Nohut Falı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Geleceği öğrenmek için en eski usullerden biri de nohut veya bakla falıdır. 41 adet nohut veya bakla yere ya da masanın üstüne dökülür. Bir veya iki el üzerine kapatılarak karıştırılır ve aynı zamanda bir Fatiha ve 3 İhlâs okunur.
Diğer fallarda da olduğu gibi niyet tutulur. Mesela; eğer oğlumdan mektup gelirse yol dök. Yahut kızım hastalıktan kurtulursa şükürlü ve kısmetli fal gelsin gibi.
Açılma şekli: nohutlar gelişi güzel üç bölüme ayrılır, geri kalanlar bir tarafa konur. Örneğin şöyle bir şekil meydana gelir.
… .. …
Dörder dörder bir tarafa ayrılan nohutlar karıştırılır. Yukarıdaki işlem tekrar edilir. Böylece ikinci sırada oluşturulur. Aynı şekil de hareket edilerek üçüncü sırada dizilir. Bu suretle üçer sıradan ibaret şu şekil oluşur.
… …. ..
. .. ….
…. .. ….

Yalnız bölümleri ayırırken sağdan sola dizmek gerekir. Dokuz haddin her biri 1,2,3, veya 4 adet olabilir, 5 veya daha fazla olamaz.
. Bir Allah’tır. Bir ile başlayan fal her yönü ile hayırlıdır.
.. Fikir: üzüntü ve olumsuz düşünceleri anlatır.
Şükür: her yönden iyi ve ferahlık ifade eder.
…. Kısmet: maddi bir gelir. Bir evlilik, sevgili anlamındadır.

Genelde bir falda ikilerin fazlalığı, arzu edilen şey in olmayacağına ve niyet edilen işin çok olumsuz olacağına yorumlanır.
Üç ve dörtlerin fazla olduğu bir falda, ‘kısmeti şükürlü fal’ derler ki en iyiye yorumlanan faldır.

Açılan bir falın sırası daima ya beş ya dokuz olur. Beş olursa fal iyi olmuştur. Bu durumda ‘başı beş, hatırı hoş’ derler. Dokuz olursa ‘başı dokuz işi tıkız’ derler.

Birinci sıra beş olup da birinci haddi de beş olursa fal daha iyidir. Çünkü 1 Allah ile başlıyor. Allah ile başlayan her şey iyidir, hayırlıdır.
Falın birinci sırası … .. olursa ‘kuyruklu yıldız doğdu’, . … . şeklinden olursa ‘terazilendi’ denir. Her ikisi de makbuldür. Eğer ilk sıra … … … şeklini alırsa buna ‘ali falı’ denir. Bunda daha iyi ve hayırlı fal müjdeleyen olmaz. Bu şeklide başlayan falın arkası açılmaz. Çünkü anlaşılmak istenen neticeye peşinen ulaşılmıştır.
İkinci sıranın ikinci haddi yani tam ortası .. olursa fal çok kötüdür. ‘Ali falının’ tam mukabilidir ve . olursa ‘kısmet dışarıdadır’, istenilen henüz olamayacaktır. Mesela: mektup, yolcu,para, ilah vb. bekleniyorsa şimdilik gelmeyecektir. Aynı sıranın birinci haddi .. olursa fal yine iyi değildir. Orta sıranın yani ikinci sıranın ikinci haddi olursa merak edilmemelidir, ferah bulamalıdır. olursa kısmet içeri girmiştir. İstenilen şey olacaktır.
Aynı sıranın birinci ve üçüncü şekilleri 3 veya 4 nispeten iyidir. İkinci sıranın üçüncü haddi ile üçüncü haddin birinci haddi . olursa fal yol dökmüştür yani hayır vardır. Aynı sıranın ikinci haddi . olursa haberci kapıya gelmiştir. Neredeyse kapı çalınacaktır. İkinci ve üçüncü haddeler bir olursa gene yol dökmüştür. 2 olursa yine neticenin kötü olacağına işarettir. Bu sıra …. . …. Olursa, buna ‘fal heğbelendi’ denir. Bunda hem haberi kapıdadır, hem de hediye vardır. Üçüncü, yani falın en son haddi müddet ifade eder.
Mesela . .. … …. olursa, istenilen şey hakkında 1,2,3 dakika, saat, gün, hafta, ay, seneye kadar bir olay ortaya çıkacaktır. Bu son had . olursa, bu nohut bir asamın ağzına verilerek dışarı gönderilir. Dışarıda ilk karşılaştığı adamdan (tanısın veya tanımasın) işittiği ( kendine hitap edilsin edilmesin) ilk kelimeyi gelip falcıya söyler. Fakat bu gelip gidiş esnasında hiçbir söz söylememek gerekir. Gerek bu duyulan kelime bu dokuz hadde göre, falcı tefsirini yazar ve hükmünü verir.

Kaynak: Kahve falından el falına fal rehberiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Mümkün. Hazırlar videoyuda eklerim

AJA

Elit Üye
Bakla falı da bakardı romanlar bizim orda.Çok görürdüm.Nasıl bakılıyor bilmiyorum.Nohut falı ona benzemiyor sanırım.

Hellene

Kayıtlı Üye
Gerçekten doğru çıkan bir fal. 1 fatiha ve 3 ihlası okuduktan sonra Ayşe Fatima annemize hediye ediyorum diye eklettirdi bana bu faldan baya anlayan biri.Ayrıca kendimde öğrenmek denemek istedim fakat el vermek gerekiyormuş.Başıma gelen olayı da ablatayım.Erkek arkadaşımla 1 sene sonra ayrılmıştık.1 aydır ayrıydık yakın bir arkadaşım dedi nohut falı açtırırım kuzenime senin için diye.Akşamına beni aradılar ve kız bana sana süre dahi veremiyorum bugün içinde saatler içinde sana ulaşıcak dedi.1 saat sonra bana erkek arkadaşımdan 1 mesaj geldi....ki ne fallar su falı kahve falı aklınıza ne gelirse ve tekrar yol ayrımı dedi bana ki 2 hafta birbirimize katlanıp ayrıldık.17. Gün oldu şimdi sonuç gene ayrıldık:)bu falı bakabilen çok nadir bulursanız kaçırmayın:)

Hellene

Kayıtlı Üye
Konuyu görünce heycanla cevap yazdım noktalama işaretleri falan kabus :) kusurabakmayın

cigdem89

Kayıtlı Üye
anneannem bakardı nohut falına onemlı bırsey de karar vermek ıcın acıtırırdık ogrenemdım malesef vefat ettı

Spiritüel Kişi

Kayıtlı Üye
Tesadüf gördüm konu başlığını,

2 gün önce arkadaşımın annesi baktı nohut falı. O da annesinden el almış. 25 senedir aynı nohutlarla bakıyormuş.

Birisi ile evlilik olsun diye niyetlenmistim. Direkt dedi ki, kısmet için ve resmiyet olsun diye niyet etmişsin. 😮 3 lü vadede olacak niyetin çok hayırlıdır dedi. Sonra da Hz. Ali falı çıktı dedi. Adımı yazıyorum bu iş olur ve nikah görünüyor dedi. Sabırla bekle dedi. Sabırla bekliyorum. 🤗