafif göbekliler. Benim arkam dönük. Sonra arkamızda ki havuza giriyorlar, ben girip girmediğimi farkedemiyorum. Sonra yanımıza -gerçek hayatta kendisini kız arkadaşlarımla tanıştırmamı isteyen Ermeni erkek arkadaşımı çağırıyorum.- Bikinili bayanları görünce çok mutlu oluyor. O arada garson geliyor ve bize tepsi içinde meyva suyu ve sandviç getiriyor. Hepimiz içiyoruz. Sonara garson hesabı istiyor. Ben de gerçek hayatta olmadığı gibi yine para olmadığını düşünüyorum. Sonra nasılsa erkek arkadaşın o parayı ödeyeceğini düşünüyorum. Ne var ki garson geliyor ve erkek arkadaşımın sadece kızların içeceklerini ödediğini söylüyor ve benden para istiyor. (Gerçek hayatta o erkek arkadaşımla konuşmuyoruz)Ben bozuluyor ve endişeleniyorum. Bir ara 10YTL uzatıyorum ve garsonla konuşup takside mi bağlasam" diyorum.
Sonra havuzun olduğu salaş bahçeden çıkıyoruz. Havuz da salaş ama küçük gibi dursada uzayan ve genişleyen bir kanal gibi görüyorum. Sanki denize doğru gidiyor. Girip girmediğimi bilemiyorum ama bir ara ıslandığımı farkediyorum.
Sonra yine işyerinin olduğu açık alana gidiyoruz. O kızları gerçek hayatta hiç tanımıyorum ama her ikiside 82-85 doğumlu ve aslında evliymişler. Ona rağmen erkek arkadaşım-sevgilim değil- onlarla tanışmaktan çok mutlu oluyor. Kızlardan birisinin düğün fotoğrafları ve slaytları elime geçiyor.
Sonra o açık alan işyerinde yeşil tahta ve yerde yarısı yolunmuş doğal çim ve otlar görüyorum. Açık hava sineması gibi sandalyeler sıralanmış ben en arka sandalyelerden birisine oturuyorum. Yanımda sandalyeler sıralı ve hepsi dolu. Bir fotoğraf kurusunda tanıdığım ve sürekli sevgilisi olmamı isteyen 50-60 yaşlarında bir adamı görüyorum. O ana kadar öyle bir durum yokken ben doğuruyorum " diye bağırıyorum.-Aslında gerçek hayatımda böyle bir şey yok. Oturduğum sandalye üzerinde ve herkesin arasında doğum yapıyorum. Çırılçıplağım, göğüslerimi ve göbeğimi görüyorum, bebeğin çıktığınıda. Hiç acı hissetmiyorum. Bebeğin kordonunu kesip hemen kucağıma veriyorlar. Bebeğin yıkandığını görmüyorum ama gözleri açık, çok temiz, çok kocaman bir bebek. Kucağıma gelince ağlamaya başlıyor. Bebek göğsüme doğru geliyor ve emmek istiyor. Bebek kızmış hemen isim vermeye çalışıyorlar. O arada yeşil tahtanın önünde Ayşegül Aldinç i görüyorum. Kızın adı Ayşegül olsun diyeceklerine AYŞENUR ASLAN olsun diyorlar. Babasını soruyorlar Ben o 50-60 yaşlarındaki fotoğrafçı" diyorum ki- gerçek hayatta onunla uzun zamandır karşılaşmadık ve öyle bir ilişki hiç yaşamadık.-
Bebeği kucağımdan alıp beşiğine koyuyorlar. Bebek çok sağlıklı olduğu halde beşiği kuvöz gibi duruyor. Yorganla örtüyorlar. Yorgan eski bir yorgan. Ayşegül Aldinç bebeğe bakmak için geliyor, yorganı görünce sinirleniyor, yorganı açtığında bebeğin boynuna kadar şeffaf bir poşet içine konmuş olduğunu görüyor. Bende gördüğümde çok sinirleniyorum. Kalkıp müdahale edemiyorum. Olanlar benim dışımda gelişiyor. Benimle ilgili olaylara başkaları müdahale ediyor. Ben çok sağlıklı olduğum halde yatağımda oturur haldeyim ama kalkıp bebeğime müdahale edemiyorum ve bebeğime kundak ve giysi veremiyorum. Güzel bebek battaniyeleri yok.

Gerçek hayatta EVLİ DEĞİLİM ve BU DURUMU YARATACAK BİR İLİŞKİMDE YOK- daha doğrusu bebeğim olması imkansız. Bebekleri çok severim ama bu yaştan sonra bekar hallerimle asla sahip olamam.

:smash::Angel_anim::p:Angel_anim:

Teşekkür ederim..

Sellenay

Kayıtlı Üye
PANTEAAAA yine karışık mı geldi rüyaaammm..
Çok merak ettim. Bebek doğurduğumu görüyorum ve çok ilginç bebeğimin adı soyadı bile belli..
:biggrinjester::hurray: